Blog

Brodawki – laser pomoże sie ich pozbyć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Wszelkie zmiany chorobowe występujące na powierzchni skóry sprawiają nam niemały problem. Jest to przede wszystkim defekt zdrowotny, ale również estetyczny. Wszelkie schorzenia skórne nie reprezentują się zbyt dobrze, a zaniedbanie ich leczenia może skutkować trwałymi zmianami w strukturze skóry, które potem bardzo ciężko zniwelować. Skóra jest największym naszym organem, ale też najbardziej widocznym. Wszelkie niekorzystne odstępstwa w jej obrębie mogą być przyczyną niskiej samooceny, a nawet epizodów depresyjnych. Dlatego też wszystkie anomalie należy konsultować  ze specjalistą zajmującym się tego typu schorzeniami. Odpowiednie leczenie jest fundamentem do pozbycia się kłopotliwych zmian. Zdarza się jednak, że samo dermatologiczne leczenie, może być niewystarczające i wtedy warto skorzystać z dóbr, które oferuje medycyna estetyczna. Oferty klinik zajmujących się tego typu usługami są bardzo różnorodne i właściwie na każdy problem znajdzie się odpowiednia oraz skuteczna recepta. Osoby pracujące w takich miejscach są niezwykle kompetentne, posiadające dyplomy ukończenia najlepszych uczelni w kraju. Trafiając pod ich skrzydła możemy być absolutnie pewni wysokiej jakości świadczonych usług.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów są brodawki. Chyba każdy zna osobę, która zmagała się z tymi mało atrakcyjnymi grudkami. Mogą pokrywać niemalże każdą część ciała i co gorsza mają tendencje do rozprzestrzeniania się na wszystkie partie skóry. Brodawki należą do tego typu schorzeń, których nie można, a wręcz nie wolno zaniedbać. Pierwszym krokiem do ich pozbycia jest zapoznanie się z możliwymi metodami leczenia.

Czymże jest owa brodawka? Właściwie wyróżniamy kilka rodzajów tej przypadłości. Oto najczęściej występujące w naszej populacji:

  • Brodawki zwykłe – powstają w  wyniku zarażenia się wirusem brodawczaka (HPV-2). Możemy ulec zarażeniu podczas kontaktu skóry, często uszkodzonej, ze skażoną powierzchnią. Bardzo często miejscem, gdzie istnieje największe ryzyko zarażenia jest basen, sauna, plaża i właściwie wszędzie tam, gdzie stykamy się z powierzchnią bez ochronnego obuwia czy odpowiedniego stroju. Od momentu zetknięcia się z owym wirusem musi minąć jakiś czas, około kilka lub kilkanaście tygodni, aby zmiany ujawniły się na powierzchni skóry. Także możemy być nawet nie świadomi kiedy i gdzie doszło do zarażenia wirusem brodawczaka. Brodawki zwykłe przyjmują postać grudek mających od kilku do kilkunastu milimetrów. Struktura grudki jest zasadniczo nierówna a kształt nieregularny. W początkowej fazie choroby są barwy żółto-różowej, a następnie w miarę rozwoju schorzenia zmieniają się w szarobrunatne, mało estetyczne twory.
Zobacz więcej  Leverette – recepta online

 

  • Brodawki płaskie – w ich przypadku, niezmiennie przyczyną jest infekcja wirusem brodawczaka typu 3 oraz 10. Swoją barwą przypominają brodawki zwykłe. Tworzą liczne i rozsiane zmiany. Natomiast ich kształt różni się od ich poprzedniczek –  są bardziej spłaszczone, które w niewielkim stopniu odstają od powierzchni skóry. Ich struktura może być jednolita lub bardziej chropowata. Bardzo często obejmują obszar twarzy, szyi i rąk. Mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się, więc zaniedbanie ich leczenia może stanowić duży oraz kłopotliwy problem. Niestety brodawki płaskie są niezwykle trudne w leczeniu i przez to potrafią „ozdabiać” nasze ciało nawet przez długie lata.

 

  • Brodawki weneryczne – inaczej nazywane kłykcinami kończystymi, które, tak jak jej „poprzedniczki”, powstają w wyniku zarażenia się brodawczakiem typu 6 oraz 11. Do zarażenia dochodzi w  wyniku kontaktu płciowego bez użycia jakiegokolwiek zabezpieczenia. Oprócz tego źródłem zakażenia może stać się  kobieta ciężarna, będąca nosicielką HPV, która może zarazić dziecko jeszcze w okresie płodowym za pomocą łożyska. Dodatkowo samo zaniedbanie istniejących zmian na skórze, które bezwiednie się rozprzestrzeniają  mogą zostać niefortunnie przeniesione na narządy płciowe. Brodawki weneryczne swym wyglądem przypominają białawe lub różowe wykwity. Do infekcji dochodzi zazwyczaj kilka miesięcy przed pojawieniem się pierwszych brodawek. Wykwity mogą pojawić się w okolicy odbytu, pachwin, moszny, wargach sromowych czy błonie śluzowej pochwy. Pojawienie się ich w tak newralgicznym miejscu sprawia ogromny dyskomfort i skutecznie ogranicza kontakty intymne.

Powyższa charakterystyka umożliwia każdej osobie łatwe rozpoznanie zmian związanych z występowaniem brodawek. W związku z tym, że brodawki są infekcją wirusową ich zaraźliwość oscyluje na bardzo wysokim poziomie. To stanowi kolejny, solidny argument przemawiający za szybkim i zdecydowanym działaniu w kierunku ich usunięcia..

Zapoznając się z tematem brodawek odwiedziłam mnóstwo stron internetowych z ciekawymi artykułami oraz forów medycznych. Biorąc pod uwagę liczne opinie „posiadaczy” brodawek okazuje się, że jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się ich na bardzo długi czas, a nawet raz na zawsze jest zabieg laserowy. Wielu z nich określało inne metody jako mało skuteczne i bardzo kłopotliwe. Leczenie powyższymi metodami trwa zazwyczaj bardzo długo, a efekty są naprawdę marne. Dodatkowo forumowicze podkreślają, że niektórzy z nich musieli zmagać się z bardzo nieatrakcyjnymi bliznami po zastosowaniu wybranych preparatów . Cały proces standardowego leczenia określają jako długi i nadzwyczaj frustrujący.

Zobacz więcej  Lipofilling: modelowanie twarzy i sylwetki za pomocą własnej tkanki tłuszczowej - nowoczesna metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej

Zabieg laserowy usuwania brodawek daje możliwość uzyskania niemalże natychmiastowych efektów. Bardzo często już pierwsze działanie laserem powoduje stałe zniknięcie okropnych grudek. Zawsze pod uwagę bierze się wiek oraz obecny stan zdrowia pacjenta. Jest to o tyle ważne, gdyż istnieją nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu: nowotwór, tendencja do powstawania  blizn przerostowych oraz aktywne infekcja obszaru objętego zmianami chorobowymi.

Na czym polega sam zabieg? Otóż wszystkie zmiany traktuje się odpowiednio dobraną wiązką lasera. Pacjent nie musi obawiać się bólu, gdyż cały proces przebiega praktycznie bezboleśnie. Jednakże jeżeli ktoś jest osobą nader wrażliwą – dotyczy to głównie dzieci, przed zabiegiem stosuje się środek znieczulający. Poziom odczuwania dyskomfortu jest zgoła kwestią bardzo indywidualną, dlatego też dbając o komfort pacjenta, personel dokonuje wszelkich starań, aby wszystko przebiegło w jak najbardziej dogodnych warunkach dla pacjenta. Sama długość zabiegu uzależniona jest od ilości, rozległości czy też umiejscowienia brodawek. Zdarza się tak, że pacjent chce usunąć wszystkie zmiany podczas jednej sesji i w takim wypadku czas zabiegu może nieco się wydłużyć. Osoby posiadające pojedynczą brodawkę zazwyczaj wychodzą zadowoleni z gabinetu nawet już po kilku minutach. Uśredniając czas usuwania brodawek, wynosi od 15 do 30 minut. 

Miejsce po zabiegu przypomina pewien rodzaj nadżerki pokrytej strupem i pod jego osłoną dokonują się liczne, dość skomplikowane procesy gojenia. Należy pamiętać, aby powstałych zmian nie rozdrapywać i pod żadnym pozorem nie usuwać strupa, gdyż w przeciwnym razie może dojść do niechcianych powikłań, które w znacznym stopniu wydłużą czas leczenia oraz regeneracji. Jeżeli wszystko przebiegło według ustalonych norm oraz pacjent dostosował się do wszelkich wytycznych osoby wykonującej zabieg, przebieg gojenia jest wręcz błyskawiczny, a brodawki odchodzą w zapomnienie niczym zły sen.

Laserowe usuwanie brodawek jest metodą bardzo bezpieczną  i dającą zadowalające rezultaty. Skuteczność tej metody oceniana jest bardzo wysoko. Niemalże wszystkie osoby korzystające z tego typu usługi wykazują swoje ogromne zadowolenie w postaci licznych, pozytywnych opinii, z którymi można się zapoznać na forach internetowych. Dodatkowo nawrót zmian następuje bardzo rzadko, na co wskazuje niewielki odsetek osób, które były zmuszone skorzystać z laseroterapii po raz kolejny.

Zobacz więcej  Mezoterapia mikroigłowa - przeciwwskazania, wskazania i pielęgnacja skóry po zabiegu z użyciem dermapenu

Niewątpliwą korzyścią płynącą z zastosowania lasera jest to, że po całym procesie usuwania brodawek nie pojawiają się brzydkie oraz szpecące blizny – w przeciwieństwie do innych metod, które w większości pozostawiają po sobie takie niemiłe „niespodzianki” na skórze. Jak powszechnie wiadomo blizny stanowią kolejny problem estetyczny, którego leczenie jest bardzo długotrwałe oraz kosztowne. W związku z powyższym zastosowanie lasera plasuje na szczytach  „list przebojów” wśród metod usuwania brodawek. Dodatkowo jest to metoda nie niosąca za sobą tak licznych skutków ubocznych jak na przykład zastosowanie kwasów, gdzie należy zachować dużą dozę ostrożności, aby nie uszkodzić zdrowej skóry.

Koszt usuwania brodawek jest uzależniony od indywidualnego cennika wybranej kliniki. Z licznych obserwacji wynika, że cena jest tym wyższa im większe miasto czy też lepszy prestiż placówki i osób w niej pracujących. Bardzo często można skorzystać z atrakcyjnych rabatów, wystarczy śledzić aktualności na stronach internetowych danych placówek. Zawsze należy wziąć pod uwagę koszt konsultacji lekarskiej. Jest to etap absolutnie niezbędny, aby zabieg został bezpiecznie przeprowadzony przez fachowca. Wypełnienie odpowiedniej ankiety trwa dosłownie kilka minut, a może być to kluczowe do kwalifikacji lub dyskwalifikacji do zabiegu. Należy pamiętać,aby informacje wpisywane w poszczególnych rubrach były zgodne z prawdą. Unikając lub pomijając pewne kwestie stwarzamy świadome zagrożenie dla siebie samych.

Reasumując zabieg laserowy usuwania brodawek jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą dostępną na polskim rynku. Daje możliwość uzyskania pięknej skóry bez okropnych wykwitów w bardzo krótkim czasie. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji a wszystko przebiega w akompaniamencie dużego komfortu. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że umożliwia szybkie i bezbolesne usuwanie brodawek również z miejsc intymnych. Akurat powyższy rodzaj brodawek ma mnóstwo ograniczeń wśród pozostałych metod. Dodatkowo sama szybkość zabiegu sprawia, że pacjent dokona ich usunięcia bezboleśnie i w możliwie jak najkrótszym czasie. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty zabieg laserowy ląduje na podium, a wszelkie inne metody zostają daleko w tyle.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop