+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Likwidacja ginekomastii we Wrocławiu

Profesjonalne usunięcie ginekomastii metodą chirurgiczną, to skuteczny sposób na pozbycie się wstydliwego problemu.

Ginekomastia jest schorzeniem, które polega na jedno- lun dwustronnym powiększeniu gruczołów piersiowych. Jest to problem dotykający sporą część dorosłych mężczyzn. Można wyróżnić dwa rodzaje schorzenia: ginekomastię właściwą, która polega na niekontrolowanym rozroście tkanki gruczołowej oraz pseudoginekomastię, zwaną lipomastią. Główną przyczyną ginekomastii właściwej są zaburzenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego. W przypadku ginekomastii właściwej konieczne staje wykonanie inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, który łączy w sobie operacyjne wycięcie nadmiaru tkanki gruczołowej oraz liposukcję. W celu zidentyfikowania rodzaju schorzenia wykonuje się badanie USG piersi. W przypadku pacjentów zgłaszających się jedynie z problemem zbyt dużej tkanki tłuszczowej w okolicy piersiowej I lub II stopnia, zazwyczaj wystarczy wykonać zabieg liposukcji, ponieważ skóra nie jest zbytnio rozciągnięta z czasem samoistnie się obkurcza. Natomiast bardzo duże nadmiar tkanki tłuszczowej, czyli lipomastia III stopnia, wymaga usunięcia tkanki wraz z nadmiarem rozciągniętej skóry.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Likwidacja ginekomastii we Wrocławiu

Popraw jakość swojego życia. Jeśli cierpisz na ginekomastię, nie zwlekaj i zapisz się likwidację ginekomastii.

Na czym polega chirurgiczny zabieg usunięcia ginekomastii? Sam przebieg zabiegu różni się z zależności od przypadku, stopnia dolegliwości, jak również ilości tkanki tłuszczowej do usunięcia. Zgłaszający się pacjenci z I lub II stopniem ginekomastii, czyli z niewielkim rozrostem gruczołu, zazwyczaj mają wycięty nadmiar tkanki poprzez małe (około dwu centymetrowe) nacięcie, wykonywane na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej. Jednakże w przypadku pacjentów z ginekomastią III stopnia, w zależności od wybranej techniki zabiegowej, zostaje wykonane nacięcie dookoła brodawki sutkowej, jak również w okolicy fału podsutkowego, lub też w kształcie odwróconej litery T bądź kotwicy..

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: ok. 90 min.
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała piersi
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Likwidacja operacyjna ginekomastii we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Pomimo tego, że zabieg chirurgicznego usunięcia ginekomastii właściwej jest zabiegiem o stosunkowo dużej inwazyjności, nie jest wymagane szczególne przygotowanie pacjenta przed planowanym zabiegiem. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym , co wymaga podstawowych wyników badań takich jak: grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, chlorki (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa, kopie kart informacyjnych odnośnie przebytego wcześniej leczenia, lista przyjmowanych leków, zaświadczenie o ewentualnych uczuleniach na leki, zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B. Warto również zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami. Wszelkie wątpliwości można skonsultować na wizycie kwalifikacyjnej, podczas której zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad medyczny.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • zabieg rekomendowany dla osób, dla których powiększone gruczoły piersiowe stanowią zbyt duży problem natury estetycznej;
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy piersiowej – lipomastia, czyli pseudoginekomastia;
 • niekontrolowany rozrost tkanki gruczołowej w okolicy piersiowej – ginekomastia właściwa;
 • rozrost piersi spowodowany nieuregulowanymi zmianami hormonalnymi w okresie andropauzy lub też niedoboru męskich hormonów płciowych (hipogonadyzm);

Jakie efekty daje zabieg ?

Gojenie ran skórnych trwa około 7 dni. Rekonwalescencja trwa do 6-8 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy nosić specjalny pas piersiowy (dostępny w sklepach medycznych), obowiązuje bezwzględny zakaz uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, cięższych prac domowych, dźwigania powyżej 3 kg, kąpieli w basenie, opalania, korzystania z sauny i solarium.

Usunięcie ginekomastii skutkuje wycięciem nadmiarowej ilości gruczołu sutkowego. Wizualne rezultaty to w głównej mierze znacznie lepszy wygląd klatki piersiowej. Z profilu klatka piersiowa staje się bardziej płaska, piersi zostają odpowiednio uniesione, a jeśli problemem był nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej (wykonuje się liposukcję) – problem znika. Dodatkowo zabieg usunięcia ginekomastii wpływa na poprawę jakości życia pacjenta, poprawia jego samopoczucie i wpływa na podniesienie pewności siebie.

Przeciwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań do wykonanie chirurgicznego zabiegu usunięcia ginekomastii właściwej należą: otyłość, nadmierne spożywanie napojów alkoholowych, przyjmowanie anabolików. Przed planowanym zabiegiem należy z nich bezwzględnie zrezygnować. Wśród innych, równie ważnych przeciwwskazań należą między innymi:

 • skazy naczyniowe;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • nieuregulowana cukrzyca;
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze;
 • aktywne infekcje skóry i śluzówek (bakteryjne, wirusowe, grzybicze).

Opinie klientek po zabiegu

– Problemy z nadwagą w wieku dziecięcym niestety pozostawiły niefajną pamiątkę w dorosłym życiu. W pewnym momencie chciałem zacząć bardziej dbać o siebie i wybrałem się na siłownię, żeby zrzucić parę zbędnych kilogramów, jednak problem z piersiami pozostał. Długo zastanawiałem się co jest ze mną nie tak, jednak w końcu trafiłem do kliniki na konsultację i zostałem zakwalifikowany na zabieg. Nie był to najłatwiejszy czas dla mnie, ale teraz gdy mija ponad rok od operacji, w końcu nie muszę wstydzić się swojego ciała. Blizny są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu mogę swobodnie rozebrać się na plaży.

– Wszystko było dobrze, aż do okresu dojrzewania, Zacząłem zauważać, że różnię się od moich kolegów z klasy, a moje piersi stają się coraz większe i bardziej przypominają te od moich koleżanek. Zacząłem ubierać obszerne bluzy, aby zamaskować problem. Wieczorami nie mogąc spokojnie zasnąć, przeszukiwałem Internet. W końcu natknąłem się na stronę kliniki, gdzie przeczytałem, że mój problem może być na podłożu hormonalnym. Poprosiłem rodziców, żeby towarzyszyli mi w trakcie wizyty. Zaproponowano mi operacyjne usunięcie problemu i od tamtej pory mogę znów wrócić do codziennego funkcjonowania.

– Nigdy nie przypuszczałem, że przyjdzie taki czas w życiu, że moje piersi będą wyglądały jak u kobiety. Dla mnie to był dramat. Kiedy pojechaliśmy z żoną w ciepłe kraje na urlop, spędziłem czas na plaży w luźnym podkoszulku, który zasłaniam mój problem. Żona po rozmowie ze swoją koleżanką, stwierdziła, że może to moje hormony coś szwankują (cóż to już ten wiek). Okazała się, że istnieje coś takiego jak męska menopauza, i to właśnie przez nią moje piersi nie wyglądają męsko. Operacja przebiegła bez powikłań i stosunkowo szybko wróciłem do normalnego funkcjonowania. Już nie wstydzę się swojego ciała, myślę, że odzyskałem drugą młodość.

Przywrócenie prawidłowego rozmiaru piersi

Ginekomastia gruczołowa

Najczęstszą przyczyną są zmiany hormonalne

Ginekomastia posterydowa

Cennik likwidacja operacyjna ginekomastii we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jak długa jest rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu powstałe rany goją się w przeciągu 7-10 dni. Pełny powrót do codziennej aktywności życiowej następuje po około 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy w tym czasie całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.

Jestem młodym mężczyzną, ale chyba i u mnie jest ten problem. Czy w takim razie zabieg jest dla mnie dobrą opcją?

Oczywiście, że tak. Problem ginekomastii może dotyczyć praktycznie każdego mężczyzny bez względu na wiek.

Czy zabieg operacyjny usunięcia ginekomastii jest bardzo bolesny?

Zastosowanie nowoczesnych metod to gwarancja zminimalizowania negatywnych odczuć w czasie zabiegu. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe. Jeśli występują dolegliwości bólowe zalecamy tabletki przeciwbólowe.

Czy od razu po zabiegu efekty będą widoczne?

Efekty są widoczne niemal natychmiast. Klatka piersiowa staje się wypłaszczona, a piersi są odpowiednio uniesione.

Czy zawsze potrzebny jest zabieg chirurgiczny?

Jeśli po przeprowadzonym wcześniej badaniu USG gruczołów piersiowych stwierdza się wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej, w niektórych przypadkach wystarczy przeprowadzenie zabiegu liposukcji.

Czy wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu?

Rezultaty widoczne są już po jednorazowym zabiegu i zazwyczaj są w pełni zadowalające. Jeśli problem pacjenta jest na tle hormonalnym, lekarz endokrynolog wraża odpowiednio dobrane leczenie, w celu wyeliminowania przyczyny problemów.

Ile kosztuje zabieg chirurgicznego usunięcia ginekomastii?

Cena zabiegu zależy przede wszystkim od stopnia schorzenia i niezbędnych procedur medycznych. Cena waha się pomiędzy 7000 a 10 000 złotych.

Czym jest ginekomastia?

Ginekomastia jest to schorzenie, które występuje u mężczyzn w różnym wieku. Jest to łagodny rozrost tkanki gruczołu sutkowego, który może dotyczyć jednej lub obydwu piersi.W przypadku gdy powiększenie piersi u mężczyzny nie wynika z obecności powiększonego gruczołu sutkowego lecz z obecności nadmiaru tkanki tłuszczowej, mamy do czynienia z tzw. pseudoginekomastią lub lipomastią.

Jakie badania są konieczne przed operacją?

Lista badań koniecznych do planowanej operacji: grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, chlorki (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa, kopie kart informacyjnych odnośnie przebytego wcześniej leczenia, lista przyjmowanych leków, zaświadczenie o ewentualnych uczuleniach na leki, zaleca się 2 dawki szczepienia p/wzw B

Czy zabiegi chirurgiczne są bezpieczne?

Medycyna estetyczna jest gałęzią, która w ostatnim czasie najszybciej się rozwija. Współczesne metody są nowoczesne i pozostawiają niewielkie, mało widoczne blizny. Tak, zabiegi chirurgiczne są w pełni bezpieczne o ile pacjent zastosuje się do przeciwwskazań.

Czy obowiązują wizyty kontrolne po operacji?

Oczywiście że tak. Przewidziane są dwie wizyty kontrolne odpowiednio po 7 dniach po zabiegu oraz po trzech miesiącach

Czy blizny po operacji są duże?

Blizny są niewielkie i praktycznie niewidoczne. W zależności do techniki wykonuje się małe (około dwu centymetrowe) nacięcie, wykonywane na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej, nacięcie dookoła brodawki sutkowej, jak również w okolicy fału podsutkowego, lub też w kształcie odwróconej litery T bądź kotwicy.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.