Blog

Walka z cellulitem za pomocą nowoczesnych technologii

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Artykuł w głównym stopniu będzie przedstawiał metody walki z otyłością i cellulitem w dzisiejszym świecie za pomocą nowoczesnych technologii dostępnych przez sprawdzone kliniki takie jak np.: skyclinic.pl. Obecnie występuje coraz więcej technologii umożliwiających w świecie zachodnim zwiększać komfort i wygodę życia. Zarówno jeżeli chodzi o codzienne wykorzystanie sprzętu elektronicznego takich jak tabletów, smartfonów lub przenośnych komputerów typu laptop, duże zmiany zaszły również w traktowaniu swojego zdrowia. Coraz bardziej popularny jest trend, w którym człowiek zaczyna dbać o swój organizm i dobry zdrowy wygląd. Takie postrzeganie rzeczywistości przez większość osób jest spowodowane przez użycie masowych mediów takich jak facebook, instagram oraz snapchat, na których są publikowane zdjęcia osób szczupłych, wysportowanych bez żadnej zbędnej fałdy tłuszczu czy też cellulitu. Jest to świat kolorowy w większości pozbawiony odcieni szarości. Ogromny wzrost ofert dbania o swój wygląd i zdrowie poprzez kliniki, trenerów personalnych, a także ekspertów od diet i zdrowego życia spowodował łatwiejszy dostęp do poprawy swojego wyglądu. Szczególnie wzbudzające zainteresowanie mają kliniki poprawy wyglądu poprzez zaawansowane zabiegi medyczne. Często takie zabiegi nie są aż tak kosztowne i na dłuższą metę są opłacalne, ze względu na często natychmiastowe pozbycie się niechcianego problemu z wyglądem. Presja wywoływana mediami społecznościowymi dodatkowo potęguje zainteresowanie takimi zabiegami. Dzisiejszy świat nastawiony jest na życie fit i jest to fakt. Jednym z największych problemów z wyglądem mają osoby, które borykają się z problemem cellulitu. Jak można się domyśleć jest to poważny problem, ponieważ znacznie obniża poczucie własnej wartości, a także powoduje, że ciężej znaleźć nam atrakcyjnego partnera bądź partnerkę. Jako ekspert od ofert klinik estetycznych opisze dokładnie czym jest cellulit, a także dlaczego warto wybrać metodę Hifu, która skutecznie eliminuje ten defekt cielesny.

   

   Czym jest właściwie cellulit?:

Problem z cellulitem jest głównie natury estetycznej. Przypomina on tak zwaną „skórkę” pomarańczy występującą na ciele. Najczęściej występuje wtedy kiedy na ciele występują złogi nagromadzonej wody albo tłuszczu pod skórą. Najczęściej winą występowania cellulitu jest zła dieta, która posiada w sobie dużo tłuszczy zwierzęcych, a także uwarunkowania genetyczne. Niektórzy po prostu są w grupie ryzyka z występowaniem cellulitu na ciele. Wyróżniamy dwa typy cellulitu jest to typ twardy oraz miękki. W pierwszym przypadku cellulit jest tworzony przez nagromadzenie się toksyn, a także wody pod skórą. Przez to lipidy, które są kluczowe w procesie powstawania cellulitu są nierówno rozmieszczone. Następuje też ich gwałtowny rozrost po całej tkance. Te dwie przyczyny powodują powstanie cellulitu twardego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ten typ zmiany skórnej występuje u ludzi, którym kilogramy wynoszą stały poziom. W przypadku cellulitu twardego przyczyna jest inna. Wynika ona z nagromadzenia się komórek tłuszczowych, które są zawarte w różnych produktach, które zazwyczaj są po prostu tłuste. W konsekwencji powstają grudki, które utrudniają przepływowi krwi pod skórą. Przez co toksyny oraz związki wodne ciężej są wydalane z organizmu człowieka. Cellulit nie uderza tylko w nasz wygląd, ale także w zdrowie, jest to dodatkowy powód aby się go pozbyć w profesjonalnej klinice wyglądu takiej jak: skyclinic.pl. W większości przypadku ludzie, którzy nie prowadzą aktywnego życia sportowego mają tego typu problemy z cellulitem. Jeżeli doda się do tego niewłaściwą dietę to mamy praktyczny problem z tym defektem cielesnym i zdrowotnym. Zasadniczym pytaniem po opisie tego problemu jest jak z nim sobie poradzić i czy w ogóle jest to możliwe? Na szczęście w obecnym świecie jest wiele różnych sposobów, w których wykorzystuje się nowoczesną medycynę połączoną z technologicznie rozwiniętymi zabiegami, które gwarantują szybkie, skuteczne i bezpieczne pozbycie się cellulitu. Jednym z takich zabiegów gwarantującym satysfakcję jest Hifu( high intensity focused ultrasound), który opisze w dalszej części artykułu.

Zobacz więcej  Jak powstaje cellulit w ciąży? - sposoby na jego pozbycie

    Zabieg Hifu, czym jest i 5 głównych korzyści z jego wykonania:

W medycynie estetycznej coraz częściej stosuje się nowoczesne zabiegi, które w pozytywny sposób poprawiają naszą kondycje zdrowotną oraz zwiększają komfort psychiczny związany z polepszeniem wyglądu. Jednym z takich zabiegów, które są coraz bardziej popularne poprzez ich wysoką skuteczność jest zabieg Hifu wykorzystywany tylko przez profesjonalne studia medycyny estetycznej takie jak: skyclinic.pl. Dla osób zainteresowanych takimi zabiegami po, krótce wyjaśnię na czym polega ten konkretny. Zabieg ten wykorzystuje nowoczesną technologię związaną z rozbijaniem grudek tłuszczu poprzez ultradźwięki. Poprzez wykorzystanie właśnie ultradźwięków całkowicie unikamy skalpela oraz innych metod chirurgicznych takich jak odsysanie tłuszczu!! Jest to metoda nieinwazyjna pozwalająca w szybki sposób pozbyć się cellulitu i poprawić jędrność i elastyczność naszej skóry. Zabiegi te charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność w radzeniu sobie z problemami związanymi z wyglądem, czyli likwidacją cellulitu. Fale dźwiękowe przechodzą przez naskórek i wnikają głębiej do tkanki tłuszczowej. Powoduje to generowanie dużego ciepła, które uszkadza tkanki tłuszczowe, następnie rozbija je na pojedyncze cząsteczki przez co tkanka jest w stanie się zregenerować bez złogów tłuszczu. Dzięki takiemu działaniu tego zabiegu ryzyko jakichkolwiek poparzeń jest bardzo małe. Zabieg posiada odpowiedniego rodzaju certyfikaty bezpieczeństwa, które gwarantują wysoką jakość usługi. Zmiana po zabiegu często jest odczuwalna zaraz po nim. Często osoba korzystająca z tej usługi zauważa, że jej skóra jest zauważalnie jędrniejsza i lepiej się prezentuje. Jednak na pełen efekt pod względem wyglądu należy poczekać, maksymalnie 3 miesiące. Mimo pewnego czasu oczekiwania jest zdecydowanie warto poczekać na efekty bo są one pozytywnie zaskakujące !! W dużej mierze zabieg ten jest stosowany na skórze w okolicach szyi i twarzy. Możliwe, jest jednak użycie tego rodzaju technologii także na brzuchu, pośladkach, a także dekolcie wszystko jest kwestią rozsądnie dobranej ceny. Są pewne przeciwwskazania co do wykorzystania tej formy zabiegu estetycznego. Należy pamiętać, że w przypadku chorowania na nowotwory przede wszystkim skóry, lepiej dla zdrowia z tego zabiegu zrezygnować. Powikłania mogą być wyjątkowo nieprzyjemne. Poza tym należy wykluczyć tą formę medycyny estetycznej jeżeli ma się chore serce, lub choruje na padaczkę, cukrzycę albo inne formy chorób neurologicznych. W przypadku posiadania metalowych implantów, rozruszników serca również nie należy przeprowadzać tego zabiegu. W pozostałych przypadkach zabieg Hifu oferuje nowoczesną walkę z cellulitem o bardzo wysokiej skuteczności. Oto 5 głównych przyczyn dla, których warto wykonać ten zabieg.

Zobacz więcej  Zalecenia i pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi: jak dbać o brwi i dobrże wyglądać po zabiegu?

5 głównych przyczyn do wykorzystania Hifu by poprawić swój wygląd i zwalczyć z cellulit:

powód pierwszy, wykorzystanie nowoczesnych technologii: Dzięki użyciu urządzeń odpowiednio sprawdzonych przez wykwalifikowaną kadrę mamy dostęp do jakościowo jednej z najlepszych metod zwalczających cellulit. Główną zaletą tego rozwiązania jest nie tylko bezpieczeństwo w trakcie zabiegu i bardzo niskie ryzyko powikłań, ale również nie inwazyjność zabiegu przez co nasze ciało nie jest rozcinane, aby zwalczyć defekt związany ze skórą i nieciekawym wyglądem

powód drugi, wysoka dostępność zabiegu: W większości miast w Polsce mamy dostęp do coraz nowszych technologii pomagających ludziom. Również rozwój dotknął medycynę estetyczną. Dzięki dużej ilości klinik estetycznych mamy regularną możliwość stosowania zabiegów medycznych. Oczywiście warto zaufać w tym przypadku największym profesjonałom słynącym ze swojej skuteczności. Taki poziom prezentuje klinika estetyczna, skyclinic.pl.

powód trzeci, zabieg jest wyjątkowo skuteczny. W większości przypadków efekt po zabieg jest odczuwalny natychmiastowo, dzięki czemu ma się poczucie dobrze spożytkowanych pieniędzy. Jak wspomniałem wcześniej wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia właśnie przeprowadzanie tego rodzaju zabiegów, które są wyjątkowo skuteczne. Większość klientów stosujących Hifu jest usatysfakcjonowane efektami, które im dało.

powód czwarty, wykorzystanie Hifu na różnych częściach ciała. Niezależnie od miejsca występowania cellulitu można użyć tego zabiegu na wielu częściach ciała. Najczęściej zabieg jest stosowany podczas usuwania cellulitu z twarzy i szyi, ale po konsultacji z lekarzem, jest możliwe również przeprowadzenie go na dekolcie, brzuchu czy pośladkach. Czyli częściach ciała na którą się zwraca największą uwagę.

powód piąty, bezbolesność zabiegu. Dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych zabieg nie dość, że jest bezinwazyjny to jest także bezbolesny. Podczas zabiegu klient nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z przeprowadzanym zabiegu przez metodę Hifu. Skuteczność i brak bólu przede wszystkim !!

Zobacz więcej  Hirsutyzm- czym jest i jak leczyć tą chorobę?

Podsumowanie, czy warto skorzystać z zabiegu Hifu dla poprawienia wyglądu i zdrowia:

Jako osoba znająca problem walki z cellulitem, jestem w stanie potwierdzić, że jeżeli chcemy w sposób skuteczny i bezpieczny usunąć niechciane grudy tłuszczu jest to jedna z najlepszych metod cechująca się nie inwazyjnością. Jedynym problemem dla klienta, może się okazać cena, która często wynosi ponad 2 tys. zł. Mimo dużego kosztu według mnie warto przystąpić do tego zabiegu tym bardziej, jeżeli cellulit obejmuje coraz więcej partii ciała. Należy również pamiętać, że sam zabieg nie rozwiąże wszystkich problemów. Dobrze więc utrzymać odpowiednią dietę oraz zdrowy tryb życia ( o wiele częstsze spacery przynajmniej godzino- dwugodzinne, formy aktywności takie jak basen, bieganie). Jedną z najlepszych klinik dostępnych na tym rynku usług jest skyclinic.pl, polecana przez ekspertów oraz osób walczących z tym wstydliwym problemem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop