+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Podniesienie piersi we Wrocławiu i Warszawie

Podniesienie piersi nazywane również jako mastopeksja jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest uzyskanie naturalnego zaokrąglonego kształtu biustu.

Zabieg podniesienia piersi we Wrocławiu i Warszawie polega na zniwelowaniu nadmiaru skóry w dolnej części piersi, brodawkę i otoczkę lokalizuje się wyżej na odpowiednie miejsce. Niekiedy potrzebne jest także wycięcie części tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej. Dostępnych jest parę sposobów, aby uzyskać preferowane efekty zabiegu, które różnią się od siebie zastosowaną techniką, przez co blizny występują także w odmiennych miejscach. Przeważnie na tę operację decydują się kobiety po przebytej ciąży i karmieniu, a także osoby po odchudzaniu i panie borykające się ze skórą podatną na wiotczenie. Zabieg odznacza się wysoką skutecznością, co ważne można w sposób indywidualny dobrać zastosowaną metodę, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów. Podniesienie piersi może być również połączone z zabiegiem wszczepienia implantów.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Podniesienie piersi we Wrocławiu i Warszawie

Zabieg przywraca piersiom utraconą jędrność, biust zostaje wyraźnie uniesiony, nabiera przy tym pięknego kształtu.

Przed przystąpieniem do operacji pacjentowi podaje się znieczulenie ogólne. Chirurg wykonuje nacięcia skóry, wybierając wcześniej jedną z technik (wokół otoczki brodawki, od otoczki do fałdu podpiersiowego, w kształcie odwróconej litery T). Lekarz wykonuje modelowanie biustu w ten sposób, żeby brodawki oraz otoczki były zlokalizowane na pożądanej przez pacjentkę wysokości. W trakcie zabiegu usuwany jest nadmiar skóry oraz tkanki podskórnej, po czym kształtuje się piersi. W sytuacji, kiedy piersi pacjentki są małe czy też utraciły swą objętość, w trakcie operacji można zastosować dodatkowo implanty czy własny tłuszcz, w celu ich powiększenia. Na końcu skóra zszywana jest śródskórnymi szwami wchłanialnymi, niema więc konieczności ich usuwania.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: od 2 do 3 godzin
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała piersi
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Podniesienie piersi we Wrocławiu i Warszawie

Jak przygotować się do zabiegu ?

W zależności od stanu zdrowia pacjenta lekarz może zlecić wykonanie nie tylko badań rutynowych (układ krzepnięcia krwi, morfologia), ale także inne takie jak: mammografia, USG piersi, RTG płuc, EKG, CRP, badanie ogólne moczu.

Osoby palące papierosy powinny przestać palić na 4 tygodnie przed planowaną operacją, a także tyle samo czasu po jej przeprowadzeniu.

Na 14 dni przed planowanym zabiegiem nie można przyjmować aspiryny oraz wszelkich jej pochodnych.

W dniu zabiegu rano poleca się pacjentce wykąpać w mydle antyseptycznym.

Przed zabiegiem należy koniecznie poinformować lekarza o wszelkich zażytych w niedawnym czasie lekarstw.

Przed operacją należy być na czczo, na sześć godzin przed operacją nie wolno jeść ani pić.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg polecany jest zwłaszcza kobietom borykającym się z problemami obejmującymi dużą asymetrię piersi, co wiąże się z wysokim niezadowoleniem z ich wyglądu.

Radzi się również wykonać podniesienie piersi Wrocław i Warszawa , w sytuacji, kiedy osoba cierpi na wrodzony niedorozwój piersi, zaburzeń typu „pierś tubularna”.

Podniesienie piersi wykonywane we Wrocławiu i Warszawie jest sposobem na poprawę wyglądu kobiety, ale także jej samopoczucia, z tego względu warto zdecydować się na taki krok, jeśli ma się kompleksy z powodu wyglądu biustu i nie dobrze czuje się we własnym ciele.

Najbardziej zadowalające efekty widać zwłaszcza u pań z małym i opadającym biustem, wiele kobiet decyduje się na ten inwazyjny zabieg po przebytej ciąży i po karmieniu piersią, kiedy przez ciąże doszło do opadania piersi.

Podniesienie piersi polecane jest również osobom, u których z racji wieku, zauważyć można spadek jędrności biustu, skóra jest wiotka i biust wyraźnie zaczął opadać.

Jakie efekty daje zabieg ?

Uzyskane efekty dokonania zabiegu podniesienia piersi we Wrocławiu i Warszawie są przeważnie trwałe, jednakże należy mieć na uwadze, że następna ciąża i wiek mogą być powodem utraty jędrności biustu.

Po wykonaniu zabiegu można zauważyć widoczne podniesienie piersi i poprawę kształtu biustu.

Zmienia się wielkość biustu, a brodawki mają nową, optymalną lokalizację.

Podniesienie piersi wiąże się także z usunięciem nadmiaru skóry.

Możliwe jest w trakcie zabiegu także powiększeniu biustu, jeśli pacjentka chce dodatkowo zastosować implanty.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Skazy naczyniowe oraz niedokrwistość
 • Cukrzyca
 • Stany zapalne
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • Zaburzenia krzepliwości
 • Ciąża
 • Infekcja ropna skóry oraz śluzówek

Opinie klientek po zabiegu

Klinika Sky Clinic mieszcząca się we Wrocławiu i Warszawie spełniła wszystkie moje oczekiwania, jest to miejsce przede wszystkim profesjonalne, w którym się po prostu dobrze czułam. Bardzo dziękuję za rewelacyjną opiekę i dobre podejście do pacjenta, dzięki czemu zaufałam personelowi i bez większych obaw przystąpiłam do zabiegu podniesienia piersi. Efekt zabiegu jest zdumiewający zamiast brzydkiego opadającego biustu, mam w końcu piękne i jędrne piersi, co ważne zniknęły wszystkie moje kompleksy!

Wykwalifikowana i godna zaufania kadra to największa zaleta Sky Clinic, czas rekonwalescencji po zabiegi podniesienia piersi przeszłam bardzo dobrze. Zdecydowałam się na podniesienie moich zwiotczałych przez ciąże piersi i jestem mega zadowolona. Biust w końcu jest tam, gdzie powinien, uzyskał jędrność i w końcu nie wstydzę się rozebrać przy partnerze. Moje życie psychiczne się całkowicie odmieniło, czuję się pewniejsza siebie, polecam gorąco wszystkim kobietom zabieg podniesienia piersi.

Spektakularne efekty, mimo wielkich obaw zdecydowałam się na podniesienie piersi i poprawę ich kształtu, a także ich powiększenie. Zabieg przeszłam bez żadnych powikłań, czułam się po nim nawet dobrze mimo delikatnych bóli, a efekty przewyższyły moje wszelkie oczekiwania. Mogą w końcu pochwalić się pięknie wyglądającym, kobiecym biustem. Jestem bardzo szczęśliwa, a co najważniejsze pozbyłam się swoich kompleksów.

Wycięcie nadmiaru skóry

Przywrócenie piersiom odpowiedniego kształtu

Opadanie wskutek bardzo dużych rozmiarów

Podnieść piersi i nadać im bardziej młodzieńczy wygląd

Cennik podniesienie piersi we Wrocławiu i Warszawie

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Kto może zdecydować się na poddanie operacji podniesienia biustu?

Nie ma żadnych granic wiekowych dla tego rodzaju operacji plastycznych, jednakże bardzo ważnym aspektem jest stan zdrowia pacjenta. Przeważnie na podniesienie piersi decydują się osoby po przebytej ciąży oraz karmieniu piersią. Niekiedy na taką operację decydują się osoby młode, które jeszcze nie rodziły, jednak borykają się ze sporym opadnięciem piersi, który jest dla nich dużym problemem natury estetycznej, z tego względu mają duże kompleksy i nie czują się atrakcyjne.

O czym należy pamiętać po wykonanym zabiegu podniesienia piersi?

Poleca się noszenie modelującego biustonosza po operacji przez okres trzech pierwszych miesięcy. Powinno się również zminimalizować aktywność fizyczną przez dwa pierwsze tygodnie. Do pracy można wrócić dosyć szybko, bo jedynie po 2 dobach, o ile praca nie jest zbyt wymagająca, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Warto pamiętać o wszelkich zaleceniach pooperacyjnych, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pewnych powikłań pooperacyjnych, takich jak zapalenie, obrzęk czy krwawienie. Kobieta po wykonanym zabiegu podniesienia piersi powinni o siebie odpowiednio dbać, nie przemęczać się, zalecany jest nieintensywny ruch. Powinna także przez jakiś czas spać na plecach.

Ile wizyt kontrolnych po operacji jest koniecznych?

Kiedy pacjentka wyjdzie z kliniki, powinna przyjść na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do dwóch tygodni po zabiegu. Takie wizyty są konieczne, aby lekarz mógł określić stan pacjentki i to czy rany goją się w sposób prawidłowy i nie wystąpiły żadne infekcje. Następne kontrole odbywają się po sześciu tygodniach i po pół roku.

Czy po podniesieniu piersi można uprawiać sport?

Tak, można przystąpić do aktywności ruchowej. Jednakże nie wcześniej aniżeli miesiąc po zabiegu. Już po upływie pierwszych 30 dni można powoli wracać do sportu, warto to jednak robić spokojnie. Nie należy od razu zaczynać od ciężkich i intensywnych ćwiczeń. Technika zabiegi może się jednak różnić w zależności od rodzaju problemu u danej pacjentki, z tego względu możliwość wrócenia do sportu należy wcześniej skonsultować z lekarzem.

Czy po zabiegu można od razu zajść w ciążę?

Nie istnieją żadne przeciwwskazania, aby pacjentka mogła zajść w ciąże, jednakże dopiero po przejściu okresu rekonwalescencji. Warto mieć jednak na uwadze, iż karmienie piersią czy też spory przyrost wagi na skutek ciąży może doprowadzić do zmiany wyglądu biustu. Taka decyzja powinna być więc odpowiednio przemyślana i podjęta w jak najlepszym momencie. Może to być na przykład czas w okolicy powtórnej operacji.

Czy blizna po operacji jest bardzo widoczna?

Niestety chirurgia medyczna zawsze pozostawia po sobie znaki w postaci blizn. Operacje nie są magią, z tego względu nawet najmniejsza ingerencja chirurgiczna wiąże się z powstaniem blizny. Chirurg dba jedna o to, aby była ona jak najmniejsza. Jeśli chodzi o zabieg podniesienia piersi, blizna zlokalizowana jest na piersiach. Może on znajdować się wokół otoczki, mieć kształt kotwic czy być pionowa, wszystko zależy od rodzaju cięcia. Sposób cięcia musi być wcześniej skonsultowany z klientką kliniki. Wraz z upływem czasu blizna staje się wyblakła i mało widoczna.

Kiedy po wykonanym zabiegu należy zgłosić się do lekarza?

Jeśli pacjentka zauważy jakiekolwiek niepokojące objawy, powinna czym prędzej zgłosić się do lekarza. Takimi objawami może być na przykład ból, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia się rany, gorączka czy obrzęki zwłaszcza po dłuższym czasie, kiedy już nie powinny pojawiać się żadne niepokojące symptomy.

Na jak długo utrzymuje się efekt podniesienia piersi?

Zabieg jest skuteczny i długotrwały. Należy jednak mieć na uwadze, iż przez pewne czynniki mogą one powoli znowu opadać. Wpływa na to na przykład następna ciąża, zmiana wagi czy wiek, wówczas potrzebna będzie kolejna operacja chirurgiczna.

Czy podniesienie piersi jest bezpieczne?

Zabieg ten jest bezpieczny tylko i wyłącznie, kiedy pacjentka będzie stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Zabieg podniesienia piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, wcześniej przeprowadzany jest wywiad i wszelkie konieczne badania, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do operacji.

Ile trwa zabieg podniesienia piersi?

Zabieg trwa około 120-180 minut wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu.

Jakie badania są potrzebne do przeprowadzenia operacji?

Wymagane są między innymi takie badania jak kreatynina, poziom glukozy, elektrolity, wskaźniki krzepnięcia, morfologia, badanie grupy krwi, badanie ogólne moczy, USG piersi i szczepienie p/WZW B.

Czy w trakcie podniesienia piersi można także powiększyć piersi przy użyciu implantów ?

Tak, jest to możliwe po konsultacji z lekarzem.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Endolifting we Wrocławiu i Warszawie

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu i Warszawie

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.