+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Plastyka brzucha we Wrocławiu

Plastyka brzucha we Wrocławiu (abdominoplastyka) polega na chirurgicznym usunięciu nadmiernej skóry z okolic śródbrzusza i podbrzusza wraz z tkanką tłuszczową. Dzięki temu brzuch staje się napięty, jędrny i znacznie szczuplejszy.

Plastyka brzucha pozwala uzyskać estetyczny wygląd brzucha. Bardzo często zdarza się, że sama dieta i ćwiczenia fizyczne nie są w stanie zredukować nadmiaru tłuszczu w okolicach brzucha i zwiotczałej skóry. Wpływa to na poczucie własnej wartości, pewność siebie i nastrój. Może nawet być przyczyną depresji. Abdominoplastyka pozwala osobom borykającym się z takimi problemami poczuć dobrze we własnej skórze i zmienić nastawienie do własnej osoby. Zabieg plastyki brzucha we Wrocławiu okazuje się być remedium na zaistniałe problemy.
Nisko umiejscowiona blizna i płaski brzuch pozwalają na to, by bez skrępowania czy kompleksów przebywać na plaży w stroju kąpielowym. Dodatkowo u większości kobiet po porodzie dochodzi do rozstępu powięzi mięśni prostych brzucha, co nie pozwala na uzyskanie smukłej i pięknej talii. Plastyka brzucha we Wrocławiu jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Abdominoplastyka pozwala na poprawę kształtu brzucha i napięcia mięśni prostych brzucha.
Plastyka powłok brzusznych w naszej wrocławskiej klinice pozwala na uzyskanie bardzo satysfakcjonujących dla pacjenta rezultatów kosmetycznych a nowy wygląd doda pewności siebie.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Plastyka brzucha we Wrocławiu

Plastyka brzucha poprzedzona jest wykonaniem badań laboratoryjnych pozwalających bezpiecznie podać środki znieczulające (wskaźniki układu krzepnięcia, morfologia, elektrolity i inne).

Cały zabieg plastyki brzucha trwa od 3 do 5 godzin w zależności od rozległości zabiegu. Nacięcie wykonuje się poziomo w podbrzuszu. Pozwala to na łatwe zakrycie blizny. Ponadto w trakcie zabiegu wzmacnia się napięcie mięśni prostych brzucha, co prowadzi do wysmuklenia sylwetki i podkreślenia talii. Szwy zdejmuje się po około 14 dniach. Zasinienie oraz obrzęk zazwyczaj trwają około 2 tygodnie. W pierwszym czasie po operacji można odczuwać napięcie mięśni brzucha, które będzie ustępowało z czasem. Przez kolejne tygodnie zaleca się masaże blizn pooperacyjnych i brzucha, a także noszenie pasa uciskowego.
Ważne jest, by przez około miesiąc nie podejmować nadmiernego wysiłku fizycznego.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: ok. 3 godzin
  • Wykonywany przez  lekarza
  • Części ciała brzuch
  • Inwazyjność zabieg inwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Plastyka brzucha we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Zabieg plastyki brzucha poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, ale również aby zabieg abdominoplastyki nie wiązał się ze stresem, warto zastosować się do wskazań dotyczących przygotowania do zabiegu.
• Należy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych lekach i suplementach oraz o uczuleniach na leki,
• Wykonuje się wszystkie zlecone przez lekarza badania krwi i badania obrazowe,
• W przypadku osoby palącej zaleca się zaprzestania palenia na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem,
• Na minimum 4 tygodnie przed planowaną abdominoplastyką należy zaprzestać stosowania wszystkich antykoncepcyjnych leków hormonalnych,
• Ważne jest, aby utrzymywać zdrową dietę zapewniającą odpowiednią ilość mikroelementów i białka, co pozwoli na prawidłowe gojenie ran,
• Około 14 dni przed operacją zabronione jest przyjmowanie leków wpływających na procesy krzepnięcia krwi oraz leków z grupy salicylanów, takich jak np. Polopiryna czy Aspiryna,
• Leki stosowane przewlekle należy przyjmować nadal, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego,
• Na kilka dni przed planowanym zabiegiem zaleca się nieprzyjmowanie środków przeciwbólowych z grupy NLPZ (ketonal, ibuprofen, apap itp.).

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg wykonuje się u mężczyzn i kobiet borykających się z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, a także wiotkości skóry.
Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są:
• Zwiotczenie powłok brzusznych po dużej utracie wagi,
• Nadmiar skóry na brzuchu pozostały po przebytej ciąży,
• Rozejście mięśni brzucha z różnych przyczyn,
• Utrata elastyczności skóry brzucha związana z wiekiem,
• Stany po operacjach, po których doszło do osłabienia przedniej ściany brzucha lub przepukliny,
• Osłabiona muskulatura i napięcie przedniej ściany brzucha,
• Osłabienie napięcia mięśni po cesarskim cięciu,

Jakie efekty daje zabieg ?

Zabieg plastyki brzucha we Wrocławiu i Warszawie niesie za sobą szereg nieprzecenionych korzyści. Pacjenci, którzy w wyniku dużej utraty masy ciała borykają się z problemem wiotkiej i obwisłej skóry, po ciężkiej pracy i wyrzeczeniach związanych z procesem utraty wagi mogą popaść w zniechęcenie i kompleksy. Zabieg plastyki brzucha pozwala tym pacjentom na osiągnięcie satysfakcji z własnego wyglądu. Kobiety po przebytej ciąży są jedną z najliczniejszych grup poddających się abdomisoplastyce. Zabieg pozwala na odzyskanie pewności siebie i zmianę sposobu oceny własnej osoby.
Najistotniejszą korzyścią zabiegu jest pozbycie się nadmiernej ilości wiotkiej skóry oraz wzmocnienie napięcia i siły mięśni prostych brzucha, czyli osiągnięcie efektów, których nie da się uzyskać innymi sposobami.

Przeciwskazania do zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu, tak i przy zabiegu plastyki powłok brzusznych istnieją pewne przeciwwskazania.
Głównymi przeciwwskazaniami są:
• Aktywna choroba infekcyjna lub przeziębienie,
• Nieleczona cukrzyca,
• Zaburzenia krzepliwości krwi,
• Infekcje ropne i zapalne skóry,
• Nieleczone nadciśnienie tętnicze,
• Zakrzepica żylna,
• Nieleczone choroby serca,
• Ciąża,
• Nieleczona astma oskrzelowa.

Opinie klientek po zabiegu

”Mój problem z nadmiarem skóry na brzuchu i utratą jędrności zaczął się po drugiej ciąży. Brzuch był obwisły, pełen rozstępów i wyglądał fatalnie. Przestałam czuć się atrakcyjna. Ratunkiem okazała się plastyka brzucha. Obecnie jest jędrniejszy i napięty bardziej niż przed pierwszą ciążą.” – Anna z Poznania.

”Moim największym kompleksem była nadwaga. Borykałem się z tym problemem przez większość życia. Zabrałem się za siebie i w ciągu roku schudłem 20 kilogramów. To odbiło się niestety negatywnie na mojej skórze. Abdominoplastyka pozwoliła na usunięcie pozostałości po mojej dawnej nadwadze i sprawiła, że poczułem się pewnie w swoim ciele”. – Krzysztof z Wrocławia

Ujędrnienie i wymodelowanie

Usunięcie nadmiaru skóry

Naprężenie mięśni

Liftingiem brzucha

Cennik plastyka brzucha we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jak długo po zabiegu utrzymuje się zasinienie i obrzęk?

Po zabiegu plastyki brzucha obrzęk i zasinienie nie są niczym niepokojącym. Zazwyczaj stopniowo ustępują po około 2 tygodniach.

Czy blizna po zabiegu jest widoczna?

Nacięcie wykonuje się w dolnych partiach brzucha. Pozwala to na łatwe ukrycie blizny pod bielizną lub odzieżą. Przez kilka pierwszych miesięcy blizny po operacji mogą być różowe, jednak stopniowo bledną po kilku miesiącach. Pacjenci najczęściej podkreślają, że korzyści płynące z zabiegu przewyższają tą niewielką niedogodność, jaką jest blizna.

Jestem palaczem, czy są jakieś przeciwwskazania do palenia po zabiegu?

Osobom chcących poddać się zabiegowi abdominoplastyki zaleca się zaprzestania palenia na około miesiąc przed operacją. Po zabiegu również stosowanie nikotyny jest niewskazane, ponieważ opóźnia ona proces gojenia ran i upośledza ukrwienie operowanego miejsca.

Jak szybko mogę wrócić do pracy?

Po zabiegu plastyki brzucha powrót do pracy możliwy jest po upływie 3-6 tygodni. Zależne jest to jednak od specyfiki pracy. Czasem konieczne jest przedłużenie tego okresu do 8 tygodni. Na wczesnym etapie gojenia ran niewskazane jest dźwiganie ciężkich przedmiotów.

Czy po operacji mogę wrócić do normalnej aktywności fizycznej?

W pierwszym etapie rekonwalescencji nadmierna aktywność fizyczna jest niewskazana. Dotyczy to nie tylko ćwiczeń fizycznych, ale aktywności fizycznej w ogóle. Co za tym idzie również nadmiernego przeciążenia w trakcie obowiązków domowych. Stopniowy powrót do ćwiczeń i ogólnej aktywności fizycznej zalecany jest po upływie 8 tygodni.

Dlaczego po zabiegu trzeba nosić gorset uciskowy?

Po zabiegu plastyki powłok brzusznych zaleca się noszenie gorsetu uciskowego przez okres od 6 do około 8 tygodni. Noszenie gorsetu uciskowego ma bardzo pozytywny wpływ na przebieg rekonwalescencji. Niweluje odczuwanie bólu, ogranicza obrzęk operowanej okolicy, usprawnia proces gojenia a także wzmacnia brzuch stanowiąc dla niego swojego rodzaju podporę.

Czy można przyjmować leki antykoncepcyjne tak, jak dotychczas?

Zaleca się nieprzyjmowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych ani hormonalnej terapii zastępczej na minimum 4 tygodnie przed operacją.

Czy po zabiegu mogę normalnie korzystać z solarium i sauny?

Nie. Po abdominoplastyce korzystanie zarówno z sauny, jak i solarium nie jest wskazane. Okres ten trwa od kilku do nawet 6 miesięcy po zabiegu.

Czy będąc lekko przeziębionym można poddać się zabiegowi?

Czynna infekcja lub przeziębienie są jednym z przeciwwskazań do zabiegu. Operacja wykonywana jest wyłącznie u pacjentów w ogólnym dobrym stanie zdrowia i mających prawidłowe wyniki badań.

Czy przed operacją należy wykonać dodatkowe badania?

Przed zabiegiem przeważnie zaleca się wykonanie RTG klatki piersiowej, czasem również EKG oraz badania krwi – CRP, elektrolity, układ krzepnięcia (INR, APTT), morfologia krwi, kreatynina we krwi, białko we krwi, glukoza we krwi. Czasem zleca się ogólne badanie moczu. Konieczne do wykonania badania mogą różnić się u poszczególnych pacjentów. Czasem ze względu na stan zdrowia pacjenta oraz przy wątpliwościach dotyczących jego zdrowia lekarz może zalecić dodatkowe badania. Warto w tej kwestii zaufać ekspertom.

Czy po operacji odczuwa się silny ból?

W ciągu pierwszych dni ból niwelowany jest środkami przeciwbólowymi, pomagającymi w najtrudniejszym okresie bezpośrednio po zabiegu. Dolegliwości mogą nasilać się przy określonej aktywności fizycznej, dlatego zaleca się jej ograniczenie. Pomocne w minimalizowaniu dyskomfortu jest spanie na boku w lekko zgiętej pozycji, by dodatkowo nie napinać mięśni i skóry brzucha. Gorset uciskowy, zalecany do noszenia po operacji również pomaga minimalizować doznania bólowe.

Kiedy jest widoczny pierwszy efekt po operacji?

Pierwszy efekt jest widoczny tuż po operacji. Nie jest on jednak efektem ostatecznym, ponieważ stopniowo w ciągu kilku tygodni będzie zmniejszał się obrzęk, a struktura i kształt powłok brzusznych ulegnie przebudowie. O ostatecznym efekcie można mówić po kilku miesiącach lub do nawet 6 miesięcy. Aby uzyskać i utrzymać jak najlepsze rezultaty należy kontrolować masę ciała, wdrożyć aktywność fizyczną po okresie rekonwalescencji i stosować zdrową dietę, by uniknąć wahań wagi.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.