+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu

Zabieg laserowego usuwania rozstępów z wykorzystaniem lasera FOTONA to odpowiedź na problem wielu kobiet i mężczyzn.

Usuwanie rozstępów polega na poddaniu ich działaniu wiązki światła lasera. Umożliwia to celowe spowodowanie mikrouszkodzeń w rozstępie i otaczającej go skórze. Przenikają one przez naskórek, docierając do skóry właściwej, dzięki czemu rozpoczyna się proces gojenia. Przy zabiegu stosowane są wysokiej klasy lasery frakcyjne FOTONA, dzięki którym możliwy jest komfortowy, bezpieczny oraz efektywny zabieg. W zależności od miejsca oraz rozległości rozstępów, sesja naświetlania trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Aby ocenić efekty, należy poczekać, aż włókna kolagenowe się zregenerują – trwa to zwykle około 2-4 tygodni.

. Zabieg laserowego usuwania rozstępów z wykorzystaniem lasera FOTONA to odpowiedź na problem wielu kobiet i mężczyzn.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu

Wstydliwe wizyty na plaży czy konieczność zakrywania ciała w gorące dni to już przeszłość.

Procedura laserowego usuwania rozstępów rozpoczyna się od oznaczenia miejsc, w których laser ma zostać użyty. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia, znieczulenie przed zabiegiem nie jest konieczne. Po przyłożeniu lasera wykonuje on kontrolowane mikrouszkodzenia, a wiązka światła przenika do głębokich warstw skóry. W konsekwencji zabiegu rozpoczyna się intensywny proces regeneracyjny czyli produkcja nowego kolagenu i elastyny. Po sesji trwającej od kilku do kilkudziesięciu minut, na skórę zostanie nałożony regenerujący preparat ochronny. Pacjent podczas zabiegu nie odczuje bólu, może pojawić się jedynie uczucie ciepła lub pieczenie, po zabiegu skóra może być delikatnie obrzęknięta oraz zaczerwieniona.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: 60 – 90 min
  • Wykonywany przez lekarza, kosmetologa
  • Części ciała ciało, brzuch, uda, pośladki
  • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 2-6 zabiegów 

Laserowe usuwanie rozstępów Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

– Minimum 4 tygodnie przed zastosowaniem lasera nie należy korzystać z solarium oraz nie należy opalać się na słońcu.
– Skóra przed zabiegiem powinna być dokładnie oczyszczona, pozbawiona wszelkich zmian skórnych (takich jak trądzik).
– Zaleca się, aby nie stosować leków rozrzedzających krew (np. aspiryny) minimum 3 dni przed zabiegiem.
– Nie należy również stosować kremu samoopalającego do tygodnia przed planowanym zabiegiem.
– Niewskazane jest także stosowanie peelingów złuszczających skórę przez tydzień przed umówioną wizytą.
– W dniu laserowego usuwania rozstępów zabronione jest spożywanie alkoholu.
– Skórę należy ogolić dzień przed zabiegiem za pomocą maszynki, nie stosować natomiast środków chemicznych do depilacji ani perfumowanych balsamów.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg laserowego usuwania rozstępów nie ma szczególnych wskazań zdrowotnych. Jest on rekomendowany dla osób, które pragną pozbyć się rozstępów i tym samym poprawić estetykę swojego ciała. Zabieg ten szczególnie często stosują kobiety, u których rozstępy pojawiły się w wyniku ciąży, choć nie jest to jedyna przyczyna ich powstawania. Osoby korzystające z lasera chwalą przede wszystkim jego bezinwazyjność, bezbolesność oraz skuteczność w walce z rozstępami. Do skorzystania z zabiegu szczególnie chętne powinny być osoby, dla których białe paski na ciele to powód do dyskomfortu i zakrywania ciała w upalne dni. To także pomoc dla pacjentów, którzy w wyniku szybkiego wzrostu w dzieciństwie mają rozstępy na plecach, brzuchu czy biodrach.

Jakie efekty daje zabieg ?

Likwidacja nieestetycznych  na skórze. Znacząca przewaga w precyzyjności lasera w porównaniu z mechanicznymi metodami. Szybka i bezbolesna poprawa wyglądu skóry. Wzrost atrakcyjności. Wyeliminowanie kompleksów i podniesienie poczucia własnej wartości. Najtrwalsza z możliwych metod, gwarantująca komfort na długie lata. Potwierdzona skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Brak konieczności częstych wizyt u lekarza – zabiegi wykonywane są w odstępach 4-6 tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu

Infekcje skóry i wykwity patologiczne. Świeża opalenizna oraz powstała z zastosowania samoopalacza. Choroby wykluczające terapię laserem to np.: nowotwory, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, antydepresanty. Przyjmowanie leków światłouczulających, takich jak retinoidy – należy je odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem. Ciąża oraz okres laktacji. Stosowanie leków rozrzedzających krew oraz posiadanie zaburzeń krzepnięcia krwi. Niektóre alergie. Rozrusznik serca.

Opinie klientek po zabiegu

a) Świetna atmosfera! Zabiegi w tym miejscu to sama przyjemność 🙂 Pani przeprowadziła ze mną wywiad i profesjonalnie dobrała odpowiedni zabieg.

b) Zostałam szczegółowo poinformowana o przebiegu zabiegu oraz o tym jak się przygotować. Wszystko poszło jak trzeba, minęły 3 tygodnie a ja już widzę efekty. Polecam! pozdrawiam Ewa

c) Przesympatyczna pani, a zabieg nie bolał. Umówiłam się już na kolejną sesję a teraz czekam na efekty. Polecam gabinet wszystkich niezdecydowanym SkyClinic

Przywrócenie komfortu życia

Przywrócenie komfortu życia 

Likwidacja szpecących blizn

Likwidacja szpecących blizn

Ujednolicenie struktury skóry

Ujednolicenie struktury skóry

Zagęszczenie i poprawa napięcia

Zagęszczenie i poprawa napięcia 

Cennik Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu

OpisCena
Laserowe usuwanie rozstępów - Ramiona od 659 zł do 989 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Biodra od 659 zł do 1319 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Brzuch od 769 zł do 1319 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Piersi od 659 zł do 989 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Pośladki od 659 zł do 1319 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Uda od 659 zł do 1319 zł
Laserowe usuwanie rozstępów - Łydki od 439 zł do 879 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jak długo utrzymuje się efekt po laserowym usuwaniu rozstępów?

Usuwanie rozstępów za pomocą lasera to efekt trwały po zakończeniu całej terapii. Dzięki wiązkom światła przenika on przez warstwy skóry i dochodzi do skóry właściwej. Powoduje mikrouszkodzenia, dzięki czemu następuje proces gojenia oraz wytwarzają się nowe struktury kolagenu. Skuteczność zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji klienta, takich jak elastyczność i jędrność skóry. W niektórych przypadkach zastosowanie lasera może nie usunąć rozstępów w całości, lecz zmniejszyć znacząco ich widoczność.

Czy zabieg jest bolesny?

W żadnym wypadku zabieg nie powinien boleć. Jedyne co może odczuwać pacjent to dyskomfort spowodowany delikatnym pieczeniem i szczypaniem.

Jakie są przeciwwskazania stosowania laserowego usuwania rozstępów?

Wykluczone z zabiegów są przede wszystkim kobiety w ciąży oraz w czasie okresu laktacyjnego. Również osoby z przewlekłymi chorobami, takimi jak nowotwory czy cukrzyca nie mogą stosować tej metody. Dodatkowo skóra przed zabiegiem musi być czysta i bez wykwitów – zatem osoby z problemami skórnymi, takimi jak np. łuszczyca, nie będą dopuszczone do metody laserowej. Wykluczona jest również opalenizna na skórze, zarówno słoneczna jak i ta z wykorzystaniem samoopalacza.

Ile zabiegów należy wykonać by uzyskać najlepszy efekt?

W zależności od zaawansowania rozstępów oraz ich ilości, będzie konieczne wykonanie od 2 do 6 zabiegów. Ze względu na czas potrzebny do przebudowy nowego kolagenu, dla uzyskania pełnych efektów konieczna będzie cała terapia. W zależności od efektów, które następują, terapia może trwać kilka miesięcy.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być delikatnie opuchnięta oraz zaczerwieniona, a stan ten utrzymywać się do 2 dni. Ze względu na jej wzmożoną wrażliwość, po zabiegu należy unikać gorących kąpieli oraz sauny przez 14 dni po zabiegu. Nie zaleca się także opalania przez 4 tygodnie po zabiegach laseroterapii.

W jakie pory roku najlepiej wykonać zabieg laserowego usuwania rozstępów?

Ze względu na konieczność unikania opalania zarówno przed jak i po zabiegu, najlepiej wybrać porę, w której nie mamy zaplanowanego urlopu w tropikach. Dobrym wyborem będą zatem pory zimowe, jesienne a także wiosenne do momentu pojawienia się upałów. Jeśli jednak zastosowanie się do zaleceń dotyczących unikania opalania oraz kąpieli nie będzie problemem, zabieg jest możliwy do wykonania również w lato.

Czy do zabiegu należy się specjalnie przygotowywać?

Przed zabiegiem nie są wymagane duże przygotowania. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że zabieg będzie bezpieczny i skuteczny. Jest to przede wszystkim nie opalanie skóry 4 tygodnie przed zabiegiem. Dodatkowo istotnym elementem jest oczyszczona skóra – przed zabiegiem warto zatem zmyć wszelkie kosmetyki oraz zadbać, aby nie powstały na niej żadne zmiany skórne, które mogłyby uniemożliwić wykonanie zabiegu. W celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa niewskazane jest również zażywanie leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, do 3 dni przed zabiegiem.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Ze względu na jej zwiększoną wrażliwość warto wybrać delikatne gąbki oraz ręczniki. Nie zaleca się stosowania produktów, w skład których wchodzą substancje drażniące, takie jak alkohol. Nie powinno się także stosować peelingów złuszczających oraz innych produktów o takim zastosowaniu w czasie pierwszych kilku dób od zabiegu. Oprócz delikatnej pielęgnacji nie jest konieczne podejmowanie żadnych innych kroków, bezpośrednio po zabiegu możemy wrócić do normalnego trybu życia.

Co wpływa na skuteczność usuwania rozstępów za pomocą lasera?

Efektywność zabiegu jest zależna od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dużą rolę odgrywa tu elastyczność oraz jędrność jego skóry, a także to, na ile zastosował się on do zaleceń przed zabiegiem – takich jak np. unikanie promieni słonecznych. Istotną rolę odgrywa także sprzęt, jaki zostanie wykorzystany. Obecnie na rynku najefektywniejszym laserem jest laser frakcyjny FOTONA, którego działanie przewyższa skuteczność wcześniej powstałych sprzętów. Największą jego przewagą jest precyzja – jako jeden z nielicznych działa na wybrane warstwy skóry.

Na jakie części ciała można zastosować laser?

Stosowanie lasera frakcyjnego jest bezpieczne na wszystkich częściach ciała. Można go zatem stosować wszędzie tam, gdzie występują rozstępy, których pragniemy się pozbyć. Zabiegi wykonywane są zarówno na popularnych częściach ciała, takich jak brzuch czy pośladki, jak i również na plecach czy biuście, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Czy zabieg może być stosowany tylko u kobiet?

Zdecydowanie nie. Rozstępy mogą powodować dyskomfort oraz kompleksy zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Duża ilość mężczyzn, szczególnie borykających się z nadwagą lub po intensywnej fazie wzrostu, posiada kompleksy, których pragnie się pozbyć. Płeć nie jest zatem kryterium w kwalifikacji do zabiegu i mogą z niego korzystać wszyscy ci, dla których celem jest likwidacja rozstępów z ciała.

Czy zabieg laserem jest skuteczniejszy od innych metod?

Próby pozbycia się rozstępów na własną rękę są bardzo popularną praktyką. Staramy się usuwać je kremami, babcinymi sposobami, specjalną dietą czy innymi specyfikami. Większość z tych metod jest jednak nieskuteczna, niedająca zadowalających efektów lub po prostu krótkotrwała. Zastosowanie lasera frakcyjnego FOTONA daje nam dużą skuteczność potwierdzoną badaniami, a efekt pełnej terapii laserowej utrzymuje się na całe życie. Dodatkowo jest to metoda, która pobudza naturalne procesy gojenia, dzięki czemu jest bezinwazyjna oraz bezpieczna.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Liposukcja falą magnetyczną – ONDA Wrocław

Zabieg ONDA sprawia, że dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, dzięki czemu synteza kolagenu jest stymulowana, a za sprawą tego zjawiska skóra staje się jędrniejsza i odmłodzona. Poza działaniem wyszczuplającym, zabieg redukuje również cellulit, a skóra staje się jędrniejsza i wygładzona