+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP, dostępna na terenie Wrocławia, pozwoli Ci na bezpieczne pozbycie się pourazowych bólów i odmłodzenie skóry.

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach. Stanowi doskonałą alternatywę dla popularnego zabiegu z użyciem botoksu, po którym pacjenci obawiają się jednak efektu naciągnięcia skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP nie jest przeprowadzana metodą chirurgiczną. Zabieg polega na serii wstrzyknięć osocza pod skórę klienta. Z racji tego, że jest ono pobierane z krwi pacjenta, którą oddaje przed zabiegiem, znakomicie się przyjmuje i zmniejsza ryzyko powikłań.

Dużą zaletą tej terapii jest jej bezpieczeństwo, dzięki czemu pacjent przystępuje w komfortowej atmosferze. Warto wspomnieć również o skuteczności zabiegów, ponieważ wykonanie jedynie kilku skutkuje trwałym przemianą i odmłodzeniem skóry.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to świetny sposób na przywrócenie dawnej świetności skóry i ciała.

Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent zobowiązany jest do wypełnienia ankiety, w której rzetelnie wypisze wszystkie przyjmowane dotychczas leki i przebyte choroby. Drugim etapem będzie konsultacja lekarska, podczas której zostaną wykluczone pozostałe przeciwwskazania. Następnie zostanie pobrana krew pacjenta, z której uzyskiwane będzie osocze do przeprowadzanej terapii. Po oddzieleniu czerwonych krwinek (erytrocytów) od osocza, lekarz może przystąpić do zabiegu. Technika polega na wykonaniu serii podskórnych wstrzyknięć osocza. Na końcu lekarz może dokonać delikatnych poprawek i modelowania obszaru skóry, na którą oddziaływano.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Osocze bogatopłytkowe Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Podczas przygotowań do zabiegu, pacjent powinien pamiętać o następujących aspektach:

 • rzetelne wypełnienie ankiety, w której zawarte zostaną wszystkie przyjmowane dotychczas leki i przebyte choroby
 • nieprzyjmowanie na przynajmniej kilka tygodni przed leków rozrzedzających krew i przeciwzakrzepowych
 • zalecane jest odpowiednie nawodnienie organizmu na przynajmniej dzień przed zabiegiem
 • niespożywanie alkoholu na przynajmniej tydzień przed zabiegiem

aktywne choroby skórne i inne, które wykluczają pobranie krwi pacjenta

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg przeznaczony jest:

 • dla osób, które od dawna zmagają się z bólami pourazowymi
 • dla osób, które chcą zadbać jednocześnie o wygląd i kondycję swojego ciała
 • dla osób, które chcą w komfortowej atmosferze przystąpić do zabiegu
 • dla osób, które chcą przyspieszyć gojenie się ran
 • dla osób, które chcą poprawić zdrowie swoich ścięgien

Jakie efekty daje zabieg ?

Korzyści, które płyną z zabiegu są następujące:

 • widoczna poprawa kondycji skóry
 • widoczna poprawa stanu ścięgien
 • eliminacja bólów pourazowych i kontuzji
 • wygładzenie zmarszczek
 • przyspieszenie procesów gojenia

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do przystąpienia do zabiegu:

 • ciąża
 • przyjmowanie na stałe leków, które mogą doprowadzić do nieprzyjemnych powikłań
 • aktywne choroby, podczas których nie powinno przystępować się do zabiegów
 • niewydolność krążenia
 • zaburzenia czynności płytek krwi

Opinie klientek po zabiegu

Doskonała atmosfera podczas zabiegu, bardzo polecam. Na efekty trzeba trochę poczekać, ale warto

Zabieg w pełni bezbolesny, bardzo bałam się pobrania krwi, ale nie było tak źle. Dobrze jest przekonać się samemu.

Nie mogę się doczekać kolejnego zabiegu, żeby zobaczyć efekty terapii. Bardzo przyjemnie poprowadzony zabieg.

Osocze bogatopłytkowe

Regeneracja skóry głowy

Osocze bogatopłytkowe

Poprawa kondycji skóry z użyciem koktajlu

Osocze bogatopłytkowe

Stymulujące komórki macierzyste

Osocze bogatopłytkowe

Szybka procedura zabiegowa

Cennik Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

OpisCena
Osocze Bogatopłytkowe PRP - Twarz 714 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - Dekolt 714 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - Szyja 714 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - Szyja i dekolt od 1264 zł do 1814 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - Twarz i szyja 1264 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - Twarz i szyja i dekolt od 1264 zł do 1814 zł
Osocze bogatopłytkowe PRP - skóra głowy 1264 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, zabieg nie jest bolesny. Można odczuwać delikatne ukłucie podczas pobierania krwi i późniejszego wstrzykiwania. Przy bardzo niskim progu bólu u pacjenta można poprosić o zastosowanie znieczulenia, które zmniejszy uczucie dyskomfortu i pozwoli na pełne rozluźnienie.

Jak powinnam postępować po zabiegu?

Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Należy jednak nie obciążać ciała, ale nie zapominać o zdrowym trybie życia. Złe nawyki żywieniowe i częsta, siedząca praca może spowodować kolejne urazy. Można nakładać zimne kompresy na miejsca, które być może delikatnie pobolewać.

Dlaczego w trakcie ciąży nie mogę przystąpić do terapii?

Na kobietach w ciąży nie były dotąd przeprowadzane badania, które wykluczałyby zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka. Z tego też powodu, nie jesteśmy w stanie zapewnić stuprocentowego bezpieczeństwa. Pacjentka nie czułaby się komfortowo podczas terapii, która niosłaby za sobą wiele możliwych powikłań. Ponadto, skóra przyszłej matki jest w okresie ciąży szczególnie nadwrażliwa, dlatego wkłucia mogłyby ją dodatkowo podrażnić, a w rezultacie goiła by się o wiele trudniej. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentek i zdrowie ich przyszłych pociech, nie przeprowadzamy terapii osoczem bogatopłytkowym PRP w czasie ciąży.

Czy skóra po zabiegu będzie wymagała specjalnej pielęgnacji?

Po zabiegu w miejscach wkłucia mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, całkowicie naturalne dla tego typu terapii. Ponadto może wystąpić delikatny obrzęk, a także małe zasinienie. Nie jest to jednak powód do zmartwień. W celu przyspieszenia gojenia się tych miejsc, pacjent może położyć zimne kompresy, które zmniejszą dolegliwości. Dzień po zabiegu najczęściej wszystkie opisane powyżej objawy mijają. W przypadku innych niepokojących zmian, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał terapię.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg liczy w sobie około 30-45 minut. Należy do tego dołączyć jeszcze etap rejestracji, a także konsultacji lekarskiej i każdorazowe pobranie krwi, które jest niezbędne do rozpoczęcia terapii. Całość wynosi więc około 1,5 h.

Jak dużo muszę wykonać zabiegów, aby zobaczyć ich efekty?

Ilość zabiegów to zawsze indywidualna kwestia każdego pacjenta. W celu uzyskania pełnej odpowiedzi, należy spytać lekarza prowadzącego terapię. Najczęściej jest to jednak seria dwóch lub czterech zabiegów, w zależności od stanu skóry i oczekiwanych efektów.

Jak długo muszę czekać na efekty pracy?

Efekty są zależne od stanu, w jakim pacjent przychodzi na terapię, a także od oczekiwanych rezultatów. Na pierwsze efekty trzeba jednak poczekać nawet do kilku miesięcy, w zależności od szybkości regeneracji skóry i od tempa, w jakim organizm pacjenta przeprowadza podstawowe procesy. Są one niezbędne do całkowitej eliminacji dolegliwości.

Czy zabieg jest bezpieczny dla zdrowia?

Tak, zabieg jest stuprocentowo bezpieczny dla zdrowia pacjenta. W celu eliminacji wystąpienia wszelkich powikłań, obowiązkowe jest wypełnienie przez pacjenta ankiety przed terapią. Pozwoli to na upewnienie się, że w organizmie nie pozostały żadne pozostałości po lekach, które mogłyby zakłócić przebieg zabiegu. Tyczy się to również wykluczenia chorób, na które pacjent aktualnie choruje, i których działanie na organizm mogłoby spowodować negatywne efekty. Ponadto przeprowadzana jest konsultacja medyczna, podczas której przeprowadzana jest dokładna analiza skóry. Lekarz prowadzący działa na wysokim sprzęcie, który minimalizuje ryzyko powikłań.

Czy po zabiegu zostanie ślad po igle?

Bezpośrednio po zabiegu mogą być widoczne miejsca wkłuć. Może również wystąpić delikatne zaczerwienienie, a także obrzęki. Wszystkie opisane objawy po terapii powinny ustąpić w przeciągu jednego dnia. Gdyby jednak tak się nie stało, należy skontaktować się z lekarzem i umówić na konsultację. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki.

Dlaczego w celu redukcji bólów pourazowych powinnam zdecydować się na terapię osoczem, a nie na zabieg chirurgiczny?

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP niesie ze sobą o wiele więcej zalet niż zabieg chirurgiczny. Jest to przede wszystkim większy komfort pacjenta, który nie obawia się o ból podczas operacji. Takie rozwiązanie jest także lepsze dla osób, które z natury boją się wszelkich działań chirurgicznych i pragną wyleczyć dolegliwości innym, równie skutecznym sposobem. Inną zaletą jest całkowite bezpieczeństwo pacjenta, który podchodzi do terapii. Wykwalifikowany personel, a także solidne przeprowadzenie badań przed zabiegiem, minimalizuje jakiekolwiek ryzyko. Dodatkowo liczy się krótki czas trwania terapii. Pacjent nie musi obawiać się o długie kolejki, bardzo często występujące w szpitalach, a sam proces gojenia podrażnionych miejsc trwa jedynie dzień. Jest to doskonałe rozwiązanie pozbycia się w prosty i przyjemny sposób dolegliwości wynikających z przebytych urazów, a także świetny sposób na regenerację i odmłodzenie skóry.

Czym tak naprawdę jest osocze bogatopłytkowe PRP?

Krew ludzi składa się przede wszystkim z osocza, a także krwinek: czerwonych, białych i płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe, w skrócie PRP, składa się z osocza z dużą ilością płytek krwi. Jest tworzone na podstawie krwi pacjenta, która jest pobierana każdorazowo przed zabiegiem. Dzięki temu jest pewność, że krew przyjmie się w organizmie i będzie skutecznie działać według oczekiwań. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane do zabiegów mających na celu leczenie zwyrodniałych stawów i urazów, a także ścięgien i kontuzji mięśni. Ponadto, używane jest również do regeneracji i odmładzania wybranych fragmentów skóry, bez efektu jej naciągnięcia.

Czy istnieje szansa, że osocze nie zadziała i terapia okaże się nieskuteczna?

Skuteczność terapii osoczem bogatopłytkowym PRP jest potwierdzona przez badania naukowe. Wiele pacjentów po kilki tygodniach uważa, że terapia nie przynosi efektów. Jest to jednak spowodowane zbyt krótkim czasem oczekiwania, który jest potrzebny do ich powstania. Terapia ma na celu regenerację komórek, które potrzebują nawet do kilku miesięcy, żeby ponownie móc prawidłowo funkcjonować. To bardzo ważny aspekt, o którym nie należy zapominać, ponieważ terapia osoczem bogatopłytkowym rzeczywiście nie przynosi efektów w kilka tygodni. Oczywiście czas oczekiwania może ulec zmianie, ponieważ jest to całkowicie zależne od organizmu pacjenta. Warto zapytać o tę kwestię lekarza, który po konsultacji i badaniu może udzielić informacji na temat szacowanej ilości czasu, który będzie potrzebny do osiągnięcia wymarzonych efektów.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.