+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

Trwałe usunięcie krwawień z nosa u specjalisty we Wrocławiu .

Przednia część przegrody nosa posiada miejsce, w którym znajdują się liczne naczynia krwionośne. W zależności od osoby, są one mniej lub bardziej narażone na uszkodzenie, w konsekwencji czego pojawia się krew. Leczenie krwawień z nosa metodą laserową to innowacyjny sposób na pozbycie się nawracającego problemu. W zabiegu wykorzystywane jest lecznicze działanie światła laserowego, którego parametry dobiera specjalista. Możliwym jest zalecenie przez lekarza ponowne przystąpienie do zabiegu lub do jego serii.

Jedną z największych zalet tego zabiegu jest bezpieczeństwo dla zdrowia.

Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

Laserowe usuwanie krwawień z nosa pozwoli Ci na trwałe usunięcie dokuczliwej dolegliwości.

Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent zobligowany jest do wypełnienia szybkiej ankiety, w której musi zawrzeć wszystkie dotychczas przyjmowane leki. Po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań, lekarz dokładnie bada miejsce, które będzie pod działaniem lasera. Zarówno lekarz, jak i pacjent, powinni mieć podczas zabiegu okulary ochronne, znajdujące się na wyposażeniu kliniki. Przebieg samego zabiegu opiera się na interakcji światła laserowego z wrażliwymi tkankami w przegrodzie nosa. Powoduje to zamknięcie pękniętych lub poszerzonych naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu wszystkie działania są bezbolesne.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem należy zadbać o następujące kwestie:

 • wymagane jest odbycie konsultacji laryngologicznej, która wykluczyłaby ewentualne powikłania
 • na zabieg należy przyjść w pełni zdrowym w obrębie gardła i nosa
 • przynajmniej na godzinę przed zabiegiem nie należy spożywać żadnych pokarmów
 • rzetelne wypełnienie ankiety na temat przyjmowanych leków
 • sugerowane jest odpowiednie nawodnienie organizmu przynajmniej dzień przed

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • dla osób, które mają dość nawracającego problemu i chcą żyć bez obaw o ponowne wystąpienie krwawień
 • dla osób, które obawiają się o wystąpienie powikłań w przyszłości w związku z krwotokami
 • dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i wyeliminować wszelkie zagrożenia dla niego
 • dla osób, które obawiają się bólu podczas zabiegu chirurgicznego lub mają jego bardzo niski próg
 • dla osób, które chcą zaobserwować efekty już po pierwszym zabiegu
 • dla osób, które chcą cieszyć się efektami na długo po zakończeniu zabiegu

Jakie efekty daje zabieg ?

Korzyści, które przynosi zabieg:

 • skuteczność już po pierwszym zabiegu
 • trwałość działania światła laserowego – problemy nie powinny nawracać
 • zredukowanie bólu podczas zabiegu
 • wygoda i komfort psychiczny
 • oszczędność czasu pacjenta

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

 • przyjmowanie leków na stałe, które mogłyby zwiększyć ryzyko zagrożenia zdrowia
 • ciąża i czas karmienia piersią
 • epilepsja lub inne choroby, których objawy są podatne na działanie lasera
 • aktywne choroby w obrębie gardła i nosa, w tym infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • wszystkie inne możliwe aspekty wskazane przez lekarza podczas konsultacji laryngologicznej

Opinie klientek po zabiegu

Nie mogłam się doczekać, aż ten problem zniknie. Dzięki klinice i jej specjalistom nie muszę martwić się o nawracające krwawienia! Od zawsze o tym marzyłam.

Zabieg został przeprowadzony w bardzo dobrej atmosferze i był zupełnie bezbolesny. Polecam każdemu, kto do tej pory się nie zdecydował. Teraz nawet przy dużym zmęczeniu nie muszę martwić się o nawracające krwawienia z nosa.

Jeden zabieg i pozbyłam się mojego największego kłopotu. Dodatkowo zupełnie bezboleśnie i komfortowo.

Usunięcie krwawień z nosa

Leczenie krwotoku z nosa

Usunięcie krwawień z nosa

Likwidacja nieprzyjemnej dolegliwości

Usunięcie krwawień z nosa

Brak nawrotów przy terapii laserowej

Usunięcie krwawień z nosa

Skuteczna metoda walki z krwawieniem

Cennik Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

OpisCena
Leczenie krwawienia z nosa 599 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jak długi jest czas wykonywania zabiegu?

Sam czas zabiegu szacowany jest na około 30 minut. Należy jednak do tego doliczyć obowiązkową konsultację laryngologiczną oraz wypełnienie ankiety. Pozwoli to na całkowite wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Całość obejmuje około 1h.

Czy zabieg jest bezpieczny dla zdrowia?

Tak, zabieg jest stuprocentowo bezpieczny dla zdrowia. Przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy korzystają z wysokiej jakości maszyn. Dodatkowo, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zarówno pacjent, jak i lekarz, zobowiązani są do noszenia podczas zabiegu ochronnych okularów, które zredukują zagrożenie dla oczu. Dodatkowo, miejsce będące pod działaniem lasera jest odpowiednio zabezpieczane przez lekarza. Światło lasera nie ingeruje w głębsze warstwy skórne, jego zadaniem jest jedynie zamknięcie poszerzonych naczyń krwionośnych, dzięki czemu minimalizuje się jakiekolwiek ryzyko.

Jak wygląda pielęgnacja po pozabiegowa?

Pielęgnacja pozabiegowa dobierana jest indywidualnie do pacjenta przez lekarza. Najczęściej są to zalecenia dotyczące nieużywania na chwilę po zabiegu kosmetyków w leczonym obrębie, ponieważ może być ono delikatnie podrażnione. Warto również zapytać o kwestie, które nas interesują.

Co w momencie, gdy krwawienie z nosa znowu się pojawi?

W takim wypadku należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki. Warto wtedy również umówić się na kolejny zabieg lub jego serię, jeśli tego będzie wymagała sytuacja.

Jaki jest odstęp czasu między zabiegami?

Zalecany odstęp czasu to mniej więcej 4-6 tygodni. W tym czasie powinno uregulować się wszystko w miejscu, które poddawane było działaniom lasera. Przyspieszenie tego okresu może doprowadzić do wystąpienia negatywnych powikłań i skutkować brakiem efektów. Umówić się można z takim właśnie wyprzedzeniem, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko wystąpienia kolejek w przyszłości.

Dlaczego w czasie ciąży nie mogę podejść do zabiegu?

Działanie lasera nie było dotąd testowane na kobietach w ciąży. W związku z tym nie mamy możliwości zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa dla matki i dziecka. Laser może negatywnie wpłynąć nie tylko powierzchownie, ale również może spowodować niekontrolowane skurcze. Jest to niezależne od lekarza. Ponadto, skóra kobiety w ciąży jest bardziej wrażliwa niż zwykle, dlatego w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, wyeliminowaliśmy możliwość podejścia do zabiegu w trakcie ciąży.

Jak zareagować w przypadku nawracającego krwawienia?

Należy podjąć stosowne kroki w zakresie pierwszej pomocy. Zalecane jest, aby pochylić głowę w dół i ucisnąć mocno skrzydełka nosa kilka razy tak, żeby krew mogła swobodnie spłynąć. Warto również położyć chłodne kompresy na kark i w okolice nosa. Zabronione jest kładzenie się na płasko lub odchylanie głowy do tyłu, ponieważ zwiększyłoby to ryzyko zakrztuszenia się krwią. Jeśli krwawienie ustanie, powinno się zgłosić do lekarza wykonującego zabieg. Wtedy zostanie wdrożone dalsze leczenie w oparciu o wszystkie zebrane dotychczas informacje.

Ile zabiegów powinienem wykonać, aby otrzymać widoczne efekty i pozbyć się problemu?

Rekomendowane jest przystąpienie do jednego zabiegu, po którym najczęściej krwawienia ustają. W przypadkach indywidualnych, możliwa jest konieczność umówienia się na wizyty, w których działanie lasera zostanie ponowione. Jest to jednak rzadkość, a każdy przypadek należy konsultować z lekarzem. Powinien on zawczasu, na podstawie badań, określić ilość zabiegów potrzebnych do całkowitej eliminacji krwawień. W przypadku wystąpienia krwawień, bez uprzedniej informacji, należy jednak samodzielnie się skontaktować ze specjalistą

Czy laserowe leczenie może zastąpić chirurgiczne usunięcie problemu?

Tak. Laserowe usuwanie krwawień z nosa to innowacyjna metoda, która zawiera o wiele więcej zalet niż leczenie chirurgiczne. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu pacjenta. Zebranie wywiadu na temat przyjmowanych leków, dokładna analiza leczonego miejsca i samo działanie lasera – wszystko to mieści się każdorazowo w około godzinie Dodatkowo, zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie, co jest ważnym aspektem dla osób o bardzo niskim progu bólu. Pozwala to z kolei na rozluźnienie się, co zwiększa bardzo ważne poczucie komfortu podczas leczenia. Innym, równie ważnym plusem laserowego usuwania krwawienia, jest skuteczność nawet jednego zabiegu. Dlatego warto zdecydować się na nowoczesną metodę, której zalety można odczuć na każdym kroku podczas leczenia. Istnieją oczywiście przypadki, w których wizyta z niezależnych od lekarza przyczyn przedłuży się lub będzie konieczne powtórzenie zabiegu. Są to jednak bardzo rzadkie sytuacje, a całość zazwyczaj przebiega bezproblemowo.

Czy po zabiegu zostanie mi ślad?

Nie, zabieg nie ingeruje w zewnętrzną powierzchnię skóry pacjenta. Polega on na zamknięciu naczyń krwionośnych znajdujących się w przegrodzie nosa pod błoną śluzową. Błona również nie ulega zniszczeniom czy modyfikacjom. Dlatego po zabiegu nie powinna pozostać żadna blizna. Może wystąpić delikatne podrażnienie, które zniknie niedługo po wykonaniu zabiegu.

Dlaczego krwawienie z nosa nie ustaje i nawraca?

Częste krwawienia z nosa są spowodowane różnymi czynnikami, które wynikają z prowadzonego stylu życia lub są kwestią genetyczną. Osoby, u których od urodzenia naczynia krwionośne wykazują skłonność do podrażnień i pękania, będą często spotykać się z problemem krwawiącego nosa podczas korzystania z saun czy solariów. Również podczas zmęczenia czy w trakcie przechodzenia choroby istnieje ryzyko wystąpienia krwawień. Jest to jednak kwestia indywidualna, a każdy przypadek należy omówić z laryngologiem podczas konsultacji. Mimo wszystko, nie jest to problem nie do wyleczenia. Można pozbyć się go korzystając z zabiegu oferowanego przez naszą klinikę – laserowego usuwania krwawień z nosa.

Czy po zabiegu mogę się opalać?

Należy unikać bezpośrednio po zabiegu promieni słonecznych, które mają bardzo szkodliwy wpływ na skórę. Za każdym razem należy nakładać filtr UV, a najlepiej podczas opalania ochronić leczony obszar. Należy również skontaktować się z lekarzem w celu przedyskutowania korzystania z sauny, solarium czy właśnie opalania na słońcu. Udzieli on wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do dalszych działań. Warto również skonsultować się w sprawie nakładanych na obszar nosa kosmetyków, które być może będzie trzeba odstawić na jakiś czas.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Laserowe usunięcie wszelkiego rodzaju nierówności, między którymi dochodzi do gromadzenia się bakterii, grzybów i resztek pokarmowych. Skutkiem tego jest dokuczliwe uczucie dyskomfortu w gardle, częste infekcje i stany zapalne, a także halitoza czyli nieprzyjemny zapach z ust.

Laserowe leczenie Chrapania NightLase we Wrocławiu

Zabieg laserowego leczenia chrapania metodą NightLase powoduje widoczne obkurczenie się tkanek w jamie ustanej, a co za tym idzie – zapewnia duży komfort podczas snu oraz w bezpieczny sposób efektownie ogranicza występowanie bezdechów sennych.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach oraz w sytuacjach, gdy wymagane jest wzmocnienie procesu gojenia np. po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.