+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przeszczep brwi we Wrocławiu

Bezpieczny i skuteczny przeszczep brwi w specjalistycznej klinice na terenie Wrocławia .

Głównym powodem przeszczepu brwi jest kwestia estetyczna. Utrata meszków włosowych boleśnie dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w każdym wieku. Kiedy mieszki włosowe są nieodwracalnie uszkodzone, nie ma możliwości by brwi odrosły i często jedyną możliwością jest transplantacja brwi. Włoski pobierane do przeszczepu są pozyskiwane z różnych miejsc – najczęściej z tylnej części szyi lub że skóry za uchem, gdyż to właśnie te włoski mają najbliższą strukturę i charakterystykę do włosków w łuku brwiowym. Zabieg trwa kilka godzin i jest bezbolesny, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Po operacji jest zakładany specjalny opatrunek, który zabezpiecza włoski w tkance skórnej i zapobiega wszelkim niechcianym powikłaniom.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Przeszczep brwi we Wrocławiu

Brwi są niezwykle ważnym elementem twarzy. Najważniejsza funkcja, którą pełnią jest ochrona oka przed czynnikami zewnętrznymi, ale również brwi są istotną częścią komunikacji niewerbalnej i estetycznego wyglądu każdego człowieka. Przeszczep brwi jest zakończeniem problemów związanych ze swoją odmiennością i kompleksami. Transplantacja brwi to decyzja, która zaowocuje w dużo lepsze samopoczucie i pewność siebie podczas wyjść i spotkań towarzyskich.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna, na której omawia się z lekarzem prowadzącym stan zdrowia pacjenta i przygotowuje plan przeszczepu brwi, który obejmuje miejsce poboru włosków, cechy twarzy i badanie jakości włosów przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Kolejnym etapem jest zabieg wykonywany z miejscowym znieczuleniem. Specjalistyczny system wybierze najlepsze jakości włoski do przeszczepu przy jednoczesnej ochronie cebulek przed naruszeniem ich naturalnej struktury i jakichkolwiek zniszczeń. W trakcie zabiegu zostanie wykonana seria nakłuć cienkimi igłami punkcyjnymi i dostosowanie kierunku wzrostu włosków. Cały proces trwa od 3 do 6 godzin i przez cały ten okres nad zabiegiem czuwa wyspecjalizowany zespół medyczny. Pacjent po przeszczepie dostaje wszystkie niezbędne zalecenia oraz receptę na leki i maści przyspieszające gojenie. Lekarz zakłada również specjalny opatrunek i nadaje pacjentowi termin następnej wizyty, podczas której następuje zmiana opatrunku oraz oględziny brwi.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30 minut
 • Wykonywany przez  kosmetologa
 • Części ciała całe ciało
 • Inwazyjność zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 4-8

Przeszczep brwi we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem nalezy:

 • wykonać pełne badanie krwi
 • wstrzymać się od przyjmowania leków, które wpływają na krzepnięcie krwi
 • wstrzymać sie od palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu
 • w dniu zabiegu zaleca się niespożywanie napojów energetycznych, kawy czy innych napojów zawierających kofeine
 • zapoznać się z otrzymaną listą zaleceń

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zalecenia:

 • wypełnienie ubytków przerzedzonych brwi
 • rekonstrukcja brwi
 • poprawa symetrii i estetyki brwi
 • nadanie kształtu brwiom
 • ukrycie blizn, przebarwień, plam na łuku brwiowym
 • zabieg jest wykonywany na osobach pełnoletnich

Jakie efekty daje zabieg ?

 • dzięki zabiegowi pacjent ma szansę na skuteczne i trwałe zagęszczenie włosów, obniżenie linii czoła oraz likwidację zakoli
 • przeszczepione włosy wyglądają bardzo naturalnie, dokładnie tak, jakby od zawsze rosły w danym miejscu
 • „nowe” włosy można swobodnie stylizować, prostować, kręcić lub koloryzować
 • niewątpliwą korzyścią jest optyczne odmłodzenie twarzy, które można uzyskać dzięki zmianie proporcji twarz-czoło

Utrata brwi może nastąpić na wskutek choroby, urazu lub obciążenia genetycznego. Przeszczep brwi jest często jedyną metodą na trwałe i naturalne uzupełnienie brwi. Sztuczne maskowanie wad brwi nie rozwiązuje problemu, a jedynie go kamufluje poprzez wybór mniejszego zła. Makijaż permanentny  jest widoczny i nie daje efektu naturalnych, pięknych, brwi. Tatuaż zasłaniający ubytek zostanie na całe życie, również wtedy kiedy twarz pokryje się zmarszczkami. Natomiast makijaż musi być wykonany w sposób precyzyjny, jest czasochłonny i niestety zawodny przy kontakcie z wodą, potem czy dotykiem. Makijaż również jest rozwiązaniem krótkotrwałym, nawet jeśli pacjent zdecyduje się na niezmywanie makijażu podczas snu ryzykuje wieloma infekcjami, zniszczeniem skóry i niewygodą podczas snu, by makijaż przetrwał do rana w stanie nienaruszonym.

 

Zabieg przeszczepu brwi pozwala na rekonstrukcje naturalnych, pięknych i gęstych brwi. Podczas zabiegu lekarz dba o zachowanie symetrii oraz estetyki rosnących w przyszłości włosków. Dzięki odbudowie brwi w widoczny sposób nastąpi duża poprawa ogólnego kształtu brwi, a dzięki temu również i całej twarzy. Przeszczep brwi również pomoże zasłonić nieestetycznie blizny, plamki czy przebarwienia na łuku brwiowym. Zabieg pomógł już wielu osobom zapomnieć o kompleksach i odrzuceniu, a zyskać pewność siebie i lepsze samopoczucie. Rekonstrukcja brwi to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który w żaden sposób nie zdradza, że w przeszłości brwi w jakikolwiek sposób uległy zniszczeniom, ubytkom czy całkowitemu zniszczeniu. Szybkość, trwałość i niesamowite efekty transplantacji brwi zdecydowanie wygrywają z wszelkimi sztucznymi rozwiązaniami przeciw ubytkom brwi.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu:

 • cukrzyca
 • miażdżyca
 • niedokrwienie serca i inne wady serca
 • nadciśnienie płucne i tętnicze
 • udar mózgu
 • obrzęk limfatyczny
 • nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Opinie klientek po zabiegu

Opinie osób, które zdecydowały się na zabieg:

 

Straciłam większą część brwi w wyniku pożaru. Jedyną szansą na normalny wygląd był przeszczep brwi. Zabieg bezbolesny, profesjonalna opieka, super ekipa. Polecam serdecznie zabieg rekonstrukcji brwi Skyclinic we Wrocławiu.

Agnieszka K.

 

Miałam tak wyskubane i zniszczone brwi, że już nie chciały rosnąć. Zabieg odmienił moje życie. Nie muszę się już bać, że makijaż mi się rano zmyje i chłopak zobaczy moją prawdziwą twarz. Kiedyś codziennie w nocy musiałam wstawać i wydawać mnóstwo pieniędzy na wizażystki, żeby rano móc wyjść do pracy, do ludzi. W ciągu dnia towarzyszył mi paniczny strach, że makijaż się przesunie, rozmyje, że się podrapie i wszystko wyjdzie na jaw. Musiałam też zrezygnować z mojej pasji – pływania. Dziękuję lekarzom za odczarowanie mojego życia.

Iza P.

 

Po walce z nowotworem straciłem brwi, miałem ich nigdy nie odzyskać. Przeżyłem ciężkie pół roku bez brwi, pełne dziwnych spojrzeń, wytykania palcami, nieprzyjemnych pytań i komentarzy. To już było, minęło i nie wróci. Polecam transplantacje brwi w klinice Skyclinic we Wroclawiu. Wreszcie mogę normalnie żyć. Dziękuję wspaniałym lekarzom i całej ekipie.

Sebastian S.

Usuwanie nawet najjaśniejszych włosków

Bezkonkurencyjny laser

Nieinwazyjny i bezbolesny

Zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i skuteczny

Cennik przeszczep brwi we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jaki jest czas oczekiwania na efekty?

Efekty są widoczne niemal od razu po wykonaniu zabiegu. Z upływem czasu brwi będą coraz gęstsze, jednak swój ostateczny kształt będą miały za 6 miesięcy.

Jak wygląda powrót do codzienności po zabiegu?

Po upływie godziny od zabiegu pacjent wraca do domu i może wrócić do wykonywania codziennych czynności. Jedynym zaleceniem po zabiegowym jest powstrzymanie się od aktywności fizycznej i opalaniem na okres 3 miesięcy. Kiedy znieczulenie przestanie działać pacjent nie powinien odczuwać żadnego bólu, jedynie lekki dyskomfort w miejscu pobrania włosków. Może się pojawić delikatnie zaczerwienie w okolicy brwi, jednak ustępuje w przeciągu kilku dni od zabiegu.

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Jest to bardzo indywidualna sprawa, jednak zazwyczaj to kwestia kilku dni – od 4 do 7. Podczas rekonwalescencji mogą pojawiać się lekkie zaczerwienienia i opuchlizna.

Jaki jest koszt zabiegu?

Cena jest bardzo indywidualna, gdyż koszt zależy od ilości mieszków włosowych do przeszczepienia. Każdy pacjent się różni między sobą i będzie miał różne potrzeby. Zabieg może kosztować do kilku tysięcy złotych plus koszty konsultacji lekarskiej, które mieszczą się w granicy 200 – 300 zł.

Jakie są opinie o zabiegu przeszczepu brwi?

Pacjenci chwalą zabieg jako nieinwazyjny, bezbolesny, szybki i przede wszystkim trwały oraz skuteczny. Przez cały okres zabiegu i rekonwalescencji, który trwa do 7 dni pacjenci są pod stałą opieką wyspecjalizowanych lekarzy.

Jakie są skutki uboczne przeszczepu brwi?

Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Przez jaki okres czasu efekty będą widoczne?

Efekty zabiegu pozostają z pacjentem przez całe życie, nie ma potrzeby ponawiać zabiegu.

Czy po zabiegu można stosować regulacje brwi, makijaż, tatuaż czy piercing?

Przeczepione brwi należy traktować tak jak te pierwotne. Jak najbardziej na brwiach można stosować makijaż, tatuaż czy piercing, należy mieć jednak na uwadze, że niektóre produkty chemiczne mogą osłabić cebulki włosów. Natomiast regulacja zbyt gęstych brwi jest nawet wskazana, by utrzymać estetyczny wygląd całej twarzy.

Czy jeśli badanie krwi wykaże niedobór jakichś witamin lub minerału, nie będę mieć szansy na zabieg?

To jest bardzo indywidualna sprawa. Zależy, jaki to będzie składnik. Z reguły jednak zabieg zostaje odłożony do czasu, kiedy brakujący składnik zostanie uzupełniony. Specjaliści kliniki Skyclinic we Wrocławiu i Warszawie dobiorą najlepsze suplementy, by jak najszybciej dostarczyć do organizmu potrzebnych składników odżywczych i rozpocząć zabieg.

Jak szybko po chorobie mogę odbyć zabieg transplantacji brwi?

Wszystko zależy od stanu zdrowia, badań oraz wyników morfologii. Pacjent, który ma wszystkie wyniki badań w normie i nie wykazuje żadnych przeciwwskazań, może od razu po konsultacji medycznej dostać termin na zabieg. Świeżo po chorobie bardzo często pacjent potrzebuje czasu na regenerację organizmu, więc odpowiedni odpoczynek i wsparcie odpowiednimi suplementami i witaminami jest wskazane.

Czy przeszczep brwi gwarantuje powodzenie w każdym przypadku?

Gwarantowane efekty są u pacjentów, u których ubytki brwi są spowodowane obciążeniem genetycznym lub nieszczęśliwym wypadkiem. Jednak pacjenci borykający się z problemem łysienia plackowatego i frontalnego mogą uzyskać częściowe efekty rekonstrukcji brwi. Może się również zdarzyć, że zabieg u takich pacjentów się powiedzie zgodnie z planem, jednak zabieg okaże się nie trwały. Ryzyko niekompletnego odrostu włosów jak i trwałości wykonanego zabiegu zależy od wielu czynników, jednak takie kwestie są omawiane i rozstrzygane podczas konsultacji lekarskiej i po szczegółowych badaniach.

Jeśli zdecyduje się na zabieg, jak długo będzie trzeba czekać na termin?

Termin jest ustalany wspólne przez lekarza i pacjenta. Nie należy się jednak obawiać, że najbliższy wolny termin okaże się znacznie odległym czasem. Termin na przeszczep brwi można dostać nawet w przeciągu kilku dni. Po zabiegu również lekarz ustala z pacjentem dodatkowe terminy po zabiegowe, które mają na celu zmianę opatrunku i sprawdzenie postępu zabiegu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi