Blog

Skóra trądzikowa

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Z problemem skóry trądzikowej każdego roku mierzy się bardzo wiele osób. Jest to problem, który dotyka w większej mierze przede wszystkim osób, które znajdują się w okresie dojrzewania, aczkolwiek czasami ten stan znacząco się przedłuża. Wiele osób postanawia walczyć z trądzikiem wieloma sposobami, aczkolwiek nie wszystkie z tych sposobów działają w taki sposób, w jaki powinny, a wręcz przeciwnie – czasami jeszcze bardziej szkodzą naszej skórze, niż jej pomagają. W związku z tym warto stosować wyłącznie sprawdzone metody w walce z trądzikiem, aby nasza skóra ponownie stała się promienna i estetyczna.

Czym jest trądzik?

Trądzik jest to nic innego, jak zmiana skórna, która może występować nie tylko w obrębie twarzy i dekoltu, ale również na obszarze całego ciała. Trądzik przejawia się tym, że na naszym ciele pojawiają się nieestetyczne czerwone krostki. Przy czym należy zaznaczyć, iż trądzik posiada kilka swoich stopni zaawansowania. Podczas trądzik należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby w sposób odpowiedni zadbać nie tylko o odpowiednią pielęgnację swojej skóry, ale również, aby zadbać o odpowiednią dietę, którą będziemy stosować każdego dnia, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że nasza skóra w znacznie krótszym czasie będzie mogła dojść do normalnego stanu, czyli takiego sprzed wystąpienia trądziku.

Trądzikiem określa się nic innego, jak chorobę skóry, która może roznieść się na różne obszary naszego ciała. Jest to choroba, która charakteryzuje się również tym, że wywoływana zostaje zmianą poziomu hormonów występujących w organizmie człowieka. Dlatego też, najczęściej choroba ta pojawia się u osób, które są w okresie dojrzewania, ale również u osób, które są w okresie przekwitania. Aczkolwiek w tym drugim przypadku zjawisko to zachodzi znacznie rzadziej. Ważną informacją jest również to, że choroba, jaką jest trądzik charakteryzuje się też tym, że posiada aż sześć faz wyprysków, a można do nich zaliczyć takie fazy jak:

  • faza pierwsza – gruczoły zaczynają wytwarzać sebum do niewielkich otworów w skórze
  • faza druga – zmiany zauważalne są w komórkach, jak również w wyściółce mieszków
  • faza trzecia – mieszanka komórek oraz wytworzonego sebum zatyka mieszki
  • faza czwarta – zaczyna pojawiać się na skórze bakteria, która określana jest, jako P.Acnes
  • faza piąta – faza ta określana jest mianem oczyszczania, bowiem na tym etapie następuje eliminacja uszkodzonych tkanek, jak również odpowiednia stymulacja skóry do odbudowy
  • faza szósta – faza ta charakteryzuje się tym, że następuje w niej odzyskanie całkowitej kontroli nad własną skórą
Zobacz więcej  NuvaRing – recepta online

Jakie są rodzaje trądziku?

Otóż ku zdumieniu niektórych osób, rodzajów trądziku jest wiele, dlatego podczas chęci leczenia tej choroby ważne jest, aby poznać w odpowiedni sposób, z jakim problemem trądziku się borykamy, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że podjęte przez nas leczenie będzie w pełni satysfakcjonujące. Otóż należy zaznaczyć, że do rodzajów trądziku wyróżnia się następujące aspekty: trądzik niezapalny, trądzik zapalny, trądzik grudkowy, trądzik krostkowy, trądzik guzkowy, jak również trądzik torbielowaty. Jeżeli chodzi o kwestię dotyczącą trądziku niezapalnego to należy dodać, że charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że najlepszym sposobem jego rozpoznania jest obserwacja zaskórników. A dzieje się tak, ponieważ w przypadku trądziku niezapalnego zaskórniki będą przejawiać się ciemnym odcieniem, jak również będą one często przypominające wągry. Jeżeli chodzi o kwestię trądziku zapalnego to charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że do jego schorzenia dochodzi w szczególności w sytuacji, gdy ścianka mieszka włosowego zostaje przerwana. Otóż przy trądziku typu zapalnego zaczynają powstawać podskórne grudki, których główną cechą charakterystyczną jest przede wszystkim to, że posiadają one stałą konsystencję, jak również to, że ich średnica nie przekracza jednego milimetra. Jeżeli chodzi o kwestię trądziku grudkowego to charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że skóra jest zaczerwieniona, jak również zostaje pokryta grudkami, które swędzą. Natomiast trądzik krostkowy odznacza się w szczególności tym, że na skórze zaczynają pojawiać się krosty, które mogą przenosić o wiele bardziej niebezpieczne zanieczyszczenia. Jeżeli chodzi o trądzik guzkowy to charakteryzuje się on tym, że na skórze zaczynają się pojawić drobne guzki, które znajdują się pod skórą i powodują mniejszy, bądź większy ból oraz dyskomfort. Z kolei, jeżeli chodzi o trądzik torbielowaty to charakteryzuje się on tym, że zmiany skórne pojawiające się na skórze nazywane są cystami.

Zobacz więcej  Nici haczykowe - Innowacyjny lifting twarzy za pomocą nici liftingujących PDO, Barb i 4D

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię przyczyn odnoszących się do powstawania trądziku to należy zaznaczyć, iż kwestii tych jest na prawdę wiele. Otóż należy powiedzieć przede wszystkim, że do jednej z kluczowych przyczyn powstawania trądziku można zaliczyć w szczególności kwestię zaburzeń na tle hormonalnym, ale również czynniki genetyczne. Z kolei, jeżeli chodzi o pozostałe przyczyny powstawania trądziku to można tutaj zaliczyć przede wszystkim stosowanie nieodpowiedniej diety, stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, jak również stosowanie złego trybu życia, do którego można zaliczyć przede wszystkim niezbyt częste kąpiele, ale również palenie papierosów, bądź nadmierne spożywanie alkoholu.

Jak w odpowiedni sposób zadbać o skórę trądzikową?

Jak powszechnie wiadomo, skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby stan naszej skóry jeszcze bardziej się nie pogorszył i nie utrzymywał się przez znacząco dłuższy czas, niż powinien. Otóż podczas występowania zmian trądzików na naszej skórze musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby w sposób regularny i odpowiedni oczyszczać naszą twarzy, jak również stosować kosmetyki wyłącznie pochodzenia naturalnego, które nie będą w swoim składzie zawierały jakichkolwiek sztucznych barwników, zapachów, ale również parabenów. Oprócz tego musimy pamiętać także o częstych kąpielach, ale również o zastosowaniu odpowiedniej diety. Otóż, jeżeli chodzi o zastosowanie odpowiedniej diety to powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby ograniczyć do minimum spożywanie czerwonego mięsa, jak również fast foodów oraz produktów mącznych. W zamian tego proponuje się, aby spożywać większe ilości ryb, owoców, świeżych warzyw, jak również nabiału. Ważne jest również to, aby posiłki nasze były bardzo zbilansowane, a ich spożywanie odbywało się w mniej obficie, ale za to w krótszych odstępach czasu. W celu ustalenia odpowiedniej diety warto zwrócić się do dietetyka, który z pewnością rozpisze dla nas taką dietę, która będzie dla naszego organizmu najbardziej odpowiednia i poprzez co będziemy mogli znacznie szybciej pozbyć się tego wstydliwego problemu.

Jak w odpowiedni sposób leczyć trądzik?

Otóż metod leczenia trądziku jest wiele. Można do nich zaliczyć zarówno domowe metody leczenia trądziku, jak i te kosmetyczne. Jeżeli chodzi o domowe sposób w walce z trądzikiem to należy do nich zaliczyć przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety, która nie będzie odnosiła się do spożywania czerwonego mięsa, która nie będzie posiadała alkoholu, która nie będzie posiadała produktów mącznych, jak również taka, która nie będzie posiadała fast foodów. Należy również dodać, że do domowych sposobów w walce z trądzikiem zalicza się przede wszystkim bardzo częste oczyszczanie naszej twarzy, jak również częste kąpiele. Oprócz tego trzeba też pamiętać, aby kosmetyki stosowane przez nas zarówno do codziennej pielęgnacji, jak również do makijażu były wyłącznie pochodzenia naturalnego, oznacza to nic innego, jak to, aby nie zawierały one w swoim składzie żadnych barwników, zapachów, jak również parabenów. Oczywiście produkty takie mogą okazać się trochę droższe od ich zamienników, ale przynajmniej będziemy mieli gwarancję, że będą one działać na naszą skórę w odpowiedni sposób, a tym samym będziemy mieli szansę znacznie szybciej wyleczyć się z problemu trądziku. Z kolei, jeżeli chodzi o metody kosmetyczne to należy do nich zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: peeling na trądzik, terapia laserem na trądzik, mezoterapia igłowa na trądzik, radiofrekwencja mikroigłowa na trądzik, jak również ozonoterapia. Jeżeli chodzi o peeling na trądzik to jest to metoda jedna z najskuteczniejszych z walce z problemem trądziku, a zarazem jedna z najchętniej stosowanych, ponieważ jest to metoda nieinwazyjna, która pozwala uzyskać zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie, aczkolwiek należy pamiętać, że w celu uzyskania optymalnych efektów wynikających z przeprowadzenia tego zabiegu zaleca się, aby były wykonane minimum dwie serie, aczkolwiek wszystko zależy od naszych predyspozycji skórnych, jak również stadium zaawansowania trądziku występującego na naszej skórze. Jeżeli chodzi o terapię laserem na trądzik to zabieg ten wykonywany jest zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dlatego każdy z pacjentów odczuwa komfort podczas jego wykonywania. Jest to metoda nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna dla organizmu i cała człowieka.

Zobacz więcej  Pryszcz podskórny - wszystko, co musisz wiedzieć

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop