+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

Powiększanie piersi z użyciem implantów firmy Mentor wreszcie możliwe również na terenie Wrocławia.

Wybór odpowiednich implantów do zabiegu powiększania piersi jest kluczowy dla uzyskania pożądanych rezultatów oraz minimalizuje ryzyko występowania ewentualnych powikłań po operacji. Wszczepianie implantów jest wciąż najpopularniejszą i najbezpieczniejszą metodą powiększania biustu, która pozwala uzyskać wymarzony kształt i rozmiar piersi. Powiększanie piersi z użyciem produktów firmy Mentor polega na wprowadzeniu pod gruczoł lub pod mięsień piersiowy implantów, które mają za zadanie skorygować kształt biustu. Implanty Mentor to bezpieczny wybór między innymi ze względu na skład produktu, który zawiera powłokę z elastomeru silikonowego wypełnioną roztworem soli fizjologicznej lub żelem silikonowym albo mieszaniną obu tych składników. Implanty Mentor są dobrze tolerowane przez organizm i jednocześnie pozwalają poddać biust całkowitej metamorfozie. Wszystkie protezy marki Mentor, które wykorzystywane są w zabiegach powiększania piersi we Wrocławiu mają dożywotnią gwarancję użytkowania.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

Powiększanie biustu to jedno z największych osiągnięć medycyny estetycznej, a dzięki zabiegowi z użyciem implantów firmy Mentor mamy możliwość uzyskania rozmiarów i kształtów, o których marzą klienci.

Każdy zabieg powiększania piersi jest zawsze poprzedzony konsultacjami z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg, w celu poinformowania pacjentki jak będzie przebiegała sama operacja, jakie są ewentualne efekty uboczne, jakie badania dodatkowe należy wykonać przed zabiegiem oraz w celu doprecyzowania oczekiwań pacjentki. Sam zabieg przebiega w znieczuleniu ogólnym, a dodatkowo istnieje możliwość ostrzykiwania okolicy zabiegowej środkiem do znieczulenia miejscowego. Lekarz nacina skórę, aby dostać się do mięśnia piersiowego większego i pod ten mięsień poprzez nacięcie go w dolnej części. Pod mięśniem powstaje tzw. kieszeń, czyli niewielka przestrzeń, w której umieszczany jest odpowiednio dobrany implant Mentor. Operacja powiększania biustu trwa ok. 1 do 1,5 godziny. Po zabiegu pacjentka pozostaje pod kontrolą personelu kliniki, który nadzoruje proces wybudzania.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: od 1 do 1,5 godziny
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała piersi
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • Zabieg wykonuje się zwykle w godzinach porannych, pacjentka powinna być na czczo, czyli od momentu obudzenia się rano aż do chwili przybycia na zabieg nie może nic jeść, pić, a nawet żuć gumy.
 • Należy pamiętać o zabraniu ze sobą wyników zleconych badań dodatkowych oraz stale przyjmowanych leków.
 • Do zabiegu kwalifikują się tylko osoby zdrowe. Nawet katar, czy opryszczka może spowodować, że zabieg zostanie odwołany lub przesunięty na inny termin.
 • Przed samym zabiegiem należy się wykąpać.
 • Kilka dni przed operacją warto zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów.
 • Przez okres 2 tygodni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków zawierających kwas salicylowy, np. aspiryny.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • Wskazaniem do wykonania zabiegu powiększania piersi z implantami Mentor jest posiadanie zbyt małego w naszym mniemaniu biustu.
 • Wszczepianie implantów Mentor to świetny pomysł na rekonstrukcję piersi po operacjach onkologicznych.
 • Powiększanie piersi przeznaczone jest dla kobiet, które karmiły piersią i pragną przywrócić biustowi jego dawny kształt i wygląd.
 • Powiększanie piersi implantami Mentor wykonuje się także w celu wyrównywania wrodzonych lub nabytych asymetrii piersi.
 • Korekcja biustu daje możliwość wyzbycia się kompleksów i dyskomfortu związanego z wyglądem piersi.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • Poprawa proporcji sylwetki;
 • Zlikwidowanie kompleksów związanych z małym lub bezkształtnym biustem;
 • Poprawa wyglądu i kształtu biustu po okresie karmienia piersią;
 • Wyrównanie asymetrii w przypadku występowania piersi różniących się wielkością.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Najważniejszym przeciwwskazaniem jest zły ogólny stan zdrowia lub złe wyniki badań.
 • Dyskwalifikujące są w szczególności przeciwwskazania anestezjologiczne, czyli problemy z krzepliwością krwi, zakrzepica, choroby serca lub płuc i inne.
 • Przeciwwskazaniem jest także ciąża i okres karmienia piersią.
 • Choroba nowotworowa wyklucza możliwość wykonania zabiegu powiększania piersi.
 • W niektórych przypadkach lekarz może odmówić wykonania operacji u osoby otyłej, ze względu na zbyt duże ryzyko.
 • Przeciwwskazaniem jest miesiączka zarówno przed zabiegiem jak i bezpośrednio po nim.

Opinie klientek po zabiegu

Jestem ogólnie szczupłą osobą i mały biust był u mnie źródłem kompleksów, odbierał mi pewność siebie w kontaktach z mężczyznami. Postanowiłam to zmienić, postawiłam na powiększanie biustu we Wrocławiu, z implantami firmy Mentor i… niczego nie żałuję! Zabieg przebiegł pomyślnie, został wykonany z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół. Choć tkanki po zabiegu się jeszcze goją, już kocham moje nowe piersi i polecam zabieg każdemu, kto nie jest zadowolony z wyglądu swojego biustu.

Jestem bardzo zadowolona z powiększania piersi z użyciem implantów Mentor we Wrocławiu! Czuję się super, wszystko zgoiło się jak należy, a piersi wyglądają jak marzenie! Odkąd powiększyłam biust zupełnie nie mogę opędzić się od męża 😉 Polecam każdej kobiecie 🙂

Chirurgia plastyczna

Można powiększyć oraz wymodelować piersi

Implanty silikonowe

Implanty dobierane indywidualnie

Cennik powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jak wygląda zabieg powiększania piersi z implantami firmy Mentor?

Zabieg powiększania piersi poprzedzony jest konsultacjami z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Celem wcześniejszego spotkania ze specjalistą jest ustalenie szczegółów przebiegu operacji, poinformowanie pacjentki o ewentualnych skutkach ubocznych oraz doprecyzowanie oczekiwań klientki. Sam zabieg przebiega w znieczuleniu ogólnym i dodatkowo istnieje możliwość ostrzykiwania okolicy zabiegowej środkiem do znieczulenia miejscowego. Lekarz nacina skórę, aby dostać się do mięśnia piersiowego większego i pod ten mięsień poprzez nacięcie go w dolnej części. Pod mięśniem powstaje tzw. kieszeń, czyli niewielka przestrzeń, w której umieszczany jest odpowiednio dobrany implant Mentor i zaszywa ranę. Po zabiegu pacjentka pozostaje pod kontrolą personelu kliniki, który nadzoruje proces wybudzania.

Czy po powiększeniu piersi będę mogła kiedyś karmić piersią?

Po zabiegu nie ma przeszkód by karmić piersią. Jest to bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Silikon z implantu nie przechodzi do mleka. W sporadycznych przypadkach może dochodzić do stanów zapalnych. W takich sytuacjach należy niezwłocznie zgłosić swój stan lekarzowi i wdrożyć antybiotykoterapię.

Czy zabieg powiększania piersi jest bardzo bolesny?

Zabieg powiększania piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Dodatkowo okolicę cięcia można ostrzykać podczas zabiegu środkami do znieczulenia miejscowego. Bolesność po operacji jest sprawą indywidualną. Niektóre pacjentki już w kilka dni po zabiegu odstawiają leki przeciwbólowe, ponieważ nie są im one już potrzebne. Inne panie odczuwają silny dyskomfort nawet przez 2 tygodnie.

Jak zbudowane są implanty Mentor?

Implanty Mentor zawierają powłokę z elastomeru silikonowego wypełnioną roztworem soli fizjologicznej lub żelem silikonowym albo mieszaniną obu tych składników. Substancje te są dobrze tolerowane przez organizm i bardzo bezpieczne. Firma Mentor gwarantuje dożywotnią trwałość implantów.

Czy implanty do powiększania piersi Mentor są bezpieczne?

Nie ma dowodów naukowych, które potwierdzałyby negatywny wpływ implantów na zdrowie pacjentów. Nie ma również powiązań pomiędzy wszczepianiem implantów powiększających a występowaniem raka piersi. Dzięki wykorzystaniu silikonu, protezy są doskonale tolerowane przez ciało. Dobrze dobrane implanty nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

W jakim wieku można wykonywać operacje powiększania piersi?

Wiek w zasadzie nie gra roli, najważniejszy w przypadku wykonywania tego typu operacji jest stan zdrowia. Dlatego do zabiegów mogą podchodzić również pacjentki po 50 roku życia. U osób niepełnoletnich takich operacji z reguły się nie wykonuje, chyba że w nadzwyczajnych przypadkach, gdy lekarz wyrazi na to zgodę.

Jak należy dbać o piersi po zabiegu?

Po zabiegu, na rany zakładane są opatrunki. Dodatkowo na to zakładany jest specjalny, stabilizujący piersi biustonosz, którego zadaniem jest zapobieganie przemieszczaniu się protez. Biustonosza nie wolno zdejmować przez około tydzień po zabiegu, czyli aż do momentu kolejnej wizyty w klinice i momentu ściągania szwów. Później biustonosz trzeba nosić jeszcze przez miesiąc. Również przez około miesiąc nie wolno forsować swojego ciała. Zabronione jest uprawianie sportów, dźwiganie, a nawet podnoszenie rąk do góry. Piersi przez pierwsze tygodnie po zabiegu nie wolno dotykać. Dodatkowo przez miesiąc nie wolno spać na brzuchu, a przez około 3 miesiące nie należy opalać ani piersi, ani blizn po wprowadzaniu implantów.

Czy po zabiegu powiększania piersi z implantami Mentor występują jakieś powikłania?

Każda operacja wykonywana pod narkozą niesie za sobą pewne ryzyko, o którym zawsze szczegółowo informuje lekarz przed rozpoczęciem zabiegu. Specjalista wyjaśnia również wszelkie możliwe efekty uboczne zabiegu. Mogą być to dolegliwości bólowe, spowodowane kurczeniem się tkanki bliznowatej otaczającej implant. W przypadku dobrej jakości implantów nie obserwuje się raczej drastycznych efektów ubocznych, jednak w przypadku każdych niepokojących objawów, warto zgłosić się do lekarza.

Czy po operacji powiększania piersi zostają blizny?

Niestety, po każdym zabiegu chirurgicznym z użyciem skalpela istnieje ryzyko, że na skórze pozostaną blizny. Lekarz podczas wykonywania zabiegu stara się robić jak najmniejsze nacięcia, po których zostają ledwo widoczne lub niewidoczne blizny. W przypadku operacji powiększania biustu blizny nie powinny stanowić problemu, ponieważ są praktycznie niezauważalne. Chowają się w fałdach pod biustem, pod pachą lub na linii brodawki.

Kiedy warto wykonać zabieg powiększania piersi z implantami Mentor?

Powiększanie piersi piersi to zabieg dla wszystkich kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi. Przede wszystkim chodzi tu o te pacjentki, których kompleksem jest zbyt mały biust, asymetryczne piersi lub biust, który straciły swoją dawną formę po okresie karmienia piersią. Zabiegowi można się poddać tylko przy dobrym stanie zdrowia i odpowiednich wynikach badań kontrolnych oraz gdy nie występują żadne inne przeciwwskazania.

Jakie badania należy wykonać przed powiększaniem piersi?

Jakie badania należy wykonać przed powiększaniem piersi?O wszystkich wymaganych badaniach dodatkowych, które trzeba koniecznie wykonać przed zabiegiem powiększania piersi w naszej klinice, każda pacjentka jest informowana indywidualnie podczas konsultacji przed zabiegiem. Są to przede wszystkim takie badania jak: USG piersi, po 40 roku życia również mammografia, a także badania krwi: morfologia, OB, jonogram, poziom glukozy, badania na krzepliwość krwi, a także badania wirusologiczne.

Ile trwa zabieg i jak długa jest rekonwalescencja po operacji powiększania piersi?

Sam zabieg trwa zwykle 1-1,5 godziny, jednak należy pamiętać, że trzeba doliczyć czas zarówno przed zabiegiem na przygotowania, jak i po zabiegu na wybudzenie ze znieczulenia ogólnego. Okres rekonwalescencji trwa około 6 tygodni, jednak wszystko zależy od konkretnej osoby.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu i Warszawie

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Endolifting we Wrocławiu i Warszawie

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu i Warszawie

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.