Blog

Liposukcja klasyczna – przygotowania do zabiegu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja klasyczna to sprawdzona metoda, która stosowana jest już od wielu lat w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Wykonywana jest znaną i cenioną metodą chirurgiczną, której skuteczność oraz niebywałe efekty podziwiane są przez ekspertów i pacjentów na całym świecie. Jest ona oparta na mechanicznym usuwaniu zalegających i niepotrzebnych warstw tłuszczu. Ten rodzaj zabiegu jest rekomendowany szczególnie ze względu na długotrwały efekt, jaki przynosi ta technika odsysania tłuszczu. Zabieg jest skierowany szczególnie do osób, które przez długi czas stosowały różnego rodzaju diety, jednak bezustannie borykały się z efektem jojo. Zabieg liposukcji klasycznej to gwarancja bardzo dobrych efektów i długotrwałego wyniku. Jeżeli pacjent będzie stosował się dokładnie do zaleceń lekarza, jego ciało pozostanie smukłe i jędrne przez stosunkowo długi czas. Ciało po zabiegu jest bardziej estetyczne i smukłe, sprawia także wrażenie młodszego. 

Liposukcja klasyczna – czym jest ten zabieg?

Nazwa liposukcja pochodzi o metody wykonywania zabiegu, czyli odsysania tkanki tłuszczowej. Jest to znany od lat na całym świecie chirurgiczny sposób na pozbywanie się zalegających warstw tłuszczu. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. O tym, które z nich zostanie wybrane decyduje dokładny wywiad środowiskowy i dopasowanie rodzaju znieczulenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto zaznaczyć, że jest to zabieg chirurgiczny, który odznacza się dużą ingerencją w nasze ciało. Jego niewątpliwą zaletą jest jednak fakt, że procedury nie trzeba powtarzać, a efekty są bardzo zadowalające. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarza – chirurga plastycznego.

Liposukcja klasyczna – jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem, który należy podjąć podczas przygotowywania się do zabiegu jest wizyta u chirurga, który docelowo będzie wykonywał liposukcję. Podczas tego spotkania warto omówić wszystkie istotne kwestie, w tym wykluczyć przeciwwskazania medyczne i zapytać o wszystkie kwestie, które mogą budzić nasze wątpliwości. Zyskamy wówczas także informacje na temat tego, w jaki sposób pielęgnować ciało już po dokonaniu zabiegu a także jakich efektów należy oczekiwać.

Najważniejszym elementem jest realizowanie planu przedoperacyjnego, który zleci nam chirurg plastyczny. Plan ten jest dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, dlatego jeżeli chcemy uzyskać jakieś informacje, albo czegoś nie jesteśmy pewni, niezwykle ważne jest zadawanie odpowiednich pytań.

Zobacz więcej  Fale radiowe na twarz- wszystko o zabiegu!

Na kilka tygodni przed zabiegiem ważne jest, aby odstawić inwazyjne leki. Należy także bezwzględnie zrezygnować ze wszystkich używek. Nie pij alkoholu i nie pal papierosów, ale także – co bardzo ważne – nie przyjmuj żadnych narkotyków. Specjaliści podkreślają także, aby przed zabiegiem zaniechać działań, które prowadzą do utraty wagi. Miejsce poddane później zabiegowi nie powinny być golone ani poddawane działaniu promieni słonecznych. Unikaj podrażnień skóry.

Liposukcja klasyczna – jak wygląda zabieg?

Dla wielu pacjentów bardzo istotne jest to, jak przebiega cały zabieg oraz czy jest on bolesny. Na początku warto zaznaczyć, że liposukcja jest zabiegiem, który odbywa się w całości w znieczuleniu. Do wyboru jest znieczulenie miejscowe lub ogólne – o tym, jakie zostanie zastosowane w naszym przypadku decyduje lekarz po dokładnej konsultacji z pacjentem. Kiedy znieczulenie zaczyna już działać chirurg rozpoczyna nacięcia na wybranych obszarach skóry. Miejscami na ciele, które zwykle poddawane są liposukcji jest brzuch, pośladki a także nogi. Z tych obszarów ciała, za pomocą profesjonalnej i specjalistycznej aparatury zostaje odessany nadmiar tkanki tłuszczowej. W zależności od indywidualnych czynników zabieg trwa od jednej do nawet trzech godzin.

Liposukcja klasyczna – rekonwalescencja po zabiegu

W przypadku zabiegu bez komplikacji pacjent wraca do swojej codzienności już po kilku dniach od zabiegu. Najczęściej trwa to jedynie dwa dni. Nie zalecana jest jednak inwazyjna aktywność fizyczna przez kilka tygodni po zabiegu. Rany, które wykonywane są podczas liposukcji są bardzo niewielkie, dlatego nie należy spodziewać się po zabiegu dużych blizn. Ich widoczność zależy od miejsca, z którego tłuszcz był odsysany. Liposukcja jest sprawdzonym zabiegiem, który z reguły nie wiąże się z żadnymi niebezpieczeństwami. Warto jednak zaznaczyć, że jest to zabieg chirurgiczny, dlatego zawsze istnieje ryzyko powikłań – w tym wypadku jednak jest ono minimalne. Warto jednak wybierać klinikę, w której pracują najbardziej doświadczeni specjaliści.

Zobacz więcej  Łysienie u kobiet - dlaczego włosy wypadają?

Liposukcja klasyczna – wskazania do zabiegu

Liposukcja klasyczna jest zabiegiem, który skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą przywrócić swojej sylwetce dawny kształt. Warto jednak zaznaczyć, że jest zabieg, który powinniśmy wykonywać wyłącznie dla swoich własnych celów, a nie po to, aby wpisać się w jakiś kanon piękna lub lub spełnić czyjeś oczekiwania. Osoba, która powinna faktycznie poddać się zabiegowi liposukcji, to taka która:

 • pozostaje w pełni sił, jest zdrowa zarówno fizycznie, jak i emoconalnie – tylko wtedy efekty zabiegu będą docenione i zachwycające
 • jest w pełni świadoma tego, jakie efekty może przynieść zabieg, a jakiego na pewno nie przyniesie. Tylko wtedy końcowe efekty będą zadowalające i nie skończą się rozczarowaniem oraz utratą środków
 • posiada dokładnie sprecyzowaną wizję wyników zabiegu
 • waga pacjenta oraz jego wiek nie są tak istotne, jak stan zdrowia
 • nie posiada żadnych defektów skórnych – jest to bardzo istotne ze względu na to, że tego typu problemy mogą wpłynąć negatywnie na efekty zabiegu
 • nie przechodziła w ostatnim czasie żadnych poważnych chorób ani krwotowków
 • straciła wiele kilogramów w krótkim czasie, i pozostało na jej ciele wiele opartych kieszonek tłuszczowych

Liposukcja klasyczna – jakich efektów można się spodziewać?

Liposukcja klasyczna jest bezpiecznym i bardzo dobrze dopracowanym zabiegiem chirurgicznym, który pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych przez pacjenta okolic. Odbywa się to za pomocą metody zwanej odsysaniem. Podczas zabiegu wykorzystywane są tak zwane kaniule, czyli bardzo cienki rurki zakończone tępymi końcówkami. Na skórze pacjenta wykonywane są niewielkie nacięcia przez które chirurg wprowadza kaniule do ciała. Dzięki temu zyskują one dostęp do zgromadzonych pod skórą złogów tkanki tłuszczowej, które następnie zostają odessane. Obecnie oprócz tradycyjnych metod, podczas liposukcji wykonywane są także bardziej nowoczesne metody. Często zabieg wspomagany jest za pomocą lasera lub ultradźwięków, które pozwalają na upłynnienie tłuszczu przed jego odessaniem z organizmu. Cały ten proces może przynieść bardzo zadowalające efekty zmiany sylwetki. Spośród nich wymienić można między innymi:

 • redukcja tłuszczaków
 • redukcja efektów ginekomastii i mężczyzn
 • poprawa kształtu ciała i jego konturów
 • pomoc w zmianie trybu życia i utrzymanie zdrowszej i lepszej sylwetki
 • długotrwałe efekty zabiegu, którego nie trzeba powtarzać
Zobacz więcej  Adaring – recepta online

Liposukcja klasyczna – przeciwwskazania do zabiegu

Chociaż liposukcja nie jest zabiegiem, który uznaje się za niebezpieczny, warto pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, który nie tylko charakteryzuje się ryzykiem ewentualnych powikłań, ale także posiada szereg przeciwwskazań natury medycznej. Spośród nich wymienić można między innymi:

 • ciążę lub okres bezpośrednio po porodzie
 • uczulenie na lidokainę
 • uczulenie na roztwór soli fizjologicznej
 • znaczną nadwagę – warto pamiętać, że ilość tłuszczu, który może być odessany jest ograniczona
 • przyjmowanie niektórych inwazyjnych leków
 • poddanie się znieczuleniu ogólnemu w ostatnich sześciu miesiącach

Liposukcja klasyczna – czy jest to metoda odchudzania?

Warto zaznaczyć, że liposukcja klasyczna przez wiele osób uznawana jest za niezawodny sposób na utratę nadprogramowych kilogramów. Warto zaznaczyć, że nie powinien być to jednak zabieg utożsamiany ze stosunkowo prostą utratą wagi. Przede wszystkim ilość tłuszczu, który może być odessany jest ograniczona, dlatego nie jest to rozwiązanie dla osób z bardzo dużą nadwagą. Znaczna utrata wagi w szybki i nienaturalny sposób ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i produkcję hormonów. Z założenia liposukcja jest zabiegiem, który może pomóc w korekcie pewnych niedostatków estetycznych, nie powinna być jednak postrzegana jako metoda na utratę wagi.

Liposukcja klasyczna jest zabiegiem owianym wieloma legendami i mitami. Przede wszystkim postrzega się ja jako bardzo skuteczny i szybki sposób na utratę wagi. Z drugiej strony mówi się o tym, że jest ta zabieg bardzo inwazyjny, który przykuwa do łóżka na wiele dni. Żaden z powyższych mitów nie ma jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Liposukcja to bezpieczny zabieg, który pozwala na szybki powrót co codziennych obowiązków. Nie jest jednak polecana jako szybki i prosty sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby nieco poprawić nieestetyczne fragmenty swojego ciała, a tym samym poprawić swoją pewność siebie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop