Blog

Depilacja laserowa twarzy – ważne informacje

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Obecnie wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy, zwłaszcza nad górną wargą oraz na brodzie. Problem ten bardzo mocno potrafi wpłynąć na jakość życia kobiety, na jej samopoczucie oraz pewność siebie. Usuwanie owłosienia ma nie tylko estetyczny walor, ale także pozwala lepiej dbać o higienie oraz podnosi komfort życia. To po prostu wygoda. Kłopoty z nadmiernym owłosieniem najczęściej wiążą się ze zwiększoną produkcją androgenów.

Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się tak bardzo niechcianego owłosienia na naszym ciele. Tradycyjne metody, takie jak: jednorazowe maszynki, wosk czy depilator, są jak najbardziej skuteczne, ale niestety nie są trwałe. Rozwój medycyny estetycznej pozwolił jednak podjąć równą walkę z tym problemem. Dzięki najnowocześniejszej metodzie – depilacji laserowej – możemy obecnie niemal w 100 % pozbywać się niechcianego owłosienia z naszego ciała. W tym artykule przedstawimy wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej.

Na czym polega laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia twarzy

Depilacja laserowa twarzy to po prostu naświetlanie konkretnej partii twarzy łagodną wiązką światła laserowego. Wiązka ta przenika przez skórę do mieszka włosowego, a tam pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa). Dzięki temu całkowicie zostaje zniszczona cebulka włosa, zatem włos przestaje rosnąć. Podczas depilacji laserowej w żaden sposób nie jest uszkadzana skóra oraz tkanki. Jest ona także obojętna dla funkcji organizmu. Pacjentowi nie grożą żadne poparzenia, przy wrażliwszej skórze mogą wystąpić jedynie lekkie zaczerwienienia, ale to całkiem normalne. Musimy pamiętać, że im ciemniejsze i grubsze włosy na skórze, tym łatwiej jest osiągnąć zamierzony efekt. Przy włosach jasnych i delikatnych, należy wykonać więcej powtórzeń tego zabiegu.

Depilacja laserowa twarzy – dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie

Zabieg depilacji laserowej twarzy polecany jest przede wszystkim tym osobom, które zmęczone są już standardowymi sposobami pozbywania się nadmiernego owłosienia. Depilacja mechaniczna bardzo często uszkadza naskórek czy powoduje podrażnienia skóry, stosowanie ciepłego wosku natomiast doprowadza do wrastania włosków. Co więcej, te sposoby doprowadzają także do pojawienia się bolesnych krostek, a przede wszystkim, nie usuwają włosów na długo. Trzeba co chwilę powtarzać i powtarzać, co może być naprawdę frustrujące. Całkiem inaczej wygląda sytuacja z depilacją laserową. Zabieg ten przeznaczony jest zatem dla osób, które cenią sobie komfort oraz czas, a także chcą całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia. Oczywiście, depilacja laserowa jest droższym zabiegiem, a sesje trzeba kilka razy powtórzyć, ale zdecydowanie warto.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów poprawą jakości życia

 Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej twarzy

Aby depilacja laserowa twarzy była skuteczna należy wykonać serie kilku zabiegów. Jest to konieczne,gdyż włosy nie rosną w tym samym tempie. Nie da się więc usunąć ich w całości podczas jednej sesji. Ilość zabiegów zależy jednak przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Od ilości owłosienia, od koloru i grubości włosów, a także od karnacji skóry.

Zabiegi depilacji laserowej powinny być powtórzone średnio co 4-8 tygodni. Najlepsze efekty daje sesja 4-6 zabiegów. Zbyt długa lub zbyt krótka przerwa może osłabić efekt. Najlepszą porą roku na rozpoczęcie zabiegów laserem jest jesień bądź zima.

Czas trwania zabiegu

Wszystko oczywiście zależne jest od powierzchni skóry jaką poddajemy zabiegowi oraz od tego jaki rodzaj owłosienia posiadamy. Jednak najczęściej zabieg depilacji twarzy trwa od kilku do kilkunastu minut.

 Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej twarzy

Pierwszy zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą oraz bardzo dokładnym wywiadem. Co więcej, stosuje się także próbę laserową, aby dobrać odpowiednią dawkę promieniowania, a także sprawdzić jak skóra reaguje oraz jaka jest jej podatność na ból.

Przed laserową depilacją twarzy musimy przestrzegać także kilku bardzo ważnych zasad, takich jak:

 1. Skóra twarzy musi być czysta i sucha. Nie może być niczym posmarowana. Nie może być także podrażniona
 2. Ostatni peeling należy przeprowadzić co najmniej na tydzień przed zabiegiem
 3. Miesiąc przed zabiegiem nie wolno stosować metody golenia skóry, która wyrywa włosy wraz z cebulkami. Można je jedynie przycinać bądź golić maszynką
 4. Nie zaleca się korzystania z solarium lub naturalnego opalania minimum 2 tygodnie przed depilacją
 5. Na kilka godzin przed zabiegiem depilacji laserowej konieczne jest bardzo dokładne ogolenie włosów z miejsca, które będzie poddane działaniu lasera.

Jak należy postępować po zabiegu

Zaraz po zabiegu mogą wystąpić pewne niedogodności, takie jak: pieczenie, zaczerwienienie czy strupki. Nie powinniśmy się jednak martwić, gdyż to naturalna reakcja i po kilku dniach z pewnością zniknie. Trzeba pamiętać również o bezwzględnym zakazie opalania się po zabiegu przez około 2 tygodnie. Na skórę twarzy należy nakładać kremy z wysokimi filtrami UVA. Dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się także używać peelingów. Bezpośrednio po zabiegu nie należy także zażywać gorących kąpieli czy też chodzić na basen. Skórę należy traktować niezwykle łagodnie, przemywać tylko czystą wodą. Nie zaleca się używania mydła czy preparatów z zawartością alkoholu. Można stosować łagodzące kremy np. Alantan czy Zinalfat.

Zobacz więcej  Skuteczne leczenie trądziku na policzkach u dorosłych: pozbądź się pryszczów i odzyskaj zdrową skórę!

Laserowa depilacja twarzy – czy to boli?

To jaki rodzaj bólu odczuwam podczas takiego zabiegu zależy głównie od naszych indywidualnych predyspozycji. Osoby, które mają niski próg bólu mogą na dwie godziny przed zabiegiem skorzystać z maści, która miejscowo znieczula ból (w aptece bez recepty można kupić tego typu specyfiki). Ból podczas depilacji laserowej twarzy można porównać do ukłucia przez komara. Nie daje to zatem dużego dyskomfortu. Warto wiedzieć, że nowoczesne lasery posiadają głowice, która chłodzi i działa znieczulająco. Nie ma więc powodu, aby obawiać się bólu, który uniemożliwi nam zabieg.

Jak wygląda skóra po zabiegu

Skóra tuż po zabiegu będzie delikatnie zaczerwieniona. Zaczerwienienie to ustąpi w 3-4 godziny po zabiegu. Może wystąpić także obrzęk około mieszkowy, czyli tam gdzie włosy uchodzą do skóry. Nie trzeba się jednak tym martwić. Taka reakcja skóry świadczy o prawidłowo wykonanym zabiegu depilacji laserowej.

Co się stanie z włosami po zabiegu

Włosy uszkodzone podczas zabiegu nadal pozostają w skórze, ale przesuwają się w stronę powierzchni skóry. Daje to mylne wrażenie, że włosy nadal rosną. Wypadają one ze skóry po około dwóch tygodniach.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy

Mimo tego, że zabieg depilacji laserowej jest dość bezpieczny, to niestety nie każdy może z niego skorzystać. Istnieje szereg różnych przeciwwskazań do wykonywania depilacji laserowej twarzy. Warto mieć to na uwadze i podczas ankiety jaką z nami przeprowadzi specjalista koniecznie bądźmy szczerzy. Te przeciwwskazania to m.in.:

 • ciężkie choroby, w tym nowotwory
 • ciążą i karmienie piersią
 • infekcje wirusowe
 • problemy z krzepnięciem krwi
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • znamiona barwnikowe
 • tatuaże
 • niedoczynność tarczycy
 • gorączka
 • choroby dermatologiczne
 • choroby psychiczne
 • choroby układu nerwowego
 • choroby autoimmunologiczne (toczeń, bielactwo, łuszczyca)
 • świeża opalenizna – należy odczekać od 4 do 6 tygodni
 • stosowanie ziół swiatłouczulających: dziurawca, nagietka

Jeśli zażywamy leki, używamy rozrusznika serca lub mamy inne kłopoty kardiologiczne, musimy koniecznie skonsultować się z naszym lekarzem prowadzącym, aby dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań dla skorzystania z depilacji laserowej.

Nie zaleca się wykonywania zabiegu, kiedy nasze owłosienie jest w kolorze blond, siwym lub rudym. Taka depilacja ma dość niską skuteczność, gdyż jasne włosy zawierają niewielkie ilości melatoniny lub wcale jej nie posiadają.

Zobacz więcej  Blizny przerostowe po trądziku

Jaki jest koszt depilacji laserowej twarzy

Cena depilacji laserowej twarzy z pewnością jest wyższa niż inne sposoby na pozbycie się owłosienia. Trzeba liczyć się z kilkoma zabiegami, ale efekt będzie naprawdę zadowalający. Koszt depilacji laserowej twarzy waha się w zależności od tego jaka powierzchnia twarzy poddawana jest zabiegowi.

Cała twarz to koszt w wysokości 200-600 złotych; wąsik to około 100-300 złotych; szyja 200-300 złotych; broda 150-300; baki w takiej samej cenie jak broda. Ceny te dotyczą depilacji u kobiet. Koszt takiego zabiegu u mężczyzn jest trochę wyższy. Bardzo istotne jest, aby depilacja laserowa twarzy została przeprowadzona w profesjonalnym salonie przez przeszkoloną osobę. Pozwoli nam to uniknąć komplikacji.

Depilacja laserowa twarzy – warto czy nie – podsumowanie

Mam nadzieję, że wiesz już teraz wszystko na temat depilacji laserowej twarzy, a wszystkie Twoje wątpliwości zostały rozwiane. Moim zadaniem było przedstawienie Tobie wszelkich “za” oraz “przeciw” dotyczących tego tematu. Pamiętaj, że dzięki takiemu zabiegowi Twoje życie może stać się po prostu łatwiejsze, bardziej komfortowe. Ja ze swojej strony mogę wymienić cztery powody, dla których depilacja laserowa twarzy jest lepsza niż inne metody. Te argumenty to:

 • Komfort w każdej sytuacji. Będziesz czuć się dobrze w każdej sytuacji. Czy w codziennych obowiązkach czy w sytuacjach sam na sam z partnerem. Gładka skóra doda Ci pewności siebie.
 • Zaoszczędzisz czas. W ciągu miesiąca poświęcasz na to z pewnością naprawdę bardzo dużo czasu. Dzięki takim zabiegom uda się Tobie ten czas zaoszczędzić i przeznaczyć go na coś innego. Kilka zabiegów i na dłuższy czas będziesz mieć spokój z odrastającymi włosami.
 • Zaoszczędzisz pieniądze. Owszem, jednorazowo wydasz więcej pieniędzy, ale w rocznym rozrachunku wyjdzie to Tobie na korzyść. Pomyśl, ile pieniędzy wydajesz co kilka dni stosując różne metody, aby pozbyć się tego owłosienia. A tu, kupisz pakiet zabiegów i myślenie o zbędnym owłosieniu zniknie.
 • Koniec z podrażnieniami po goleniu. Tradycyjna depilacja powoduje wiele zaczerwienień, przebarwień na skórze. Nie musisz się z tym dłużej borykać. Depilacja laserowa całkowicie ten problem zamyka.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz co zrobić, aby ułatwić sobie życie. Depilacja laserowa zwiększy Twój komfort.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop