+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Trychologia

Dziedzina medycyny, która zajmuje problemami związanymi ze skórą głowy, a także badaniem włosów. Ma na celu rozpoznanie przyczyn oraz postawienie diagnozy na podstawie obserwacji skóry głowy gołym okiem a także pod mikroskopem. Dzięki takiemu badaniu mamy dokładny obraz stanu skóry, kondycji korzeni włosów i mieszków włosowych. U trychologa możemy skonsultować między innymi nadmierne wydzielanie sebum, nawracający łupież, wypadanie włosów czy łysienie.

Przyczyny wypadania włosów

• Niewłaściwa pielęgnacja– jeśli zbyt często upina się włosy w kucyk lub koka nadweręża to skórę głowy, co przyczynia się do zaniku mieszków włosowych. Codzienne czynności skutkują mechanicznym uszkodzeniom i osłabieniom włosów. Szczególnie niekorzystnie wpływa na nie tapirowanie oraz rozczesywanie na siłę. Farbowanie i trwała ondulacja mogą naruszyć strukturę włosa oraz zwiększyć ryzyko wypadania ich. Podobnie może działać codzienne używanie wysokiej temperatury przy suszeniu, kręceniu i prostowaniu. Stosowanie zbyt dużej ilości środków do stylizacji może powodować wypadanie. Dzięki nim fryzura układa się tak jak chcemy oraz utrzymuje przez wiele godzin, niestety może to obciążyć i przesuszyć włosy, przez co staną się łamliwe. Często problem stanowi źle dobrany kosmetyk, który może zawierać szkodliwe substancje. Przyczyną przerzedzenia się fryzury może być również brak nawilżenia, czyli rezygnowanie z odżywek, olejków i masek.

• Niewłaściwa dieta– zbyt mała ilość białka, cynku i żelaza może skutkować łysieniem rozlanym. Zazwyczaj jest to problem ludzi, którzy intensywnie się odchudzają i obniżają dzienne spożycie kalorii. Negatywnie wpływa także dieta jednoskładnikowa, na przykład niskobiałkowa. Niedobór składników mineralnych może wywołać anemię. Niszczyć włosy może także dym papierosowy, który je osłabia i odbiera im blask.

• Choroby tarczycy – niedoczynność oraz nadczynność tarczycy mają duży wpływ na wygląd naszych włosów. Przy niedoczynności mogą się bardzo przerzedzić i stać się cienkie oraz suche. Z kolei przy nadczynności może pojawić się łysienie uogólnione lub plackowate. Źródłem problemu może się okazać choroba Gravesa-Basedowa, która często przyśpiesza starzenie się włosów.

• Stres – silne przeżycia, takie jak na przykład śmierć bliskiej osoby mogą doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Wypadanie włosów może być spowodowane stresem, może być również związane z hormonami. Rozregulowane nadnercza mogą wzmagać produkcję androgenów i zaburzyć funkcjonowanie cebulek włosowych. Codzienne stresowanie się ma niekorzystne działanie na ogólny stan włosów. Silny stres spowoduje znaczącą ich utratę w przeciągu czterech miesięcy od traumatycznego wydarzenia.

Czym się zajmuje trycholog?

Nadmierne wypadanie włosów jest najczęstszym problemem, z jakim pacjenci udają się do lekarza trychologa. Często są do niego kierowani przez dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry w szerszym zakresie. Natomiast trycholog zajmuje się wyłącznie schorzeniami skóry głowy. Posiada niezbędną wiedzę do zdiagnozowania problemu związanego wyłącznie ze schorzeniami tego obszaru ciała. Stara się go wyeliminować i przywrócić skórę głowy pacjenta do stanu sprzed choroby. Zadaniem tego specjalisty jest ustalić przyczynę stanu chorobowego oraz dobranie sposobu leczenia i pielęgnacji. Jeśli zauważymy u siebie łupież, krostki lub zaczerwienienia, należy skonsultować to z trychologiem. Zaniepokoić nas również powinno uczucie swędzenia lub nadmierne ściągnięcia skóry.

Usługi trychologiczne

W skład usług trychologicznych wchodzi konsultacja z lekarzem wraz z badaniem skóry głowy i włosów trychoskopem, a także każda wizyta kontrolna. Analizator składu i stanu organizmu, czyli obserwacja pod kątem pasożytów, niedoborów i obciążeń. Indywidualnie dobrany do rodzaju schorzeń, profilowany zabieg trychologiczny. Oczyszczanie skóry głowy peelingiem, w tym usunięcie czopów łojotokowych blokujących mieszki włosowe. Mycie odpowiednio dobranym preparatem. Masaż poprawiający krążenie krwi. Terapia ozonowa z zastosowaniem właściwych substancji czynnych, na przykład komórek macierzystych. Mezoterapia mikroigłowa oraz kompletne serum z witaminami, aminokwasami i koenzymami. Zabieg polegający na głębokiej regeneracji włosów wraz ze ścinaniem każdej końcówki włosa specjalnym trymerem.

Jak wygląda badanie trychologiczne?

Nie wymaga specjalnego przygotowania ani skierowania, natomiast samo badanie jest całkowicie bezbolesne. Powinno zacząć się od zapoznania ze stanem zdrowia pacjenta. Informacje powinny dotyczyć morfologii, zaburzeń hormonalnych, diety oraz używanych kosmetyków. Podczas badania powiększa się badane obszary i poddaje się analizie obraz z kamery. Szczególną uwagę powinno się zwracać na skórę głowy, cebulki, a także same włosy. Pełna analiza pozwala uwzględnić różne elementy. Trichoskopia – przy pomocy dermatoskopu poznaje się stan włosów, pozwala to określić przyczynę wypadania. Trichodiagram analityczny – polega na pobraniu próbek włosów. Trichometria – są to pomiary różnych parametrów oraz grubości włosa. Badanie mykologiczne – pozwala na wykrycie komórek grzybów. Badanie laboratoryjne – morfologia z rozmazem, a także o profilu tarczycowym i poziomu ferrytyny, prolaktyny i testosteronu. Analiza keratynizacji łojotokowej – jest to diagnostyka łojotokowego zapalenia skóry.

Zalety

W klinice Skyclinic we Wrocławiu każdy pacjent poczuje się wyjątkowo, a zarazem bezpiecznie. Zostanie otoczony indywidualną troską każdego lekarza oraz może liczyć na fachową obsługę zespołu.

Wyróżnia się na tle innych placówek, o czym świadczy status „diamentowej kliniki”. Personel posiada bogate kompetencje w dziedzinie transplantacji włosów.

Zakład prowadzi szkolenia dla lekarzy z zaprzyjaźnionych klinik.

Dysponują multidyscyplinarnym zespołem nie tylko z działu kosmetologii, ale także dermatologii, ginekologii oraz chirurgów, posiadających wieloletnie doświadczenie. Oferują pełną opiekę przed, podczas jak i po wykonanych zabiegach.

Dzięki zabiegom w Skyclinic we Wrocławiu można cieszyć się nowym wyglądem lub jego poprawą. Wielkim plusem jest także komfort finansowy. Klinika współpracuje z firmami, które oferują kredyty ratalne na zabiegi medyczne. Jest także możliwość rozbicia kosztów zabiegów na raty. Zaletą Skyclinic są zabiegi bez bólu i blizn oraz skrócony czas trwania, a także naturalne efekty po wykonaniu ich. Warto zatem skorzystać z naszych usług już teraz.

Lekarze/specjaliści

Klaudia Parzyjagła

trycholog

Specjalizuje się w problemach łysienia androgenowego oraz schorzeniach skóry głowy. Aktywnie uczestniczy w Polskim Stowarzyszeniu Trychologów. Jej zawodowym celem jest powrót do estetycznego wyglądu skóry i włosów, który pozwala poprawić komfort życia pacjentów. Specjalizacja Klaudii polega na leczeniu łysienia typu męskiego oraz przeszczepów włosów metodą FUE ARTAS oraz FUE MANUAL. Jest zwolenniczką wykorzystania zaawansowanej technologii w celu diagnozy oraz leczenia. Pacjenci doceniają ją nie tylko za szeroką wiedzę, ale przede wszystkim za niezwykłe efekty połączenia terapii z zakresu trychologii oraz kosmetologii.

Realizowane terapie zawsze opiera na najlepszych preparatach, posiadających udowodnioną skuteczność w badaniach klinicznych. Konsultacja z nią jest bardzo szczegółowa. Wnikliwie prowadzi wywiady z pacjentami oraz precyzyjne stosuje badanie trichoskopowe, co pozwala jej na prawidłowe ustalenie przyczyny dolegliwości nadmiernej utraty włosów i schorzeń skóry głowy. Jest zwolenniczką zdrowego stylu życia. Interesuje się dietetyką, a także architekturą i sztuką.

Umów Się Na Konsultację