+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Hialuronidaza we Wrocławiu

Hialuronidaza, stosowana w SkyClinic we Wrocławiu, pozwala na korektę lub odwrócenie skutków zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza.

Hialuronidaza to enzym, pozwalający na rozpuszczenie (depolimeryzację) kwasu hialuronowego w skórze. W medycynie estetycznej hialuronidaza służy do usuwania niechcianych lub niepożądanych rezultatów wcześniejszych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego (wypełniaczy). SkyClinic we Wrocławiu wykonuje tego rodzaju zabiegi korekcyjne. Jako jedyna w Polsce klinika medycyny estetycznej, SkyClinic dysponuje hialuronidazą z certyfikatem medycznym do podawania w tkanki. Preparat wykorzystywany w zabiegach pozwala na bezpieczne rozpuszczanie kwasu hialuronowego i leczenie powikłań związanych np. z niewłaściwym podaniem wypełniacza do skóry. Nadaje się także do cofnięcia efektów wcześniejszych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, kiedy nie spełniły one oczekiwań klienta.

Hialuronidaza, stosowana w SkyClinic we Wrocławiu, pozwala na korektę lub odwrócenie skutków zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Hialuronidaza we Wrocławiu

Zabieg z użyciem hialuronidazy pozwala poprawić stan skóry i przywrócić jej naturalny, piękny wygląd.

Przed wykonaniem kuracji, lekarz SkyClinic wykonuje próbę alergiczną, by uniknąć efektów ubocznych w postaci uczulenia na wykorzystywany preparat. Sam zabieg z użyciem hialuronidazy polega na ostrzyknięciu danego obszaru skóry preparatem enzymatycznym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Do tego celu wykorzystuje się cieniutką igłę, by w jak najmniejszym stopniu naruszać tkanki. Wstrzyknięcie hialuronidazy do skóry powoduje niszczenie podanego wcześniej wypełniacza. Jednorazowo podaje się niewielkie ilości hialuronidazy, ponieważ w większych dawkach może ona naruszać również naturalne włókna skóry. W razie potrzeby zabieg z hialuronidazą można powtórzyć.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: do 30 min
 • Wykonywany przez  lekarz
 • Części ciała: twarz
 • Inwazyjność Zabieg inwazyjne
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg

Hialuronidaza Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania,
 • dobrze jest przed zabiegiem dobrze się wyspać i odpowiednio nawodnić,
 • na zabieg warto przyjść bez makijażu lub zmyć go bezpośrednio przed wizytą,
 • przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i wykonuje próbę alergiczną,
 • jeśli wcześniejszy zabieg z użyciem wypełniacza wykonywano w innym gabinecie, ważne jest, by pacjent dokładnie wiedział ile wypełniacza użyto i jakiego rodzaju był to preparat i podał te informacje osobie wykonującej zabieg z użyciem hialuronidazy.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • zabieg należy wykonać, gdy doszło do przesunięcia wypełniacza w skórze,
 • użyto zbyt wiele wypełniacza lub został źle dobrany,
 • preparat został podany zbyt płytko i widoczne są nieestetyczne grudki lub nierówności,
 • klient jest nieusatysfakcjonowany osiągniętym efektem wizualnym,
 • doszło do reakcji alergicznej lub nietolerancji na dany wypełniacz,
 • kwas hialuronowy uciska naczynie krwionośne i dochodzi do zatoru, co w konsekwencji może prowadzić do martwicy tkanek.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • zabieg pozwala skorygować wygląd tkanek, usunąć nierówności i przywrócić symetryczny wygląd danej okolicy,
 • hialuronidaza usuwa nadmiar kwasu hialuronowego, dzięki czemu tkanki tracą nienaturalne, nadmierne wypełnienie,
 • usunięcie wypełniacza pozwala przygotować skórę na nowe, poprawnie wykonane zabiegi,
 • depolimeryzacja kwasu hialuronowego cofa reakcję alergiczną.

Przeciwskazania do zabiegu

 • reakcja alergiczna na enzym (hialuronidaza)
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zmiany zapalne i infekcje w miejscu planowanego zabiegu
 • choroba nowotworowa
 • inne choroby przewlekłe i ogólnoustrojowe

Opinie klientek po zabiegu

Zrobiłam sobie powiększanie ust z użyciem wypełniacza w innym gabinecie kilka miesięcy wcześniej i od razu po tamtym zabiegu wiedziałam, że coś jest nie tak – usta były nienaturalnie napompowane i na samym środku jakby nierówne. Wstydziłam się swojego wyglądu, bałam się, że nie da się tego odkręcić. Dowiedziałam się z sieci, że SkyClinic może odwrócić efekty tamtego nieszczęsnego zabiegu, więc zgłosiłam się na wizytę i podziałało! Strasznie Wam dziękuję, nawet nie wiecie jak bardzo mi pomogliście!

Zdecydowałam się na modelowanie brody i to była najgorsza decyzja w życiu, trudno mi o tym mówić. W gabinecie, w którym byłam, użyto wypełniacza słabej jakości, który przesunął się pod żuchwę, zaczął puchnąć, a nawet przeszkadzać w przełykaniu. Przyszłam do SkyClinic i tam niezwłocznie skierowano mnie na zabieg z użyciem hialuronidazy. Już na drugi dzień po zabiegu zauważyłam efekty, nie wiem jak Wam dziękować, jesteście najlepsi!

Likwidacja efektów nadmiernego powiększania ust

Likwidacja efektów nadmiernego powiększania ust

Przygotowanie skóry do prawidłowego zabiegu wolumetrii

Przygotowanie skóry do prawidłowego zabiegu wolumetrii

Redukcja odczynu alergicznego

Redukcja odczynu alergicznego

Skuteczna walka z nadkorekcją z użyciem kwasu hialuronowego

Skuteczna walka z nadkorekcją z użyciem kwasu hialuronowego

Cennik Hialuronidaza we Wrocławiu

OpisCena
Hialuronidaza - rozpuszczanie kwasu hialuronowego 1099 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jakie są wskazania do użycia hialuronidazy?

Procedurę rozpuszczania kwasu hialuronowego należy wykonać w każdym przypadku, gdy poprzednie zabiegi z użyciem wypełniacza nie przyniosły pożądanych skutków lub gdy wypełnienie nie zachowuje się w odpowiedni sposób. Hialuronidaza pozwala usunąć złej jakości wypełnienie, a także pozbyć się jego nadmiaru, jeśli efekt wizualny nie odpowiada klientowi. Zabieg przeprowadzany w SkyClinic umożliwia zniwelowanie skutków niefachowej, zbyt płytkiej aplikacji kwasu hialuronowego, która powoduje powstawanie grudek i asymetrii. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu jest też alergia na składniki wypełniacza lub sytuacja, gdy nadmiar kwasu hialuronowego w jakimś miejscu uciska naczynia krwionośne i grozi powstaniem zatoru.

Ile czasu trwa zabieg z hialuronidazą w SkyClinic?

Zabieg enzymatycznego usuwania kwasu hialuronowego, przeprowadzany w klinice medycyny estetycznej SkyClinic trwa zaledwie kilkanaście minut. Trzeba jednak wziąć jeszcze pod uwagę czas na konsultację z lekarzem oraz na wykonanie próby alergicznej. Całość wizyty to czas ok 60 minut.

Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu z użyciem hialuronidazy?

Pierwsze efekty zabiegu z użyciem hialuronidazy widać już chwilę po zakończeniu zabiegu. Ocena ostatecznych rezultatów kuracji możliwa jest jednak dopiero po 72 godzinach od ostrzyknięcia skóry. Tyle bowiem wynosi czas działania hialuronidazy. Poza tym, należy wziąć pod uwagę, że zaraz po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk skóry, który maskuje efekty zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu hialuronidazy?

Zabiegu depolimeryzacji kwasu hialuronowego z użyciem hialuronidazy nie można wykonywać w kilku sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu klienta. Są to: reakcje alergiczne na enzym hialuronidazę, ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, zmiany zapalne i infekcje w miejscu planowanego wykonania zabiegu, a także choroby przewlekłe i ogólnoustrojowe. Warto również porozmawiać z lekarzem, wykonującym zabieg, by pozbyć się nierealistycznych wizji efektów, jakie może przynieść zabieg.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg z użyciem hialuronidazy?

Kuracja z użyciem hialuronidazy przeznaczony jest dla każdego, kto przeszedł wcześniej zabieg wypełniający z użyciem kwasu hialuronowego. Zabiegowi mogą się poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy nie są zadowoleni z efektów wcześniej przeprowadzonych zabiegów. Hialuronidaza pozwala na zniwelowanie błędów, spowodowanych niefachowym podaniem kwasu hialuronowego w innym gabinecie, które skutkują nierównościami, grudkami lub innego rodzaju asymetriami. Zabieg przeznaczony jest także dla osób, które borykają się ze skutkami reakcji alergicznej po podaniu wypełniacza.

Jakie efekty daje zabieg z wykorzystaniem hialuronidazy?

Podawanie hialuronidazy w iniekcji do tkanki podskórnej pozwala na depolimeryzację, czyli rozkład kwasu hialuronowego (wypełniacza). Efekty kuracji z użyciem hialuronidazy to przede wszystkim odwrócenie rezultatów poprzednich, nieudanych lub niezadowalających zabiegów wypełniających na skórze. Hialuronidaza pozwala usunąć grudki kwasu hialuronowego ze skóry, zredukować nadmierne wypełnienie i poprawić wygląd tkanek. Usunięcie wypełniacza pozwala przygotować skórę na nowe, poprawnie wykonane zabiegi. Ponadto rozpuszczenie kwasu hialuronowego cofa reakcję alergiczną na wypełniacz.

Jak wygląda zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego w SkyClinic?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem i przeprowadzenia próby alergicznej. Następnie oczyszczona i zdezynfekowana zostaje skóra w okolicy, która będzie ostrzykiwana preparatem zawierającym hialuronidazę. SkyClinic we Wrocławiu jako jedyna klinika medycyny estetycznej w Polsce może pochwalić się posiadaniem hialuronidazy z certyfikatem medycznym do podawania w tkanki. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Do jego wykonania wykorzystuje się cieniutką igłę, która w minimalnym stopniu narusza ciągłość tkanek. Do skóry wstrzykuje się jednorazowo niewielką porcję hialuronidazy, ponieważ większe jej ilości podawane na raz mogłyby spowodować niszczenie naturalnych włókien kolagenowych, obecnych w skórze. Czasami dla bardziej zadowalających efektów zabieg można powtórzyć.

W jakich partiach ciała wykonuje się zabieg z hialuronidazą?

Zabieg z użyciem hialuronidazy wykonuje się we wszystkich tych miejscach na skórze, które zostały poddane wcześniejszemu ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym. Do SkyClinic na zabieg usuwania wypełniacza często zgłaszają się osoby z chęcią poddania kuracji skóry ust, brody, okolicy oczu lub policzków.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są nieodwracalne, nie słabną z czasem. Dochodzi do trwałego zniszczenia struktury wypełniacza. Żeby ponownie wypełnić daną okolicę, należy powtórnie ostrzyknąć ją kwasem hialuronowym.

Jak należy przygotować się do zabiegu usuwania wypełniacza?

Do zabiegu z użyciem hialuronidazy nie trzeba się przygotowywać w żaden specjalny sposób. Warto jest wyspać się i odpowiednio nawodnić. Do kliniki dobrze jest przyjechać bez makijażu lub zmyć go bezpośrednio przed zabiegiem. Jeśli wypełnienie, które klient chce skorygować było wykonywane w innym gabinecie, niezbędne jest, by pacjent wiedział ile wypełniacza użyto ostatnio i jakiego rodzaju był to produkt. Tą informacją należy podzielić się z lekarzem przed zabiegiem.

Ile zabiegów trzeba wykonać, by całkowicie usunąć wypełniacz?

To zależy od konkretnego przypadku. Niekiedy wystarczy tylko jedna sesja, a czasem, dla osiągnięcia zadowalających efektów, zabieg z hialuronidazą należy powtórzyć. O takiej potrzebie klient zostaje zawsze poinformowany przez lekarza wykonującego zabieg.

Skąd mam wiedzieć, czy nie mam uczulenia na hialuronidazę?

Klient nie musi posiadać wiedzy o uczuleniu. Dla zachowania bezpieczeństwa pacjenta, przed każdym zabiegiem, wykonywana jest próba alergiczna, która pozwala wykluczyć ewentualne uczulenie na hialuronidazę.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Komórki macierzyste Wrocław

Zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF jest obecnie szeroko dostępny i pozwala na relatywnie prostą oraz skuteczną poprawę kondycji skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzania preparatu w wybrane fragmenty skóry za pomocą drobnych nakłuć. Uwalniane w ten sposób cenne substancje stymulują procesy odnowy tkanki.

Zabiegi wypełniające we Wrocławiu

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy pozwalają niwelować zmarszczki, modelować twarz, wykonać wolumetrię policzków, powiększyć usta oraz poprawić i ujędrnić owal twarzy. Implantacja kwasu hialuronowego polega na iniekcji wybranego wypełniacza w partie twarzy, które chcemy wymodelować lub obszary, które wymagają ujędrnienia,

Modelowanie ust we Wrocławiu

Zaawansowane technologicznie, zawierające kwas hialuronowy preparaty stosowane do zabiegu zapewniają ustom nie tylko piękny, młody wygląd, ale również odpowiednie nawilżenie, redukcję zmarszczek i stymulację wydzielania kolagenu.