Blog

Przeszczep włosów- o czym warto pamiętać po zabiegu?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Każdy z nas wie, że w życiu bardzo istotny jest wygląd, bowiem nie chodzi tutaj o sam charakter i osobowość, dlatego zarówno kobiety jak i mężczyźni dbają o swoje włosy oraz ubrania, gdyż jest to jeden z podstawowych elementów naszej codzienności! Co istotne, olbrzymie znacznie odgrywają tutaj włosy, jest to przede wszystkim duży atrybut kobiet które pragną dbać o swoją fryzurę. W poniższym artykule dowiesz się między innymi czy warto decydować się na przeszczep włosów, kto powinien z niego korzystać oraz wiele innych, ciekawych informacji!

Przeszczep włosów- dla kogo?

O czym warto pamiętać? W momencie, gdy włosy zaczynają wypadać większość z nas czuje strach, niepokój i pragnie temu jak najszybciej zapobiec. W obecnych czasach istnieje możliwość skorzystania z bardzo wielu metod, które pozwalają znacznie zahamować wypadanie włosów! Jednakże zaleca się, aby przed podjęciem decyzji odnośnie przeszczepu włosów przyjrzeć się dokładnie swojej diecie. Pamiętaj, ze powinna być ona bogata w wszelkie witaminy i minerały oraz inne, różne wartości odżywcze. Takie zastosowanie daje pewność i gwarancję, że Twoje włosy będą piękne, a co bardzo ważne, przełoży się to również na znacznie lepszy stan całego organizmu! Poprawi się także Twoja kondycja oraz samopoczucie, zaleca się aby w odpowiednio przygotowanej diecie znajdowały się między innymi:

 • świeże owoce i warzywa
 • pieczywo pełnowartościowe
 • gorzka czekolada
 • miód
 • oraz bakalie.

W przypadku jeśli nie masz czasu, aby przygotowywać bardziej skomplikowane posiłki najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonych przepisów, dzięki temu można sobie wyrobić dobre nawyki żywieniowe. Jednakże zdarzają się również cięższe przypadki, gdy mimo zastosowania i przestrzegania diety włosy nadal wypadają, w tej sytuacji warto zainteresować się nowoczesnym zabiegiem jakim jest przeszczep włosów. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom, które z niezależnych od siebie przyczyn tracą włosy, często zdarza się że są to ludzie, którzy przebyli ciężkie choroby które uniemożliwiły ponowny wzrost cebulek włosowych. Powinieneś jednak mieć na uwadze, iż przeszczep włosów nie należy do zbyt tanich zabiegów, obecnie w profesjonalnych klinikach jest to koszt rzędu nawet 20 000 złotych w przypadku mężczyzn. Aczkolwiek każdy przypadek jest indywidualny i zależy od pacjenta, oraz oceny lekarza.

Zobacz więcej  Czym jest trichotillomania i jak ją leczyć?

Przeszczep włosów- wysoka cena a skuteczność zabiegu

Czy wiesz, że nie każdy może zostać poddany zabiegowi przeszczepu włosów? Jest to bowiem świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o pięknych włosach, a stosowane wcześniej metody nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Wiele osób zadaje sobie pytanie gdzie należy przeprowadzić przeszczep włosów, aby móc cieszyć się satysfakcjonującym efektem końcowym przez długi okres czasu? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż jest to bardzo istotny zabieg, który zdecydowanie wpłynie Twój wygląd, dlatego nie zaleca się traktowania tej sprawy zbyt lekko! Jest to decyzja, która powinna być odpowiednio wcześniej przemyślana, co istotne nie pod wpływem emocji czy chwilowych impulsów. Warto dodać, że medycyna cały czas się rozwija, wprowadzane są coraz większe udoskonalenia, dzięki czemu coraz więcej osób, które poddają się przeszczepom włosów są zadowolone z efektów. Główną wadą, która może na początku zniechęcić jest dość wysoka cena, dlatego najczęściej na tego rodzaju zabieg decydują się osoby bardziej zamożne. Jednakże trzeba przyznać, że włosy są dla wszystkich bez żadnego wyjątku warstwą ochronną a nie tylko samym atrybutem wizualnym! Oczywiście jasną rzeczą jest, iż jeśli włosy są grube i gęste to można z nich tworzyć dowolne fryzury, aczkolwiek jest to ważne nie tylko w kwestii osobistej przyjemności, ale także odpowiedniej dbałości o ich strukturę.

Po przeszczepie włosów

Należy zaznaczyć, iż każda osoba, która decyduje się na zabieg przeszczepu włosów musi odpowiednio przygotować się do operacji zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym! Jest to bowiem proces, który pozwala znaleźć i wybrać najlepsze miejsce przeszczepiania włosów oraz uzyskać precyzyjne informacje na temat przebiegu całego zabiegu. Pamiętaj, iż klinika zajmująca się przeszczepem włosów, którą wybierzesz będzie miała zdecydowany wpływ na efekt operacji, gdyż liczy się przede wszystkim wiedza i doświadczenie oraz kwalifikacje specjalistów. Zaleca się także, aby przed wyborem odpowiedniego miejsca nie spieszyć się zbyt pochopnie, oraz udać się na kompleksowe badania! O czym warto pamiętać? To, iż przeszczep włosów to zabieg składający się z 3 etapów:

 1. Proces przygotowawczy.
 2. Proces operacyjny.
 3. Proces pooperacyjny.
Zobacz więcej  Szybki spadek wagi i wypadanie włosów - jakie mogą być przyczyny i jak sobie z nimi poradzić?

Co istotne, każdy z powyższych procesów ma różną dynamikę i różni się od siebie. Wato mieć na uwadze, iż na sukces leczenie od początku do samego końca ma wpływ bardzo wiele czynników, dlatego o każdy proces związany z przeszczepianiem włosów należy właściwie dbać. Oprócz dobrych, technicznych rezultatów operacyjnych świetne efekty można osiągnąć przestrzegając zasady przeszczepiania włosów oraz właściwej opieki nad pacjentem!

Jak prawidłowo odżywiać się po przeszczepie włosów?

Czy wiesz, że odżywianie jest bardzo istotnym czynnikiem, o którym należy pamiętać po przebytej operacji przeszczepienia włosów? Zaleca się, aby postępować zgodnie z instrukcjami i wskazówkami lekarza specjalisty, prawidłowe dbanie o jedzenie pomoże zdecydowanie wzmocnić nowe mieszki włosowe. wybór żywności, która pozytywnie działa na włosy umożliwi znaczne zwiększenie tempa regeneracji komórek oraz wpłynie na krótszy czas związany z rekonwalescencją pooperacyjną. Pamiętaj, że stosując zdrową dietę Twoje nowe mieszki włosowe zachowają zdrową i dobrą strukturę! Brak minerałów, witamin, oraz białek i kwasów tłuszczowych może przyczynić się do zakłócenia normalnego cyklu życia włosów, oraz ponownego wypadania włosów po przeszczepieniu. Aby uzyskać zdrowe mieszki włosowe dieta powinna zawierać składniki odżywcze takie jak:

 • witaminy z grupy B- między innymi chodzi tutaj o witaminy B7 oraz B12, bowiem odgrywają one bardzo ważną rolę w budowie i jakości włosa. Witaminy z grupy B dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspomagają również metabolizm, specjaliści zalecają zastosowanie suplementacji witaminy B- Complex, dotyczy to w szczególności pacjentów po przebytej operacji przeszczepienia włosów. Zaleca się także spożywanie żywności, która jest bogata w witaminę B, między innymi: kurczak, banan, awokado, orzechy oraz jajka
 • cynk– odgrywa istotną rolę podczas naprawy tkanek, produkcji kolagenu oraz wzroście komórek. Powinieneś wiedzieć, że cynk sprzyja także równowadze hormonalnej, wśród pokarmów, które są bogate w cynk można wymienić między innymi: jagnięcina, krewetki, jajka oraz ryby.
 • żelazo– przede wszystkim należy podkreślić, iż żelazo znacznie poprawia i wzmacnia strukturę włosa, pomaga transportować tlen i inne składniki odżywcze zarówno do mieszków włosowych jak i skóry głowy. Zaleca się, aby w diecie znalazły się takie produkty jak: szpinak, fasola, a także wątróbka z wołowiny
 • witamina E– posiada bardzo dobre właściwości przeciwutleniające, jest szczególnie polecana w przypadku gojenia ran po zabiegu przeszczepienia włosów. Pokarmy bogate w tą witaminę to między innymi: migdały i pestki słonecznika.
 • witamina C- odgrywa kluczową rolę w produkcji kolagenu, tym samym sprzyja gojeniu się ran, co bardzo istotne zwalcza wypadnie i zapobiega siwieniu włosów. Jeśli chodzi o potrawy zawierające najwięcej witaminy C, można wśród nich wymienić: owoce cytrusowe, kapusta oraz kiwi
 • witamina A– jest pomocna w trakcie rozwoju mieszków włosowych, przydatna podczas produkcji sebum, która nawilża głowy i powoduje że włosy są zdrowe. Pamiętaj, że niedobór witaminy A może przyczynić się do wypadania włosów! Produkty, które zawierają duże ilości witaminy A to między innymi: marchewka, szpinak oraz dynia.
Zobacz więcej  Witamina C - wieczna młodość

Po zabiegu przeszczepienia włosów istotne jest także utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu, gdyż dzięki temu możliwe jest znacznie szybsze gojenie się wszelkich ran po operacji, co jednocześnie przekłada się na zdrowy wzrost włosów!

Proces związany z leczeniem i opieka

Warto zaznaczyć, iż proces gojenia się ran u pacjentów po przeszczepie włosów jest różny, najczęściej obejmuje okres około 1 roku. Należy pamiętać, że pierwsze dni po przeszczepie są najważniejsze, zaleca się aby jak najbardziej leżeć na plecach i nie dotykać rękoma wszczepionych włosów. Po usunięciu bandażu i opatrunku na szyi przez kolejne dni trzeba stosować specjalne leki przeciwobrzękowe, które przepisze lekarz. Przestrzeganie wskazówek lekarza jest tutaj kluczowe, gdyż dzięki temu można zapobiec powstaniu stanu zapalnego, dlatego należy stosować przepisane antybiotyki! Pamiętaj, aby w okresie pooperacyjnym nie spożywać alkoholu, gdyż może to spowodować zakłócenie całego procesu gojenia się ran! Nie zaleca się również wykonywania zbyt ciężkich ćwiczeń, gdyż może to skutkować wzrostem ciśnienia krwi oraz tętna. Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy chronić skórę głowy przed zbyt silnym promieniowaniem słonecznym, w tym przypadku wychodzą najlepiej zakładać czapkę. Stosując powyższe zasady Twoje włosy zaczną rosnąc w zdrowy sposób już po upływie 2-3 miesięcy!

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop