+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Oczyszczanie manualne Wrocław

Oczyszczanie manualne to specjalistyczny zabieg wykonywany przez kosmetologa, mający na celu dokładne oczyszczenie skóry, poprzez usunięcie niedoskonałości.

Zabieg oczyszczania manualnego (ręcznego) polega na usunięciu nieestetycznych niedoskonałości ze skóry klienta, do których zaliczyć można: zaskórniki otwarte i zamknięte, prosaki, zablokowane ujścia gruczołów łojowych i inne, niezapalne stany skórne. Jego zastosowanie przywraca naturalną gładkość i świetlistość, co sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej, a makijaż utrzymuje się na niej dłużej. Rozszerzone pory zostają dogłębnie oczyszczone, dzięki czemu stają się niewidoczne. Można również zaobserwować zmniejszenie wydzielania sebum, tym samym, znika efekt niezdrowo “błyszczącej” twarzy. Zabieg wykonywany jest w sposób profesjonalny i higieniczny, z uwzględnieniem stanu i rodzaju skóry. Warto też zauważyć, że dogłębne oczyszczenie skóry znacznie zwiększa jej możliwości przyswajania substancji aktywnych, zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Oczyszczanie manualne Wrocław

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Oczyszczanie manualne Wrocław

Skóra staje się gładsza, zdrowo rozświetlona, pozbawiona niedoskonałości i gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne (poprzez spotęgowane przyswajanie substancji aktywnych).

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać demakijaż. Dzięki temu, kosmetolog wykonujący zabieg może ocenić stan i rodzaj skóry, co pozwala na zindywidualizowane podejście do każdego klienta i dobranie rozwiązań korelujących z jego potrzebami. Ma to wpływ na dobór kosmetyku, który zostanie zaaplikowany na zakończenie. Po przeprowadzonej analizie wykonywany jest peeling złuszczający martwy naskórek – dopiero po jego przeprowadzeniu, skóra jest w pełni przygotowana do właściwego oczyszczenia manualnego. Po jego wykonaniu wskazana jest dezynfekcja objętego zabiegiem obszaru, poprzez zastosowanie profesjonalnego urządzenia D’arsolval – jest to etap całkowicie bezbolesny, o działaniu anty-starzeniowym i anty-trądzikowym. Zabieg kończy się nałożeniem maski bądź ampułki o działaniu kojącym, nawilżającym, odżywczym bądź ściągającym.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez kosmetologa
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Oczyszczanie manualne Skyclinic Wrocław

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowanie do zabiegu:

 • Przed zabiegiem nie należy samodzielnie usuwać zmian trądzikowych, aby uniknąć rozprzestrzenienia się zmian trądzikowych i nie podrażnić skóry (na minimum 72 godziny przed).
 • Przed zabiegiem nie należy samodzielnie stosować peelingu – od tego, tuż po demakijażu, rozpocznie się wizyta w salonie – nadmierne złuszczenie naskórka może doprowadzić do pogorszenia stanu skóry (na minimum 72 godziny przed).
 • Przed zabiegiem absolutnie nie wolno stosować kwasów kosmetycznych, ze względu na ich silne działanie drażniące (co najmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem).
 • Przed zabiegiem dobrze jest wstrzymać się z depilacją obszaru, który zostanie poddany oczyszczaniu – dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia dodatkowych podrażnień (na minimum 72 godziny przed).
 • Przed zabiegiem nie należy intensywnie się opalać (również w solarium), ponieważ działa to drażniąco i wysuszająca, przez co zabieg może stać się bardziej bolesny i mniej skuteczny (co najmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem).
 • Przed zabiegiem warto nawodnić organizm, co łagodzi możliwy obrzęk bądź uczucie dyskomfortu, wywołane manualnym oczyszczaniem skóry.
 • Prosimy zgłosić się na zabieg oczyszczania manualnego we Wrocławiu  na 10 minut przed planowaną wizytą, celem wypełnienia dokumentacji

Dla kogo jest ten zabieg ?

Kiedy warto wykonać zabieg? Dla kogo jest adresowany?

 • Osoby z cerą tłustą bądź łojotokową dzięki oczyszczaniu manualnemu będą mogły cieszyć się zmniejszonym wydzielaniem sebum, co ograniczy efekt „świecącej się” skóry.
 • Osoby z cerą trądzikową zaobserwują zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów i innych niedoskonałości.
 • Osoby z cerą suchą docenią naturalne rozświetlenie i nawilżenie obszaru poddanego zabiegowi – ma na to wpływ nie tylko sam proces oczyszczania manualnego, ale również zastosowany peeling, kompleksowa dezynfekcja i zastosowanie maski/ampułki nawilżającej.
 • Bez względu na rodzaj skóry, zauważalne będzie jej wygładzenie i wyrównanie kolorytu – zmniejszą się wszelkiego rodzaju nierówności.
 • Zabieg może być wykonywany również u osób z cerą wrażliwą bądź dojrzałą! Nasz kosmetolog oceni jej stan i dobierze pielęgnację dopasowaną do potrzeb tych rodzajów cery.

Jakie efekty daje zabieg ?

Korzyści, które może przynieść zabieg:

– Zabieg umożliwia pozbycie się niechcianych niedoskonałości skórnych, dzięki czemu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

– Zauważalne jest wygładzenie skóry – staje się miła w dotyku i gładka.

– Dzięki zabiegowi klient pozbywa się martwego naskórka, co potęguje wrażenie odmłodzenia i poprawy elastyczności.

– Zabieg znacząco zmniejsza ilość wydzielanego sebum – skóra jest świetlista, nie „świecąca”.

– Dzięki zabiegowi manualnego oczyszczania skóry, staje się ona bardziej podatna na przyswajanie substancji aktywnych – można więc stwierdzić, że jest znakomitym przygotowaniem do dalszych działań pielęgnacyjnych.

– Zabieg stanowi również oszczędność czasu, poprzez ograniczenie konieczności maskowania niechcianych niedoskonałości makijażem. Jeśli jednak zdecydujesz się z niego korzystać, odczujesz bardzo wyraźną różnicę w łatwości aplikacji kosmetyków i trwałości wykonanego makijażu – na oczyszczonej, wygładzonej cerze będzie wyglądał znacznie lepiej i dłużej się utrzymywał.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Aktywny stan zapalny skóry – jeśli odczuwasz objawy, takie jak zaczerwienienie, pieczenie bądź świąd skóry, koniecznie poinformuj o tym naszego kosmetologa
 • Świeża opalenizna bądź zaplanowana w ciągu najbliższych dni po zabiegu intensywna ekspozycja słoneczna lub wizyta w solarium
 • Skóra skrajnie naczynkowa
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Aktywne choroby skórne, takie jak m.in. łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry
 • Otwarte rany lub przerwanie ciągłości naskórka w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi
 • Występowanie lub podejrzenie nowotworu

Opinie klientek po zabiegu

Opinie osób, które przeszły zabieg:

“Początkowo miałam obawy, związane z bolesnością zabiegu i stanem skóry tuż po. Na szczęście okazały się całkowicie bezpodstawne! Dzięki delikatności bardzo miłej Pani Kosmetolog i ampułce łagodzącej, moja skóra szybko zaczęła wyglądać pięknie i promiennie. Zrobiła się tak gładka, że najchętniej cały czas bym jej dotykała!”

 

“Polecam ten zabieg wszystkim osobom, które podobnie jak ja, mają cerę tłustą ze skłonnością do powstawania zaskórników. Zabieg zdziałał cuda w tym zakresie. Moja twarz zdecydowanie mniej się błyszczy i w końcu nie muszę co godzinę stosować kolejnych warstw pudru matującego. Ograniczyłam też stosowanie korektora, bo pierwszy raz w moim życiu nie ma czego tuszować. ”

 

“W końcu mogę wyjść z domu bez makijażu i czuję się z tym komfortowo. Moja twarz jest miła w dotyku, gładsza i zdecydowanie zmniejszyła się liczba niedoskonałości. Zabieg wpłynął też na zmniejszenie się nieestetycznego “świecenia” strefy T. Najbardziej zaskoczona byłam po ćwiczeniach na siłowni – spodziewałam się całej mokrej od potu twarzy, a okazało się, że jest jedynie delikatnie zwilżona.”

Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie manualne

Redukcja rozszerzonych porów

Dogłębna pielęgnacja wymagającej cery

Oczyszczanie manualne

Prewencja przez zmianami trądzikowymi

Cennik Oczyszczanie manualne Wrocław

OpisCena
Oczyszczanie manualne - plecy 389 zł
Oczyszczanie manualne - twarz 389 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czym różni się zabieg oczyszczania manualnego w gabinecie od samodzielnego usuwania niedoskonałości w domu?

Zabieg wykonany w gabinecie składa się z wielu faz, poprzedzających samo oczyszczanie. Po jego przeprowadzeniu dobierana jest również odpowiednia pielęgnacja. Wykonywany jest w warunkach sterylnych przez profesjonalistę.

Kto może przeprowadzać zabieg oczyszczania manualnego?

Zabieg może być wykonany jedynie przez profesjonalnego kosmetologa, mającego do dyspozycji specjalistyczne urządzenia, takie jak D’arsolval (służący dezynfekcji skóry objętej zabiegiem) czy też wapozon i peeling kawitacyjny.

Czy zabieg oczyszczania manualnego jest bolesny?

Podczas zabiegu możesz odczuwać dyskomfort, natomiast wykonanie go w specjalistycznym gabinecie eliminuje nie tylko ryzyko zakażenia, ale zmniejsza też bolesność.

Czy zabieg oczyszczania manualnego można wykonywać tylko na obszarze twarzy?

Nie, zabieg można wykonywać również na innych partiach ciała, takich jak np. dekolt, ramiona bądź plecy. Wskazane jest poddawanie zabiegowi miejsc, które potrzebują zintensyfikowanego oczyszczenia.

Ile trwa zabieg oczyszczania manualnego?

Na zabieg należy przeznaczyć ok. 2 godziny zegarowe. Jest to czas orientacyjny i może ulec zmianie (w zależności od objętego zabiegiem obszaru i stanu skóry klienta).

Jak często należy powtarzać zabieg oczyszczania manualnego?

Jest to kwestia indywidualna, zależna od rodzaju i stanu skóry klienta, a także zaleceń kosmetologa.

Jakie rodzaje niedoskonałości najlepiej usuwać tą metodą?

Metodą manualną najlepiej jest usuwać zaskórniki, prosaki i krosty. Ważne, by nie były to zmiany trądzikowe o charakterze zapalnym, jak np. trądzik ropny.

Czy mogą z niego skorzystać również osoby z cerą suchą?

Tak, zabieg jest w pełni bezpieczny również dla osób z cerą suchą. Nasz specjalista dobierze odpowiedni rodzaj maski bądź ampułki już po jego wykonaniu, dzięki czemu skóra utrzyma odpowiedni stopień nawilżenia.

W jaki sposób dezynfekowana jest skóra podczas zabiegu?

Skóra dezynfekowana jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia D’arsolval, działającego nie tylko bakteriobójczo, ale też relaksacyjnie (działa na zasadzie elektromasażu). Proces ten jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Co więcej, działa pobudzająco na obszar poddany zabiegowi.

Czy zabieg oczyszczania manualnego przeznaczony jest tylko dla kobiet?

Absolutnie nie! Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Co zrobić tuż po zabiegu oczyszczania manualnego, by nie wpłynąć negatywnie na stan swojej skóry?

Przez minimum 48 godzin po zabiegu oczyszczania manualnego unikaj miejsc, sprzyjających zakażeniu skóry, takich jak basen bądź sauna. Jeśli możesz, powstrzymaj się od stosowania baz pod makijaż na bazie silikonów. Staraj się też nie dotykać nadmiernie skóry poddanej oczyszczaniu, a po umyciu jej, osuszaj ją ręcznikiem papierowym (przykładając go do skóry, bez pocierania).

Jak będzie wyglądać moja skóra tuż po zabiegu oczyszczania manualnego?

Prawdopodobnie będzie delikatnie podrażniona i zaczerwieniona, jednak proszę pamiętać, że jest to krótkotrwały efekt uboczny – po ok 48. godzinach w pełni zauważalne staną się wszystkie pozytywne efekty zabiegu. Manualne oczyszczanie twarzy to skuteczna, szybka, niedroga, a przede wszystkim bezpieczna metoda usuwania niechcianych niedoskonałości. By ograniczyć uczucie pieczenia, możesz zastosować krem nawilżający o możliwie prostym składzie (najlepiej sprawdzą się tutaj kosmetyki naturalne) lub żel z aloesu o właściwościach kojąco-nawilżających.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.