+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

MACS lift - korekcja twarzy we Wrocławiu

Nowoczesna i skuteczna metoda MACS lift – korekcja twarzy dostępna już we Wrocławiu!

MACS lift – korekcja twarzy to najnowsza technika polegająca na podnoszeniu skóry twarzy. Zabieg ma na celu przede wszystkim wykonanie nacięcia, a następnie odpreparowania skóry. Specjalista podnosi układ powięziowo-mięśniowy przy użyciu dwóch albo trzech (w zależności od ilości skóry) szwów, a jednocześnie usuwa nadmiar skóry. Warto nadmienić, że zabieg korekcji twarzy MACS lift nie jest zbyt bolesny – przeprowadza się go w znieczuleniu  miejscowym, a okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, najczęściej trwa do jednego tygodnia. Blizny z kolei są po kilku tygodniach niemalże niewidoczne, przebiegają wzdłuż owłosionej skóry oraz na małych odcinku koło ucha, dlatego też nie trzeba martwić się o jakiekolwiek widoczne rany. Po zabiegu pacjentka ma zakładany opatrunek wokół głowy, który należy trzymać przez około dwa dni. Obrzęki i zasinienia znikają po około pięciu do siedmiu dni, a szwy usuwane są po ośmiu dniach.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

MACS lift - korekcja twarzy we Wrocławiu

Odkryj piękno swojego ciała dzięki korekcji twarzy MACS lift i zakochaj się w sobie na nowo.

MACF lift korekcja twarzy to zabieg, który wykonuje się w miejscowym, jednak aby zapisać się na zabieg, należy wcześniej spotkać się z lekarzem na konsultacji, dzięki której odbywa się kwalifikacja do wykonania zabiegu. Na podstawie pozytywnych wyników badań laboratoryjnych, specjalista decyduje, czy korekcja twarzy jest możliwa do przeprowadzenia.

Na samym początku chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie przed uchem, a następnie odpreparowuje skórę i unosi wspomniany już wcześniej układ powięziowo-mięśniowy, mocując go przy użyciu do trzech szwów. Korekcja tego typu pozwala na lepsze napięcie skóry oraz sprawienie, by twarz wyglądała pięknie i naturalnie, ale należy pamiętać o tym, że nie może być ona zbyt mocno naciągnięta, bowiem wówczas może pojawić się efekt maski. Na samym końcu nadmiar skóry jest usuwany, a nacięcie przed uchem zostaje zeszyte. Lekarz z kolei zakłada szwy, opatrunki oraz specjalną maskę pozabiegową, którą należy nosić przez około dwa tygodnie od wykonanego zabiegu.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: od 2 do 3 godzin
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała twarz
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

MACS lift - korekcja twarzy we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed poddaniem się zabiegowi korekcji twarzy, należy udać się na specjalne konsultacje, które przeprowadza lekarz-specjalista. Na podstawie wywiadu oraz wyników badań laboratoryjnych, ocenia on, czy pacjentka jest gotowa do zabiegu MACS lift. Niejednokrotnie zalecana jest również odpowiednia profilaktyka, która polega na stosowanie właściwych antybiotyków. Z ich pomocą można uniknąć powstaniu różnych powikłań, między innymi w postaci wystąpienia stanów zapalnych ran. Na co najmniej trzydzieści dni przed planowanym zabiegiem konieczne jest również odstawienie palenia tytoniu – pozwala to na właściwe preparowanie tkanek oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia brzeżnej martwicy skóry. Pacjenci muszą również przed korekcją twarzy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ciśnienie tętnicze we krwi – należy je regularnie monitorować.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Nie ma konkretnych i głównych wskazań co do tego, kto powinien poddać się liftingowi twarzy MACS lift. Przede wszystkim jest to zabieg, który ma na celu poprawę estetyki obszarów twarzy. W głównej mierze takiej operacji poddają się osoby, które zauważyły u siebie spadek gęstości oraz elastyczności skóry, spowodowany procesem starzenia się, głębokie zmarszczki, w tym mimiczne oraz utratę owalu twarzy.

MAC lift to zabieg, który przede wszystkim cieszy się dużą popularnością wśród osób starszych, po pięćdziesiątym roku życia. To właśnie wtedy skóra twarzy traci napięcie skóry i cierpi na tym jej ogólna estetyka.

Jakie efekty daje zabieg ?

Nie da się ukryć, że MACS lift korekcja twarzy to zabieg niezwykle skuteczny i godny XXI wieku. Posiada wiele zalet oraz pozwala na uzyskanie widocznych efektów po stosunkowo niedługim czasie. Jest to przede wszystkim delikatny oraz naturalnie prezentujący się lifting skóry, podnoszący nie tylko estetykę naszego wyglądu, ale również i pozwalającego na poprawę własnego samopoczucia. Zmiany są widoczne już po zaledwie jednym zabiegu, który trwa maksymalnie do dwóch godzin. Tuż po operacji poprawia się owal twarzy, a skóra staje się wyraźnie odmłodzona. W porównaniu z normalnym, standardowym liftingiem chirugicznym, MACS lift posiada o wiele mniejszą inwazyjność. Co ciekawe, efekty są trwałe i nie trzeba powtarzać zabiegu. Dzięki niemu, możemy zyskać atrakcyjniejszy, młodszy wygląd, co zauważą wszyscy nasi znajomi.

Przeciwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu liftingu twarzy wymienia się między innymi:

 • epilepsję;
 • skazy naczyniowe;
 • infekcje bakteryjne;
 • infekcje wirusowe;
 • choroby skórne;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • ostre choroby bakteryjne oraz wirusowe skóry;
 • ciąża;
 • okres laktacji;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • niedawno odbyta albo trwająca antybiotykoterapia.

Opinie klientek po zabiegu

Przeszłam zabieg korekcji twarzy MACS lift trzy tygodnie temu. Obawiałam się bólu i widocznych blizn, ale okazuje się, że całkowicie niepotrzebnie! Moja twarz odmłodniała o jakieś piętnaście lat, rany zniknęły po zaledwie tygodniu od operacji, a ja czuję się znacznie pewniej i lepiej. Moi znajomi sami zwracają uwagę na mój wygląd, a mąż wciąż uważa, że ktoś podmienił mu żonę. Polecam wszystkim wahającym się!

MACS lift odmienił moje życie i wcale nie przesadzam ani nie żartuję. Wcześniej z każdym miesiącem czułam się coraz gorzej, nie mogłam odpędzić się od myśli, że się starzeję, jestem coraz brzydsza i każdy śmieje się z mojej obwiśniętej skóry. Bałam się wyjść na ulicę, do pracy czy ze znajomymi. W końcu znalazłam ofertę kliniki we Wrocławiu , która przeprowadza takie zabiegi. Miałam pewne obiekcje, ale wiedziałam też, że nie mam nic do stracenia i tak oto zapisałam się na wizytę, a po pozytywnych wynikach poddałam się operacji. Dziś jestem pełna energii, znacznie pewniejsza siebie i zadowolona z życia. Polecam każdemu!

Poddałam się korekcji twarzy MACS lift dwa miesiące temu i dzisiaj znajomi nie poznają mnie na ulicy. Efekty o jakich w życiu nawet nie śniłam, wyglądam na jakieś dziesięć lat młodziej, a niektórzy myślą nawet, że moja córka to moja siostra.

Lifting twarzy

Zabieg redukujący oznaki starzenia skóry twarzy

Zabieg przywraca młodszy, atrakcyjniejszy wygląd

Naturalnie prezentujący się lifting skóry

Cennik MACS lift - korekcja twarzy we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg MACS lift boli?

Zabieg odbywa się przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, ale w trakcie gojenia się ran pooperacyjnych, pacjent może odczuwać umiarkowany ból. Mimo to, każdy ma inną tolerancję bólu, dlatego jedni czują go bardziej, a inni – mniej.

Ile powinna trwać rekonwalescencja?

Rekonwalescencja po MACS lift trwa do miesiąca czasu, jednak efekty końcowe są widoczne dopiero po całkowitej regeneracji ciała. To z kolei jest uzależnione od zdolności organizmu, w związku z czym jest to kwestia indywidualna. Zwykle można je zauważyć po około dwóch do trzech miesięcy. Wówczas blizny bledną i są niemalże niewidoczne.

Czy zabieg jest inwazyjny?

Zabieg charakteryzuje się niewielką inwazyjnością. Oznacza to zatem, że jego bezpieczeństwo jest niezwykle duże, a powikłania występują niezwykle rzadko.

Jakie efekty daje korekcja twarzy MACS lift?

Przede wszystkim zabieg liftingu twarzy MACS lift pozwala na przywrócenie pacjentom młodszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu. Twarz ulega pewnego rodzaju metamorfozie, przemianie na lepsze, w związku z czym lepsze jest również samopoczucie pacjentów. Innowacyjny zabieg redukuje oznaki starzenia się skóry, a efekty są widoczne stosunkowo szybko.

Czy konsultacja przed zabiegiem jest konieczna?

Tak, konsultacja przed zabiegiem jest obowiązkowa. Nie wolno poddać się operacji przed spotkaniem z lekarzem. Zanim dojdzie do liftingu twarzy, konieczne jest omówienie wszystkich kwestii z chirurgiem oraz zaplanowanie metody chirurgicznej czy zakresu zabiegu. Specjalista kieruje pacjenta również na badania laboratoryjne, które potwierdzą, że nie ma przeciwwskazań do wykonania korekcji.

Jakie zabiegi można łączyć z MACS lift?

Istnieje naprawdę wiele zabiegów, które można wykonać w tym samym znieczuleniu, co MACS lift. Są to między innymi:

 • lifting twarzy i plastykę powiek (górnych lub dolnych);
 • lifting twarzy i lifting brwi  lub czoła;
 • lifting twarzy i face lipofilling;
 • lifting twarzy i lip lift;
 • lifting twarzy i lifting szyi;
 • lifting twarzy i liposukcję podbródka.

Co wchodzi w cenę zabiegu?

Cena zabiegu korekcji twarzy zawiera wszystkie koszty związane z przeprowadzeniem zabiegu, podaniem znieczulenia, a także pobytem w klinice wraz z opieką lekarską, maską pozabiegową (elastyczną), zdjęciem szwów oraz wizytami kontrolnymi.

Czy muszę nosić maskę po zabiegu?

Tak, noszenie maski elastycznej jest konieczne. Należy ją nosić przez około dwa tygodnie. Pomaga ona w przyspieszeniu procesu gojenia oraz obkurczania się tkanek. Najczęściej nosi się ją przy wykonaniu dwóch liftingów: MACS lift oraz pełnej korekcji twarzy. Nie dotyczy z kolei liftingu czoła oraz brwi.

Jak długo utrzymują się efekty po korekcji twarzy?

Efekty liftingu twarzy MACS lift utrzymują się nawet przez kilkanaście lat. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy organizm inaczej reaguje na proces starzenia się, w związku z czym upływ czasu może inaczej wpływać na efekty oraz ich trwałość. Tego – niestety – nie da się zatrzymać. Mimo wszystko, korekcja twarzy pozwala na odmłodzenie jej nawet o kilkanaście lat, dzięki czemu pacjent może poczuć się lepiej i pewniej.

Czy mogę myć głowę po zabiegu?

Nie. Głowę można umyć po raz pierwszy od zabiegu dopiero po siedmiu dniach. Zwykle czynność tę wykonuje się w klinice i przy pomocy pielęgniarki. Przez pierwszy tydzień bowiem głowa jest owinięta elastyczną maską, czyli specjalnym rodzajem opatrunku, której nie wolno ściągać.

Kiedy zdejmowane są szwy?

Szwy są zdejmowane w dwóch etapach. Pierwszy oznacza, że zdejmujemy je po tygodniu od zabiegu. Podczas wizyty pierwszej pielęgniarka myje głowę, a następnie zakładana jest maska elastyczna. Drugi etap ma miejsce po dwóch tygodniach – wtedy zdejmowane są pozostałe szwy, a pacjenci wychodzą z kliniki bez maski pooperacyjnej. Mogą się zatem cieszyć efektem liftingu twarzy, a także wyraźnie młodszym wyglądem swojej skóry.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/