Blog

Blizny po trądziku pozostaną tylko wspomnieniem

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Blizny po trądziku pozostaną tylko wspomnieniem

Trądzik młodzieńczy jest niestety częstą przypadłością wielu osób. Na szczęście z wiekiem problem z czasem znika, może jednak pozostawić po sobie przykre konsekwencje. Zaliczają się do nich blizny, które niestety mogą pozostać nam na lata. Na szczęście blizny po trądziku to nie wyrok -możemy sobie z nimi skutecznie poradzić. W jaki sposób? Dzięki wsparciu naszej kliniki – laserowa metoda usuwania blizn jest w stanie zdziałać cuda.

Kto cierpi na trądzik?

Trądzik może wystąpić u osób w każdym wieku. Czasami pozostawia nawet ciemne, trudne do usunięcia blizny potrądzikowe. Blizny potrądzikowe to zmiany skórne spowodowane uszkodzeniem skóry właściwej i zastąpieniem jej włóknistą tkanką łączną. Mają nieregularny kształt i przyjmują postać wgnieceń i wgnieceń o różnej głębokości i wielkości. Wraz z wiekiem, wraz ze spadkiem kolagenu, blizny mogą stać się głębsze i bardziej widoczne.

Blizny potrądzikowe- częsty problem

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób skóry – w mniejszym lub większym nasileniu dotyczy prawie wszystkich nastolatków. Jego pojawienie się jest efektem burzy hormonalnej okresu dojrzewania oraz nadczynności gruczołów łojowych. Według różnych badań trądzik dotyczy również od 12 do nawet 51% osób między 20. a 51. rokiem życia. U dorosłych może być powodowany np. zaburzeniami hormonalnymi, nieprawidłową pielęgnacją skóry czy ekspozycją na różnego rodzaju substancje drażniące (np. chlor).

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry i w mniejszym lub większym stopniu dotyka prawie wszystkich nastolatków. Jego początek jest wynikiem burz hormonalnych u nastoletnich dziewcząt i nadmiaru gruczołów łojowych. Według różnych badań trądzik dotyka również od 12 do 51% osób w wieku od 20 do 51 lat. U osób dorosłych może to być spowodowane m.in. zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry lub narażeniem na różne czynniki drażniące (np. chlor).

Usuwanie blizn po trądziku – tylko sprawdzone metody

Niewłaściwa pielęgnacja i leczenie skóry (lub brak leczenia) może prowadzić do blizn potrądzikowych. Ich powstawanie zależy od indywidualnych skłonności pacjenta. U większości ludzi blizny ulegają atrofii. Oznacza to, że z czasem blizny zanikają i stają się mniej widoczne. Jednak podczas gojenia się ran produkcja kolagenu może wzrosnąć, prowadząc do blizn przerostowych i keloidowych.

Obecność blizn potrądzikowych jest złożona i powoduje u wielu osób utratę pewności siebie. Dlatego w leczeniu należy zwracać uwagę nie tylko na to, jak pozbyć się trądziku, ale także jak leczyć blizny.

Blizny potrądzikowe dotyczą sporej części chorych

Blizny potrądzikowe dotykają do 90% pacjentów z trądzikiem. Są wynikiem niewłaściwego leczenia trądziku lub błędów pielęgnacyjnych. Są bardziej powszechne u osób, które wypryskują lub swędzą własne pryszcze lub trądzik. W takich przypadkach często dochodzi do infekcji bakteryjnej i zapalenia. W rezultacie uszkodzona tkanka nie goi się prawidłowo. Blizny potrądzikowe pojawiają się również u osób z genetyczną predyspozycją do powstawania. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że leczenie blizn po trądziku jest możliwe. Dzięki profesjonalnej pomocy, jaką można otrzymać w Skyclinic można nie tylko uzyskać informacje na temat radzenie sobie z problemem blizn po trądziku, ale również szybką i skuteczną pomoc.

Zobacz więcej  Zmarszczki marionetki - czy wiesz jak się ich pozbyć?

Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych to długi i trudny proces. Może jednak poprawić wygląd i kondycję skóry. Zawsze należy skonsultować się z dermatologiem, aby przygotować się do tego typu zabiegu. Dermatolog pomoże ocenić stan skóry oraz rodzaj i głębokość blizny, dobierając tym samym odpowiednią metodę. I najbezpieczniejszy.

Blizny potrądzikowe i zaburzenia pigmentacyjne można usunąć profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Jednym z nich jest dermabrazja, która polega na mechanicznym usuwaniu blizn wraz ze skórą. Eksperci pocierają naskórek, co pobudza organizm do tworzenia nowych komórek i regeneracji tkanek. Działają również peelingi chemiczne. Innym sposobem leczenia blizn potrądzikowych jest leczenie laserowe. Wiązki światła tworzą na skórze mikrokropki, które zakłócają proces gojenia. Jednocześnie wytwarza kolagen i stymuluje organizm do odbudowy tkanki. Za najskuteczniejszy zabieg uważa się zastosowanie laserów.

Blizny potrądzikowe można również usunąć środkami chemicznymi. Występują w postaci maści, żeli lub kremów. Zawarte w nich substancje łagodzą podrażnienia, nawilżają, jednoczą skórę i wspomagają regenerację naskórka. Warto wybrać produkt, który zawiera kwas hialuronowy, kolagen, witaminę C i alantoinę.

Blizny po tradziku – jak je leczyć?

Blizny, takie jak blizny potrądzikowe, to problem kosmetyczny, zwłaszcza jeśli znajdują się w dobrze widocznym miejscu. Podobnie jak w przypadku blizn potrądzikowych, są to również nieszczęśliwe wspomnienia spowodowane zdarzeniem, urazem lub chorobą. Tym samym oferuje pacjentom szereg zabiegów, które trwale eliminują blizny, wygładzają strukturę skóry i przynajmniej poprawiają funkcjonowanie.

Blizny przerostowe powstałe w wyniku złego gojenia się często zaburzają elastyczność skóry i powodują zwężenie, które zakłóca normalne funkcjonowanie.

Skyclinic – profesjonalna pomoc z bliznami po trądziku

Zastanawiacie się, w jaki sposób można leczyć blizny po trądziku? Zaraz opiszemy dokładnie stosowane u nas metody, jednak najpierw kilka słów wstępu. Przede wszystkim leczenie blizn po trądziku powinno być przeprowadzone pod czujnym okiem specjalisty. Dlaczego? Ponieważ leczenie blizn po trądziku, jeżeli nie jest przeprowadzone prawidłowo, może doprowadzić do pogorszenia sytuacji, zamiast do poprawy. Przede wszystkim leczenie blizn po trądziku powinno odbywać się pod czujnym okiem dermatologa. Blizny po trądziku najpierw są badane przez lekarza specjalistę, a następnie dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ tylko i wyłącznie wykwalifikowany lekarz jest w stanie właściwie określić, jakie blizny po trądziku są na naszej twarzy i w jaki sposób je odpowiednio leczyć. Należy pamiętać, że blizny i przebarwienia po trądziku mogą mieć różną formę. Przede wszystkim spotykane są blizny zanikowe, w przypadku których doskonale sprawdzi się laser frakcyjny, jednak aby mieć pewność, trzeba skonsultować sprawę ze specjalistą. Blizny i przebarwienia powinny być usunięty w taki sposób, żeby zdrowa część skóry na nich nie ucierpiała. Trzymając się przykładu, jakim są blizny zanikowe, lekarz może zalecić właśnie laser frakcyjny, jednak w przypadku, gdy nasza skóra ma pewne szczególne cechy, może zdecydować się np. na wprowadzenie innego rodzaju kuracji. Przychodząc do naszej kliniki nie musicie się niczego obawiać. Blizny i przebarwienia zostaną przebadane i dopiero po konsultacji lekarskiej zostanie przygotowany odpowiedni plan leczenia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że blizny po trądziku zostaną wspomnieniem, a zabiegi będą przeprowadzone w sposób bezpieczny.

Zobacz więcej  Falloplastyka - zabieg rekonstrukcji prącia. Wskazania do zabiegu, przebieg, opieka pooperacyjna

Jakie jednak zabiegi są dostępne? Część z nich to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – to ona w głównej mierze zajmuje się zabiegami, prowadzącymi do redukcji blizn potrądzikowych. Dla wspomagania leczenie może być również stosowana maść na blizny lub inne, wspomagające zabiegi kosmetyczne. Co zyskujemy w skyclinic? Przede wszystkim realną pomoc, nawet, jeżeli wydaje nam się, że wszystkie metody zawiodły. Skóra zostanie pobudzona do dodatkowej produkcji kolagenu i elastyny, które sprawiają, że staje się bardziej napięta i szybciej się regeneruje. Pozwala to na skuteczne pozbywania się blizn i przebarwień z naszej skóry i jednocześnie poprawia jej kondycję. W przypadku pojawienia się zmian skórnych, jeszcze przed leczeniem cera zostanie doprowadzona do stanu, który umożliwia terapię. W Skyclinic znajdziemy zarówno klasyczne zabiegi, jak i rewolucyjne metody, które pomogą w leczeniu blizn i przebarwień w przypadkach, gdy wszystko inne zawiodło. Skóra zostanie pobudzona do produkowania nowych włókien kolagenowych, a z jej powierzchni znikną wszelkie ślady blizn i przebarwień potrądzikowych. Z problemem trądziku możemy jednak sobie radzić i pozbywać się wszelkich zmian trądzikowych.

Usuwanie blizn po trądziku

Terapię Usuwanie Blizn można zastosować zarówno do nowych, jak i „starych” blizn. Wszystko zależy od przyczyny powstania, procesu gojenia, głębokości, zasięgu i tendencji wrodzonej regeneracji tkanek. Wybór odpowiedniego leczenia to klucz do sukcesu. Wiele osób nie wie, że operacja nie jest konieczna do usunięcia cięcia cesarskiego, blizny potrądzikowej czy ospy. Dostępne w klinice metody są jednymi z najwygodniejszych i najmniej inwazyjnych na świecie do usuwania blizn. Warto również zwrócić uwagę, że na metodę leczenia ma wpływ sposób powstawania blizn.

Główną metodą usuwania blizn jest laser. Laserowe usuwanie blizn regeneruje całą skórę nie tylko na zewnątrz, ale również w jej głębokich warstwach oraz odpowiednio stymuluje proces regeneracji. W zależności od możliwości czasowych pacjenta możemy zapewnić leczenie o krótszym i dłuższym czasie rekonwalescencji, co również ma istotny wpływ na szybkość efektów.

Aby dowiedzieć się, jak pacjent czuje się w trakcie i po zabiegu, staram się sama zająć się kosmetologią (jeśli to możliwe). Oczywiście nie wykonujemy dermabrazji laserowej CO2 tylko dlatego, że sami chcemy przetestować ten proces. Jest to dość inwazyjna procedura i nie powinna być wykonywana bez jej objawów. W moim przypadku zabieg wykonałam z konkretnego powodu kosmetycznego. Odkąd pamiętam, miałam blizny po trądziku na twarzy, szczególnie na policzkach. Nie były to duże i znaczące zmiany, ale wprawiały mnie w zakłopotanie i jakoś raniły moją twarz. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas pracy a przede wszystkim doświadczenie, pozwalają nam zagłębić się w ten temat i zobaczyć cały proces. Rzeczywiście, zanim zespół zacznie używać lasera CO2, testuje go na skórze na różne sposoby, aby zrozumieć wszystkie mechanizmy zachodzące podczas leczenia.

Zobacz więcej  Przykładowy plan pielęgnacji włosów średnioporowatych: krok po kroku dla doskonałej kondycji

Blizny potradzikowe – lepiej zapobiegać niż leczyć

Skóra ze skłonnością do trądziku powinna być odpowiednio pielęgnowana, aby zapobiec powstawaniu blizn. Przede wszystkim należy starać się nie wywoływać stanów zapalnych, a następnie dokładnie oczyszczać i złuszczać skórę oraz działać przeciwzapalnie w fazie zaczerwienienia (początek stanu zapalnego).

W tym celu raz w miesiącu można wykonać peeling np. kwasem salicylowym lub delikatny zabieg mikropolerowania. Warto również przejść na zdrową dietę bogatą w witaminy i antyoksydanty, aby ograniczyć spożywanie pikantnych potraw. Nie wysusza również skóry, ponieważ wzmacnia i nawilża gruczoły łojowe, jednocześnie zatykając pory i promując wzrost trądziku.

Często do tego celu używa się materiałów ściernych i twardych peelingów, ale są one bardzo niebezpieczne. Ten rodzaj zabiegu powoduje głębokie i rozległe złuszczanie się skóry, co może wiązać się z ryzykiem nawracających problemów z bliznami i przebarwieniami skóry, nie wspominając o leczeniu i regeneracji, która może być bardzo bolesna. Nawet najmniejsze zaniedbanie w procesie może mieć poważne konsekwencje w postaci jeszcze większych blizn. Dlatego lepiej działać z umiarem, skutecznie i znacznie bezpieczniej.

Laserowe leczenie trądziku i usuwanie blizn potrądzikowych

Łagodny i umiarkowany trądzik jest znacznie lepiej leczony laserem. W większości przypadków leczę pacjentów bromkiem miedzi lub diodami LED. Może to wyeliminować stany zapalne i zapobiec tworzeniu się nowych stanów zapalnych. Proces ten trwa około 15 minut i jest całkowicie bezbolesny.

Laser ma wiele przydatnych efektów. Promieniowanie jest pochłaniane przez pigmenty obecne w bakteriach, które powodują wzrost trądziku. Dlatego są uszkodzone. Dodatkowo, dzięki działaniu biostymulującemu, laser mobilizuje zdolności obronne i regeneracyjne organizmu, działa przeciwzapalnie i niweluje przebarwienia skóry. W trudnych przypadkach należy wykonać serię zabiegów dwa razy w tygodniu, potem kilka razy w miesiącu, do 10 razy, aby osiągnąć zadowalające efekty leczenia. Jeśli są mniej nasilone, wystarczą 3 kuracje i comiesięczne kuracje przypominające. W przypadku łagodnego trądziku zamiast lasera można zastosować światło IPL, ale jest ono mniej skuteczne.

Co nam da zabieg laserowy?

Częściowa ablacja laserowa jest przydatna do usuwania blizn z prosaków zanikowych. Laser powoduje niewielkie uszkodzenia skóry, nie naruszając otaczającej tkanki. Sprzyja to prawidłowemu gojeniu i przyspiesza je. Leczenie trwa około tygodnia, aby wyzdrowieć.

W zależności od głębokości i nasilenia blizny, seria zabiegów, około 3-7 razy w miesiącu, a następnie odpoczynek skóry przez co najmniej 6 miesięcy ze względu na czas zmiany tkanki . Napraw ponownie. Po tym okresie zostanie oceniona skuteczność leczenia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop