Blog

Laser frakcyjny- zastosowania, skutki uboczne, likwidacja trądziku.

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laser frakcyjny- zastosowania, skutki uboczne, likwidacja trądziku.

Należy do zabiegów z grupy laseroterapii. Laseroterapia stosowana jest od około 20 lat.

Wykorzystuje się do niego różnego rodzaju lasery np.

  • gazowe
  • półprzewodnikowe
  • rubinowe

Laser frakcyjny stał się niesamowicie wszechstronnym oraz bardzo nowoczesnym narzędziem które pokochała medycyna. Służy ono między innymi do walki ze zmarszczkami, rozstępami oraz bliznami.

Nie wiesz jakie są przeciwwskazania dla zabiegu który miałby przywrócić jędrość skóry? Ile kosztuje taka laseroterapia? Czy zabieg laserem frakcyjnym boli? Wszystko zostanie opisane w tym artykule.

 

Opis zabiegu

W medycynie estetycznej laser frakcyjny jest nowoczesną oraz wyjątkowo bardzo efektowną metodą walki ze zmarszczkami, rozstępami, bliznami oraz również przebarwieniami. Charakteryzuje go szybkie gojenie. Zabieg laserowy, oparty jest na zjawisku nazwanym fototermoliza frakcyjna.

Nasza własna tkanka skórna posiada bardzo wiele substancji o nazwie fotoakceptory. Pozwalają one wchłaniać do środka organizmu substancje takie jak woda, białko lub nawet hemoglobina która zawarta jest we krwi. To właśnie dzięki fotoakceptorą działają na nas różnego rodzaju maści.

Podczas, kiedy w naszym organiźmie powstaje proces termolizy, nasze ciało wykorzystuje właśnie te właściwości. Laser frakcyjny pozwala wyemitować energię o idealnie dobranej długości fal dzięki czemu fotoakceptory przyjmowały te fale w odpowiedniej wielkości. W naszych tkankach dzięki laserowi, podgrzewana zostaje woda. Podczas tego zjawiska wydzielane zostaje ciepło które bardzo lekko chwilowo uszkadza naszą skórę oraz ją przerywa. Tak właśnie działa laser frakcyjny.

Zadaniem Fototermolizy frakcyjnej jest właśnie wykonywanie całej linii takich mikrouszkodzeń, które są wykonywane odpowiedniej od siebie odległości, dzięki czemu skóra zostaje po prostu zmuszona do szybszego regenerowania blizn lub rozstępów. Zabieg laseroterapii ma za zadanie poprawić napięcie skóry. Mikrouszkodzenia są wykonywane obok nieuszkodzonej tkanki dzięki czemu po zabiegu regeneracja występuje dość łatwo oraz zauważona jest zdecydowana poprawa jędrności skóry.

Krótko mówiąc, podczas zabiegu laserem frakcyjnym tkanka zostaje wypalona, a nasze uszkodzenia które mają miejsce na danej części ciała zostają szybciej zniwelowane. Zadaniem lasera frakcyjnego jest zmuszenie naszego ciała do regeneracji. Zabieg jest polecany kobietą jak również mężczyzną. Dla każdej płci jest on regeneracyjny oraz polepsza jakość skóry, przy czym usuwa również zmarszczki, blizny, oraz przebarwienia na skórze.

Laser frakcyjny – Rodzaje

Laser frakcyjny dzieli się na 2 rodzaje:

  • Laser frakcyjny nieablacyjny
  • Laser frakcyjny ablacyjny

Laser ablacyjny stymuluje kolagen poprawia jakość skóry oraz złuszcza naskórek natomiast Laser nieablacyjny działa delikatniej oraz nie złuszcza naskórka. Laser frakcyjny stymuluje skórę dziurkując ją, podczas tej czynności usuwa około 30% przebarwień. Taki rodzaj lasera stosowany jest również w ginekologii estetycznej np. w celu obkurczania pochwy lub plastyki warg sromowych. W błonie śluzowej wytwarza się więcej kolagenu co wpływa na zwiększenie elastyczności, napięcia i obkurczenia ścian pochwy. Zabieg jest bezbolesny a pacjentki jedynie odczuwają tylko nieznaczne ciepło co nie przeszkadza podczas wykonywania zabiegu.

Zobacz więcej  Orlifique – recepta online

Laser frakcyjny – kiedy wskazania do wykonywania zabiegu

Laser frakcyjny jest wyjątkowo silnym narzędziem, które w odpowiednich rękach potrafi czynić cuda. Pomaga on w bardzo wielu problemach z estetyką naszego ciała. Wiązka lasera ma bardzo wiele zastosowań, nie tylko w odmładzaniu skóry, ale również w spłycaniu zmarszczek, wyrównaniu kolorytu, wystąpieniu pooperacyjnych pooparzeniowych blizn, zmniejszeniu natłuszczenia skóry oraz również w polepszeniu elastyczności powierzchni skóry. Laser frakcyjny jest również zalecany w przypadku występowania uszkodzeń potrądzikowych. obszary skóry, które są bardzo uszkodzone, mogą posiadać przez kilka dni widocznej rany która zniknie do zera w sposób naturalny. Zabieg poleca się osobą, którym bardzo przeszkadzają defekty skórne, które chcą poczuć się młodziej i podnieść swoją pewność siebie oraz samopoczucie podczas spojrzenia w lustro.

Przebieg zabiegu – laser frakcyjny

Na początku, po wejściu do gabinetu czeka nas oczyszczenie skóry oraz dezynfekcja. Następnie na naszą skórę zostaje nałożony krem znieczulający. Aby odpowiednio dobrze zadziałał należy poczekać nawet do 45 minut. Po tym czasie można już przystąpić do odpowiedniej części- wykonywania samego zabiegu. Po użyciu lasera zostaje użyta kojąca maska. Po zabiegu bardzo często występuje złuszczanie naskórka, które tak naprawdę, jest tylko powierzchowne oraz trwa max do 7 dni po wykonaniu zabiegu.

Laser ablacyjny – jakie ma skutki uboczne?

Największym skutkiem ubocznym, o którym zapomina większość pacjentów to że po zabiegu wymaga się odpowieniej rekonwalescencji. Zabiegi laserem frakcyjnym są bardzo silne, dlatego tak ważne jest, aby wykonywała go odpowiednia osoba. Musi ona spełniać również pewne warunki, najważniejszą z nich jest zastosowanie odpowiedniego środka, którym jest krem znieczulający. Po odczekaniu 45 min. sens nałożenia kremu jest jeszcze większy. Trzeba wiedzieć, że po zabiegu twarz będzie czerwona, oraz musimy odczekać czas gojenia. Mogą występować również różne obrzęki oraz szorstka skóra. Dla większości pacjentów zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zalecenia po zabiegu są indywidualne, natomiast, najczęściej praktykuje się 7 dniowe zostanie w domu. Jeżeli przez pierwsze dni wyglądasz źle- nie masz się czym martwić. To normalne dla tego zabiegu. po czasie obrzęk znika a ty czujesz się po prostu lepiej.

Zobacz więcej  Konferencja amwc 2018 monaco

Laser frakcyjny ablacyjny- z czym trzeba uważać?

Trzeba pamiętać że zabieg laserem jest bardzo silny, przy dużej gęstości światła oraz po wykonaniu go przez niekompetentną osobę mogą zostać nam trwałe uszkodzenia skóry. W takim przypadku ryzyko powikłań jest bardzo wysokie.

Laser frakcyjny – czy jest bolesny?

Proces gojenia może być lekko niekomfortowy jednak sam zabieg, nie jest bolesny dzięki temu, że zastosowane zostało znieczulenie miejscowe. W przypadku pacjentów, u których występuje wysoka wrażliwość na ból, można poprosić lekarza o dłuższe przeczekanie aby środek przeciwbólowy zdążył zadziałać.

Laser frakcyjny co2- przeciwwskazania przy zabiegu laserem frakcyjnym.

Do przeciwwskazań należą osoby w ciąży, osoby z chorobą nowotworową, przyjmowanie preparatów których zadaniem jest zmniejszona krzepliwość krwi, padaczka, choroba alkoholowa, stosowanie przed zabiegiem peelingów chemicznych. Otwarte rany oraz alergie również są niewskazane przy tego typu zabiegach. Najważniejsze aby przed zabiegiem przejść przez konsultacje lekarską. Bez konsultacji można zaszkodzić swojej skórze, zawsze rozmowa z lekarzem jest konieczna!

Laser frakcyjny cena

Cena zabiegu laserem zależy od tego jaki jest czas trwania impulsu. Jego efekty również bardzo wpływają na cenę, ponieważ kiedy zabieg nas nie usatysfakcjonował, możliwe że potrzebne będzie stosowanie serii zabiegów. Jego cena zależy również od osoby która go wykonuje. Najlepiej, wybrać osobę która zna się na tym co robi, oraz mamy pewność że po zabiegu będziemy z niego zadowoleni. Warto szukać, aby był to dobry lekarz medycyny estetycznej. Cena zależy również od indywidualnych parametrów dobranych pod pacjenta (gęstość energii, czasu trwania impulsów oraz gęstości impulsów).

 Laser Mosaic

Jest wyjątkowo nowoczesnym oraz skutecznym laserem frakcyjnym do stosowania go na blizny oraz przebarwienia. Światło lasera jest bardzo skupione, dzięki czemu laser może przedostać się w głąb skóry. Po zabiegu tym rodzajem lasera występują bardzo szybko różnice w działaniu w skórze właściwej. Zaobserwowane są zwiększone działania kolagenu więc zabieg faktycznie działa! Oznacza to znaczące odmładzanie skóry dzięki czemu możesz poczuć się pięknie!

Laser frakcyjny- stosowanie w przypadku blizn potrądzikowych

W przypadku potrądzikowych blizn można poczuć nawet lekkie kompleksy co później może poskutkować nawet chorobami psychicznymi. Podczas zabiegu laserem frakcyjnym stosować można leczenie takich blizn poprzez próbę usunięcia ich przez wiązkę światła. W niektórych przypadkach, kiedy blizn występuje naprawdę dużo, okres gojenia może się wydłużyć. Ale aby osiągnąć tak bardzo spektakularne efekty warto poczekać te kilka dni dłużej. Laserem frakcyjnym co2 leczyło się ze skutkiem pozytywnym bardzo dużo osób, większość z nich, dzięki temu zabiegowi zyskała więcej pewności siebie. Zabiegi laserowe stają się coraz bardziej popularne.

Zobacz więcej  Nukleofil — lifting na poziomie komórkowym

Laser frakcyjny – Zmarszczki

Laser frakcyjny Bardzo dobrze niweluje zmarszczki czyniąc pacjenta z wyglądu młodszym. Dzięki wyjątkowemu działaniu lasera po zabiegu możemy oczekiwać zadowalającej nas redukcję zmarszczek a do tego w dość krótkim czasie gojenia. Odświeżenie skóry to bardzo ważna sprawa dla naszego wyglądu oraz zdrowia. Młoda skóra nie jest tak bardzo wrażliwa na między innymi promieniowanie UV które jest bardzo szkodliwe dla organizmu i może powodować wiele chorób. Przed każdym zabiegiem konsultacja lekarska pozwoli dobrać odpowiedni rodzaj lasera. Po zabiegu laserowym powinniśmy unikać gorących kąpieli oraz słońca przez pierwsze dni. Zabieg ten, pomaga również na rozszerzone pory, dzięki czemu skóra zostanie bez zmarszczek a dodatkowo nie będzie przetłuszczona.

Laser frakcyjny – Blizny

Laser frakcyjny idealnie spisuje się w redukcji blizn, w zależności od właściwości skóry, uzyskania danych od lekarza można przystąpić do zabiegu usuwania blizny. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne dawki światła laserowego dzięki czemu zabieg staje się bezpieczny oraz pomaga przy likwidacji rozszerzonych porów. Dobrze wykonany zabieg laserowy nie powinien skutkować do tworzenia widocznej rany. Kiedy pacjent jest na terapii i aktualnie przyjmuje leki zmniejszające krzepliwość krwi powierzchnia skóry nie powinna zostać poddana zabiegowi. Mogłoby to skutokować uszkodzeniem trwałym skóry a tego raczej chcielibyśmy uniknąć.

Laser frakcyjny- podsumowanie

Podsumowując- zabieg laserem frakcyjnym ma bardzo wiele zastosowań. Trzeba znaleźć do niego odpowiednią osobę wykonującą. Nie jest on bolesny jeśli jest dobrze wykonany. Opuchlizna tydzień po zabiegu jest normalna. Obszar zabiegowy posiada mikroranki które wpływają korzystnie na regenereację. Laser frakcyjny oferuje odmłodzenie, usuwanie blizn rozstępów oraz wiotkości skóry. To bardzo nowoczesny oraz zaawansowany sprzęt. Zakażenia wirusowe, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, przyjmowanie retinoidów, choroby nowotworowe to przeciwwskazania do tego zabiegu. Cena jest bardzo różnorodna w zależności od wielkości obszaru leczenia oraz od intensywności zabiegu. Przed użyciem lasera nakładany jest krem znieczulający a po zabiegu maseczka kojąca. Po wykonaniu tak zaawanowanego zabiegu powinniśmy być zadowoleni efektywnością, oraz tym jak wygląda zabieg który został wykonany. Pamiętajmy żeby zamiast sobie szkodzić- pomagać. to cały sekret zabiegów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop