Blog

Plastry na blizny po cc – wróć szybko do formy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Plastry na blizny po cc – wróć szybko do formy

Zdecydowałaś się na cesarskie cięcie? Ta metoda, chociaż oszczędza wiele bólu podczas długiego porodu naturalnego, charakteryzuje się jednym problemem. Po cesarskim cięciu często pozostaje blizna. Na szczęście problem ten nie jest bez wyjścia. W Skyclinic wiemy, jak dużym problemem mogą być dla wielu osób blizny po cesarskim cięciu, więc pomożemy paniom, które chcą się ich pozbyć!

Coraz większą popularnością cieszą się plastry silikonowe na blizny. W naszej klinice stosowane są sutricon cc plastry silikonowe, które dają naprawdę fenomenalne efekty. Przede wszystkim wymiar plastra (5 cm x 30) jest dostosowany do blizny po cesarce. Co więcej, cechy produktu pozwalają nam polecać je naszym klientom bez obaw o ich zdrowie. Plastry sutricon to wyrób medyczny, który daje fenomenalne efekty i jest bezpieczny w stosowaniu (poza sytuacjami, gdy pacjentka ma uczulenie na silikon, wtedy zarówno plaster, jak i żel silikonowy nie mogą być stosowane, jednak z pewnością w takiej sytuacji uda się dobrać inny, równie skuteczny sposób leczenia). Jeżeli chodzi o blizny sutricon działa doskonale, tak więc kobiety po cesarskim cięciu nie muszą się praktycznie niczym przejmować, dzięki naszej pomocy szybko odzyskają wygląd sprzed „cesarski”.

Blizny po cesarskim cięciu częstym problemem

Dużo mówi się o zaletach cięcia cesarskiego, ale zapomina się o jego negatywnych skutkach. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, po amputacji pozostają blizny. Blizny są ukryte w okolicach bikini, niestety proces bliznowacenia jest często bolesny i przylega do głębszych tkanek, towarzyszy mu nieestetyczna skóra wystająca z nacięcia. Zrosty pooperacyjne są bardzo częstą chorobą i według badań dotykają od 60% do 100% pacjentów po CC.

Mniejsze blizny, ale zawsze blizny

Wraz z postępem medycyny blizny pooperacyjne, w tym po cięciu cesarskim, są znacznie mniejsze. Blizny CC to prostokątne blizny przypominające półksiężyc. Blizny są zwykle czerwone i mogą być płaskie lub lekko wypukłe.

Blizna po cięciu cesarskim ma zwykle około 3,5 mm grubości, aby zapobiec powstawaniu blizn. Najczęstszym cięciem jest to, które znajduje się tuż nad wzgórkiem łonowym (linia majtek), dzięki czemu blizna jest łatwo przykrywana przez bieliznę i znika. Długość takich cięć wynosi zwykle 10-15 cm.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest dbałość o higienę. Pierwszego dnia po cięciu cesarskim ranę zakrywa się bandażem. Nie moczyć w wodzie. To wyleczy ranę. Jednak po zdjęciu bandaży i szwów upewnij się, że rana i jej otoczenie są czyste. Możesz uniknąć możliwości infekcji rany. Dostępne są sterylne preparaty, takie jak roztwory antybakteryjne i spraye, które mogą w tym pomóc.

Zobacz więcej  Zmarszczki marionetki - czy wiesz jak się ich pozbyć?

Po zagojeniu się rany powstanie blizna chirurgiczna. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpi ból, mrowienie lub pieczenie lub jeśli zauważysz zaczerwienienie blizn.

Cięcia lub skaleczenia skóry mogą powodować blizny, cesarskie cięcie daje niemal gwarancję wystąpienia blizny. Niektóre są mniej lub bardziej widoczne. Należy jednak pamiętać, że blizny nie da się całkowicie usunąć domowymi sposobami. Właściwa pielęgnacja i naprawa blizn może zmniejszyć zaczerwienienie i spłaszczenie (w przypadku bliznowców).

Profesjonalne blizny

Plastry na blizny silikonowe są pomocne i idealnie nadają się do gojenia blizn i można je nakładać, gdy tylko rana się zagoi. Sutricon cc plastry są właśnie skierowane do kobiet, które borykają się z problemem blizny po cesarskim cięciu. Plastry silikonowe na blizny pozwalają nam przywrócić ciało do stanu sprzed ciąży. Wymiar plastra – 5 cm x 30 cm pozwalają na całkowite pokrycie blizny po cesarskim cięciu.

Pamiętaj, że czas jest po Twojej stronie, im szybciej zaczniesz pracować nad blizną, tym lepsze efekty.

Dzięki różnorodnym zabiegom laserowym, peelingom, zastrzykom na blizny i wreszcie innowacyjnej silikonowej technice, czyli silikonowym plastrze blizny możesz puścić w niepamięć.

Blizny po cesarskim cięciu znikną!

Sutricon CC to plaster silikonowy, zalecany do pozbywaniu się blizn po cesarskim cięciu, które łączy w sobie działanie silikonu i witaminy E. Jest to jedyny opatrunek rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Rekonstrukcji Plastycznej i Ginekologicznej.

Sutricon – żelowy plaster na blizny po cesarskim cięciu

Stosowany do wspomagania leczenia blizn po cięciu cesarskim. Cienki i przezroczysty kształt plastra zapewnia wygodę i dyskrecję w użytkowaniu. Plastry silikonowe skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Redukują blizny, rozjaśniają i wygładzają. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonów zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Plaster działa poprzez zastosowanie żelu silikonowego oraz specjalnego materiału „drugiej skóry”, które razem tworzą doskonałe warunki do gojenia się blizn. Druga warstwa skóry zawiera pory, które umożliwiają skórze oddychanie, dostarczają wystarczającą ilość wody, plaster zachowuje swój kształt i zapobiega przyleganiu plastra do ubrania. Składający się z miękkiego i czułego na nacisk silikonowego bandaża, można połączyć działanie silikonu z presoterapią (masażem uciskowym). Prawidłowo nałożone plastry podczas noszenia wywierają nacisk na skórę i masują blizny. W przeciwieństwie do maści i żeli nie ma potrzeby nakładania lubrykantu i czekania na wchłonięcie się produktu. Jest to wygodne opakowanie, dzięki któremu możesz przechowywać plastry, gdy ich nie nosisz. Ochrona przed promieniowaniem UV SPF chroni przed bliznami i pomaga kobietom, które wolą opalać się lub korzystać z kabiny do opalania. Jest nietoksyczny i przyjazny dla środowiska. Zmniejsza widoczność starych i nowych blizn.

Zobacz więcej  Nabiał a trądzik: wpływ nietolerancji laktozy na stan skóry i cery oraz związek z trądzikiem różowatym

Jak stosować plaster na blizny po cesarskim cięciu?

Nałóż plaster na suchą, czystą i zdrową skórę. W razie potrzeby przyciąć plaster na żądaną długość, zdjąć folię ochronną i umieścić plaster na bliźnie w odległości 1 cm z każdej strony. Powierzchnia klejąca musi stykać się ze skórą. Plaster należy nosić przez co najmniej 12 godzin dziennie. Jeśli jest to niedopuszczalne, stosować stopniowo od 2 godzin dziennie, do 6 godzin dziennie (zalecane). Elastyczny plaster: Jeśli to możliwe, uciskaj skórę, aby rozciągnąć plaster. Łączy w sobie działanie silikonu z presoterapią (drenaż limfatyczny/masaż uciskowy ze skóry). Plaster należy naklejać na czystą skórę, nie na maści czy pudry. W normalnych warunkach eksploatacji okres trwałości produktu wynosi 21-28 dni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, korzystaj z kursu przez 3 miesiące. Niewykorzystane plastry należy owinąć folią ochronną i pozostawić w oryginalnym opakowaniu.

Jak zadziała Sutricon cc na bliznę?

Plaster silikonowy Sutricon CC skutecznie poprawia wygląd i elastyczność blizn. Poprawiona tekstura plastra, który zawiera żel silikonowy, ma takie same właściwości jak zdrowa ludzka skóra: elastyczność, przepuszczalność tlenu i zapobieganie nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody. Dzięki tym właściwościom silikonowe plastry gojące zmniejszają dyskomfort spowodowany bliznami, taki jak ból, swędzenie i ucisk. Taśma silikonowa Sutricon CC została wzbogacona o witaminę E, która wspomaga działanie silikonu. Poprawia to skuteczność leczenia blizn w porównaniu do silikonu. Witamina E stymuluje proces epitelializacji, umożliwiając dobre nawilżenie naskórka i utrzymanie zdrowego wyglądu skóry.

Kiedy zacząć stosować Sutrocon cc plastry?

W przyszłości ważne jest, aby blizny po cięciu cesarskim były jak najbardziej dyskretne. Plaster silikonowy Sutricon CC można stosować po całkowitym zagojeniu rany i usunięciu szwów (gdy zniknęły wszystkie strupy i pojawiła się nowa tkanka). Oczyść i osusz bliznę przed użyciem. Plaster usunąć z opakowania. Możesz przyciąć plaster, aby dopasować go do rozmiaru blizny. Upewnij się, że plaster całkowicie zakrywa bliznę i otaczający ją obszar (co najmniej 0,5 cm z każdej strony blizny). Umieść lepką powierzchnię na krawędzi blizny i zacznij usuwać papier ochronny z odlewu. Ostrożnie usuń papier podkładowy, jednocześnie nakładając cały plaster na bliznę. Zaleca się zdejmowanie plastra raz dziennie w celu oczyszczenia i osuszenia blizny. Gdy plaster przestanie przylegać do skóry, należy go wymieniać co 35 dni. Nie należy stosować tego samego plastra dłużej niż 7 dni.

Szacuje się, że około 40% urodzeń w Polsce wykonywanych jest przez cesarskie cięcie. Blizna po cięciu cesarskim dość duża, około 15 cm. Po powrocie ze szpitala kobieta, która przeszła cesarskie cięcie, zaczyna walczyć o utrzymanie jak najmniejszej blizny na wzgórku łonowym. Jak to zrobić skutecznie? Plaster na blizny po cięciu cesarskim ratuje nasze samopoczucie.

Zobacz więcej  4 sposoby na to jak zakryć blizny

Silikonowe plastry na blizny po cc podnoszą temperaturę skóry o prawie 2 stopnie i zwiększają aktywność kolagenazy, która bierze udział w regeneracji tkanek. Kolagenaza zmniejsza produkcję kolagenu podczas procesu gojenia i przyczynia się do powstawania blizn. Ponadto silikonowe opatrunki na blizny pomagają utrzymać wilgotne środowisko wokół rany, zapewniają odpowiednią wilgotność skóry i przyspieszają proces gojenia. Plastry na blizny po cięciu cesarskim można stosować zaraz po zagojeniu się rany. Nie krwaw. Producent zaleca wymianę plastra co 3-5 dni.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu. Plaster należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania, aby sprawdzić datę ważności opakowania. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji preparatu, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak działa silikon na blizny?

Blizny powstają w przypadku uszkodzenia skóry właściwej i naskórka. Podczas procesu regeneracji nasz organizm regeneruje tkanki, wypełnia je kolagenem i tym samym odbudowuje strukturę tego kolagenu. Początkowo blizna jest czerwona, a naczynia krwionośne wchodzą do blizny. Starsze blizny są białe i mogą się rozrastać z powodu nadprodukcji kolagenu, który ma inną strukturę niż zdrowa skóra.

Produkty Sutricon bazują na leczniczym działaniu silikonu. Mechanizm tego procesu nie jest jeszcze w pełni poznany, ale jest to działanie sprawdzone. Najważniejszym faktem jest to, że silikon można stosować na stare i nowe blizny. Regularne stosowanie w postaci żelu lub plastra Sutricon z czasem wygładzi blizny, poprawi kolor i radykalnie poprawi wygląd. Istnieje kilka możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim blizna jest regularnie pokrywana silikonem pod opatrunkiem, aby zapewnić jej stałe i odpowiednie nawilżenie. W przypadku blizn, które nie wysychają, skóra po pewnym czasie staje się gładsza i bardziej elastyczna. Pod warstwą silikonu znajduje się również wysoka temperatura, która aktywuje enzym kolagenazy, który rozkłada nadmiar kolagenu, co jednocześnie zapobiega powstawaniu blizn. Co ciekawe, warstwa silikonu jest biokompatybilna z naszą skórą. Dodatkowo tarcie silikonu o skórę przyczynia się do generowania ładunków ujemnych, które korzystnie wpływają na proces regeneracji skóry.

Najważniejszą cechą produktu Sutricon jest poprawa wyglądu starych i nowych blizn. Może być bezpiecznie stosowany u alergików i niemowląt oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się blizn.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop