+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przeszczep brody we Wrocławiu

Przeszczep brody jest często wykonywanym zabiegiem u mężczyzn, który pozwala na zagęszczenie i wymodelowania zarostu.

W trakcie zabiegu pobierane są mieszki włosowe z obszaru dawczego i wszczepiane w obszar, który został dotknięty łysieniem. Przeszczep brody Wrocław polecany jest mężczyznom, którzy pragną odbudować owłosienie twarzy albo jedynie je zagęścić. Zabieg jest odpowiedni dla osób z nieregularnym albo rzadkim zarostem, sprawdzi się również w przypadku pacjentów, którzy utracili włosy przez wywołany uraz albo chemioterapię. Technika przeszczepu włosów FUE odznacza się niezwykle dokładnym pobraniem pojedynczych mieszków włosowych z tyłu głowy i wiąże się z niższym prawdopodobieństwem powstania blizn w miejscu pobrania grafów.

Zaletą przeszczepu włosów brody tą metodą jest jej wysoka skuteczność i trwałość. Oprócz tego, jest to technika nieinwazyjna, przez co nie wiąże się z dotkliwym okresem rekonwalescencji, a pacjent może bardzo szybko po przeszczepie wrócić do swoich zajęć.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Przeszczep brody we Wrocławiu

Zabieg przeszczepu brody we Wrocławiu pozwala na stworzenie zarostu o pożądanej długości, pacjent może cieszyć się z krótkiej, jak i spektakularnej długiej brody.

Pierwszym etapem przeszczepu włosów jest zaprojektowanie swojego wymarzonego zarostu, a więc mężczyzna powinien zastanowić się, czy pragnie uzyskać wąski, czy szeroki zarost. Ważne jest to, aby pasował on do kształtu twarzy, a przeszczep włosów we Wrocławiu może dotyczyć tylko uzupełnienia brakujących włosów, jak też całkowitą rekonstrukcję. Najpierw na konsultacji lekarskiej omawianie są preferencje pacjenta oraz wykluczane są ewentualne przeciwwskazania i ustalana jest potrzebna ilość grafów i obszar przeszczepu. W trakcie zabiegu najpierw pobierane są mieszki włosowe, po czym wykonuje się transplantację jeden po drugim włosku, do obszaru przeszczepu. Podczas wykonywania zabiegu ,lekarz bierze pod uwagę kierunki wzrostu zarostu, dzięki czemu otrzymuje się jak najbardziej naturalny rezultat przeszczepu. Ostatnim etapem jest czyszczenie strefy wszczepu i strefy dawczej, po czym pacjent otrzymuje informacje o sposobie zachowywania się po przeszczepie włosów.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: kilka godzin
  • Wykonywany przez  lekarza
  • Części ciała podbródek
  • Inwazyjność zabieg inwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1

Przeszczep brody we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przez tydzień przed oraz po zabiegu nie powinno się spożywać napojów alkoholowych.
W dniu zabiegu nie należy pić kawy, energetyków czy też innych napojów, które zawierają w składzie kofeinę.
Przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować preparatów zawierających w składzie aspirynę czy leków przeciwzapalne.
Przed planowanym zabiegiem należy zadbać o dietę i rodzaj przyjmowanych suplementów, unikać należy zwłaszcza tych, których skład może zaburzyć krzepnięcie krwi (np. imbir, żeń-szeń).
Należy wykonać również zlecone przez lekarza badanie krwi (morfologia, badania na obecność wirusów).

Dla kogo jest ten zabieg ?

Przeszczep włosów Wrocław polecany jest osobom borykającym się z utratą owłosienia, w przypadku kiedy na brodzie pojawiają się niewielkie łyse plamy.
Metoda ta jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich mężczyzn, których utrata gęstego zarostu spowodowała pogorszenie samopoczucia, kompleksy i brak pewności siebie.
Wykonanie przeszczepu włosów jest propozycją dla panów, którzy cenią sobie intensywną i naturalnie prezentującą się brodę.
Przeszczep włosów skierowany jest także do pacjentów ciepiących na problem plamistości i pogarszającego się przerzedzania włosów.
Zabieg najczęściej wykonuje się u pacjentów w wieku 25-35 lat, aczkolwiek nie ma granic wiekowych, wiele zależ od stanów włosów i kondycji organizmu.

Jakie efekty daje zabieg ?

Osiągnięcie szybkich i co najważniejsze naturalnych rezultatów, które widoczne są już po paru miesiącach.
Wysoce estetyczne efekty zabiegu, które są od razu widoczne.
Doskonałe zagęszczenie włosów na brodzie.
Możliwość uzyskania pożądanego wyglądu brody oraz jej gęstości.
Brak nieestetycznych blizn po zabiegu.
Mało inwazyjność zabiegu i bezbolesność.
Możliwość swobodnego stylizowania brody w niedługim okresie po przeprowadzonym zabiegu.
Wzrost pewności siebie, własnej atrakcyjności i pozbycie się kompleksów

Przeciwskazania do zabiegu

Choroby zapalne skóry
Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
Zaawansowana cukrzyca
Choroba nowotworowa
Uczulenie na środek znieczulający
Łysienie plackowate
Zaburzenia krzepnięcia krwi

Opinie klientek po zabiegu

„Wybrałem zabieg przeszczepu brody, ze względu na nieregularny zarost. Na mojej twarzy można było zobaczyć brzydkie gołe placki, które na tle ciemnego zarostu bardzo rzucały się w oczy. Zapuszczenie brody nie dało pozytywnych rezultatów, zawsze dbałem o brodę, a taki jej stan nie dawał mi spokoju. Z tego powodu zdecydowałem udać się zabieg przeszczepu włosów i była to bardzo dobra decyzja, a moja broda nie wyglądała nigdy aż tak dobrze!”

„Cały proces przeszczepu włosów brody trwał dosyć krótki, co ważne przeminął w sympatycznej atmosferze. Przyznam, że na początku miałem pewne obawy, jednak uzyskany efekt mnie bardzo zaskoczył. Ważne było dla mnie również profesjonalne podejście personelu, który rozwiał wszelkie moje wątpliwości. Z czystym sumieniem polecam przeszczep włosów brody, wszystkim mężczyznom, którzy chcą odzyskać swój symbol męskości, czyli piękny i gęsty zarost”.

„Wysoka precyzja wykonania, doskonała opieka i profesjonalne podejście do klienta! Co ważne, zabieg był dla mnie całkowicie bezbolesny i mogłem praktycznie od razu po nim, zając się swoją pracą, co było dla mnie bardzo ważne. Metoda okazała się skuteczna i już po paru miesiącach, mogłem cieszyć się z gęstej i perfekcyjnie wymodelowanej brody. Czuje się lepiej z takim wyglądem, polecam każdemu!”

Pozbądź się kompleksów

Zaprojektowanie zarostu

Pobierane są mieszki włosowe

Wysoka skuteczność i trwałość

Cennik przeszczep brody

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Kto może udać się na zabieg transplantacji włosów?

Zabieg polecany jest wszystkim mężczyznom, którym zależy na gęstej brodzie czy wąsach. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, jednakże lekarz musi wcześniej wkluczyć ewentualne przeciwwskazania. Procedura wykonywana jest u pacjentów z problemem wypadania włosów czy też plamistości, którzy posiadają odpowiednią ilość włosów w tak zwanym obszarze dawczym.

Jakie są efekty przeszczepu włosów?

Włosy odrastają w czasie od 6 miesięcy do 12 miesięcy. Właśnie w tym okresie widać końcowe rezultaty zabiegu. Broda staje się widocznie wymodelowana zgodnie z pożądanym przez pacjenta kształtem. Staje się bardziej gęsta, zakryte zostają ewentualne łyse plamy. Zabiegiem przeszczepu brody, można także zakryć blizny po oparzeniach. Skóra po przeszczepie włosów szybko się goi i nie trzeba zapewnić jej wyjątkowej pielęgnacji. Po transplantacji włosów w skórze jest tylko cebulka, a więc włosy wymagają czasu, aby mogły odrosnąć. Co ważne, włos właściwy wypada w trakcie uzupełniania mieszków włosowych i ulega regeneracji po tym czasie.

Jakie są zalecenia po procedurze przeszczepu brody?

Zawsze należy stosować się, do zaleceń lekarskich wówczas można liczyć na jak najlepsze efekty transplantacji. Mieszki włosowe są bardzo delikatne, po zabiegu, aby zmniejszyć bolesność czy uczucie swędzenia można zastosować chłodzące okłady na okolice, gdzie przeszczepiane były włosy. Następnego dnia po zabiegu skórę przeszczepu można delikatnie wymyć. Co ważne, należy ograniczyć intensywną aktywność fizyczną, trzeba zrezygnować z gorących kąpieli i nie powinno się spać na brzuchu.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Skóra po przeszczepie goi się w bardzo krótkim czasie, już po tygodniu obszar transplantacji wygląda naturalnie. Nie ma więc żadnego długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji.

Od czego zależy jakość zabiegu?

Na jakość zabiegu wpływa wiele kwestii, a przede wszystkim zastosowane urządzenie i narzędzia. Ważne jest także doświadczenie lekarza, który przeprowadza transplantacje. Pacjenci nie powinni ryzykować swoim zdrowiem, wybierając niesprawdzone, tanie kliniki, gdzie zabiegi wykonywane są przez osoby niewykwalifikowane.

Jakie mogą być skutki uboczne przeszczepu włosów?

Niekiedy zdarza się, że pacjent odczuwa po przeszczepie włosów pewne skutki uboczne. Jednak w większości przypadków, ustępują one bardzo szybko. Można do nich zaliczyć: siniaki, obrzęki, swędzenie skóry, drętwienie twarzy, wrażliwość, wrośnięte włosy.

Ile grafów można pobrać i przeszczepić w trakcie jednego zabiegu?

Ilość pobranych grafów zależy przede wszystkim od wielkości miejsca zabiegowego. Niekiedy pacjent wymaga jedynie uzupełnienia pewnych braków zarostu, a innym razem konieczne jest zrekonstruowanie całego zarostu. Niekiedy podczas jednego zabiegu pobiera się nawet do 2000 grafów.

Czym jest przeszczep z Systemem Smart Graft?

Smart Graft jest to innowacyjne urządzenie stosowane podczas przeszczepu włosów. Zapewnia on doskonałe wyniki przeszczepu i jest to metoda, która niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta. Smart Graft pozwala na skrócenie czasu wykonywania całej procedury do minimum, włosy są bardzo precyzyjnie pobierane i przeszczepiane. System gwarantuje również pobranym graftom odpowiednie środowisko, przez co nie marnuje się żadnych włosów.

Czy są w ogóle jakieś wady przeszczepu włosów?

Korzyści przeszczepu brody przeważają nad wadami, jednakże żaden zabieg nie jest ich całkowicie pozbawiony. Przeszczep brody Wrocław wiąże się z przerzedzeniem włosów z obszaru dawczego czy wystąpieniem krótkotrwałych skutków ubocznych. Należy liczyć się również, z tym że jest to procedura równie kosztowna, jak przeszczep włosów na głowie.

Czy zabieg przeszczepu włosów jest bolesny?

Zabieg transplantacji brody jest całkowicie bezbolesny, gdyż przed całą procedurą pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Nie odczuwa więc żadnego dyskomfortu związanego z przeszczepem, jednakże musi on wytrzymać odpowiednią ilość czasu. W przypadku przeszczepiania dużej ilości graftów zabieg może potrwać nawet do 6 godzin.

Jak szybko po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć?

Nie ma określonego czasu, kiedy można wrócić do swoich zajęć. Wiele zależy od prowadzonego stylu życia.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg przeszczepu, w jakiej porze roku?

Pora roku nie wpływa w żaden sposób na przeszczepione włosy. Jednakże jeśli transplantacja będzie wykonywana w okresie letnim, wówczas nie powinno się narażać obszaru poddanego zabiegowi na silne promieniowanie słoneczne. W okresie zimowy należy ograniczać wychodzenie przez pierwsze dni, jeśli temperatura na zewnątrz jest bardzo niska.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi