+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS we Wrocławiu

Przeszczep włosów metodą FUE Artas to innowacyjna metoda, która dostępna jest na terenie Wrocławia, pozwala cieszyć się piękną, bujną fryzurą.

Przeszczep włosów metodą FUE Artas (Follicular Units Extraction) wykonywany we Wrocławiu to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda przeszczepu włosów, stosowana z powodzeniem na całym świecie. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem robota medycznego ARTAS, który pracuje w asyście lekarza i personelu medycznego. Metoda polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych, z wyznaczonego przez lekarza obszaru dawczego do przeszczepu. Przeszczepione włosy są odporne na wypadanie, ponieważ są pobierane z okolicy potylicy, czyli z obszaru, który nie jest narażony na działanie dihydrotestosteronu czyli DHT, odpowiedzialnego za łysienie androgenowe. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosów. W trakcie zabieg lekarz pracuje razem z robotem, który precyzyjnie przeszczepia włosy w odpowiednie miejsca, zapewnia doskonałe efekty oraz komfort pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Cały zabieg trwa od 6 do 8 godzin, po tym czasie pacjent może wrócić do domu.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS we Wrocławiu

Przeszczep włosów metodą FUE jest ratunkiem dla pacjentów, z różnymi typami łysienia, również po radioterapii, chemioterapii oraz z bliznami pooperacyjnymi.

Przeszczep włosów metodą FUE wykonywany we Wrocławiu jest zabiegiem mało inwazyjnym, bezpiecznym dla pacjenta. Trwa kilka godzin, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Pozwala przeszczepić włosy nie tylko na głowie, ale również w okolicach rzęs, brwi, wąsów i brody. Zabieg dzieli się na kilka etapów.
Pierwszy etap to konsultacja z lekarzem, który ocenia okolicę dawczą i kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Pacjent musi wykonać potrzebne badania, zlecone przez lekarza. Drugi etap to przeszczep, który odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i trwa do 8 godzin. W dniu zabiegu pacjent powinien umyć głowę oraz zejść lekki posiłek. Po przybyciu do kliniki pacjent przebiera się w sterylny fartuch, a okolica, z której lekarz pobierze cebulki, jest golona do długości 1 mm. Pacjent w trakcie zabiegu leży na wygodnym fotelu. Przeprowadza go robot w asyście lekarza i personelu medycznego. System komputerowy, w jaki został wyposażony robot, ocenia jakość włosów i wybiera odpowiednie szczepy. W ciągu godziny robot jest w stanie pobrać 1000 meszków włosowych i może wykonać ok. 2000 miejsc do wszczepień. Lekarz nadzoruje pracę robota.
Ostatni etap to rekonwalescencja, która odbywa się w domu pacjenta, trwa od 7 do 14 dni. Małe ranki, powstałe po zabiegu goją się szybko, po tygodniu są już niewidoczne. Pierwsze efekty widoczne są po 6 miesiącach, natomiast efekt końcowy można zaobserwować po koło 9-12 miesiącach od wykonania zabiegu.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowanie do zabiegu nie jest długie, wymaga konsultacji lekarskiej i składa się z:

 • konsultacji lekarskiej, która obejmuje dokładny wywiad medyczny z pacjentem,
 • lekarz zleca potrzebne badania, m.in. morfologię, kreatyninę,
 • lekarz wykonuje symulacje efektów po zabiegu i określana ilość potrzebnych mieszków włosowych,
 • jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, umawiany jest termin zabiegu,
 • kilka dni przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować ze spożycia alkoholu, kawy i niektórych leków. Pacjent otrzymuje dokładną listę wszystkich zaleceń.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Przeszczep włosów metodą FUE, który wykonuje klinika we Wrocławiu, polecany jest dla osób, które borykają się problemem utraty włosów. Metoda polecana jest w szczególności:

 • osobom, które chorują na łysienie androgenowe. Jest to problem osób w różnym wieku, który może prowadzić do całkowitej utraty włosów, jest przyczyną kompleksów i stanów depresyjnych.
 • osobom, które chcą nosić krótkie fryzury, ponieważ metoda nie pozostawia liniowych blizn,
 • osobom o małych obszarach dawczych i mających napiętą skórę na głowie,
 • osobom, które utraciły włosy w wyniku chemioterapii,
 • osobom, które utraciły włosy wskutek przeszczepów skóry,
 • osobom, które muszą szybko wrócić do pracy po zabiegu.

Jakie efekty daje zabieg ?

Przeszczep włosów metodą FUE Artas ma wiele korzyści, poprawia komforty życia pacjentów, wraca radość życia. Główne korzyści wynikające z zabiegu wykonywanego we Wrocławiu to:

 • widoczny efekt w postaci pojawienia się nowych włosów,
 • pełny efekt zabiegu widoczny jest po około 9 miesiącach,
 • brak blizn pozabiegowych,
 • brak ryzyka uszkodzeń mieszków włosowych i lepszy wzrost włosa,
 • nie wymaga szycia ani skalpela, dzięki czemu nie ma śladów przebytego zabiegu,
 • szybki okres gojenia,
 • krótki czas rekonwalescencji po zabiegu,
 • metodę można zastosować przy różnych typach łysienia,

Przeciwskazania do zabiegu

Przeszczep włosów metodą FUE jest bezpieczny, ale ma kilka przeciwwskazań. Część z nich jest czasowa, inne wykluczają pacjentów na stałe z możliwości wykonania zabiegu. Główne przeciwwskazania to:

 • Choroby skóry głowy tj. stany zapalne lub ropne,
 • Ciężkie choroby ogólnoustrojowe m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia i inne,
 • Przyjmowanie niektórych leków,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Uczulenie na środki znieczulające,
 • Brak odpowiednich miejsc dawczych czyli miejsc ze zdrowymi włosami,
 • Silne zaburzenia hormonalne u kobiet,
 • Łysienie plackowate,
 • Nieuregulowane ciśnienie krwi.

Opinie klientek po zabiegu

Mogę powiedzieć, że zabieg wręcz uratował mi życie. Miałam depresje, nie umiałam cieszyć się życiem, ciągle myślałam o łysych miejscach na głowie. Zabieg, który wykonałam we Wrocławiu, sprawił, że znów mogą cieszyć się życiem. Minął rok, a ja ma piękną fryzurkę, której zazdroszczą mi koleżanki.

Na łysienie androgenne zachorowałam w wieku 25 lat. Wiele nocy przepłakałam, aż w końcu dowiedziałam się o metodzie fue. Potem już wszystko potoczyło się szybko – konsultacja, badania i wymarzony zabieg. Minęło kilka miesięcy, a ja już widzę pierwsze efekty. Włosy odrastają!

Na zabieg namówiła mnie narzeczona, chciała, abym miał ładną fryzurę na ślub, który planowaliśmy w przyszłym roku. Nie lubię szpitali, zastrzyków, ale wszystko odbyło się w tak miłej atmosferze, że nie czułem bólu i dyskomfortu. Efekty już widać, a narzeczona jest szczęśliwa. Ja również.

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS

Likwidacja problemu łysienia

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS

Poprawa gęstości włosów

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS

Najwyższa skuteczność zabiegów

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS

Wyspecjalizowana kadra medyków

Cennik Przeszczep Włosów Robotem ARTAS we Wrocławiu

OpisCena
Konsultacja ws. transplantacji 200 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jaki efekty może przynieść zabieg metodą fue?

Zabieg przynosi bardzo dobre, potwierdzone efekty. Widoczne są po kilku miesiącach, a efekt końcowy pojawia się po około 9 – 12 miesiącach.

Jak wygląda proces pielęgnacja po zabiegu?

Każdy pacjent dostaje szczegółowe informacje o zaleceniach po zabiegu. W okresie rekonwalescencji należy unikać wysiłku fizycznego, uważać, aby nie dopuścić do zabrudzenia i zakażenia miejsc poddanych zabiegowi. Przez tydzień nie należy nosić nakryć głowy. Okolicę biorczą należy nawilżać za pomocą soli fizjologicznej, nie można pocierać miejsc po zabiegu. Przez okres 6 tygodni nie należy wystawiać głowy na ekspozycję słoneczną oraz chodzić do solarium.

Czy zabieg metodą fue jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Procedura trwa kilka godzin, dlatego w trakcie zabiegu pacjent może na chwilę wstać i zmienić pozycję.

Dlaczego włosy mogą wypadać?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Do głównych należą czynniki genetyczne, choroby skóry i włosów, przyjmowanie niektórych leków, zmiany hormonalne. Przed przeszczepem należy skonsultować się z lekarzem, który ustali przyczynę łysienia.

Czy po zabiegu mogą pojawić się jakieś skutki uboczne?

Metoda jest bezpieczna, ale po każdym zabiegu mogą pojawić się niepożądane efekty. Zdarza się, że po przeszczepie metodą fue pojawi się obrzęk okolicy czołowej, miejscowa infekcja czy zapalnie meszków włosowych. Niektórzy pacjenci odczuwają kilkudniowe zdrętwienia okolicy biorczej. U znikomej liczby pacjentów może pojawić się bliznowacenie.

Dlaczego metoda fue jest lepsza od innych metod przeszczepu włosów?

Metoda fue jest jedną z najbardziej nowoczesnych metod stosowanych na całym świecie. Wyróżnia ją duża skuteczność, krótki czas niedyspozycji po zabiegu oraz brak blizn. Zabieg nie wymaga użycia skalpela.

Kiedy można umyć głowę po zabiegu przeszczepu włosów?

Pacjent może umyć głowę 3-4 dni po zabiegu. Należy używać specjalnego szamponu, głowy nie można wycierać, nie można używać suszarki.

Czy po przeszczepie metodą fue włosy będą wypadać?

Pacjent musi być przygotowany na to, że po ok. 3 miesiącach włosy wypadną. Jest to normalny efekt, po tym czasie włosy odrastają na stałe. Przeszczepione mieszki włosowe będą produkowały włosy do końca życia.

Czy zabieg przeszczepu włosów można wykonać o każdej porze roku?

Tak, pora roku nie ma znaczenia. Trzeba tylko pamiętać, aby latem nie wystawać głowy na bezpośrednio działanie słońca, zalecane są lekkie nakrycia głowy (tydzień po zabiegu). W zimie czapkę można nosić również dopiero tydzień po przeszczepie. Wczesnej można założyć luźny kaptur.

Dlaczego zabieg metodą fue warto przeprowadzić we Wrocławiu?

Klinika we Wrocławiu zapewnia skuteczny zabieg, brak dyskomfortu oraz szybki powrót do codziennego funkcjonowania. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy, a nowoczesny robot dba o precyzję i dokładność przeszczepu. Wrocław zapewnia rewelacyjny efekty zabiegu oraz zadowolenie każdego pacjenta.

Co to jest robot ARTAS?

ARTAS to robot medyczny, który jest niebywale precyzyjny i szybki. Dzięki niemu można wykonywać najbardziej zaawansowane techniki transplantacji włosów na świecie. Robot cechuje się rewelacyjną precyzją, szybkością, nieporównywalną do człowieka. Robot ARTAS wyposażony jest w nowoczesny system komputerowy, oparty na sztucznej inteligencji, która pozwala niemal całkowicie wyeliminować ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych.

U kogo można wykonać zabieg przeszczepu włosów metodą fue?

Zabieg może być wykonany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Polecany jest dla osób z problemem łysienia androgenowego, osobom po przeszczepach skóry głowy, po terapiach nowotworowych. Z zabiegu mogą również skorzystać osoby, które chcą zagęścić przerzedzone włosy, zlikwidować zakola.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Hair Restoration we Wrocławiu

Zabieg laserem Fotona polega na wywołaniu szoku termicznego w skórze, podgrzewając jej głębsze warstwy, nie naruszając przy tym naskórka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do mieszków włosowych dopływa więcej krwi, a to z kolei wpływa na lepsze ich dotlenienie

Komórki macierzyste Wrocław

Zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF jest obecnie szeroko dostępny i pozwala na relatywnie prostą oraz skuteczną poprawę kondycji skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzania preparatu w wybrane fragmenty skóry za pomocą drobnych nakłuć. Uwalniane w ten sposób cenne substancje stymulują procesy odnowy tkanki.

Zabiegi wypełniające we Wrocławiu

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy pozwalają niwelować zmarszczki, modelować twarz, wykonać wolumetrię policzków, powiększyć usta oraz poprawić i ujędrnić owal twarzy. Implantacja kwasu hialuronowego polega na iniekcji wybranego wypełniacza w partie twarzy, które chcemy wymodelować lub obszary, które wymagają ujędrnienia,