Blog

Fale radiowe na twarz- wszystko o zabiegu!

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Fale radiowe na twarz- wszystko o zabiegu!

W ostatnim czasie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niewątpliwie duże znaczenie ma rozwój medycyny, rozbudowana oferta, ale także zakres zmian, które można wprowadzić w swoim ciele. Wysoka jakość urządzeń, najlepsze preparaty, wyszkolony personel to gwarancja efektywności, ale przede wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa. Zabiegi na twarz, na ciało pozwalają na poprawę w wyglądzie skóry, dzięki temu zyskuje także samopoczucie pacjenta. Regularne wizyty u specjalisty skutecznie zatrzymują zmiany związane z procesem starzenia, a nawet je cofają. Fale radiowe na twarz to zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Kto może z niego korzystać? Jakich efektów można się spodziewać? Czy zabieg może wywoływać skutki uboczne?

Co to są fale radiowe?

Fale radiowe to zabieg, który bardzo często nazywany jest liftingiem bez skalpela. Przede wszystkim są one wytwarzane przez prąd zmienny, który charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem częstotliwości. Poprzez wywołanie efektu termicznego na danym obszarze tkanki, udaje się uzyskać zamierzony efekt. Nowoczesne urządzenia posiadają systemy chłodzące, ale przede wszystkim stosuje się specjalistyczne żele, które są nanoszone na skórę. Dzięki temu zwiększa się poczucie komfortu w trakcie zabiegu, jak i po jego wykonaniu. Działanie fal radiowych pomaga w wytwarzaniu nowego kolagenu, dlatego można zauważyć nie tylko zmniejszoną ilość zmarszczek, ale i poprawia się sprężystość samej skóry. Uszkodzenia warstw skóry pod wpływem ogrzania ulegają rozpadowi, ale jednocześnie naprawie. Oznacza to, że działanie fali radiowej jest bezpieczniejsze i znacznie bardziej komfortowe jak klasyczny botoks.

Fale radiowe na twarz jako sposób na młodość

Właściwie każdy chce zatrzymać piękny wygląd na dłużej. Dla jednych czas jest bardziej łaskawy, dla innych mniej. Jednocześnie medycyna estetyczna daje szereg rozwiązań, które umożliwiają poprawę stanu swojej skóry. Jednym z nich są fale radiowe rf, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Wspomagają wygląd, poprawiają napięcie skóry, a przede wszystkim wygładzają pierwsze oznaki starzenia. Efekty zabiegu utrzymują się maksymalnie długo, dzięki temu już po wykonaniu pierwszego z nich można zauważyć różnicę. Poprawia się owal twarzy, ale również zauważalna jest poprawa kolorytu twarzy. Dlatego nawet przy drobnych oznakach starzenia, można będzie podjąć decyzję o wykonanie zabiegu. Niewątpliwie nasz wygląd przyczynia się do samooceny, dlatego poprawa kondycji skóry będzie mogła poprawić swoje samopoczucie, jak i również sprawić, że podniesienie owalu twarzy wyszczupli nie tylko ją, ale również i optycznie całą sylwetkę.

To ważne, gdyż daje to motywację do dalszego działania w tym kierunku. Obecnie na sklepowych półkach można spotkać przeróżnego rodzaju kosmetyki, preparaty do domowego użytku. Owszem, posiadają w swoim składzie bardzo dobre elementy, jednak mogą stanowić jedynie uzupełnienie dla w pełni profesjonalnego zabiegu. Fale radiowe dają efekt zwiększonego napięcia skóry po pierwszym zabiegu, dlatego wiele osób, które początkowo mają wątpliwości co do skuteczności, zmienia swoje zdanie. Lifting twarzy to marzenie wielu, które jeszcze kilka lat temu było nierealne z uwagi na koszt. Obecnie wiele się zmieniło, jak i technologia poszła do przodu, co sprawia, że całość jest bezpieczna, a efekty widoczne w maksymalnie krótkim czasie. Efekty starzenia przestają być widoczne przy wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Zobacz więcej  Maść na bliznę po cesarskim cięciu

Zatrzymaj młodość i popraw wygląd sylwetki!

Fale radiowe na twarz zyskują popularność, ponieważ przyczyniają się do znacznej poprawy w wyglądzie skóry. Jednocześnie należy pamiętać, że zabiegi tego typu cieszą się dużym wzięciem również jeśli chodzi o sylwetkę. Fale radiowe przyczyniają się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, dlatego mogą być stosowane nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. To bardzo ważne, ponieważ zdarza się, że ćwiczenia i dieta nie przynoszą właściwych efektów. Fale radiowe są znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem niż odsysania tłuszczu, które wiąże się z wykonaniem zabiegu pod narkozą. Obecnie medycyna estetyczna daje tak wiele możliwości, że właściwie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Zabiegi przyczyniające się do modelowania sylwetki jeszcze nigdy nie były tak przystępne. Podobnie jak wyszczuplenie nóg, przykładem może być redukcja nadmiaru tłuszczu po wewnętrznej stronie ud.

Fale radiowe przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego jeśli ktoś miewa problemy ze zbieraniem się jej w poszczególnych partiach ciała, to wykonywanie takich zabiegów będzie jednym ze wskazań. Nowoczesne urządzenia posiadają specjalistyczne głowice, które chłodzą konkretny obszar skóry. Ponadto wykorzystuje się również specjalistyczne żele, dlatego można podnieść komfort w trakcie zabiegu, jednocześnie dbając o wysoką jakość efektów. Fale radiowe to często świetna alternatywa dla klasycznego botoksu, dlatego cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Fale radiowe pozwalają na uzyskanie wspaniałego wyglądu już po pierwszym zabiegu. W efekcie może się na ten krok zdecydować każdy, kto chciałby zatrzymać lub delikatnie cofnąć czas. Działanie fal radiowych jest znacznie bardziej bezpieczne niż botoks, ale przede wszystkim są mniej inwazyjne. Przede wszystkim można stosować je zarówno na twarz, jak i na ciało. Dlatego osoby, które mimo ćwiczeń i diety nie są w stanie osiągnąć zamierzonego efektu, powinny zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Odpowiednio przeprowadzony zabieg, ale również klinika, która wyróżnia się zarówno bardzo wysokiej jakości urządzeniami, jak i przeszkolonym personelem, pozwoli na wspaniały wygląd. W ostatnim czasie oferta medycyny estetycznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego warto mieć to na uwadze. Wykonując zabiegi, należy wziąć pod uwagę nie tylko efekty, których można się spodziewać, ale także przeciwwskazania.

Zobacz więcej  Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami i opuchlizny

Jakie efekty przynosi zabieg?

Medycyna estetyczna daje coraz więcej możliwości. Wykorzystanie fali radiowej to przede wszystkim odbudowa kolagenu. W efekcie można zauważyć zmniejszenie widoczności zmarszczek, ale przede wszystkim zwiększoną sprężystość skóry. Wskazaniem do fali radiowej jest między innymi profilaktyczne zapobieganie starzeniu się skóry, redukcja przebarwień, które bardzo często wpływają na estetyczną jej stronę. Dla wielu osób już pierwszy zabieg będzie mógł pozostawić wspaniałe efekty, które zachęcą do dalszego stosowania tej metody. Umożliwia wygładzenie skóry, dzięki temu nie tylko sam cellulit będzie niewidoczny, ale skóra stanie się maksymalnie jędrna. Zabieg wykonywany z pomocą fali radiowej doskonale wpływa również na całe ciało, ponieważ można podnieść pośladki, ale także ujędrnić poszczególne części ciała. W przypadku osób, które od dłuższego czasu starają się schudnąć, mimo to wciąż tkanka tłuszczowa utrzymuje się w konkretnych miejscach, taki zabieg sprawi, że uda się uzyskać wspaniały efekt. Fale radiowe zlikwidują również luźną skórę zarówno po wewnętrznej stronie ud, jak i na brzuchu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W ostatnim czasie bardzo wiele osób jest wręcz zafascynowanych możliwościami, jakie daje medycyna estetyczna. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że za jej pomocą można w niedługim czasie uzyskać wspaniałe efekty. Przede wszystkim warto wiedzieć, że duże znaczenie mają również przeciwwskazania, ponieważ wiedząc o nich, można zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, ale równocześnie upewnić się w swojej decyzji. Bardzo poważnym powodem, z którego należy zrezygnować z zabiegu, jest oczywiście ciąża, jak i samo karmienie piersią. Kolejnym poważnym przeciwwskazaniem będą wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe i stany podobne, tutaj należy pamiętać, że liczy się wszystko do pięciu lat wstecz. Z uwagi na działanie fal radiowych w przypadku nadczynności tarczycy, ale również cukrzycy, która nie jest leczona, także nie wolno decydować się na zabieg, ponieważ proces gojenia może być wydłużony, a nawet prowadzić do poważnych powikłań. Fale radiowe działają pod wpływem rozgrzania, dlatego osoby, które posiadają zaburzenia czucia bólu, ale również posiadają nadmierne odczuwanie ciepła, powinny kategorycznie zrezygnować z tej opcji. Podobnie jest w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi, czy też podwyższonej skłonności do krwawień, ponieważ należy pamiętać, że taki zabieg narusza strukturę samej skóry. Nie wolno korzystać z fal radiowych jeśli w ciągu ostatniego roku był stosowany botoks. Oczywiście osoby, które posiadają wszelkiego rodzaju metalowe implanty w ciele takie jak zastawka serca czy rozrusznik serca, a nawet złote nici powinny zrezygnować z wykonywania zabiegu. Przeciwwskazaniem do poddania się temu rozwiązaniu będą także choroby wirusowe, bakteryjne, ale także ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, czy nawet ostre zapalenie stawów i kości.

Zobacz więcej  7 najlepszych sposobów na zadbanie o włosy latem

Skutki uboczne

Działanie fal radiowych na skórę może przynieść ulgę, ale jednocześnie przyczyni się do znacznej poprawy nie tylko pod względem wizualnym, ale także struktury. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć poprawy owalu twarzy, które są porównywalne do tego, co można osiągnąć kwasem hialuronowym. Oczywiście w sposób skuteczny odbywa się odbudowa włókien kolagenowych, jednak należy pamiętać o możliwych skutkach ubocznych. Zabieg fal radiowych może powodować skutki uboczne. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście obrzęk, który może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Wiadomo, że wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i przeszkolonego personelu powoduje, że obecnie tego typu zabiegi są w pełni komfortowe i bezbolesne, jednak warto pamiętać o przeciwwskazaniach. Mogą one rzutować nie tylko na proces rekonwalescencji, ale także na efekty czy bezpieczeństwo. Skutkiem ubocznym będzie także podrażnienie skóry, zdarza się, że pojawia się bardzo silny rumień, który powoduje nieestetyczne zmiany. Zdarzają się oczywiście skrajne sytuacje, które mogą powodować oparzenie skóry. Dlatego tak duże znaczenie ma sprawdzenie, w jakich sytuacjach należy unikać wykonania zabiegu.

O czym należy pamiętać?

Poprawa wyglądu skóry właściwej to przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnej technologii. Pozwala ona na efekt liftingu, który z powodzeniem można wykorzystać nie tylko na okolice oczu, skórę twarzy, ale również inne części ciała. Wybierając klinikę, należy dopilnować, by posiadała odpowiedni sprzęt, przeszkolony personel, ale również doświadczenie w realizacji tego typu działań. Mimo że w późniejszym czasie skóra może być lekko zaczerwieniona, to jednak z roku na rok na ten krok decyduje się coraz więcej osób. Sprawdzenie przeciwwskazań może doprowadzić do zmniejszenia problemów związanych ze skutkami ubocznymi, których można będzie się spodziewać. Odpowiednie podejście do samego zabiegu spowoduje, że można będzie nie tylko zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo w trakcie jego wykonywania, ale także efekt, który yutrzyma sie maksymalnie długi czas.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop