Blog

Jakie zabiegi na twarz dla 40 latki

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Okres rozpoczynający się po 40. roku życia jest dla kobiecego organizmu niezwykle ważny i wyjątkowy. Ponownie jak w momencie, w którym kobieta wchodzi w okres dojrzewania i zaczyna miesiączkować, w jej organizmie po osiągnięciu 40. roku życia znów diametralnie zmienia się gospodarka hormonalna, a w kobiecym organizmie zachodzi bardzo wiele różnego rodzaju zmian. Jest to oczywiście związane z faktem, iż kobieta w tym czasie powoli zaczyna przechodzić perimenopauzę, a z czasem menopauzę. W okresie tym kobieta może odczuwać zmiany w swoim funkcjonowaniu, a także zmiany związane ze swoim wyglądem. Pojawia się bowiem coraz więcej zmarszczek, przebarwień i popękanych naczynek, skóra staje się bardziej podatna na przesuszenia, a także traci swoją elastyczność oraz jędrność. Jest to więc czas, w którym bardziej niż zwykle warto zadbać o swoją skórę i pielęgnować ją najlepiej za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków bądź zabiegów w salonie kosmetycznym. Istnieje jednak bardzo wiele różnego rodzaju zabiegów oferowanych przez profesjonalistów, skąd jednak wiedzieć, które z tych zabiegów są najbardziej dla nas odpowiednie i które z nich powinniśmy wybrać? Wiele z takich zabiegów ze spokojem i podobnym skutkiem można wykonywać właściwie przez wiele lat, niezależnie od wieku, jednakże osiągając już wiek 40+ zdecydowanie warto zwrócić szczególną uwagę na skórę swojej twarzy i zadbać o nią jeszcze bardziej niż zwykle, ponieważ w tym okresie staje się ona znacznie bardziej wymagająca.

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia na skórze twarzy pojawiają się w przypadku nadmiernego nagromadzenia się melatoniny w jednym miejscu w momencie, kiedy produkcja melatoniny zostaje zwiększona. Jest to naturalna zmiana u kobiet występująca po 40. roku życia. Z przebarwieniami można walczyć domowymi sposobami, na przykład nakładając różnego rodzaju maseczki na twarz, jednak znacznie szybszą i skuteczniejszą metodą jest wybranie odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Jednym z takich zabiegów jest peeling chemiczny, zwany inaczej chemabrazją, polegający na nałożeniu na skórę twarzy mieszanki składników, mających na celu usuwanie martwego naskórka i przy okazji walkę między innymi właśnie z przebarwieniami. Bardzo przydatny w kwestii zwalczania przebarwień może okazać się także zabieg krioterapii, który polega na mrożeniu przebarwień za pomocą ciekłego azotu. Równie dobrze można zdecydować się w tym przypadku na zabieg laserowego usuwania przebarwień, który uważany jest nawet za najbardziej skuteczny. Usuwa on przebarwienia, rozgrzewając melatoninę do takiej temperatury, w której ulega ona zniszczeniu, przy czym organizm już sam poradzi sobie z usunięciem zbędnych, uszkodzonych komórek barwnikowych.

Zobacz więcej  Co robić gdy nie pomoże nam żadna maść na blizny po trądziku?

Zabiegi na popękane naczynka

Popękane naczynka to problem wielu kobiet, które nierzadko borykają się z nim nawet przez większość swojego życia. Jest on wywoływany między innymi przez hormony, dlatego też po przekroczeniu 40. roku życia może stać się on znacznie bardziej uporczywy. Podobnie jak w przypadku przebarwień, można próbować radzić sobie z popękanymi naczynkami samodzielnie za pomocą domowych sposobów, stosując na przykład witaminę C bądź różnego rodzaju dostępne w sklepach kremy, jednakże najpewniejszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się popękanych naczynek jest udanie się do salonu kosmetycznego w celu wykonania odpowiedniego zabiegu. Warto pamiętać, iż problem popękanych naczynek, to nie tylko problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej, dlatego też tym bardziej powinniśmy dbać o skórę i udać się  z nią do profesjonalistów. Jednym z najlepszych zabiegów usuwających popękane naczynka jest zabieg wykonywany za pomocą lasera, który w sposób całkowicie bezbolesny wykorzystuje wysokie temperatury w celu uszkadzania barwników. Dla zapewnienia idealnego efektu zabieg ten wykonywany jest seryjnie. Innym zabiegowym sposobem na zwalczanie popękanych naczynek jest także elektrokoagulacja, która z kolei wykorzystuje prąd, jednak uważa się tę metodę za mniej skuteczną niż laser.

Zabiegi na zmęczoną skórę

Skóra twarzy kobiet powyżej 40. roku życia wymaga znacznie intensywniejszej i bardzo dobrze dobranej pielęgnacji, ponieważ staje się coraz bardziej wiotka, sucha i przemęczona. Wszystko to dzieje się oczywiście za sprawą hormonów. Bardzo ważna jest więc codzienna pielęgnacja skóry, jednakże warto ją uzupełniać dodatkowymi zabiegami, które mogą ją jeszcze bardziej wzmocnić. Jednym z niezwykle wartych uwagi zabiegów wykonywanych w tym celu jest mezoterapia igłowa. Sama nazwa być może brzmieć trochę tajemniczo i niezbyt przyjemnie, jednak w rzeczywistości jest to zabieg bardzo skuteczny. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę delikatną igiełka mieszanki różnych składników witaminowych, rewitalizujących, nawilżających czy też przeciwstarzeniowych. Takimi składnikami mogą być na przykład między innymi kolagen, wcześniej już wspomniane witaminy lub peptydy. Innym z kolei zabiegiem jest na przykład karboksyterapia, która w sposób bardzo kompleksowy przyczynia się do dotlenienia, nawilżenia, odżywienia i odświeżenia skóry twarzy. Polega na wprowadzaniu do skóry dwutlenku węgla, którego zadaniem jest między innymi poszerzanie naczynek krwionośnych i pobudzanie krążenia krwi.

Zobacz więcej  Diamilla – recepta online

Zabiegi na przesuszoną skórę twarzy

Odpowiednie nawilżenie jest wyjątkowo ważne dla skóry w każdym wieku, jednak szczególnie warto zwrócić na nie uwagę po przekroczeniu 40. roku życia, kiedy to skóra naturalnie wiotczeje i ma znacznie większą tendencję do przesuszania się. Skuteczne jest nawilżanie skóry poprzez wykorzystywanie nawilżających produktów w codziennej pielęgnacji, jednak przynajmniej raz na jakiś czas powinniśmy postawić na porządny zabieg nawilżający, który z całą pewnością zapewni skórze nie tylko odpowiednie nawilżenie, a także doda jej witamin i odświeży ją. Zabiegów nawilżających jest całe mnóstwo, jednak zdecydowanie warto korzystać z nich regularnie.

Zabiegi na brak objętości skóry

Skóra po 40. roku życia zaczyna bardzo się zmieniać, przy czym zdecydowanie traci niestety na objętości. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić i nadać jej powtórnie objętości, by na przykład poprawić owal czy ogólny wygląd twarzy, warto korzystać z szeroko oferowanych zabiegów. Jednymi z takich zabiegów są zabiegi wolumetrii czy też delikatne liftingi, które polegają na modelowaniu konturów twarzy i podnoszeniu owalu twarzy opóźniając oznaki starzenia poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Wypełnia on objętość tkanek, podnosząc zapadniętą już delikatnie skórę, co w efekcie nadaje twarzy odpowiedniego kształtu i hamuje wszelkie oznaki starzenia, uwidaczniające się na skórze twarzy. Zabiegi te pomagają uporać się z opadającą skórą na przykład pod oczami, zmarszczkami i bruzdami, ubytkami objętości czy przy zapadających się kościach jarzmowych.

Zabiegi oczyszczające i złuszczające

Dla skóry w każdym wieku najważniejsza jest odpowiednia jej pielęgnacja, polegająca na skrupulatnym odczytywaniu sygnałów ze strony naszej skóry i na zaspokajaniu jej podstawowych potrzeb. Świetnym uzupełnieniem pielęgnacji są zabiegi, które działają zwykle bardzo szybko i bardzo skutecznie, stąd też warto je wykonywać przynajmniej od czasu do czasu. Zabiegi oczyszczające czy peelingujące można wykorzystywać w każdym wieku i zawsze powinny okazać się one pomocne, jednak po przekroczeniu 40. roku życia, kiedy nasza skóra twarzy staje się jeszcze bardziej wymagająca niż zwykle, szczególnie warto zwrócić na nie uwagę. Niekiedy prawdziwym zbawieniem dla skóry może okazać się zwykła mikrodermabrazja, polegająca na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka. Mikrodermabrazja może być także z udziałem korundu, który wykorzystywany jest bardzo często jako naturalny środek złuszczający. Innym bardzo dobrym zabiegiem na twarz może okazać się wodorowe oczyszczanie skóry. Jest to wykonywany etapowo zabieg mający na celu oczyścić, rewitalizować i odświeżyć skórę. Zabieg ten działa poprzez pobudzanie syntezy włókien kolagenowych oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Jeszcze inny zabieg, który można bezpiecznie stosować po 40. roku życia, to zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, który idealnie sprawdza się dla osób ze zmęczoną skórą twarzy. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu do skóry wyżej wymienionego osocza bogatopłytkowego, które jest całkowicie naturalnym składnikiem, mającym bardzo dobroczynny wpływ na skórę, ponieważ odmładza ją, zapewnia jej witalność, a także poprawia regenerację.

Zobacz więcej  Lipomastia - na czym polega i jak ją leczyć?

Niezaprzeczalnie warto dbać o swoją skórę, a zwłaszcza na skórę twarzy, ponieważ jest ona najbardziej narażona i podatna na różnego typu zanieczyszczenia. Dobrze więc dobrać do niej odpowiednią pielęgnację i uzupełniać ją zabiegami kosmetycznymi, których jest w obecnych czasach ogromny wybór. Wybierając odpowiednie zabiegi dla siebie, powinniśmy kierować się kondycją i ogólnym stanem naszej skóry, a także własnymi preferencjami. Zawsze jednak najlepiej jest skonsultować się w tej sprawie z profesjonalistami, którzy są w stanie udzielić porady i dobrać odpowiedni zabieg do naszej skóry na podstawie tego, czego w danym momencie potrzebuje ona najbardziej.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop