+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Przeszczep tłuszczu, czyli zabieg, który pozwala na wykorzystanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z danej części ciała i użycie jej w celu wymodelowania innej okolicy ciała, jest już dostępny we Wrocławiu.

Lipotransfer LipoLife 3G to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Dzięki działaniu lasera, jesteśmy w stanie wykorzystać nadmiar tkanki tłuszczowej, obecny w wybranym przez klienta miejscu do powiększenia lub wymodelowania innej części ciała. Pobraną tkankę można wykorzystać też do poprawienia owalu i wypełnienia danej okolicy. Liposukcja połączona z lipotransferem to innowacyjny zabieg, który pozwala bezpiecznie ujędrnić ciało i wykorzystać usunięty tłuszcz jako naturalny wypełniacz. Daje to możliwość wykonania szeregu bezpiecznych zabiegów np. w celu powiększenia piersi lub wymodelowaniu obrysu twarzy. Zaletą zabiegu jest jego indywidualny charakter, każdy z klientów może zaprojektować takie ciało, o jakim zawsze marzył.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Przeszczep tłuszczu to jedyna taka metoda, która pozwala jednocześnie delikatnie wyszczuplić pewne okolice ciała, wypełnić inne i uzyskać dzięki temu zupełnie nową sylwetkę.

Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej i najpierw przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i daje do wypełnienia ankietę, która ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu. Następnie lekarz krok po kroku omawia z klientem zabieg, odpowiada na jego pytania i dokonuje dokładnych oględzin tych okolic ciała, które będą podlegały lipotransferowi. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i może trwać od 2 do 6 godzin. Pierwszy etap to liposukcja z udziałem lasera, polegająca na odprowadzeniu tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała do sterylnego pojemnika, dzięki czemu nadaje się ona do dalszego wykorzystania. Następnym etapem jest lipotransfer, czyli przeniesienie pobranego materiału tłuszczowego w obszar ciała, który pacjent pragnął wymodelować. Dzięki temu możliwe jest np. poprawienie owalu twarzy, wypełnienie zmarszczek lub powiększenie biustu

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Przeszczep tłuszczu Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • Przed wykonaniem zabiegu przeszczepu tłuszczu, konieczna jest konsultacja medyczna ze specjalistą, w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do wykonania lipotransferu.
 • Do wykonania zabiegu niezbędne będą wyniki badań np. morfologii, poziomu kreatyniny we krwi oraz czasu krzepnięcia krwi.
 • Badania najlepiej jest wykonać na tydzień przed zabiegiem.
 • Pacjent musi cieszyć się ogólnie dobrym stanem zdrowia i dobrą kondycją.
 • Przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów.
 • Przynajmniej 10 dni przed zabiegiem trzeba odstawić wszelkie leki, obniżające krzepnięcie krwi, w tym także aspirynę.
 • Ostatni posiłek przed zabiegiem można zjeść najpóźniej na 6 godzin przed lipotransferem.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • Zabieg warto wykonać, kiedy zmagamy się z zaburzonymi proporcjami sylwetki.
 • Przeszczep tłuszczu umożliwia wymodelowanie ciała.
 • Zabieg jest przeznaczony dla osób, które marzą o poprawieniu owalu i objętości poszczególnych miejsc przy jednoczesnej chęci wyszczuplenia innych.
 • Przeszczep tłuszczu umożliwia np. spłycenie zmarszczek albo powiększenie i wymodelowanie biustu.
 • Zabieg przeszczepu tłuszczu we Wrocławiu jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
 • Może dotyczyć wybranej okolicy ciała, zależnie od osobistych upodobań i preferencji.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • Dzięki zabiegowi klient ma szansę odkryć swoje ciało na nowo, w ulepszonej, wymyślonej przez samego siebie wersji, którą trudno jest uzyskać w inny sposób.
 • Zabieg daje szansę na wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej z bardziej obfitych obszarów ciała jako naturalnego wypełniacza.
 • Lipotransfer daje możliwość bezpiecznego zaokrąglania i powiększania objętości takich obszarów jak np. biust, usta lub pośladki.
 • Przeszczep tłuszczu jest też szansą dla osób, które walczą o młodszy wygląd skóry, pozwala bowiem zredukować i wypełnić zmarszczki, a także zlikwidować zapadnięte policzki.
 • Liposukcja połączona z lipotransferem daje możliwość poprawy różnych wrodzonych defektów urody, ubytków pooperacyjnych lub pourazowych, a także innych efektów działania czynników zewnętrznych.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby hormonalne, takie jak schorzenia tarczycy lub cukrzyca
 • Choroby układu krwionośnego
 • Wszelkie stany zapalne skóry w miejscach, które mają być poddawane zabiegowi
 • Stosowanie leków, obniżających krzepliwość krwi

Opinie klientek po zabiegu

Byłam mocno przejęta przed zabiegiem i mimo że tego chciałam, stres był obezwładniający, jednak kiedy już weszłam do gabinetu i porozmawiałam z lekarzem, niepokój zelżał i byłam po prostu ciekawa zabiegu. Znieczulenie było trochę nieprzyjemne, ale dzięki temu przez cały zabieg nie poczułam ani jednego ukłucia. Po całej operacji spuchłam i bałam się tego, co będzie dalej. Na szczęście nazajutrz obrzęk zelżał i zaczęłam zauważać efekty. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że było warto i jestem wdzięczna panu doktorowi, który wykonał zabieg za moje nowe ciało.

Powiększałam sobie usta za pomocą tłuszczu usuniętego z okolicy pod kolanem i powiem jedno: chapeu bas! Usta wyglądają bardzo naturalnie, są w dotyku miękkie i jedwabiste. Miałam w przeszłości inne zabiegi związane z ustami, ale żaden nie zadowolił mnie w tym stopniu co lipotransfer. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Wolumetria z użyciem tłuszczu

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Autologiczny przeszczep tłuszczu

Modelowanie ciała i twarzy

Likwidacja boczków

Cennik Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Ile trwa zabieg?

Zabieg może trwać od 2 do 6 godzin, w zależności od poddawanych mu obszarów oraz od indywidualnych właściwości ciała pacjenta.

Kto wykonuje zabieg przeszczepy tłuszczu?

Zabieg lipotransferu wykonuje wykwalifikowany i doświadczony w przeprowadzaniu tego typu operacji lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu tłuszczu?

Zabieg przeszczepu tłuszczu przeznaczony jest dla każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu swojego ciała, pragnie je wymodelować i zmienić wedle własnego uznania. Lipotransfer daje możliwość wykorzystania tkanki tłuszczowej z bardziej obfitych części ciała jako naturalny i bezpieczny wypełniacz dla innych okolic. Zabieg daje zatem możliwość zmiany wyglądu w dwojaki sposób: jednocześnie wyszczupla pewną okolicę, a innej dodaje objętości. Przeszczep tłuszczu pozwala na powiększenie piersi, ust, pośladków lub innej dowolnie wybranej części ciała. Poza tym daje też nadzieję osobom zmagającym się z procesami starzenia się skóry. Pozwala wymodelować owal twarzy, pozbyć się zmarszczek, zapadniętych policzków i obwisłej skóry. Lipotransfer przeznaczony jest także dla osób dotkniętych wrodzonymi defektami urody lub tych, które posiadają pooperacyjne lub powypadkowe blizny i ubytki w tkankach ciała. Przeszczepowi tłuszczu mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni praktycznie w każdym wieku.

Jakie są efekty zabiegu?

Zabieg pozwala na poprawienie owalu i objętości wybranych obszarów, takich jak np. biust czy usta. Efekty zabiegu zależą w dużej mierze od wymagań klienta, które zostają omówione przed zabiegiem.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem wymagane jest dokładne zbadanie stanu zdrowia pacjenta i dostarczenie niezbędnych wyników badań (morfologia, poziom kreatyniny, czas krzepnięcia krwi). O tym wszystkim klient zostaje poinformowany odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem. Niezwykle ważne jest ustalenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, który jest ingerencją w tkanki pacjenta. Do zabiegu mogą przystępować tylko osoby zdrowe i w dobrej kondycji. Na ok. miesiąc przed planowanym lipotransferem wymagane jest, by przerwać palenie papierosów. Na 10 dni przed operacją należy odstawić wszelkie leki, które rozrzedzają krew. Ostatni posiłek przed zabiegiem można spożyć najpóźniej na 6 godzin przed planowaną godziną wyznaczoną na lipotransfer.

Czy lipotransfer odbywa się w znieczuleniu?

Tak, lipotransfer odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest bowiem ingerencją w ciągłość tkanek pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pierwszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu przeszczepu tłuszczu jest ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegowi mogą podlegać tylko osoby w pełni zdrowe i cieszące się zadowalającymi wynikami badań krwi. Lipotransfer nie może zostać wykonany u osób cierpiących na chorobę nowotworową, zaburzenia hormonalne (cukrzyca, choroba tarczycy), czy choroby układu krwionośnego. Ponadto okolica poddawana zabiegowi musi być zdrowa, nie może być objęta stanem zapalnym. Przed zabiegiem nie można przez minimum 10 dni przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi.

Kiedy widoczne są rezultaty terapii?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego. Na pełne rezultaty terapii należy jednak poczekać ok. 2-3 miesiące. Efekt jest trwały, wszczepiona w dane miejsce tkanka tłuszczowa zostaje na stałe wbudowana w konkretną okolicę.

Jaka jest sugerowana seria zabiegów?

Przeszczep tłuszczu w danej okolicy można wykonać tylko raz.

Jak trzeba o siebie zadbać po zabiegu?

Trzeba się liczyć z tym, że przez kilka dni po zabiegu będziemy się zmagać z pooperacyjnym obrzękiem i w tym czasie należy pozwolić sobie na odpoczynek i na regenerację tkanek. Przez około tydzień po zabiegu zaleca się noszenie opaski bądź bielizny uciskowej. Wszystko jednak zależy od decyzji lekarza prowadzącego i jego zaleceń podczas kontroli.

Czy do zabiegu lipotransferu mogą przystępować mężczyźni?

Oczywiście, do zabiegu mogą podchodzić również mężczyźni, którzy pragną w sposób trwały zmienić swoją sylwetkę.

Jak przebiega zabieg przeszczepu tłuszczu?

Zabieg rozpoczyna się skontrolowaniem stanu zdrowia pacjenta i wykluczeniem przeciwwskazań do jego wykonania. Następnie lekarz omawia wszystkie kroki operacji i uzgadnia z pacjentem jaki jest pożądany efekt zabiegu. Liposukcja i lipotransfer odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Operacja trwa od 2 do 6 godzin. Pierwszym jej etapem jest odprowadzenie tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy i umieszczenie jej w sterylnym pojemniku w taki sposób, że nadaje się do dalszego wykorzystania jako naturalny wypełniacz. Kolejnym etapem jest lipotransfer uzyskanej masy, czyli wprowadzenie jej do tego obszaru ciała, który pacjent pragnie powiększyć. Dzięki temu możliwe jest np. poprawienie owalu twarzy, wypełnienie zmarszczek lub powiększenie biustu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.

Zabiegi wypełniające we Wrocławiu

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy pozwalają niwelować zmarszczki, modelować twarz, wykonać wolumetrię policzków, powiększyć usta oraz poprawić i ujędrnić owal twarzy. Implantacja kwasu hialuronowego polega na iniekcji wybranego wypełniacza w partie twarzy, które chcemy wymodelować lub obszary, które wymagają ujędrnienia,

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.