Blog

Liposukcja ud – sprawdzona metoda na piękne nogi

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja ud – sprawdzona metoda na piękne nogi

Liposukcja ud, inaczej nazywana odsysaniem tłuszczu z, to jeden z najpopularniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej. Wiąże się to z permanentną eliminacją uporczywego tłuszczu, który nie znika poprzez ćwiczenia i dietę. Nie należy go jednak mylić z metodami odchudzania. Aby tkanka tłuszczowa nie pojawiała się gdzie indziej, po zabiegu należy regularnie ćwiczyć i stosować dietę.

Niektóre części ciała są trudne do odchudzenia. Stosowanie nawet restrykcyjnej diety i regularna aktywność fizyczna często daje słabe efekty i na efekt trzeba długo czekać. Najtrudniejszym miejscem do pozbycia się tkanki tłuszczowej są uda. Rozwiązaniem problemu jest wykonanie liposukcji ud. Liposukcja nie jest jednak metodą odchudzania, ale zabiegiem polegającym na modelowaniu problematycznej części ciała, czyli ud. W tym przypadku redukcja kilogramów jest pośrednim skutkiem zabiegu. Z tego powodu wiele kobiet zastanawia się, czy liposukcja ud ma jakiś efekt? Czy liposukcja jest zadowalająca? Czy warto robić liposukcję i usuwanie tkanki tłuszczowej z ud?

Dlaczego właśnie liposukcja ud?

Uda, zwłaszcza część wewnętrzna, są najtrudniejszą częścią ciała do ukształtowania za pomocą diety i ćwiczeń. Ponadto wiele kobiet boryka się z defektami kosmetycznymi w postaci cellulitu w tej okolicy, co przyczynia się do dyskomfortu. Liposukcja to szansa na osiągnięcie pożądanego efektu wyszczuplenia ud. Należy jednak podkreślić, że liposukcja, potocznie zwana liposukcją, nie jest metodą redukcji tkanki tłuszczowej, ale inwazyjnym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, którego celem jest wymodelowanie problematycznej części ciała człowieka – w tym wypadku – ud. Z tego powodu o eliminacji tłuszczu z ud powinny decydować osoby o stabilnej masie ciała, napiętej i elastycznej skórze oraz zlokalizowanej tkance tłuszczowej np. w zewnętrznej lub wewnętrznej części uda. Deformacje w postaci nadmiaru tkanki tłuszczowej są zwykle spowodowane nagłym wzrostem masy ciała, a następnie spadkiem masy ciała (zwykle występującym w czasie ciąży i po porodzie). W efekcie tkanka tłuszczowa migruje i często gromadzi się w górnej części ud, w wyniku niejednolitej utraty tkanki tłuszczowej. Jednym z rozwiązań dla kobiet, które chcą ograniczyć odkładanie się tłuszczu, jest liposukcja ud, którą można wykonać w połączeniu z liftingiem ud, czyli metodą usuwania nadmiaru skóry i luźnej tkanki.

Co to jest liposukcja ud?

Liposukcja to zabieg modelowania sylwetki. Na przykład nadmiar tkanki tłuszczowej jest odsysany z określonego obszaru. biodra, uda, kolana, pośladki, brzuch, ramiona, plecy, szyję lub podbródek. Zabieg ten wykonywany jest również u mężczyzn z ginekomastią.

Najczęstsze zabiegi to: liposukcja wewnętrzna ud, liposukcja zewnętrzna ud, liposukcja brzucha i liposukcja bioder. Liposukcja jest wskazana głównie dla osób z tkanką tłuszczową w określonym obszarze, który jest trudny do odzyskania za pomocą diety i ćwiczeń. Służy do przebudowy ciała i usunięcia nagromadzonej lokalnie tkanki tłuszczowej. Nie jest to zabieg odchudzający, chociaż pomaga zrzucić kilka kilogramów.

Zobacz więcej  Objawy skórne w zakażeniu helicobacter pylori: Diagnostyka, leczenie i rola bakterii w objawach skórnych

To sposób na szybkie nadanie sylwetce odpowiedniego wyglądu. Nadmiar tkanki tłuszczowej znika z naszego organizmu, jednak nie oznacza to, że nigdy już się tam nie pojawi. Zdarza się, że w sytuacjach, gdy tkanka tłuszczowa uporczywie u danej osoby pojawia się w danym miejscu, zabieg odsysania tłuszczu musi być co kilka lat powtarzany. To jednak bardzo często wynik złych nawyków żywieniowych, czy nieodpowiedniej diety, ponieważ odsysanie tłuszczu prowadzi do wyeliminowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru, aby ta znów się tam pojawiła, musi ponownie wyprodukować się w organizmie.

Jak przebiega zabieg odsysania tkanki tłuszczowej?

Liposukcja ud wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjent nie powinien jeść ani pić przez co najmniej sześć godzin przed zabiegiem. Bezpośrednio przed zabiegiem na skórze rysowane są linie, które zaznaczają obszary, które będą poddane liposukcji. Liposukcję można wykonać na dwa sposoby:

Liposukcja ud – metoda pierwsza

Liposukcję ud można przeprowadzić przez podanie odpowiednich środków. Lekarz wstrzykuje roztwór soli fizjologicznej, adrenalinę i lidokainę do podskórnej tkanki tłuszczowej. Rozwiązanie to zmiękcza tkankę tłuszczową i obkurcza naczynia krwionośne, zapobiegając tym samym krwawieniom i siniakom. Następnie w skórze wykonuje się małe nacięcia, przez które wprowadza się metalowe rurki. Nadmiar tłuszczu usuwa się za pomocą strzykawki.

Liposukcja ud – metoda druga

Do tkanki tłuszczowej wstrzykuje się roztwór zmiękczający, ale do odsysania tłuszczu używa się pompy ssącej. Po wstrzyknięciu roztworu w skórze wykonuje się nacięcia, przez które wprowadzane są cewniki połączone z pompą ssącą.

Metodą ssącą można zassać większe ilości tłuszczu(ok. 3 litry, strzykawką – 2 litry). Jednak ta metoda jest mniej dokładna i nie oferuje tak wielu opcji modelowania sylwetki. Również zastosowanie tej metody zwiększa ryzyko wystąpienia nieprawidłowości podskórnych.

Po liposukcji w miejscu nacięcia zakłada się szwy, które zwykle znikają po 7 dniach. Zabieg trwa od 2 do 6 godzin, w zależności od wybranej metody i ilości odessanego tłuszczu.

Zabieg odsysania tłuszczu, połączony z zabiegiem ultradźwiękowym

Metoda odsysania jest czasami łączona z użyciem ultradźwięków. Liposukcja ultradźwiękowa (fale ultradźwiękowe pomagają oddzielić tkankę tłuszczową od otaczającej tkanki) to najbardziej zaawansowana dostępna obecnie metoda liposukcji. Chociaż podczas tego procesu mogą wystąpić oparzenia, są one zwykle powodowane przez niedoświadczonych lekarzy. W Skyclinic zapewniamy opiekę tylkoi wyłącznie doświadczonych specjalistów, dla których zabieg odsysania tłuszczu to codzienność, która nie sprawia żadnych problemów i nie ma żadnych tajemnic.

Zobacz więcej  Jak pozbyć się trądziku na brodzie i żuchwie: przyczyny, metody leczenia oraz zapobieganie powstawaniu pryszczy

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu odsysania tłuszczu?

Po zabiegu liposukcji ud pacjentka musi pozostać w klinice przez 1-2 dni. Podczas pobytu w klinice pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe, ponieważ po ustaniu znieczulenia ból może się nasilić. Powrót do codziennych zajęć możliwy jest po około 1-2 tygodniach i zależy to od samopoczucia pacjenta po zabiegu i przebiegu gojenia. Intensywne ćwiczenia i wysiłek fizyczny należy unikać przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Sauna i solarium nie były używane przez kilka tygodni.

Zaleca się również noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez co najmniej 3 tygodnie. Czasami zaleca się noszenie ubrania nawet do 2 miesięcy. Delikatnie masuj i ściskaj ciało, zapobiegając powstawaniu siniaków.

Według indywidualnych tendencji, obrzęk znika całkowicie po 1-6 miesiącach. W celu przyspieszenia regeneracji zalecane są regularne masaże oraz zabiegi endodermalne (masaż związany z podciśnieniem, który aktywuje metabolizm tkanki tłuszczowej).

Zabieg liposukcji ud z wykorzystaniem wody?

Liposukcja wodna stała się ostatnio alternatywą dla konwencjonalnej liposukcji. Pozwala na dokładniejsze wymodelowanie sylwetki, a zabieg jest mniej inwazyjny. Ten rodzaj leczenia daje lepsze efekty wizualne i wymaga krótszego czasu rekonwalescencji.

Liposukcja ud na bazie wody polega na wprowadzeniu wodnego roztworu pod wysokim ciśnieniem do podskórnej tkanki tłuszczowej. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko krwawienia, a także zmiękcza tkankę tłuszczową. Tkanka tłuszczowa jest następnie kierowana przez ten sam kanał, który został wprowadzony do roztworu.

Na tydzień przed operacją pacjent musi ograniczyć palenie i zażywać leki przeciwzakrzepowe. Musisz pościć w dniu operacji. Liposukcja ud na bazie wody trwa zwykle około 2 godzin.

Zabieg odsysania tłuszczu – nie odchudzanie, a modelowanie

Nie jest to metoda odchudzania, ale raczej wspomaganie tego, co nazywamy modelowaniem sylwetki. Ma na celu wyeliminowanie złogów tłuszczu, które nie reagują na dietę i ćwiczenia. Liposukcja może być stosowana jako unikalna metoda modelowania sylwetki lub w połączeniu z innymi zabiegami chirurgicznymi, takimi jak plastyka powiek, plastyka brzucha, czy lifting ud, czyli usunięcie nadmiaru skóry i uniesienie zwiotczałych tkanek.

Najlepszymi kandydatami do utraty tkanki tłuszczowej są osoby o stosunkowo normalnej masie ciała, które mają nadmiar tłuszczu w różnych częściach ciała. Najlepsze efekty po liposukcji można osiągnąć dla elastycznej skóry. Luźna skóra może wymagać dodatkowej operacji – abdominoplastyki. Nieprawidłowości powierzchni ciała, które nie obejmują tkanki tłuszczowej, nie mogą być skorygowane przez liposukcję. Liposukcja nieznacznie poprawia wygląd cellulitu. U osób ze znaczną nadwagą zadowalający efekt uzyskuje się zwykle po kilku zabiegach.

Zobacz więcej  Białe plamki na skórze a tarczyca: niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto. Jak leczyć skórne przebarwienia?

Usuwanie komórek tłuszczowych jest trwałe i nawet przy przyswajaniu nadmiaru kalorii tkanka tłuszczowa nie odkłada się początkowo w miejscu liposukcji. Tworząc nowy kształt sylwetki, uzyskujemy tkankę tłuszczową, którą można wykorzystać do stworzenia modelu ciała.

Co musisz wiedzieć o zabiegu odsysania tłuszczu?

Liposukcja ud to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Bez wątpienia uda są częścią ciała, dlatego trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez dietę i ćwiczenia. Z tego powodu wiele kobiet, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w nogach, zastanawia się, czy warto wykonać liposukcję ud i jakie są opinie na temat liposukcji ud? Należy zatem zauważyć, że kobiety, które zdecydowały się na liposukcję są generalnie zadowolone z efektów. Uzyskanie ujędrnionych ud pozytywnie wpływa na zdrowie kobiet, które od dłuższego czasu zmagały się z tkanką tłuszczową. Dlatego należy podkreślić, że liposukcja ud ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale także pomaga zwiększyć pewność siebie kobiet.

Należy zauważyć, że liposukcja ud jest skrótem do szczupłych ud. Zabieg liposukcji pozwala na uzyskanie efektu szczupłych i smukłych nóg. Dodatkową zaletą liposukcji jest to, że pomaga zredukować cellulit.

Należy jednak zauważyć, że liposukcja nie jest metodą utraty tkanki tłuszczowej, ale sposobem na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dlatego kobiety, które chcą wykonać zabieg muszą zadbać o zdrową dietę i ćwiczenia, w przypadku gdy nie przyniosą pożądanych rezultatów, należy rozważyć wykonanie zabiegu, aby osiągnąć cel – szczupłe nogi. Warto pamiętać, że nadmierna otyłość nie zawsze może zostać „naprawiona” w gabinecie medycyny estetycznej, w związku z czym najlepiej dbać o swoje ciało, prawidłowo się odżywiać i zażywać odpowiedniej ilości ruchu. Co bardzo ważne, liposukcja pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej, jednak w żaden sposób nie poprawia kondycji organizmu. Tutaj pomogą już tylko i wyłącznie zdrowa dieta i ćwiczenia.

Liposukcja uda to nowoczesny i skuteczny zabieg usuwania tłuszczu z problematycznych partii ciała. Nie należy jednak zapominać, że jest to metoda inwazyjna, zawsze istnieje potencjalne ryzyko powikłań po zabiegu. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak wygląda liposukcja ud i na czym polega zabieg. Znajomość tego tematu pozwoli Ci podejmować świadome decyzje i lepiej przygotować się do zabiegu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop