Blog

Dermapen – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dermapen – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Dermapen to pojęcie, które dla zdecydowanej większości ludzi brzmi nieco enigmatycznie. Nie ma się temu co dziwić, bo nie każdy zajmuje się na co dzień kosmetologią. Ten zabieg nie jest zaś jeszcze na tyle popularny, aby był znany każdemu z nas. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, czym jest Dermapen i jakie są wskazania do jego wykonania. Jak się bowiem okazuje, jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim jednak, Dermapen jest stosowany jako wspomaganie terapii wypadania włosów. Z zabiegu Dermapen możemy skorzystać w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Dermapen – najważniejsze informacje

Dermapen można z całą pewnością uznać za jeden z bardziej rewolucyjnych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Do jego wykonania używa się specjalnego urządzenia Dermapen. Swoim wyglądem przypomina ono długopis. Opatentowana technologia pulsujących igieł to sekret skuteczności Dermapenu. Dzięki temu wyjątkowemu urządzeniu do mikronakłuwania skóry, możliwa jest naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Urządzenie to wykorzystuje bowiem naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Mikrouszkodzenia skóry, do których dochodzi podczas zabiegu Dermapenem są oczywiście kontrolowane. Dzięki temu, mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest zabiegiem, który można uznać za bezpieczny.

Jak dokładnie działa Dermapen?

Jak wspomniano wyżej, Dermapen jest zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością. Zdecydowana większość tego typu urządzeń posiada 12 igiełek, które nakłuwają skórę pod idealnie prostym kątem. Przy pomocy pulsujących igieł dochodzi do mechanicznej stymulacji. To z kolei prowadzi do fizjologicznej indukcji kolagenu. Warto jednak zaznaczyć, że podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóry Dermapen, dochodzi do lepszego wchłaniania się preparatów odżywczych i regenerujących. Warto nadmienić, że lekarz medycyny estetycznej bądź dermatologii ma zawsze pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Może zdecydować on o tym, aby poddać zabiegowi większy obszar skóry. Zawsze musi się to jednak odbywać za zgodą pacjenta.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Dermapen?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są wskazania do mezoterapii mikroigłowej Dermapen. Jak się okazuje, lista wskazań do poddania się temu zabiegowi medycyny estetycznej jest całkiem długa. Przede wszystkim, zabieg Dermapen warto wykonać w przypadku takich problemów jak:

 • utrata elastyczności skóry
 • blizny potrądzikowe
 • cellulit
 • łysienie
 • nadmierne wypadanie włosów

Warto zaznaczyć, że zabieg ten powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej bądź dermatologa. Mimo, że jest to zabieg mało inwazyjny, podczas nieprawidłowego wykonania, mogłoby dojść do mniej lub bardziej poważnych powikłań. Z tego też względu, koniecznie sprawdzajmy kwalifikacje osoby, która ma wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej.

Zobacz więcej  Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dermapen?

Niestety, zabieg Dermapen nie może być wykonany zawsze wtedy, gdy istnieją uzasadnione wskazania. Trzeba mieć bowiem na uwadze także istotne przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dermapen. Wśród nich na uwagę zasługują:

 • aktywna opryszczka
 • aktywny i nasilony trądzik
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • aktywna infekcja bakteryjna, grzybicza lub wirusowa skóry
 • choroby nowotworowe

Wiele przeciwwskazań, takich jak chociażby karmienie piersią czy aktywna opryszczka, ma charakter przemijający. Po ich ustąpieniu, skóra może zostać poddana zabiegowi mezoterapii mikroigłowej. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy zabieg może być wykonany, porozmawiajmy z lekarzem medycyny estetycznej, który ma wykonać zabieg. Zatajanie jakichkolwiek istotnych faktów jest niewskazane. Jeżeli ukryjemy przed lekarzem istotną informację odnośnie naszego stanu zdrowia, mogą wystąpić mniej lub bardziej groźne powikłania.

Jakie efekty można zyskać dzięki zabiegowi Dermapen?

Każdy, kto chce udać się na zabieg Dermapen, pragnie wiedzieć, na jakiego rodzaju efekty będzie mógł liczyć. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Dzięki zabiegowi Dermapen możliwa jest:

 • redukcja blizn potrądzikowych
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • poprawa nawilżenia skóry
 • wyrównanie kolorytu cery
 • zmniejszenie widoczności cieni pod oczami
 • redukcja rozstępów
 • redukcja cellulitu
 • zmniejszona widoczność porów
 • zmniejszenie wypadania włosów

Rezultaty będą zależne od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim, istotna jest kondycja wyjściowa naskórka. Im jest ona gorsza, tym mniej spektakularne będą efekty po pierwszym zabiegu. Czasami jednak, już jeden zabieg wystarcza, aby pojawiły się w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty. Jeżeli chcemy wiedzieć, jak szybko pojawią się efekty, porozmawiajmy z lekarzem. Doświadczony specjalista na pewno udzieli nam niezbędnych wskazówek.

Dermapen skóry głowy – jak przebiega?

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa skóry głowy. Pozwala ona na redukcję uciążliwego łysienia oraz na zmniejszenie wypadania kosmyków. Może do niego dojść na przykład na skutek nadmiernej ilości hormonów męskich, takich jak chociażby testosteron. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg, dobrze byłoby dowiedzieć się, jak on właściwie przebiega. Okazuje się, że mezoterapia mikroigłowa nie wymaga specjalnego przygotowania od osoby, która się mu poddaje. Jeżeli jednak zażywamy jakieś leki wpływające na krzepliwość krwi, należy je odstawić na około tydzień przed zabiegiem. W przeciwnym bowiem razie, może dojść do niekontrolowanych krwawień, które nie są pożądane. Konieczne jest jednak skonsultowanie tego z lekarzem. W niektórych przypadkach, odstawienie leków nawet na tak krótki czas nie będzie możliwe. Czas trwania mezoterapii mikroigłowej skóry głowy wynosi około 30 – 60 minut. Do zabiegu, skóra zostaje znieczulona przy pomocy specjalnego kremu. Następnie, dochodzi do nakłuwania obszaru skóry poddawanemu zabiegowi. Nakłuwa się skórę najczęściej na głębokość 2,5 mm. W niektórych przypadkach, lekarz może zdecydować o aplikacji koktajlu odżywczego, w którego skład wejdzie mnóstwo substancji czynnych, poprawiających unaczynienie skóry oraz stan cebulek włosowych. Substancje te są aplikowane w głąb skóry przed wykonaniem mikronakłuć.

Zobacz więcej  Twardzina ograniczona - przyczyny, objawy, rozpoznanie i leczenie

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy konieczne jest jakieś specjalne postępowanie po zabiegu Dermapen wykonanym na skórze głowy. Większość osób chciałaby także wiedzieć, czy istnieją jakieś skutki uboczne powiązane z odbytym zabiegiem. Bezpośrednio po jego wykonaniu, skóra może stać się lekko zaczerwieniona. Może pojawić się także chwilowe pieczenie naskórka oraz krwawienie. Objawy te nie występują jednak u każdego i zazwyczaj trwają bardzo krótko. Niektórzy mogą zaobserwować także łuszczenie się naskórka, ale to także szybko mija. Aby zminimalizować przykre skutki uboczne, zalecana jest delikatna pielęgnacja skóry głowy. Wskazane jest stosowanie szamponów, w których nie znajdują się silnie działające detergenty. Przez około 5 tygodni, konieczne jest unikanie promieniowania ultrafioletowego. W przeciwnym razie, może dojść do podrażnień.

Jeżeli chodzi o efekty, wyróżnić należy przede wszystkim poprawę ukrwienia skóry głowy. Dzięki temu włosy stają się lepiej odżywione i nie wypadają tak mocno. Są także bardziej sprężyste, a ich końcówki nie rozdwajają się. Najlepiej będzie, jeżeli zdecydujemy się na wykonanie przynajmniej 3 zabiegów, które powtórzymy w odstępie 3 tygodni. W niektórych przypadkach specjalista może jednak zalecić mniejszą, a w innych większą ilość zabiegów.

Dermapen skóry twarzy – co warto wiedzieć?

Z mezoterapii mikroigłowej warto skorzystać nie tylko wtedy, gdy dokucza nam wypadanie włosów, ale również wtedy, gdy naszym celem jest poprawa odżywienia skóry. Okazuje się bowiem, że Dermapen można wykonać także na twarz.

Przed zabiegiem, cera jest dokładnie oczyszczana, aby nie pozostały na niej żadne zabrudzenia czy pozostałości kosmetyków kolorowych. Po oczyszczeniu skóry, konieczne staje się nałożenie specjalnego kremu znieczulającego. Wszystko po to, aby zabieg przebiegał w komfortowych warunkach. Należy jednak poczekać na działanie kremu przez mniej więcej pół godziny.

Po upływie 30 minut, przy pomocy urządzenia Dermapen, lekarz wykonuje mikronakłucia skóry. Dzięki temu zachodzi stymulacja produkcji kolagenu. Zwiększa się również aktywność fibroblastów. W wyniku zabiegu, poprawia się napięcie skóry. Wygładzone zostają także drobne zmarszczki. Dzięki mikronakłuwaniu skóry, zachodzi także kontrolowane złuszczanie naskórka.

Zobacz więcej  Mieszki włosowe

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona. Możliwy jest jednak szybki powrót do codziennych czynności. Należy jednak chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Warto zatem stosować delikatny krem ochronny. Należy także zadbać o to, aby przez kilka dni nie męczyć cery zbyt mocnym makijażem.

Jakie jeszcze zabiegi z wykorzystaniem Dermapenu są godne uwagi?

Urządzenie Dermapen może posłużyć nie tylko do zabiegu mającego na celu poprawę jędrności skóry czy zatrzymanie wypadania włosów. Dzięki Dermapenowi możliwe staje się także zredukowanie widoczności uciążliwych blizn potrądzikowych. Dlaczego na skutek działania Dermapenu dochodzi do zniwelowania ich widoczności? Dzieje się tak ze względu na to, że metoda ta pozwala na przebudowę struktury skóry. Dzięki temu możliwe staje się zregenerowanie naskórka oraz spłycenie nierówności, czyli blizn. Czasami wystarczy już jeden zabieg, ale w niektórych przypadkach konieczne może okazać się jego powtórzenie.

Dermapen może również przynieść ulgę osobom borykającym się z rozstępami zlokalizowanymi na różnych obszarach skóry. Mikronakłuwanie uruchamia naturalne zdolności organizmu do regeneracji, dzięki czemu możliwa jest odbudowa skóry. Aby możliwy był większy komfort zabiegu, zastosowana zostaje specjalna maść znieczulająca. Przez kilka dni po wykonaniu zabiegu, skóra może być podrażniona oraz lekko zaczerwieniona. Objawy te szybko powinny jednak minąć. Ważne jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Koniecznie należałoby postarać się również o stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. W pełni satysfakcjonujące rezultaty ujrzymy po kilku tygodniach od zabiegu mezoterapii mikroigłowej.

Jak znaleźć dobry salon medycyny estetycznej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak znaleźć dobry gabinet estetyczny. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Największy wybór mają rzecz jasna mieszkanki oraz mieszkańcy dużych i prężnie rozwijających się miast. Znajdziemy tam niejeden gabinet medycyny estetycznej cieszący się dużą popularnością klientów. Dobrym pomysłem wydaje się więc zapoznanie z opiniami klientów na temat poszczególnych salonów kosmetycznych. Dzięki temu, bez wątpienia uda nam się znaleźć najlepsze ze wszystkich rozwiązań. Zdecydowanej większości osób zależy na tym, aby cena zabiegu nie była zbyt wysoka. Niestety, nie da się jednak uniknąć kosztów. Najbardziej kosztowne są rzecz jasna zabiegi wykonywane w seriach. Porównanie kilku lub nawet kilkunastu różnych ofert, z całą pewnością doprowadzi jednak do znalezienia tej najatrakcyjniejszej.

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop