Blog

Lipoliza podbródka – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

Lipoliza podbródka – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

 

Lipoliza podbródka to zabieg, który zdobywa rosnącą popularność, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki niemu można w skuteczny sposób poprawić wygląd swojej szyi. Warto byłoby więc dowiedzieć się, na czym właściwie lipoliza iniekcyjna polega i co odróżnia ją od liposukcji. Pojęcie lipolizy i liposukcji bywają bowiem ze sobą mylone. Dobrze byłoby także zdawać sobie sprawę z tego, jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jakim jest lipoliza podbródka. Wreszcie, warto dowiedzieć się, jak znaleźć dobrą klinikę medycyny estetycznej, w której można poddać się lipolizie podbródka.

Na czym właściwie polega lipoliza podbródka?

Większość przedstawicielek płci pięknej słyszało o zabiegu, jakim jest lipoliza podbródka. Nie każda z pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ona właściwie przebiega. Okazuje się, że lipoliza iniekcyjna ma na celu przede wszystkim likwidację tak zwanego drugiego podbródka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podwójny podbródek to nie zawsze efekt nadwagi czy otyłości. Oczywiście, bardzo często, odpowiada za niego nieodpowiedni styl życia. Niemniej jednak, z tym defektem natury estetycznej mogą borykać się również szczupłe osoby. Bardzo często, przyczynę tak zwanego drugiego podbródka stanowi nieodpowiedni styl życia. Mowa tu przede wszystkim o niewłaściwej pielęgnacji. Jeżeli nie stosujemy żadnych kremów ani ser pielęgnacyjnych, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że prędzej czy później, nasz podbródek przestanie być jędrny i zacznie być naszą bolączką. Dobrze byłoby oczywiście podjąć działania mające na celu uniknięcie tego. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach jest to niemożliwe.

Sam zabieg liposukcji podbródka można określić jako niechirurgiczny. Nie wymaga on więc obecności chirurga plastycznego. Nie oznacza to jednak, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Z tego też względu, zawsze musi być wykonywany przez specjalistę medycyny estetycznej. Konieczne jest również przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i zakwalifikowanie go do zabiegu. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do jego wykonania i warto byłoby zdawać sobie z tego sprawę. Na szczęście, lipoliza iniekcyjna podbródka rzadko kiedy wiąże się z powikłaniami. Jeżeli jednak pacjent zatai przed lekarzem istotne fakty dotyczące swojego zdrowia, powikłania mogą się pojawić i należy mieć tego świadomość. Efekt estetyczny nigdy nie powinien być więc ważniejszy niż nasze własne zdrowie.

Jak dokładnie przebiega zabieg lipolizy podbródka?

Zdecydowana większość pacjentów pragnie wiedzieć, jak właściwie przebiega zabieg, jakim jest lipoliza iniekcyjna podbródka. Należy mieć świadomość tego, że lipoliza iniekcyjna może trwać nawet do godziny. Lekarz medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg, ustala najpierw, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Mimo, że jest to zabieg nieinwazyjny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Do wybranej partii ciała, czyli w tym przypadku, w okolice podbródka, wstrzykiwany jest specjalny preparat. Składa się on z wyciągu soi oraz z soli żółciowej. Na skutek wstrzyknięcia wspomnianych substancji, dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Dzięki temu, możliwe jest ich wydalenie. Tłuszcz zostaje zmetabolizowany w wątrobie, a drugi podbródek zostaje tylko wspomnieniem. Po zabiegu, w miejscu iniekcji może pojawić się zaczerwienienie. Ewentualny stan zapalny oraz zasinienie znikają najczęściej w kilka dni po zabiegu. Warto jednak oszczędzać miejsce poddane zabiegowi przez jakiś czas. Wskazana jest delikatna pielęgnacja i unikanie czynników drażniących.

Zobacz więcej  Czym są kaszaki na twarzy? Przyczyny powstawania kaszaków i ich leczenie

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w wyniku lipolizy można liczyć na spektakularne efekty. Jak się okazuje, mogą być one całkiem satysfakcjonujące. Przede wszystkim można liczyć na:

 • zwiększenie jędrności skóry
 • wysmuklenie szyi
 • pozbycie się tak zwanego drugiego podbródka
 • odżywienie skóry
 • nawilżenie skóry

Najlepsze efekty mają szansę uzyskać osoby posiadające dość szczupłą sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że osoby posiadające nadwagę nie mogą poddać się temu zabiegowi. Efekty mogą być zadowalające także u nich. Osoby zmagające się z otyłością muszą jednak najczęściej zrezygnować z zabiegu. Może on bowiem okazać się wyjątkowo nieskuteczny w ich przypadku. Jak się okazuje, dzięki lipolizie iniekcyjnej, możliwa jest utrata nawet do pięciu centymetrów tkanki tłuszczowej. Każdy organizm jest jednak inny. U niektórych, dochodzi do utraty dwóch centymetrów tkanki tłuszczowej. Przed wykonaniem zabiegu, nie da się określić, u kogo efekty będą najbardziej satysfakcjonujące. Ponadto, na skutek zabiegu lipolizy następuje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu możliwe staje się zwiększenie jędrności skóry oraz poziomu jej nawilżenia. Możemy więc liczyć na to, że zmarszczki będą widoczne na skórze zdecydowanie później. Warto nadmienić, że w pełni satysfakcjonujące efekty pojawiają się zazwyczaj po serii zabiegów. W zdecydowanej większości przypadków zaleca się wykonanie trzech zabiegów lipolizy podbródka.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się lipolizie iniekcyjnej podbródka, powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu. Na szczęście nie są one zbyt liczne. Ponadto, część z nich ma charakter przemijający. Możliwe jest więc, że po ustąpieniu niektórych przeciwwskazań, wykonanie lipolizy będzie możliwe. Przeciwwskazania do liftingu podbródka to przede wszystkim:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • otyłość
 • ciężkie schorzenia wątroby
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • choroby autoimmunologiczne
 • infekcje skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • alergia na składniki preparatu
Zobacz więcej  Zapalenie żołądka – objawy choroby i leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy

Aby móc ustalić występowanie przeciwwskazań do zabiegu, konieczna jest rozmowa z lekarzem. Należy odpowiadać na wszelkie zadane przez specjalistę pytania. W przeciwnym bowiem razie, narażamy się na zwiększone ryzyko niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia powikłań.

Czy lipoliza wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Pacjenci bardzo często zastanawiają się nad tym, czy po zabiegu lipolizy iniekcyjnej mogą pojawić się jakieś skutki uboczne. Na szczęście, jeżeli zabieg przebiegnie prawidłowo, istnieje spora szansa na ich uniknięcie. Zawsze należy jednak liczyć się z ryzykiem ich pojawienia się. Przede wszystkim, pojawić może się zaczerwienienie w miejscu iniekcji, a także niewielki obrzęk. Wrażliwe osoby mogą narzekać również na stosunkowo niewielkie zasinienie. Na szczęście, wymienione skutki uboczne mają charakter przemijający. Jeżeli jednak, niepokojące nas objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. W niektórych przypadkach, niepożądane skutki mogą mieć bowiem większe natężenie. Jeżeli podczas jednego zabiegu, nie wystąpiły istotne skutki uboczne, prawdopodobnie nie pojawią się one także podczas drugiego zabiegu. Najtrudniejszy dla naszej skóry jest bowiem pierwszy zabieg. Z każdym kolejnym będzie już łatwiej. Nie oznacza to jednak, że rezultaty będą mniej zadowalające.

Co odróżnia lipolizę od liposukcji?

Lipoliza iniekcyjna podbródka to nie to samo co liposukcja, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nie ma się temu co dziwić, bo pojęcia te brzmią dość podobnie. Wiele osób myśli więc, że oznaczają one dokładnie to samo. Jak się jednak okazuje, zabieg lipolizy iniekcyjnej jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Liposukcja podbródka jest natomiast zabiegiem chirurgicznym. Aby przeprowadzić liposukcję, konieczne staje się podanie pacjentowi narkozy. Nadmiar tłuszczu jest bowiem usuwany skalpelem. Wymaga to obecności chirurga plastycznego. Lekarz medycyny estetycznej nie posiada wystarczających kwalifikacji do wykonania takiego zabiegu, jeżeli nie jest chirurgiem. Lipoliza podbródka nie wymaga sedacji. Ponadto, różny jest okres rekonwalescencji. Po zabiegu liposukcji, pacjent powinien pozostawać pod kontrolą lekarską, aby zapobiec pojawieniu się niebezpiecznych powikłań. Lipoliza nie wiąże się natomiast z jakimś szczególnie długim czy uciążliwym okresem rekonwalescencji. Możliwy jest szybki powrót do codziennych aktywności, co stanowi dużą zaletę tego zabiegu.

Jaka jest cena lipolizy podbródka?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje lipoliza iniekcyjna podbródka. Na to pytanie nie da się jednak udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, w jakim miejscu przeprowadzana jest redukcja tkanki tłuszczowej z okolic podbródka. Największy wybór gabinetów medycyny estetycznej mamy co do zasady w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. Dobrze byłoby więc zacząć od przejrzenia stron internetowych poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki temu, dowiemy się, jaki jest zakres i koszt usług oferowanych przez nie. Co do zasady, należy liczyć się z kosztem od 200 do 500 złotych. Cena jest zależna przede wszystkim od ilości zużytego preparatu. Niekiedy wystarcza jedna ampułka, ale znacznie częściej konieczne jest wykorzystanie dwóch. Porównanie ze sobą cenników kilku różnych gabinetów powinno pomóc nam w znalezieniu oferty atrakcyjnej pod względem cenowym oraz jakościowym.

Zobacz więcej  Twin Light - niesamowity zabieg

Jak znaleźć dobry gabinet medycyny estetycznej?

Wybór gabinetu medycyny estetycznej bardzo często nastręcza pacjentom trudności. Nie ma się temu co dziwić. Każdy pragnie przecież tego, aby zabieg był wykonany w miłej i przyjemnej atmosferze, nawet jeżeli wiąże się z dyskomfortem. Bardzo ważne jest to, aby lekarz dokładnie wyjaśnił, na czym będzie polegał zabieg i co należy robić po wyjściu z gabinetu. Warto byłoby więc porównać opinie na temat poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej. Znajdziemy je w Internecie. Co do zasady, im większa ilość pozytywnych opinii, tym lepiej.

W jaki sposób pielęgnować skórę, aby efekty lipolizy utrzymały się na długo?

Każdy, kto decyduje się na zabieg lipolizy, powinien wiedzieć, że skóra poddana zabiegowi wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Żaden zabieg medycyny estetycznej nie zastąpi pielęgnacji i należy mieć tego świadomość. Bardzo istotne jest więc zakupienie dobrych jakościowo preparatów do pielęgnacji. Najlepiej mogą zadziałać kosmetyki o naturalnych składach. Charakteryzują się one nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem stosowania. Są także dosyć wydajne. Wśród kosmetyków, w które warto byłoby zainwestować, wyróżnić należy przede wszystkim kremy oraz sera. Serum posiada lżejszą konsystencję i wchłania się zdecydowanie szybciej niż krem. Nie może nam go jednak zastąpić. Pierwszym krokiem powinno być zaaplikowanie serum, oczywiście na starannie oczyszczoną skórę. Następnie, należy odczekać aż kosmetyk się wchłonie, a później nałożyć krem. Krem powinien posiadać dość treściwą konsystencję, dzięki czemu odżywi i zregeneruje skórę w okolicy szyi i podbródka. Niestety, należy liczyć się z tym, że kupno kosmetyków o właściwościach napinających i liftingujących skórę wiąże się z dość dużymi kosztami. Na szczęście, dzięki porównaniu różnych ofert, możliwe jest dokonanie zakupu korzystnych cenowo preparatów.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop