Blog

Terapia osoczem bogatopłytkowym w leczeniu łysienia

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest innowacyjnym, a wręcz rewolucyjnym zabiegiem w walce z łysieniem. Kuracja jest również stosowana do tuszowania pewnych mankamentów urody. Terapia ta zyskała w ostatnim czasie coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność i widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie.

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM W LECZENIU ŁYSIENIA?

Powszechnie wiadome jest, że leczenie łysienia nie należy do najłatwiejszych w pozbyciu się problemów. W związku z tym, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zyskała dużą popularność z powodu znacznych i pozytywnych efektów. Zabieg ten jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, do których zgłasza się coraz większa liczba zainteresowanych pacjentów. Najczęściej osocze jest stosowane w celach odmłodzenia skóry, bądź też usunięcia zmarszczek, ale posiada również zastosowanie w zahamowaniu procesu łysienia, a także stymulacji porostu włosów.

Pierwszym etapem, jaki obejmuje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest pobór krwi pacjenta, a następnie tak zwane wydzielenie z niej – przy użyciu specjalnej wirówki laboratoryjnej – osocza, które zawiera bardzo silnie zagęszczone płytki krwi. Kolejny krok to wstrzyknięcie osocza za pomocą cienkich igieł pod skórę głowy (bądź twarzy). Płytki zaaplikowane z krwi pacjenta pod skórę przeinaczają się w pewnego rodzaju aktywator-stymulator wzrostu nowych komórek, dzięki któremu skóra podlega znaczącej, wzmożonej regeneracji.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest przede wszystkim szybka oraz bezbolesna, z kolei pacjent w niektórych przypadkach jest znieczulany miejscowo. Terapia ma za zadanie pobudzić osłabione lub też nieaktywne cebulki oraz mieszki włosowe do produkcji nowych – zdrowych włosów w miejscach, w których nastąpiło ich przerzedzenie, bądź też całkowite wyłysienie. Warto jednocześnie napomnieć, że zabieg ten jest przeprowadzany na wszystkich rodzajach łysienia.

EFEKTY ZABIEGU LECZENIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Samo leczenie łysienia mezoterapią osoczem bogatopłytkowym składa się z serii zabiegów – od trzech do sześciu, które są wykonywane w odstępach co dwa lub trzy tygodnie. Wszystko jest jednak uzależnione od przyczyny i rodzaju łysienia – może bowiem zaistnieć konieczność powtórzenia terapii, bądź wykonania tak zwanych pojedynczych zabiegów podtrzymujących, które powinny być wykonywane co kilka miesięcy.

Zobacz więcej  Skuteczny masaż: redukcja cellulitu poprzez antycellulitowy zabieg

Po upływie kilku tygodni od zabiegu poprawie ulega w głównej mierze jakość oraz gęstość włosów. Stają się one mniej skłonne do łamliwości oraz grubsze, zaś – dodatkowo – ich odrastanie staje się znacznie szybsze. Wypadanie analogicznie zmniejsza się. Pewne przypadki pokazują, że proces całkowitego zatrzymania utraty włosów także jest możliwy. Na efekty należy poczekać kilka tygodni od wykonania całej serii zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem nie wykonuje się żadnej terapii przygotowującej. Aby jednak móc przejść terapię, należy być zdrowym. Na tydzień (to jest siedem dni) przed pierwszym zabiegiem nie można zażywać aspiryny ani też leków, które ją zawierają i produktów zmniejszających krzepliwość krwi. Na parę dni przed rozpoczęciem terapii można rozpocząć stosowanie leków zawierających escynę, na przykład Aescin 3 razy dziennie po dwie tabletki lub Reparil trzy razy dziennie po dwie drażetki. To może bowiem zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków, a także przyspieszy znikanie tych, które się pojawią. Osoby, które cierpią natomiast na nawracającą opryszczkę powinny dwa dni wcześniej zacząć przyjmować acyklywir w dawkach profilaktycznych.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu można kontynuować przyjmowanie leków doustnych takich jak wcześniej wspomniany Reparil lub Aescin. Jeśli pojawią się siniaki, wówczas warto smarować je specjalnym żelem do przyspieszenia ich gojenia. Co ciekawe, osoby, które poddadzą się mezoterapii, mogą od razu po zabiegu użyć normalnych szamponów do mycia włosów, z kolei po ustąpieniu zaczerwienienia i bólu, bądź też stwardnienia skóry i siniaków, można powrócić do stosowania codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Jeśli jednak chodzi o głowę pozbawioną włosów, warto rozpocząć stosowanie kremów na dzień ochronnych z filtrem przeciwsłonecznym pokroju SPF50+.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Mezoterapii osoczem bogatopłytkowym nie powinny poddawać się osoby, które mają stwierdzoną chorobę autoimmunologiczną, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, borykają się z aktywną infekcją wirusem opryszczki, a także posiadają obecne na skórze ogniska zakażone bakteriami chorobowymi oraz wirusowymi. Oprócz tego, terapia jest przeciwwskazania dla kobiet w ciąży lub też będących w okresie laktacji.

Zobacz więcej  Bariatria: chirurgiczne leczenie otyłości – czym jest, jak działa i jak zmniejszyć żołądek

JAK PRZEDŁUŻYĆ EFEKTY ZABIEGU MEZOTERAPII OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

Choć zabiegi należy powtórzyć, to efekty można nieco przedłużyć. Wystarczy bowiem stosować podstawowe leczenie farmakologiczne chorób, które są przyczyną łysienia. Wśród nich wymienia się suplementację żelaza, cynku, białka, leczenie cukrzycy, chorób tarczycy oraz leczenie antyandrogenne.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop