+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn (bez konieczności ich obcinania) we Wrocławiu

Przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn bez konieczności ich obcinania to zabieg, który nareszcie można wykonać na terenie Wrocławia.

Przeszczep długich włosów polega na tym, że pobiera się materiał w postaci większego fragmentu skóry owłosionej z tylnej części głowy i następnie dzieli się go na pojedyncze implanty. Rana z tyłu głowy zostaje zaszyta, a z czasem na jej miejscu powstaje liniowa blizna, którą jednak wkrótce zostaje przykrywają odrastające włosy. Metoda jest w pełni skuteczna i pozwala na uzyskanie trwałych efektów bez potrzeby golenia, czy strzyżenia włosów. Przeszczep włosów pozwala raz na zawsze pozbyć się zakoli lub wysokiego czoła, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Materiał pobierany z tylnej części głowy nie podlega działaniu androgenów (jednej z przyczyn łysienia), dzięki czemu przeszczep będzie trwały. Metoda przeszczepu długich włosów daje bardzo naturalne rezultaty, po okresie rekonwalescencji włosy w nowym miejscu wyglądają tak, jakby rosły tam od zawsze.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn (bez konieczności ich obcinania) we Wrocławiu

Przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn we Wrocławiu to najskuteczniejszy sposób leczenia ubytków w owłosieniu bez potrzeby ich obcinania, dający efekty, których nie da się osiągnąć za pomocą kosmetyków, wcierek, czy nawet mezoterapii skóry głowy.

Zabieg poprzedzają obowiązkowe konsultacje lekarskie, podczas których dokonuje się ostatecznej decyzji co do ilości przeszczepów koniecznych do uzyskania optymalnego efektu, zgodnego z oczekiwaniami klienta. W dalszej kolejności lekarz wykonuje rysunki na skórze głowy, które wyznaczają miejsca pobrania oraz przeniesienia włosów. Przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest do skóry okolicy dawczej oraz biorczej za pomocą igły – dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Kiedy znieczulenie zacznie działać, lekarz za pomocą skalpela wycina fragment owłosionej skóry głowy z tylnej części głowy i przekazuje go asystentowi, który precyzyjnie podzieli przeszczep na pojedyncze transplanty, a w tym samym czasie lekarz zaszywa miejsce wycięcia skóry. Gotowe, wyselekcjonowane cebulki umieszcza się w nacięciach w obszarze biorczym. Podczas pojedynczego zabiegu można przeprowadzić przeszczep do 3000 cebulek włosowych, a jeśli jest to niewystarczająca ilość, zaleca się ponowny zabieg.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30 minut
 • Wykonywany przez  kosmetologa
 • Części ciała całe ciało
 • Inwazyjność zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 4-8

Przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn (bez konieczności ich obcinania) we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać niezbędne badania laboratoryjne – podstawowe badania krwi, takie jak morfologia, elektrolity, układ krzepnięcia oraz testy na obecność wirusów HIV, HCV i HBS
 • również na dwa tygodnie przed przeszczepem należy przerwać przyjmowanie leków i suplementów diety, które zmieniają krzepliwość krwi, nie zaleca się także spożywania imbiru lub żeń-szenia, które mogą znacznie osłabiać krzepliwość krwi
 • tydzień przed planowanym zabiegiem oraz tydzień po nim nie wolno spożywać alkoholu
 • warto również przed zabiegiem ograniczyć znacznie lub zaprzestać palenia papierosów
 • w dniu zabiegu nie wolno pić napojów zawierających kofeinę, takich jak np. kawa, czy napoje energetyczne

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • przeszczep długich włosów przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla i mężczyzn, którzy borykają się z przerzedzeniem włosów lub z łysieniem różnego typu
 • z tej metody powinny skorzystać osoby, którym zależy na tym, by przy zabiegu transplantacji nie golić i nie obcinać na krótko włosów
 • przeszczep tego typu to idealny sposób na osiągnięcie naturalnych i trwałych efektów w postaci zagęszczenia włosów
 • przeszczep długich włosów u kobiet i u mężczyzn we Wrocławiu to szansa na pozbycie się zakoli oraz obniżenie linii czoła
 • zabieg ten powinien zainteresować osoby, którym zależy na optycznym odmłodzeniu twarzy dzięki zmianie proporcji twarz-czoło

Jakie efekty daje zabieg ?

 • dzięki zabiegowi pacjent ma szansę na skuteczne i trwałe zagęszczenie włosów, obniżenie linii czoła oraz likwidację zakoli
 • przeszczepione włosy wyglądają bardzo naturalnie, dokładnie tak, jakby od zawsze rosły w danym miejscu
 • „nowe” włosy można swobodnie stylizować, prostować, kręcić lub koloryzować
 • niewątpliwą korzyścią jest optyczne odmłodzenie twarzy, które można uzyskać dzięki zmianie proporcji twarz-czoło

Przeciwskazania do zabiegu

 • choroby zapalne skóry głowy, łysienie plackowate
 • nieuregulowane ciśnienie krwi, przebyty zawał serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowanie przed zabiegów leków i suplementów wpływających na krzepnięcie krwi
 • uczulenia na środki stosowane do znieczulenia miejscowego
 • zaawansowana lub nieuregulowana cukrzyca
 • młody wiek – poniżej 21 roku życia
 • ogólne wyniszczenie organizmu

Opinie klientek po zabiegu

Gorąco polecam przeszczep długich włosów we Wrocławiu! Personel kliniki działał bez zarzutu od pierwszego kontaktu aż do zdjęcia szwów. Zabieg przebiegał w fachowej atmosferze, sprawnie i przede wszystkim okazał się skuteczny. Bardzo miła obsługa, polecam raz jeszcze.

Doświadczenie z wrocławską kliniką przy okazji przeszczepu włosów oceniam bardzo pozytywnie. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone, rzetelnie sprawdzono, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, a sam zabieg przebiegał bardzo sprawnie i mimo że był długi, minął mi w mgnieniu oka (słuchałem audiobooka). Serdecznie polecam wszystkim osobom, które zmagają się z łysieniem, zakolami lub wysokim czołem. Na podstawie moich doświadczeń, z czystym sumieniem mogę przyznać, że było warto.

Zdecydowałam się na zabieg przeszczepu długich włosów we wrocławskiej klinice, bo zależało mi na tym, by nie obcinać włosów na krótko, na co nie mogę sobie pozwolić w mojej pracy. Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i doskonałego podejścia do pacjenta w klinice. Serdecznie pozdrawiam cały personel i polecam wszystkim ten zabieg. Jestem już 3 miesiące po zdjęciu szwów i moja fryzura wygląda bez zarzutu!

Usuwanie nawet najjaśniejszych włosków

Bezkonkurencyjny laser

Nieinwazyjny i bezbolesny

Zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i skuteczny

Cennik przeszczep długich włosów

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Ile trwa zabieg przeszczepu długich włosów bez potrzeby ich obcinania?

Czas trwania zabiegu wynosi od 3 do 7 godzin. Wszystko zależy od liczby przeszczepianych cebulek. Przy tysiącu cebulek będzie to okres ok. 2-3 godzin, zaś przy 2-3 tysiącach przeszczepów, lekarz będzie potrzebował nawet do 6-7 godzin. Zabieg jest tak czasochłonny, ponieważ każda pojedyncza cebulka zostaje odpreparowana, odpowiednio przygotowana i precyzyjnie przeszczepiona do nowego miejsca. Przeszczepy wykonuje się ręcznie, w operacji uczestniczy cały zespół specjalistów, którzy robią wszystko, by zabieg przebiegał sprawnie.

Czy zabieg przeszczepu długich włosów jest bolesny?

Oprócz krótkiego ukłucia podczas podawania znieczulenia miejscowego w miejscu dawczym oraz w miejscu biorczym, zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany we Wrocławiu jest praktycznie bezbolesny.

Skąd pobierane są włosy do przeszczepu?

Włosy pobierane są najczęściej z tylnej okolicy owłosionej skóry głowy. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim w tym obszarze włosy są najmocniejsze. Ta okolica nie jest również narażona na szkodliwy wpływ androgenów. W metodzie przeszczepu włosów długich, włosy pobierane są w postaci cienkiego paska skóry owłosionej o długości kilkunastu centymetrów. W tym miejscu powstaje później blizna liniowa, którą z powodzeniem przykrywają inne włosy.

Czy istnieje możliwość przeszczepienia włosów od innej osoby?

Nie, nie ma takiej możliwości.

Czy przeziębienie jest przeciwwskazaniem do wykonania przeszczepu?

W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Specjalista zapozna się z konkretnym przypadkiem i zadecyduje, czy można wykonać przeszczep w planowanym terminie. Należy jednak pamiętać, że w okresie 2 tygodni poprzedzających zabieg nie powinno się przyjmować leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, polopiryna, ibuprom) ze względu na to, że wpływają one na krzepliwość krwi. Ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo zabiegu. Dozwolone jest przyjmowanie paracetamolu, ponieważ nie ma on właściwości rozrzedzających krew.

Czy po zabiegu przeszczepu długich włosów zostaje blizna?

Tak. Z tyłu głowy zostanie po zabiegu liniowa blizna o długości kilkunastu centymetrów. Taką bliznę z powodzeniem przykryją włosy o długości powyżej 1 centymetra.

W jakim wieku można poddać się zabiegowi przeszczepu włosów?

W naszej klinice przeprowadzamy przeszczepy włosów u osób w wieku powyżej 21 roku życia.

Czy zabieg przeszczepu długich włosów jest bezpieczny?

W naszej klinice przywiązujemy szczególną wagę do kwestii bezpieczeństwa. Zabiegi wykonywane są w sali operacyjnej lub w gabinecie zabiegowym z zachowaniem wszelkich zasad aseptyki. W naszej klinice pracuje tylko wykwalifikowany i doświadczony personel, który poważnie podchodzi do każdego zabiegu. Każda operacja przeszczepu włosów jest poprzedzana szczegółowym wywiadem z pacjentem, który pozwala wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. Dodatkowo, lekarz przed operacją analizuje wyniki badań krwi i decyduje na ich podstawie, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, które gwarantują bezpieczne przeprowadzenie zabiegu i zapobiegają efektom ubocznym.

Jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja po przeszczepie włosów tą metodą?

Po zabiegu pacjent wychodzi z kliniki po ok. godzinie, z opatrunkiem na głowie. Opatrunek należy nosić przez 24 godziny po zabiegu. Rekonwalescencja trwa ok. tydzień. Przez kolejne 3 tygodnie należy powstrzymywać się od nadmiernej aktywności fizycznej. Faza całkowitego gojenia skóry trwa ok. 2-3 miesiące i po tym czasie przeszczepione włosy zaczynają rosnąć w normalnym tempie, charakterystycznym dla danego organizmu.

Czy po zabiegu można prowadzić samochód?

Bezpośrednio po wyjściu z kliniki nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych, ponieważ pacjent przez pierwszą dobę po podaniu leków pozostaje pod ich wpływem.

Po jakim czasie od zabiegu można się opalać?

Opalanie jest możliwe nawet tuż po zabiegu, należy jednak dokładnie zasłaniać głowę. Bez zasłaniania głowy można opalać się najwcześniej rok po zabiegu. Jest to związane ze zwiększonym ryzykiem powstawania przebarwień w tym okresie.

Czy po zabiegu przewidywane są wizyty kontrolne?

Tak, w przypadku metody przeszczepu długich włosów bez konieczności ich obcinania należy pojawić się w klinice ok. tydzień po zabiegu, w celu zdjęcia szwów w miejscu pobierania skóry owłosionej tylnej części głowy. Istnieje oczywiście możliwość kontaktu z kliniką i z lekarzem, który wykonał zabieg. Należy niezwłocznie zgłosić się do kliniki, jeśli pojawią się jakiekolwiek sytuacje alarmowe lub niepokojące, związane w szczególności z pogorszeniem się stanu zdrowia lub samopoczucia bezpośrednio po zabiegu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi