+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Plastyka przedsionka pochwy we Wrocławiu

Plastyka przedsionka pochwy, czyli waginoplastyka, to dostępny we Wrocławiu  zabieg, który doprowadza do zwężenia wejścia do pochwy i poprawy estetyki tkanek wokół krocza.

Zabieg plastyki przedsionka pochwy wykonywany we Wrocławiu polega na stworzeniu bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza. Następnie, dzięki tym nacięciom, wprowadzane są do danego mięśnia nici, a kiedy zostają one zawiązane, zabieg zostaje zakończony. Dlaczego ten zabieg jest tak polecany? Dzięki napięciu tkanek podskórnych tkanki gromadzą się wokół zagnieżdżonych nici, a to daje widoczne efekty, o których możesz przeczytać niżej. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu i jest praktycznie nieinwazyjny. No i najważniejsze – do swoich codziennych aktywności pacjentki wracają już po kilku dniach – szczęśliwsze, bardziej atrakcyjne, pewne siebie.

Plastyka przedsionka pochwy we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Plastyka przedsionka pochwy we Wrocławiu

Kobiety z przed stu lat muszą niesamowicie zazdrościć wrocławskim kobietom XXI w., że mają zabieg plastyki przedsionka pochwy w swoim zasięgu.

Zabieg obejmuje także przygotowania do niego. Konieczne jest wykonanie badania cytologicznego (nie wcześniej, niż 12 miesięcy przed zabiegiem), które zostanie dokładnie ocenione przez lekarza specjalistę przeprowadzającego
z pacjentką wywiad. Później wyznaczany jest termin zabiegu (koniecznie co najmniej 2 tygodnie przed kolejną miesiączką). Sam zabieg jest krótki, przeprowadzany w znieczuleniu i mało inwazyjny – wykonywane są małe nacięcia krocza, wprowadzane do położonego pod skórą mięśnia nici ulegają zagnieżdżeniu w tkankach. Nici nie przesuną się później dzięki haczykom i napięciu tkanek podskórnych. Po zabiegu pacjentka wraca do codziennej aktywności już po kilku dniach, a pełną aktywność seksualną może podjąć po kilku tygodniach – z widocznymi i odczuwalnymi efektami poprawy stanu swojej pochwy.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: okolice intymne
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Plastyka przedsionka pochwy Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowanie do zabiegu:

 • na 6 miesięcy przed zabiegiem należy prowadzić kalendarzyk menstruacyjny. który pomoże ustalić datę zabiegu,
 •  nie wcześniej niż 12 miesięcy przed zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne,
 • należy stosować antykoncepcję na 9 miesięcy przed wykonaniem zabiegu
 • ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania go,
 • po spełnieniu powyższych punktów spotkać się z lekarzem naszej kliniki, który zakwalifikuje do zabiegu, wyjaśni wszystkie wątpliwości i umówi konkretny termin,
 • na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków mających działanie rozrzedzające krew.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Dedykujemy ten zabieg szczególnie:

 • kobietom po jednym lub wielu porodach, jeżeli po porodzie drogami naturalnymi stan ich okolic intymnych się pogorszył,
 • kobietom odczuwającym zmniejszone napięcie mięśni krocza i pochwy,
 • kobietom, którym względy estetyczne i funkcjonalne uniemożliwiają uzyskanie pełnej satysfakcji z seksu,
 • kobietom, u których stwierdzono nieprawidłowości w budowie lub funkcji pochwy oraz krocza,
 • kobietom, które posiadają blizny po nacięciu krocza.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • Pierwszym i najbardziej spektakularnym efektem jest zwężenie ścian pochwy i zwiększenie napięcia mięśni pochwy i krocza.
 • Polepszeniu ulega wygląd zewnętrzny krocza – po zabiegu jest on bardziej estetyczny, pacjentka jest bardziej pewna siebie.
 • Po zabiegu doznania seksualne pacjentek ulegają znacznemu wzrostowi, wliczając w to mocniejsze orgazmy.
 • Zabieg jest krótki i prosty, a jego efekty utrzymują się przez wiele lat.
 • Ból związany z defektami budowy pochwy lub krocza ulega zmniejszeniu.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania:

 • Ostry stan zapalny pochwy, o którym może świadczyć ból podczas stosunku seksualnego, świąd i pieczenie pochwy.
 • Ostre zapalenie sromu objawiające się bólem, pieczeniem, podwyższoną temperaturą miejsca w którym jest ognisko zapalne, zaczerwienieniem skóry z białymi nalotami.
 • Uczulenie na leki, których używa się do znieczuleń, ponieważ zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu.
 • Ciężkie zaburzenia krzepliwości krwi, które stanowią ryzyko krwotoku.
 • Miesiączka – termin zabiegu jest ustalany tak, aby zabieg odbył się możliwie jak najwcześniej przed kolejnym krwawieniem menstruacyjnym.
 • Ciąża. W okresie ciąży w okolicach intymnych nie powinno się wykonywać zabiegów, które nie są niezbędne.
 • Obecność choroby nowotworowej uniemożliwia wykonanie zabiegu.

Opinie klientek po zabiegu

a)
Dokładnie 6 lat temu urodziłam mojego synka. Poród drogami naturalnymi niestety był pełen komplikacji, byłam na nie przygotowana, jednak od tamtej pory nie byłam zadowolona ze swojego wyglądu… seks nie przynosił już przyjemności… czasami żałowałam, że nie zdecydowałam się na cesarskie cięcie. Mój ginekolog wysłał mnie do wrocławskiej kliniki, gdzie polecono mi zabieg waginoplastyki… No same plusy. Sam zabieg trwał kilkadziesiąt minut, bez nieprzyjemności, lekarz i pielęgniarki stanęli na wysokości działania. Opieka pozabiegowa też niczego sobie. Ja bardzo polecam, bo sama nie żałuję.
b)
Polecam! Wrocławską klinikę na Ołtaszyńskiej znam od lat. Każdy zabieg wykonany tutaj poprawia jakość mojego życia – a zrobiłam tych zabiegów już kilkanaście, ostatnio właśnie groźnie brzmiącą „plastykę przedsionka pochwy”. Wiedziałam że oddaję się w dobre ręce, ale i tak miałam obawy. Bezpodstawnie, bo zabieg okazał się praktycznie bezbolesny, a dziewczyny się mną porządnie zaopiekowały. Wszystko, co mówią o efektach jest prawdą, nie owijają w bawełnę, jest super.

c)
Zabiegowi poddałam się dokładnie 8 tygodni temu. Wróciłam już do seksu, byłam optymistką, ale efekty przewyższyły moje najśmielsze oczekiwania. Czuję się znowu jak nastolatka przeżywająca swoje pierwsze razy!!!!
d)
Plastykę przedsionka pochwy lekarz polecił mojej mamie, która po urodzeniu mnie i moich 6 braci cierpiała z powodu deformacji okolic rodnych. Zabiegowi poddałyśmy się obie i obie jesteśmy zadowolone z opieki nad nami i z rezultatów.

Plastyka przedsionka pochwy

Powrót do formy sprzed ciąży

Plastyka przedsionka pochwy

Przywrócenie napięcia tkankom

Plastyka przedsionka pochwy

Poprawa komfortu podczas współżycia

Plastyka przedsionka pochwy

Redukcja asymterii

Cennik Plastyka przedsionka pochwy we Wrocławiu

OpisCena
Plastyka przedsionka pochwy od 1900 zł do 2500 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg może mieć niebezpieczne dla mojego zdrowia komplikacje?

Nie. Zabieg jest przeprowadzany tylko dla kobiet, które spełniły wymagania i nie mają przeciwwskazań do wykonania go. Plastyka przedsionka pochwy jest wykonywana przez lekarza w sposób bardzo mało inwazyjny, obejmujący stworzenie kilku nacięć i wprowadzenie tylko jednej lub dwóch nici do mięśnia położonego płytko pod skórą. Ryzyko komplikacji jest bardzo małe, w naszej klinice we Wrocławiu  do tej pory się nie zdarzyły.

Po jakim czasie od wykonania plastyki przedsionka pochwy wracam do pełnej aktywności fizycznej, do pracy, do seksu?

Sam zabieg trwa do 60 minut, po kilku godzinach pacjentka wraca do domu, gdzie powinna przez kilka dni odpoczywać. Później można wrócić do pracy, do sportu i innych aktywności fizycznych. Powrót do bezbolesnej aktywności seksualnej następuje w ciągu kilku tygodni od wykonania zabiegu, jednak opinie naszych pacjentek potwierdzają, że na efekty w tej sferze warto czekać.

Kto wykonuje zabieg? Czy oddaję się w dobre ręce?

Zabieg wykonuje lekarz z wieloletnim doświadczeniem w danej dziedzinie. W naszym zespole mamy lekarzy chirurgów, ginekologów, dermatologów, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalną opiekę na najwyższym poziomie przed, w trakcie i po wykonaniu zabiegu.

Czy zabieg plastyki przedsionka pochwy będzie musiał być powtarzany?

Nie, o ile nie pojawią się nowe deformacje okolic krocza (np. z powodu porodu siłami natury). Zabieg plastyki przedsionka pochwy jest jednorazowy i przynosi stałe, widoczne i odczuwalne efekty już po jednokrotnym wykonaniu zabiegu i nie trzeba go już później powtarzać.

Jak muszę o siebie dbać po zabiegu?

Przede wszystkim do wystąpienia krwawienia menstruacyjnego, które powinno się pojawić około 2-3 tygodni po zabiegu, należy stosować środki do higieny intymnej do przemywania okolic krocza. Te środki powinny mieć działanie odkażające, to działanie zagwarantuje pełny i szybki powrót do aktywności seksualnej i zapobiegnie zakażeniom w tej delikatnej okolicy ciała kobiety

Czy dostanę znieczulenie?

Tak, dbamy o nasze pacjentki i ich szybki powrót do codziennej rutyny, dlatego używamy znieczuleń miejscowych, dzięki którym pacjentka może wrócić do domu tego samego dnia po wykonaniu zabiegu. Przy znieczuleniu ogólnym pacjentka musiałaby zostać w klinice jeszcze co najmniej jedną dobę. Przy wykonywaniu zabiegu na delikatnych tkankach okolic intymnych znieczulenie jest konieczne.

Czy po zabiegu plastyki przedsionka pochwy będę mogła zajść w ciążę?

Tak, zabieg nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji, które mogłyby wpłynąć na płodność pacjentki. Trzeba tylko odczekać kilka niezbędnych dla gojenia się tygodni do powrotu do stosunków seksualnych. Po tym czasie nie tylko można zajść w ciążę, ale też satysfakcja z seksu będzie większa.

Jakie są korzyści wynikające z poddania się zabiegowi?

Po pierwsze – zdrowotne. Poprawione zostaje napięcie mięśni krocza i pochwy, deformacje krocza wywołane różnymi, często związanymi z porodem urazami, zostają poprawione. Po drugie – samopoczucie pacjentek jest lepsze po zabiegu. Niejednokrotnie czują się one bardziej kobiece, czasami przeżywają drugą młodość.

Czy zabieg plastyki przedsionka pochwy jest warty swojej ceny?

Dbanie o swoje zdrowie zawsze jest warte swojej ceny. Zabieg plastyki przedsionka pochwy niesie ze sobą dużo korzyści, ale jest dedykowany dla kobiet, które z różnych powodów mają problemy związane ze swoimi okolicami intymnymi.

Czy muszę zażywać jakieś leki po przejściu zabiegu?

To zależy od tego, jak pacjentka reaguje na ból, który występuje w trakcie gojenia. Mimo, że w trakcie zabiegu wykonywane jest tylko kilka małych nacięć, to może się pojawić ból, który niweluje się z użyciem zwykłych środków przeciwbólowych. Trzeba także wyjątkowo dbać o higienę okolic intymnych, aby nie doszło do zakażeń.

Jaki jest koszt zabiegu plastyki przedsionka pochwy?

W naszej wrocławskiej klinice za zabieg przy użyciu 1 nici trzeba zapłacić 1900 zł, a za zabieg przy użyciu 2 nici cena wynosi 2500 zł. Są to ceny, które gwarantują nam utrzymanie pełnego profesjonalizmu i najwyższej jakości sprzętu, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności.

Czy mogę liczyć na opiekę po zabiegu?

Tak, nie zostawiamy naszych pacjentek bez opieki. Stawiamy na jakość i zależy nam na najlepszych efektach, jakie da się dla danej pacjentki osiągnąć.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Ginekologia estetyczna we Wrocławiu

zeroki zakres zabiegów ginekologii estetycznej pomaga poprawić wygląd okolic intymnych pacjentek, regeneruje te okolice oraz poprawia ich nawilżenie. Likwidują także krepujący problem nietrzymania moczu oraz  poprawia jakość współżycia.

Labioplastyka we Wrocławiu

Labioplastyka chirurgiczna to znakomite rozwiązanie dla wszystkich pań, dla których zbyt duże wargi sromowe mniejsze stanowią problem natury estetycznej lub praktycznej. Zabieg zmniejszeniający wargi sromowe poprawa wygląd okolic intymnych, a także zmniejsza ryzyko występowania otarć, podrażnień czy przesuszeń w ich obrębie.

Laserowa rewitalizacja pochwy we Wrocławiu

Laserowa rewitalizacja pochwy gwarantuje przywrócenie komfortu okolicom intymnym kobiet. Zabieg polega na oddziaływaniu światła laserowego na włókna kolagenowe. Wprowadzona do pochwy głowica lasera podgrzewa włókna, a te w efekcie obkurczają się, co powoduje z kolei poprawne napięcie okolic intymnych.