Blog

Maść na bliznę po cesarskim cięciu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Maść na bliznę po cesarski cięciu pomaga ?

Jaka jest najlepsza maść na blizny?

Czy to możliwe, że blizna po cesarskim cięciu zniknęła bez śladu? Podpowiadamy, jak usunąć bliznę po cesarskim cięciu, jakie preparaty zastosować i jakie środki można podjąć, aby blizna była jak najbardziej niewidoczna.

Obecnie blizny po cesarskim cięciu są zwykle krótkie i niskie, często niewidoczne nawet w cienkim bikini. Jednak ślady cięcia cesarskiego na skórze nadal istnieją. U niektórych kobiet blizny wyglądają dobrze i są ledwo zauważalne, ale nie zawsze tak jest. Czasami tak zwana blizna staje się większa, szorstka, twarda i nieestetyczna. U niektórych kobiet występują tak zwane blizny keloidowe – pogrubione, wystające i większe niż uszkodzona skóra, twarde lub nawet bolesne w dotyku. Kilka czynników może mieć wpływ na ostateczny wygląd blizny po cięciu cesarskim. Na niektóre z nich Ty nie masz wpływu (np. sprawność operatora, lekarza, skłonność organizmu do wytwarzania nadmiaru kolagenu), ale wiele zależy również od Ciebie. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji w trakcie i po fazie gojenia się rany cesarskiego cięcia można uzyskać bardzo dobre efekty.

Kiedy należy stosować kremy i plastry na blizny po cięciu cesarskim?

Dopóki rana jest świeża, należy ją często czyścić, dezynfekować i wentylować, aby zapobiec infekcji. 7-8 dni po operacji (po usunięciu szwów cesarskich, jeśli są nierozpuszczalne) rozpoczyna się właściwa faza gojenia blizn: komórki tkanki łącznej wytwarzają silny kolagen, który tworzy blizny. Na tym etapie preparaty blizn mogą być stosowane w celu promowania prawidłowego tworzenia blizn w tkance. Rekonstrukcja blizny może trwać miesiące, a nawet rok. Oznacza to, że blizna po cięciu cesarskim nie była w tym czasie w pełni ukształtowana, a wewnątrz zachodził dynamiczny proces przebudowy obejmujący włókna sprężyste i kolagenowe oraz naczynia krwionośne. W tym czasie warto regularnie stosować na skórę skuteczną maść na blizny.

Preparat na blizny po cięciu cesarskim

Jakie składniki powinny mieć? Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele preparatów czy maści na blizny wspomagających leczenie. Wiele z nich można stosować w leczeniu blizn po cięciu cesarskim. Preparaty na blizny można sklasyfikować według zawartych w nich składników aktywnych. Wśród nich wymieniliśmy najważniejsze Silikony. Silikonowy krem na blizny jest skuteczny w leczeniu i zapobieganiu przerostowym bliznom i bliznowcom. Po nałożeniu żelu krzemionkowego na skórę pojawi się tzw. zjawisko. Okluzja: Zmniejsza utratę wody powierzchniowej i promuje nawodnienie tkanek. Stwarza to idealne warunki do prawidłowego wygojenia cesarskiego cięcia. Po pokryciu rany komórkami naskórka (8-10 dni po zabiegu) preparaty z żelu krzemionkowego można od razu użyć. Skuteczność maści silikonowej na blizny została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Heparyna Substancja ta znana jest głównie z działania przeciwzakrzepowego, ale jej działanie przeciwzapalne i antyproliferacyjne jest jeszcze ważniejsze w leczeniu blizn: hamuje nadmierny patologiczny rozrost tkanki łącznej. Ponadto może zwiększać nawilżenie tkanek i rozluźniać strukturę kolagenu. Ekstrakt z cebuli. Hamuje wzrost fibroblastów (komórek tkanki łącznej) z różnych źródeł, zwłaszcza fibroblastów keloidowych, oraz działa bakteriobójczo. Dzięki tym właściwościom może stymulować gojenie się ran i zapobiegać niefizjologicznemu powstawaniu blizn. Perła. Wpływa pozytywnie na metabolizm komórek skóry i przyspiesza ich odnowę. Zawarte w masie perłowej pierwiastki śladowe i aminokwasy działają wzmacniająco na skórę, regulują metabolizm komórkowy, rozjaśniają cerę, przyczyniają się do odnowy i młodości skóry. Krem na blizny z masą perłową działa delikatnie złuszczająco i wybielająco.

Zobacz więcej  Cofnięta broda - czy można coś z nią zrobić?

Kwas hialuronowy Jest to substancja naturalnie występująca w naszym ciele. Kwas hialuronowy jest niezbędny do prawidłowego procesu regeneracji skóry. Jego wysoka zawartość w skórze pozwala na gojenie bez pozostawiania blizn. Ekstrakt z Schisandry azjatyckiej. Wpływa pozytywnie na metabolizm fibroblastów oraz pobudza je do syntezy kolagenu i elastyny. Centipede posiada zdolność do zmiany struktury skóry i tkanki podskórnej. Zmienia strukturę blizn, wygładza je i redukuje przebarwienia.

Obecnie w sklepach i aptekach dostępnych jest wiele preparatów wspomagających leczenie blizn po cięciu cesarskim, m.in. pasta silikonowa na blizny, żel cebulowy, żel silikonowy, krem z kwasem hialuronowym, mocna esencja bliznowata, macica perłowa, które można stosować natychmiast po zdjęciu szwów Mróz. Leki zawierające żel krzemionkowy lub kwas hialuronowy można stosować najwcześniej na blizny po cesarskim cięciu. Przez resztę przygotowania krem na blizny musi poczekać, aż rana po cięciu cesarskim całkowicie się zagoi i utworzy się nowa blizna.

Blizny po cięciu cesarskim wymagają szczególnej ochrony

Podczas leczenia świeżych blizn po cięciu cesarskim (w ciągu jednego roku) należy zapobiegać: Wszelkie urazy i podrażnienia mechaniczne (takie jak otarcia, ucisk) Bardzo niska lub ekstremalnie wysoka temperatura (mróz, upał) Promieniowanie ultrafioletowe: Nie opalaj się na słońcu ani w solarium.

Niektóre kobiety chcą urodzić przez cesarskie cięcie, ponieważ uważają, że może to być łatwiejsze dla matki i bezpieczniejsze dla dziecka. Niestety zapominają, że to normalna operacja, która ma różne konsekwencje zdrowotne. Dlaczego kobiety muszą mieć cesarskie cięcie? Bo wierzą, że taki poród nie będzie dla nich tak bolesny. To wszystko prawda, ale nie do końca. Poród przez cesarskie cięcie polega na przecięciu ściany brzucha i macicy oraz wyjęciu z niej dziecka. Tak, wyjmij to. Ani matka, ani dziecko nie biorą udziału w procesie porodu. Kobiety chcą mieć cesarskie cięcie, bo nie odczuwają skurczów i nie muszą wywierać siły, a dziecko nie ma wyjątkowo trudnej drogi przez kanał rodny, tylko czeka na rękę lekarza, która zabierze go do drugiego strona brzucha kanału rodnego. To zajmie kilka minut. Ponieważ dziecko nie odczuwa silnych skurczów macicy, nie musi przechodzić przez bardzo wąski kanał rodny.

Zobacz więcej  Powiększanie piersi - jakich firm implanty dostępne są w Polsce

Jak dbać o blizny po cesarskim cięciu?

Wraz z końcem ciąży każdy z nas zaczął myśleć o porodzie. Metoda i lokalizacja są różne, ale rozwiązanie może się nie kończyć i należy rozważyć cesarskie cięcie. Czemu? Bo nawet jeśli siła natury początkowo rodzi gładko, to może się skończyć. Sposób cięcia jest ekstremalny, jedno jest pewne, jest to poważna operacja, może być bardzo skomplikowana i pozostawi blizny. Wydaje się oczywiste, że nie oznacza to, że umiesz dbać o siebie, dbać o takie blizny, aby przywoływały tylko szczęśliwe wspomnienia z pierwszego spotkania z małym człowiekiem.

Jak było w przeszłości?

Dawniej cesarskie cięcie wykonywano wzdłuż białej krawędzi i takie blizny były trudne do ukrycia. Teraz nacięcie wykonuje się na spojeniu łonowym, którego długość nie powinna przekraczać 15 cm, a szerokość 2-3 mm. Doskonale chowa się w bieliźnie, po zrzuceniu zbędnych kilogramów można go bez problemu schować nawet pod bikini. Po przecięciu skóra goi się przez kilka tygodni i powstają blizny. W tym czasie zwróć szczególną uwagę na pielęgnację, aby blizna zagoiła się gładko.

Higiena rany po cięciu cesarskim

Po operacji lekarz zszyje naciętą macicę, powięź poprzeczną brzucha i tkankę podskórną, a na końcu szwy niewchłanialne (tj. nierozpuszczalne) pozostające na skórze. szwy wewnętrzne powinny mieć około 3 miesięcy, po samoistnym rozpuszczeniu. W ciągu pierwszych 24 godzin miejsce nacięcia zostanie pokryte opatrunkiem, który pomoże zamknąć ranę.

Czy może przyspieszyć gojenie się ran po cięciu cesarskim?

Najważniejsze są pierwsze godziny i dni po zabiegu. Od nich w dużej mierze zależy szybkość gojenia i stan przyszłych blizn. Zaleca się jak najwcześniej wstać po operacji. Po 8 godzinach matka, która właśnie wyszła z piekarnika, powinna spróbować wstać i chodzić. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakrzepicy i zrostów. Przewietrz ranę Do czasu całkowitego zagojenia się rany noś bawełnianą bieliznę (przy okazji zawsze noś, cała koronkowa bielizna zawiera włókna syntetyczne, co nie ma dobrego wpływu na florę bakteryjną). Bielizna nie powinna uciskać rany i powinna być na tyle wysoka, aby gumka rozciągała się poziomo w talii. Pamiętaj o umyciu rąk. Pomimo cięcia cesarskiego, skrzepy krwi, śluz i zrzucane endometrium nadal gromadzą się w układzie rozrodczym i można je usunąć, gdy macica się kurczy. Powinieneś rozważyć dezynfekcję środka dezynfekującego do rąk za każdym razem, gdy myjesz ręce po skorzystaniu z toalety.

Czas blizn

Preparaty blizny mogą sprawić, że będzie mniej zauważalna, blada i spłaszczona. Dodatkowo można masować okolice blizny kolistymi ruchami wokół blizny i na nacięciu, co może zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się kolagenu, który jest nieestetyczny. Bio-Oil nadaje się nie tylko na rozstępy Jeśli stosowałaś Bio-Oil w czasie ciąży, mam dobrą wiadomość, że pomaga również poprawić wygląd blizn, ale nigdy ich nie usunie. Powinien być stosowany dwa razy dziennie przez co najmniej 3 miesiące. Okrężnymi ruchami wmasuj olejek w bliznę, aż do całkowitego wchłonięcia. Ponadto częste oczyszczanie rany i odkażanie skóry wysuszy naskórek i zbytnio straci wilgoć w skórze. Bio-Oil uzupełnia naturalną barierę lipidową skóry i pomaga przywrócić jej funkcję ochronną, jaką jest zatrzymywanie wilgoci.

Zobacz więcej  Kaszka na twarzy: Przyczyny, pielęgnacja i wpływ alergii pokarmowych na czoło - jak radzić sobie z problemem

Pojawienie się blizn po cesarskim cięciu

Zwykle na pojawienie się blizn wpływa nierówny koloryt skóry, zmiany hormonalne w czasie ciąży i po ciąży oraz ekspozycja na słońce. Bio-Oil nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych, dlatego najlepiej nie oparzyć się słońcem na blizny. Jeśli mimo stosowania preparatów na blizny nadal jesteś niezadowolona, terapia skojarzona może okazać się wsparciem w pielęgnacji blizny po cesarce oraz maść na bliznę po cc. Połącz pielęgnację domową z zabiegiem laserowym. Laser szybciej regeneruje komórki skóry i przyspiesza gojenie blizn. Jest to również dobry sposób na odczuwanie bólu po CC przez wiele kobiet.

Co Cię zaskoczy

? Nie poczujesz tego w miejscu rany – to efekt przecięcia nerwu. Możesz również odczuwać mrowienie lub drętwienie, co jest całkowicie normalne. Wiele kobiet czuje się nie tylko na skórze, ale także pod skórą. W rezultacie nie wiedzą nawet, że niektóre rzeczy stają się skomplikowane i bolesne, ponieważ ich unerwienie skóry jest przerwane. Możesz również odczuwać bolesne rany podczas karmienia, szczególnie na początku. Hormony uwalniane, gdy dziecko ssie, kurczą macicę, sprawiając, że jest ona bolesna jak miesiączka. Wszystko powinno minąć w czasie (nie należy mierzyć takich schorzeń po roku od CC), a gdy ból będzie nie do zniesienia, środki przeciwbólowe można zażywać nawet podczas karmienia. Co ważniejsze, powinieneś je przyjmować – wcześniej uzgodnij dawkowanie z lekarzem.

O co powinnaś się martwić?

Ropna wydzielina lub gorączka są zawsze niepokojące – wskazują na infekcję. Następnie natychmiast skontaktuj się z lekarzem, który przepisze antybiotyki. Nawet jeśli karmisz niektóre antybiotyki, nadal jest to dopuszczalne. Czasem trzeba zastosować specjalny opatrunek z rurką drenażową, aby leczyć ranę w celu odprowadzenia wydzieliny z organizmu. Jeśli tak się stanie, będziesz musiała konsultować się z położną w celu zmiany opatrunku co dwa lub trzy dni. Aktywność fizyczna po cięciu cesarskim Oprócz ran skóry, rany w macicy również muszą się zagoić. Dlatego bardzo ważna jest również higiena aktywności fizycznej: kobiety po cesarskim cięciu powinny unikać wysiłku fizycznego i nie podnosić przedmiotów ważących więcej niż dziecko i poniżej poziomu brzucha.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop