Blog

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia różnorodnych schorzeń, która polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w chorobowe miejsca małych dawek substancji o charakterze leczniczym. Mezoterapia przynosi korzyści poprawy jakości włosów, hamowania ich wypadania, a nawet i odrostu całkowicie nowych.

Mezoterapia skóry głowy polegać będzie na powierzchniowym ostrzeliwaniu skóry substancjami, mającymi za zadanie pobudzić wzrost i zahamować wypadanie włosów (głównie substancje odżywcze, witaminy i przeciwzapalne). Zestaw leków dobiera się indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta.

Duży wpływ na objętość i wygląd naszych włosów ma stan zdrowia, sposób odżywiania i tryb życia. Mezoterapia igłowa skóry głowy zalecana jest głównie osobom, mającym problem z łysieniem i wypadaniem włosów. Nadmierna utrata włosów nierzadko stanowi problem zarówno u płci żeńskiej, jak i męskiej. Panienka ogół potrafią znacznie szybciej rozpoznać oznaki łysienia i dużo wcześniej, aniżeli mężczyźni podejmują walkę z takim problemem. Skuteczność wymienionego zabiegu u kobiet jest bardzo zadowalająca, jednakże na satysfakcjonujące efekty trzeba będzie trochę poczekać, nierzadko nawet do kilku miesięcy.

Należy mieć na uwadze, iż mezoterapia igłowa skóry głowy może mieć również charakter profilaktyczny.

Czy zabieg mezoterapii igłowej na włosy jest bolesny?

Iniekcje wykonuje się za pomocą strzykawki z cienką igłą co około 0,5-1,5 cm albo specjalnym pistoletem przeznaczonym do mezoterapii igłowej skóry głowy. Po zabiegu na skórze pozostają ślady w postaci kratki albo punkcików – w zależności od zastosowanej techniki zabiegu. Ślady pozabiegowe mogą pozostawać widoczne w zależności od wybranego preparatu – od 6 do 72 godzin.

Nakłucia nie są zbyt bolesne. Jeżeli pacjent wykazuje niski próg wrażliwości na odczuwanie bólu, można zastosować znieczulenie w kremie, albo w sprayu. Po zabiegu wykonywany jest masaż, dzięki czemu wstrzyknięte wcześniej w skórę głowy składniki odżywcze są rozprowadzane w równomierny sposób. Działają one nawet do miesiąca po wykonanym zabiegu.

Mezoterapia igłowa – kiedy i dla kogo?

Zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy na ogół przeprowadzane są celem poprawy wyglądu włosów, jak i zniwelowania efektów ich wypadania. Przy pomocy tego zabiegu możemy nie tylko poprawić kondycję włosów, ale także na przykład sprawić, iż na głowie zaczną wyrastać całkowicie nowe włoski.

Zobacz więcej  Skuteczne Serum Koncentrat do Zwężania Rozszerzonych Por na Twarz - Osiągnij Perfekcyjnie Gładką Skórę w Krótkim Czasie!

Ze względów nie tylko medycznych, ale również estetycznych mezoterapia igłowa skóry głowy zalecana jest w wypadku łysienia, nie tylko u mężczyzn, ale także u kobiet. Ostrzykiwanie skóry głowy z użyciem substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących jest w stanie powstrzymać wypadanie włosów, pobudzić mieszki włosowe. Ponadto stymuluje wzrost nowych włosów. Celem przeprowadzania mezoterapii igłowej skóry głowy używa się chociażby dekspantenolu i biotyny, czyli preparatów i substancji, które pomagają w regenerowaniu struktury włosa i w pobudzaniu pracy mieszków włosowych.  Substancje wstrzykiwane podczas mezoterapii igłowej docierają do głębszych warstw skóry, co zwiększa znacząco skuteczność ich działania.

Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy powinien być wykonywany w seriach co 2-3 dni przez okres co najmniej jednego miesiąca.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg mezoterapii igłowej?

Podczas mezoterapii igłowej głowy do naszej skóry wstrzykiwana jest mieszanka substancji odżywczych przy pomocy mikroskopijnej igły. Substancje te dobiera się w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta. Na ogół znajdują się w nich substancje takie jak na przykład witamina A, C, E, kwas hialuronowy, czy też substancje czynne pochodzące chociażby z zielonej herbaty i alg.

Nakłuwanie skóry nie należy zdecydowanie do nazbyt przyjemnych zabiegów, dlatego celem zminimalizowania odczuwanego dyskomfortu, pacjentom podawane jest znieczulenie miejscowe. Jak już wspomniano mikronakłucia wykonywane są co 0,5-1,5 cm. Z tego rodzaju zabiegu powinniśmy korzystać tylko w gabinetach medycyny estetycznej, w których zabiegi wykonywane są przez lekarzy.

Jakie mogą być przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii igłowej skóry głowy?

Pomimo tego, iż mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg o charakterze regenerującym, nie jest zalecana każdej osobie. W wypadku chęci poprawy kondycji włosów, walki z powstającymi prześwitami i przerzedzającymi się włosami, zalecane jest jej wykonanie. Istnieją jednakże pewne przeciwskazania do przeprowadzania tego typu zabiegu. Dotyczą one głównie kobiet w ciąży, jak również karmiących piersią. Z takiego zabiegu nie mogą korzystać także osoby chorujące na opryszczkę, cukrzycę, mające stany zapalne, infekcje skórne albo alergie na składniki, które znajdują się w zastosowanych preparatach. W wypadku przyjmowania leków przecizakrzepowych, jak i chorób nowotworowych również zabronione będzie skorzystanie z mezoterapii igłowej skóry głowy.

Zobacz więcej  10 faktów i mitów na temat botoksu

Czy mezoterapia igłowa skóry głowy może wywołać jakiekolwiek skutki niepożądane?

Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapię igłową skóry głowy przeprowadza się z użyciem igieł. Mogą one być przyczyną różnego typu skutków ubocznych i pewnych niedogodności. Pośród najczęściej występujący można wymienić siniaki, krwiaki czy ból. Może również wystąpić silna reakcja alergiczna, czy obrzęk w miejscu po wykonanym zabiegu.

Jak często można wykonywać zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy?

Zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy przynoszą długotrwałe i szybkie efekty widoczne już chwilę po odbytym zabiegu. Dzięki właściwościom aktywnych składników włosy nabierają objętości, a prześwity stają się mniej widoczne. Celem uzyskania zadowalających nas efektów, zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy powinien być powtarzany średnio od 3 do 6 razy w odstępach około czternastu dni. W celu podtrzymywania efektu mezoterapii zaleca się powtarzanie zabiegu co kilka albo kilkanaście tygodni. Należy mieć zawsze na uwadze, iż nie jest to permanentny zabieg i wymagać będzie powtarzania cyklu. Mezoterapia igłowa skóry głowy cieszy się sporą popularnością. Osoby, które kiedykolwiek poddawały się zabiegowi, są w pełni zadowolone z jego bardzo szybkich efektów. Rezultaty pozostają widoczne przez długi czas, dlatego tak wiele klientów pragnie inwestować w mezoterapię igłową skóry głowy. Ta innowacyjna metoda staje się coraz lepiej sprawdzonym i niezwykle popularnym sposobem w walce z wypadaniem włosów i ich złą kondycją.

Rodzaje mezoterapii igłowej skóry głowy

Obecnie istnieje dużo różnorodnych odmian mezoterapii igłowej skóry głowy, których sens jest dokładnie taki sam, a zatem spowodowanie w niedługim czasie przeniknięcia większej ilości składników odżywczych do wnętrza skóry głowy, gdzie są najbardziej potrzebne czyli do cebulek włosowych. Przebieg, jak i efekty także są podobne, różnią się tylko zastosowanym ,, urządzeniem”, czyli technologią umożliwiającą przeniknięcie składników w głąb skóry.

Zobacz więcej  Wygładzające zabiegi kosmetyczne na twarz - sprawdź, jak kosmetyczny zabieg na twarz może poprawić stan skóry

Świetny przykład stanowi mezoterapia mikroigłowa, gdzie igłę zastępuje się dermapenem czy dermarollerem – są to urządzenia wyposażone w kilkanaście albo też kilkadziesiąt mikroskopijnych rozmiarów igiełek, które nakłuwają jednocześnie skórę, a w międzyczasie podawany jest pod nią koktajl bogaty w składniki odżywcze. Podczas zabiegu zostaje przerwana ciągłość naskórka, a zatem zabieg ten można zaliczyć do grupy zabiegów inwazyjnych.

Wyróżnić można także mezoterapię mikroigłową nieinwazyjną, bez konieczności przerywania ciągłości naskórka, podczas której wykorzystywane są różnorodne technologie pozwalające na tworzenie dziurek o mikroskopijnych wymiarach, przez które podawane są substancje odżywcze. Przykładem może być tak zwane zjawisko elektroporacji wywoływanej przez impuls elektryczny, który powoduje zwiększanie przepuszczalności skóry i umożliwia przedostawanie się aplikowanych składników możliwie w jak najgłębsze warstwy skóry.

Bardzo ważne!

Celem osiągnięcia możliwie jak najlepszych efektów trzeba pamiętać o zasadach odpowiedniego odżywiania, unikaniu niezdrowego stylu życia i włączeniu aktywności fizycznej. To jakie mamy nawyki, jaki jest sposób naszego odżywiania odzwierciedla się w ilości i jakości naszych włosów.

Mądrym rozwiązaniem będzie odżywianie naszych włosów od wewnątrz i od zewnątrz dzięki wykorzystywaniu zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Tylko takie podejście może zagwarantować maksimum możliwości i satysfakcji z każdorazowego spojrzenia na własne włosy.

Zasady dla pacjentów

Przed leczeniem przeprowadzeniem mezoterapii igłowej skóry głowy:

  • nie należy farbować włosów w dzień zabiegu,
  • należy poinformować o nietolerancjach i o alergiach,
  • poinformować o przyjmowanych na stałe lekach,
  • nie wolno spożywać leków enzymatycznych i aspiryny.

Po zakończonym leczeniu:

  • codzienna pielęgnacja skóry głowy może zostać wznowiona dopiero po dwóch dniach od zabiegu,
  • przez kolejne 3 dni nie można przechodzić badań RTG, radioterapii, jak i elektroterapii,
  • nie można stosować lakierów do włosów, kremów ani innych środków służących do stylizacji,
  • nie wolno wykonywać masażu skóry głowy przez 24 godziny,
  • nie można się opalać przez 48 godzin,
  • nie wskazane jest korzystanie z basenu, sauny przez 24 godziny.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop