+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

FINASTERYD – lek stosowany doustnie, którego głównym działaniem jest redukcja konwersji testosteronu w DHT ( dihydrotestosteron), który uszkadza mieszki włosowe. Z uszkodzonych mieszków wyrastają mniejsze, słabsze i krótsze włosy, które na dodatek mogą być pozbawione barwnika.Zastosowanie Finasterydu sprawia, że łysienie androgenowe zwalnia tempo lub nawet zatrzymuje się. W pewnych przypadkach dochodzi nawet do odrostu zminiaturyzowanych włosów.

Finasteryd jest przeznaczony wyłącznie la mężczyzn. Lek jest skuteczny dopóki jest stosowany: po odstawieniu leku proces łysienia postępuje dalej. Aby móc ocenić efekty kuracji potrzeba około pół roku.

Efektywnośc finasterydu:

W oparciu o szereg badań klinicznych możemy stwierdzić, że u około 80 % mężczyzn finasteryd zatrzymuje lub znacząco zwalnia łysienie androgenowe. Skuteczność finasterydu jako środka przeciwdziałającego łysieniu androgenowemu jest niepodważalna. Dawka leku jest ustalana przez lekarza, jest to lek wydawany na receptę.

Efekty uboczne:

Jak w przypadku każdego leku możliwe są skutki uboczne stosowania preparatu. Z badań wynika iż może ich doświadczyć około 10 % mężczyzn przyjmujących preparat. Do najczęściej wymienianych należą: obiżenie libido i osłabienie erekcji a także zmiany w nastroju.

NAJLEPSZĄ KURACJĘ PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW STANOWI POŁĄCZENIE  PRZYJMOWANIA 2 PREPARATÓW:

  • finasterydu ( doustnie)  – ochrona mieszków włosowych przed miniaturyzacją.
  • minoksydylu ( zewnętznie, na skórę głowy) – zwiększenie ilości włosów

MINOKSYDYL – lek stosowany w przypadku łysienia o działaniu hipotensyjnym oraz stymulującym mieszki włosowe. Działanie minoksydylu polega na wydłużeniu cyklu włosa ( anagenu) oraz zwiększenia grubości i długości włosów już zminiaturyzowanych. Lek w początkowej fazie wypadania powoduje wzmożone wypadanie włosów. Stare włosy wypadają robiąc miejsce na odrost nowych.Taka wymiana trwa zazwyczaj kilka miesięcy z wiązku z czym efekty będą widoczne po dłuższym stosowaniu.

Efektywnośc minoksydylu:

Minoksydyl jest najskuteczniejszym z dostępnych leków zwiększających ilość włosów i absolutnie podstawową terapią dla osób potrzebujących odrostu włosów. Dostępny jest w stężeniu 2 % i 5 %, lek wydawany jest bez recepty.

Zobacz  Przeszczep włosów: w Polsce, czy za granicą

Efekty uboczne:

Zwiększone wypadanie włosów zwłaszcza na początku stosowania preparatu, które jest jednak efektem działania minoksydylu, podrażnienia skóry