Blog

Co robić gdy nie pomoże nam żadna maść na blizny po trądziku?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Trądzik i pozostawione przez niego blizny są problemem, z jaki musi zmierzyć się większość naszego społeczeństwa, niestety przy tym bardzo niszcząc swoją cerę nieodpowiednio dobraną pielęgnacją. Nieestetycznie wyglądające krosty, a następnie pozostające po nich blizny, często zostają kompleksem nawet dorosłych ludzi. Przeważnie w takich sytuacjach staramy się sięgać po maść na blizny po trądziku, która w niektórych przypadkach jest skuteczna, jednak z reguły jest to pic na wodę, sprzedawany przez firmy komercyjne w celu zarobku na zmartwionych własnym wyglądem ludziach.

Czy istnieje rzeczywiście skuteczna maść na blizny po trądziku i co robić, gdy żadna kuracja nie jest skuteczna? Co w takich sytuacjach należy robić, by nie pogorszyć rzeczywistego stanu naszej skóry twarzy? Ulegać reklamom polecającym żel silikonowy lub plastry, czy czekać aż to wszystko samo minie? Czy leczenie na własną rękę może być skuteczne czy lepiej nie ryzykować? 

Skąd biorą się blizny i przebarwienia na naszej buzi? 

Zmiany skórne są jedną z charakterystycznych cech oznaczających rozpoczęcie dojrzewania. Często wtedy zaczynamy walkę z sebum, wydostającym się z komórek naszej skóry, dodatkowo faszerując ją detergentami, lub wysuszającym naszą skórę mydłem, co powoduje efekt całkiem odwrotny od pożądanego, gdyż tej wydzieliny na naszej buzi robi się coraz więcej. Bywają osoby, które postanawiają wyciskać pryszcze, bez względu na blizny, zirytowani ich istnieniem. Inni preferują wtedy krem i żel, które mają na celu redukcję stanów zapalnych, pojawiających się w pryszczach. Drudzy natomiast stawiają na wyciskanie tych stanów zapalnych, pozostawiając na cerze blizny i przebarwienia, które nie są tak proste do zagojenia, jak się może wydawać. Również nie wszystkie kosmetyki później potrafią takie deficyty zakryć. Blizny potrądzikowe nie są zdecydowanie elementem, jaki chcemy widzieć na swojej buzi. Często na dodatek pozostają małe gródki, odczuwalne na powierzchni skóry. Często jest to mylnie nazywane teksturą, nie jest to jednak prawda. Mamy do czynienia wtem z zgromadzonim sebum, które nie usuną się z nas same, a trzeba im w tym delikatnie pomóc.

Kiedy problem trądziku się pojawia, można zauważyć czas testowania na swojej skórze wszystkiego, co gwarantuje nam mniejsze bliny po trądziku, czy nawet całkowite pozbycie się ich. Stosowanie najróżniejszych plastrów silikonowych, najczęściej zapychających nasze pory i innych wynalazków, które mają magicznie pozbyć się za nas problemu. Blizny potrądzikowe jednak dalej się nas wtem trzymają i wcale nie mają ochoty odejść poprzez jakieś plastry silikonowe. Też rzadko która maść na blizny po trądziku jest w stanie sobie z tym poradzić, nie wspominając o wszelkim żelu czy kremie. Jakakolwiek pomoc bliznom w procesie golenia kończy się niepowodzeniem i nawet plastry silikonowe tego nie uratują.

Zobacz więcej  Zabiegi i pielęgnacja: jak ujędrnić wiotką, cienką skórę pod oczami oraz skórę wokół oczu i dbać o skórę twarzy

Skuteczna walka z trądzikiem zaczyna się tam, gdzie zdajemy sobie sprawę, że źle dobrany żel silikonowy, krem czy maść wcale nam nie pomogą, a jedynie mogą pogorszyć gorszące nas blizny. Pielęgnacja, jaką decydujey się stosować powinna zostać dobrana do naszej cery i czego właściwie ona potrzebuje do zdrowego dojrzewania bez większych defektów.

Jakie są sposoby na pozbycie się niedoskonałości?

Niektórzy po zakończeniu dojrzewania, mimo stosowania różnego rodzaju preparatów, maseczek, żeli czy maści, wciąż na swojej cerze są w stanie zauważyć większe i mniejsze blizny. Niestety, leczenie ran po trądziku nie jest tak łatwe, jak z początku mogłoby się wydawać. Składniki takich preparatów często nie są wystarczająco mocne, by wniknąć w taką warstwę naszej skóry, bez podrażnienia nas, a nawet zrobienia krzywdy, przy nieuwadze. Inni próbowali ratować się plastrami silikonowymi, takimi jak Sutricon, jednak nie okazały się one być na tyle skuteczne, by w pełni pozbyć się problemu, a blizny pozostawały, lub robiły się nawet gorsze.

Ważne jest przede wszystkim, by nie wierzyć w magię procesu w tym wypadku, bo co nam pogarsza cerę, na pewno w rzeczywistości jej nie polepszy. Może jedynie sprawić takie wrażenie w momencie, w którym nasza skóra wróci do stanu zanim użyliśmy danej maści na blizny. Przede wszystkim, by skutecznie leczyć blizny po trądziku, należy skorzystać z porady specjalisty, który pomoże nam dobrać metody i substancje, z jakich powinniśmy skorzystać, by pomóc swojej buzi. Wiąże się to również z odpowiednią dietą, która ma ogromny wpływ na to, co dzieje się na zewnątrz naszego ciała. Objadanie się niezdrowym jedzeniem nie poprawi kondycji naszego organizmu, a da on jedynie znać, że nieodpowiednio go traktujemy, również poprzez pojawianie się na naszej buzi wyprysków.

Przy kontaktach ze specjalistą, w wielu przypadkach okazuje się, że żadna maść na blizny po trądziku czy żel silikonowy nie jest w stanie nam pomóc, gdyż źle podchodzimy do naszej cery. Nie dbanie o sterylność przy mini zabiegach na niej, nie sprawi, że pozbędziemy się niedoskonałości, a jedynie możemy przysporzyć sobie kolejną bliznę na naszej facjacie porzez bakterie, jakie roznosimy własnymi rękoma. Ważne jest również spoglądanie na kategorie, przy wybieraniu produktów, by dobrać je do potrzeb naszej cery. Małe blizny potrądzikowe często schodzą przy pomocy maści na blizny, jednak nie zawsze taki krem czy żel jest w stanie nam pomóc. Niektóre preparaty na blizny, oznaczone jako silikonowe, mają wygładzić naszą cerę i, mimo że czasem skutecznie wypraszają niechciane blizny, to często nie przynoszą pożądanego przez nas efektu, w dodatku zapychając pory i narażając nas na inne problemy z cerą.

Zobacz więcej  Lipofilling: modelowanie twarzy i sylwetki za pomocą własnej tkanki tłuszczowej - nowoczesna metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej

Proces gojenia się ran nie jest z najłatwiejszych i często wymaga to dużo poświęcenia, zarówno czasu, jak i pieniędzy, by otrzymać pożądany efekt. Oczywiście, blizny nie schodzą z dnia na dzień, jednak trzeba byłoby korzystać z pełnowymiarowej rutyny, związanej z pielęgnacją blizn, by widzieć efekty, często reklamowane przez producenta. Niestety, często jakikolwiek żel czy maść nie wspomogą produkcji kolagenu, który odpowiada za odbudowę komórek skórnych, które w głównym stopniu są uszkodzone przez drażniące preparaty, jakich używamy, by pozbyć się trądziku z facjaty. Wiele z naszych klientów spotkało się z wieloma sposobami leczenia blizn, jednak jak potwierdzają, skutek albo nie był widoczny, albo nie był dostateczny i spodziewali się czegoś więcej względem leczenia blizn i innych zmian skórnych. W końcu nie każda maść na blizny może pomóc w rzeczywistej ich redukcji.

Nie znalazła się żadna maść na blizny po trądziku czy też na same krostki, która skutecznie usuwałaby problem łatwo i sprawnie, nie pozostawiając żadnych blizn z tego powodu. Również przystosowany do leczenia ran żel silikonowy Sutricon nie zawsze radzi sobie z tą powierzchnią. Również bardzo popularny i używany w tym celu Contractubex nie jest wystarczającym preparatem w tej sytuacji. Niestety, rany powstałe w taki sposób nie są łatwym przeciwnikiem i nie ma działania, które pozwala na całkowite usunięcie ich, bez ingerencji w tkankę. Nie jest możliwa naprawa cery przez jedynie maść na blizny, nie ingerując w głębszą strukturę. Blizny można zakryć jednak tylko do momentu, kiedy mamy na sobie pełny makijaż. A co kiedy chcemy cieszyć się czystą buzią bez martwienia się o wszelkie blizny? Coraz częściej decydujemy się na lżejsze makijaże, niekoniecznie zakrywające blizny, a jedynie wyrównujące koloryt. Czemu mamy z tego rezygnować, kiedy mamy prawo się czuć równie pięknie w takim wydaniu?

Leczenie blizn potrądzikowych często zmusza nas do zakupu maści na blizny, wydajemy pieniądze na kremy i leczenie, które niekoniecznie jest skuteczne. Nie w każdym przypadku nie ma żadnego wyniku kuracji, jednak u znacznej części osób, leczenie zmian potrądzikowych to długotrwały proces, wcale nie sprawiający, że na twarzy nie pojawiają się już aktywne zapalenia. Część osób posuwa się do usuwania blizn i nawet ta metoda w tradycyjny sposób nie jest zawsze skuteczna. Wykonywany w niektórych salonach kosmetycznych zabieg usuwania blizn po trądziku często oparty jest o preparaty silikonowe, które w większości wypadków były już wypróbowane przez zainteresowanych i nie jest to nic innego, jak powtórzenie nieskutecznej metody. Jak w takim razie pozbyć się blizn na skórze, kiedy kremy, żele, plastry silikonowe ani żadne preparaty nie pomogły nam w procesie gojenia?

Jak skutecznie usunąć blizny?

Istnieją różne rodzaje terapii, które pomagają w regeneracji naskórka i tkanek, a także przyczyniają się do powstawania nowych komórek skóry, które najczęściej likwidują powstałe częściej rany. Wprost, pobudza się naszą skórę do ponownego odżycia i pozwala na skuteczne leczenie. Odpowiednio dobrany krem, żel czy maść może pomóc nam w pewnym stopniu na przebarwienia, rozjaśniając je i sprawiając, że stają się mniej widoczne na powierzchni skóry. Nie każdemu pomoże Sutricon czy Contractubex, znany inaczej jako maść z cebuli, innym brakuje kolagenu, a inni powinni zacząć pić wyciąg z bratków. Ważne jest odpowiednie dobranie treści terapii. W naszej klinice znajdziesz różnego rodzaju działania, które mogą pomóc twoim bliznom w leczeniu. Klinika działająca we Wrocławiu pomoże pozbyć się ze skóry nieprzyjemnych blizn czy przebarwień w bezpieczny sposób, dobierając odpowiednio sposób ich leczenia. Jedyne co, to należy nam zaufać. Trądzik jest problemem, jaki możemy wspólnie rozwiązać. Zadbać o składniki, jakie sobie dostarczamy, o odpowiednią ilość kolageny i to, jaka zmiana może być dla nas korzystna.

Zobacz więcej  Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? Domowe sposoby na skuteczne rozjaśnienie skóry

Skąd wiedzieć, czy naszej skórze brakuje kolagenu, czy może potrzebne są poważniejsze zmiany i jakie mogą być przyczyny powstawania takich blizn? Jakiego typu kremy czy maści możemy stosować, by poprawić naszą skórę? Czy maści zawierające wyciąg z cebuli rzeczywiście pomagają? Do jakiego typu tkanek dociera jaka substancja, oraz na jakie kategorie dzielą się preparaty na trądzik? Na wszelkie z tych pytań i inne, dotyczące leczenia blizn potrądzikowych mogą odpowiedzieć nasi specjaliści podczas konsultacji. Możemy również dowiedzieć się, czy krem lub żel silikonowy jest przeznaczony do naszego typu skóry, jeśli mamy do tego wątpliwości.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn po trądziku dzięki laserom jest coraz bardziej popularne i często wybierane przez coraz młodszych ludzi, kiedy zauważają, że żele, plastry czy maść nie była w stanie im pomóc. Wszelkiego rodzaju przebarwienia czy treści na ich twarzach sprawiają, że bardzo szybko ufają technologii, nie żałując potem skorzystania z usuwania pojedynczej blizny, czy nawet zmian na całej twarzy. Nasi klienci wychodzą z zabiegów zadowoleni i często wracają ponownie, przyprowadzając najbliższych, by sami skorzystali z tej metody pozbywania się blizn, czy aktywnego trądziku.

Jeśli wciąż nie wiecie, co robić, gdy pozostawione przez dojrzewanie blizny uprzykrzają wam życie, a żaden preparat, nawet silikonowy nie pomógł, to nie martwcie się. Klinika SkyClinic oferuje zabieg, który pomoże wam usunąć blizny z twarzy, a po wszystkim pomogą wybrać maść na blizny, która pomoże w pozbyciu się ewentualnie nowych, małych zmian. W końcu blizny nie muszą nas ograniczać w codziennym życiu i sprawiać, że będziemy obawiać się o własny wygląd. Czyż to nie czas na skorzystanie z dobrodziejstw nowoczesności?

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop