Blog

Ile kosztuje przeszczep włosów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Łysienie to problem natury estetycznej, który dla wielu osób może być bardzo niekomfortowy. Może odbierać pewność siebie, sprawiać, że czujemy się mniej komfortowo w towarzystwie oraz samemu ze sobą. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby, które pomagają zahamować oraz odwrócić ten proces. Szczególnie skutecznym rozwiązaniem jest metoda FUE z wykorzystaniem robota ARTAS, którą oferuje nasza klinika.

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który przesuwa mieszki włosowe z jednej części ciała, zwanej „miejscem dawczym”, na łysiejącą lub łysiejącą część ciała zwaną „miejscem biorczym”. Technikę tę stosuje się przede wszystkim w leczeniu łysienia typu androgenowego. W tej minimalnie inwazyjnej procedurze przeszczepy zawierające mieszki włosowe genetycznie odporne na łysienie (takie jak tył głowy) są przeszczepiane na łysą skórę głowy. Przeszczep włosów można również wykorzystać do przywrócenia rzęs, brwi, włosów na brodzie, włosów na klatce piersiowej, włosów łonowych oraz do wypełnienia blizn spowodowanych wypadkami lub zabiegami chirurgicznymi, takimi jak lifting twarzy i wcześniejsze transplantacje włosów. Przeszczep włosów różni się od przeszczepu skóry tym, że przeszczepy zawierają prawie cały naskórek i skórę właściwą wokół mieszków włosowych, a wiele małych przeszczepów jest przeszczepianych, a nie pojedynczym paskiem skóry.

Ponieważ włosy naturalnie rosną w grupach od 2 do 4 włosów, obecne techniki zbierają i przeszczepiają „jednostki mieszkowe” włosów w ich naturalnych grupach. W ten sposób nowoczesne przeszczepianie włosów może osiągnąć naturalny wygląd, naśladując pierwotną strukturę włosów. Ta procedura przeszczepu włosów nazywa się przeszczepem jednostki pęcherzykowej (FUT). Włosy dawcy można zbierać na dwa różne sposoby: poprzez zbieranie pasków i ekstrakcję jednostek pęcherzykowych (FUE).

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Cena przeszczepu włosów jest zależna od wielu czynników. W pierwszej kolejności zależy od metody, którą wykonywany jest zabieg. W przypadku o wiele bardziej inwazyjnej i często nieskutecznej metody – FUT, ceny są nieco niższe niż w przypadku techniki wykorzystywanej przez naszą klinikę, czyli FUE z wykorzystaniem specjalnego, innowacyjnego robota – ARTAS. Poza samą metodą, cena zależna jest od ilości przeszczepianych włosów i powierzchni. Aby upewnić się, ile będzie kosztować zabieg warto wybrać się na indywidualną konsultację. Czasem jednak wystarczająca jest rozmowa telefoniczna bądź kontakt mailowy.

Procedura zabiegu

Proces planowania przeszczepu włosów oraz sam zabieg nie jest prosty. Na szczęście dla naszych klientów, nasza klinika składa się z zespołu profesjonalnych lekarzy oraz obsługi pielęgniarskiej. Dzięki temu wszyscy pacjenci mają pewność, że przeszczep przebiegnie bezboleśnie i w sterylnych warunkach. Wykonywane przez nas zabiegi cieszą się bardzo wysokim współczynnikiem powodzeń. Wiemy również, jak istotna jest dla naszych pacjentów szybka rekonwalescencja, dlatego chętnie dzielimy się poradami oraz sposobami, jak ją przyśpieszyć. 

Zobacz więcej  Ile kosztują implanty piersi?

Ocena i planowanie przedoperacyjne

Podczas wstępnej konsultacji chirurg analizuje skórę głowy pacjenta, omawia jego preferencje i oczekiwania oraz doradza najlepsze podejście (np. Sesję pojedynczą czy Sesję wielokrotną) i jakich wyników można racjonalnie oczekiwać. Przedoperacyjna folikropia pomoże poznać rzeczywistą gęstość włosów, dzięki czemu można dokładnie ocenić wyniki po przeszczepie włosów. Niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyść z przedoperacyjnego stosowania miejscowego minoksydylu i witamin.

Przez kilka dni przed zabiegiem pacjent powstrzymuje się od stosowania jakichkolwiek leków, które mogą powodować krwawienie śródoperacyjne i prowadzić do nieudanego przeszczepu. Alkohol i palenie mogą przyczynić się do złego przebiegu przeszczepu. Antybiotyki pooperacyjne są często przepisywane w celu zapobiegania zakażeniom ran lub przeszczepów.

Metody przeprowadzenia zabiegu

Operacje przeszczepu wykonuje się ambulatoryjnie, z łagodną sedacją (opcjonalnie) i miejscowym znieczuleniem z zastrzyku. Istnieje kilka różnych technik zbierania mieszków włosowych, z których każda ma swoje zalety i wady. Bez względu na technikę zbierania, prawidłowe usunięcie mieszków włosowych jest sprawą nadrzędną, aby zapewnić żywotność przeszczepionego włosa i uniknąć przecięcia trzonu włosa z mieszków włosowych. Mieszki włosowe rosną pod niewielkim kątem do powierzchni skóry, dlatego przeszczepioną tkankę należy usunąć pod odpowiednim kątem.

Istnieją obecnie dwa główne sposoby pozyskiwania przeszczepów dawców: pobieranie wycinków paskowych (FUT) i ekstrakcja jednostek pęcherzykowych (FUE).

Metoda FUT 

Zbieranie pasków jest najczęstszą techniką usuwania włosów i mieszków włosowych z miejsca dawcy. Chirurg zbiera pasek skóry z tylnej części skóry głowy w obszarze dobrego wzrostu włosów. Skalpel z pojedynczym, podwójnym lub potrójnym ostrzem służy do usuwania pasków tkanki owłosionej z miejsca dawcy. Każde nacięcie jest planowane tak, aby nieuszkodzone mieszki włosowe zostały usunięte. Wycięty pasek ma wymiary około 1–1,5 x 15–30 cm. Zamykając powstałą ranę, asystenci zaczynają wycinać z paska pojedyncze przeszczepy jednostek pęcherzykowych, które są małymi, naturalnie uformowanymi grupami mieszków włosowych. Pracując ze stereoskopowymi mikroskopami, ostrożnie usuwają nadmiar tkanki włóknistej i tłuszczowej, starając się uniknąć uszkodzenia komórek pęcherzykowych, które zostaną użyte do przeszczepu. Najnowsza metoda zamknięcia nazywa się „zamknięciem trichofitycznym”, co skutkuje znacznie drobniejszymi bliznami w okolicy dawcy.

Zobacz więcej  Chirurgiczne usuwanie blizn

Metoda FUE

W przypadku ekstrakcji jednostek pęcherzykowych lub zbioru FUE pojedyncze jednostki pęcherzykowe zawierające 1 do 4 włosów są usuwane w znieczuleniu miejscowym; to mikro usuwanie zwykle wykorzystuje małe stemple o średnicy od 0,6 mm do 1,0 mm. Następnie chirurg używa bardzo małych mikropiłek lub cienkich igieł, aby nakłuć miejsca przyjmowania przeszczepów, umieszczając je w określonej gęstości i wzorze oraz ustawiając rany w spójny sposób, aby uzyskać realistyczny wzór włosów. Lekarze zazwyczaj wykonują ostatnią część procedury, umieszczając poszczególne przeszczepy na miejscu.

FUE odbywa się w ramach jednej długiej sesji lub wielu małych sesji. Procedura FUE jest bardziej czasochłonna niż operacja przeszczepu pasków. Czas operacji FUE różni się w zależności od doświadczenia chirurgów, szybkości zbierania i cech pacjenta. Procedura może potrwać od kilku godzin przy ekstrakcji 200 przeszczepów w celu korekcji blizny po operację trwającą dwa kolejne dni w przypadku od 2500 do 3000 przeszczepów. 

FUE może dawać bardzo naturalne wyniki. Zaletą w porównaniu ze zbieraniem pasków jest to, że zbieranie FUE eliminuje potrzebę zbierania dużych obszarów tkanki skóry głowy, więc nie ma liniowego nacięcia z tyłu głowy i nie pozostawia blizny. Ponieważ poszczególne pęcherzyki są usuwane, pozostają tylko małe, punktowe blizny, które są praktycznie niewidoczne, a wszelkie bóle pooperacyjne i dyskomfort są zminimalizowane. Ponieważ nie jest wymagane usuwanie szwów, FUE trwa krócej niż 7 dni.

Wady obejmują dłuższy czas operacji i wyższe koszty dla pacjenta. Jest to trudne dla nowych chirurgów, ponieważ procedura jest wymagająca fizycznie. Niektórzy chirurdzy zauważają, że FUE może prowadzić do niższego odsetka udanych przeszczepów pęcherzyków w porównaniu do zbierania pasków, jednak odpowiednio wykonany zabieg przynosi lepsze efekty.

Metoda FUT w naszej klinice – najwyższa jakość

Aby zmaksymalizować efekty i upewnić się, że klienci otrzymują to czego oczekują, w naszej klinice do zabiegów wykorzystujemy innowacyjnej technologii. Mowa tutaj o robocie ARTAS 9X. Maszyna pomaga w przeprowadzenia zabiegu metodą FUE. Dzięki temu urządzeniu, które w przeciwieństwie do człowieka, nie męczy się i może pracować na najwyższych obrotach przez cały czas, zabieg trwa tylko kilka godzin. Nie ma ryzyka powstania blizn, nacięć ani wystąpienia bólu. Robot podczas godziny aktywnej pracy jest zdolny do pobrania nawet 1000 mieszków włosów, czyli znacznie więcej niż człowiek. Robot pokonuje ludzką rękę również pod względem dokładności i precyzyjności. Samodzielnie wybiera idealny kąt wcięcia oraz głębokość, dzięki czemu na głowie nie pojawiają się blizny. Dla wielu klientów najważniejsze jest jednak to, że czas rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni. Większość naszych klientów wraca do pełni sprawności i swoich zajęć już po upływie 4 lub 5 dni.

Zobacz więcej  Twin Light - niesamowity zabieg

Co po operacji przeszczepu włosów?

Zabieg transplantacji włosów innowacyjną metodą z użyciem robota ARTAS pozwala na znaczne przyśpieszenie rekonwalescencji. Mieszki włosowe potrzebują jednak chwili, aby się wygoić. W większości przypadków zajmuje to pomiędzy 3 i 5 dniami. Nie powinno się w tym czasie korzystać z używek, które mogłyby wydłużyć czas rekonwalescencji – nadużywania kawy, papierosów oraz alkoholu. Jeżeli z jakiegoś powodu pojawi się ból głowy, to pacjenci mogą swobodnie skorzystać z leków przeciwbólowych bez ryzyka wystąpienia dodatkowych problemów. Innym sposobem na przyśpieszenie regeneracji jest stosowanie zimnych okładów bezpośrednio na skórę oraz duża ilość snu w odpowiedniej pozycji. Przez kilka dni po zabiegu, pacjentom rekomenduje się spanie z głową ułożoną pod kątem 45 stopni.

Po około tygodniu na skórze mogą pojawić się strupy i towarzyszące im uczucie swędzenia. Nie powinno się ich zdrapywać, a poczekać aż odpadną same. Pomóc w tym może masaż skóry głowy. Jeżeli bezpośrednio po transplantacji zauważymy, że wypadają pojedyncze włosy, nie powinien być to powód do jakichkolwiek zmartwień. Jest to wynik szoku po operacyjnego, a same włosy potrzebują kilkunastu godzinach, aby się zaadaptować. Rosnąć zaczynają dopiero po kilkunastu tygodniach, a efekt końcowy pojawia się po kilku miesiącach.

 

Zabieg przeszczepu włosów to szansa na odzyskanie pewności siebie i poprawę zewnętrznego wyglądu. Aby otrzymać oczekiwane rezultaty, potrzebna jest jednak pomoc specjalistów. Zapraszamy wiec do bezpośrednio kontaktu z przedstawicielami naszej kliniki. 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop