+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Korekcja nosa (rhinoplastyka) we Wrocławiu

Korekcja nosa (rhinoplastyka), dostępna już na terenie miasta Wrocław , to doskonały sposób na pozbycie się kompleksów związanych z wyglądem.

Wygląd naszego nosa może diametralnie wpłynąć na to, jak będzie nas postrzegać otoczenie oraz co będziemy myśleć o swoim wyglądzie my sami. W przypadku nieproporcjonalnie dużego, szerokiego bądź asymetrycznego nosa, reszta twarzy nie będzie prezentować się dobrze – przez to wiele osób doświadcza zaburzonego samopoczucie i obniżonej samooceny. Zabieg korekcji pomaga rozwiązać wszystkie problemy związane z wyglądem, kształtem i położeniem naszego nosa. Dzięki operacji mamy okazję poczuć się pewni siebie, z uśmiechem spoglądać w lustro każdego dnia i nie kryć się przed oceniającym spojrzeniem aparatu fotograficznego. Rhinoplastyka pomaga również uporać się z problemami zdrowotnymi spowodowanymi skrzywieniem przegrody, takimi jak chrapanie, trudności z oddychaniem, niedotlenienie oraz ciągłe uczucie zmęczenia i senności. Nie bez powodu zabieg korekcyjny nosa należy do jednej z najpopularniejszych i najczęściej przeprowadzanych przez chirurgów plastycznych operacji – wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Korekcja nosa (rhinoplastyka) we Wrocławiu

Nie musisz już dłużej martwić się problemami z oddychaniem, czy wstydzić swojego wyglądu – rhinoplastyka stanowi odpowiedź na problemy z nosem.

Korekcja nosa w większości przypadków jest przeprowadzana przy znieczuleniu ogólnym; znieczulenie miejscowe może być stosowane ewentualnie podczas drobnych zabiegów, jak w przypadku korekty skrzydełek nosa. W zależności od operowanej powierzchni i oczekiwanych efektów, zabieg jest zamknięty bądź otwarty. Otwarta operacja jest preferowana podczas pełnej korekty, kiedy konieczna jest widoczność wszystkich struktur anatomicznych nosa, ponadto większość chirurgów preferuje tę technikę również ze względu na fakt, że pozostaje po nim jedynie niewielka, niewidoczna blizna. Operacja zamknięta dotyczy korekty np. odseparowanego garba, zniwelowania niedoskonałości końcówki nosa bądź jego skrzydełek. Podczas zabiegu otwartego, kiedy widoczne są wszelkie struktury kostne i chrząstki, możliwe jest ich odpowiednie wymodelowanie lub wzmocnienie. Na koniec zabiegu chirurg zszywa cięcia cienką nicią, a nos unieruchamia przy pomocy zewnętrznej szyny, zwanej również gipsem; zdjęcie opatrunku odbywa się po siedmiu-dziesięciu dniach od operacji.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: od 2 do 3 godzin
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała twarz
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Korekcja nosa (rhinoplastyka) we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem korekcji nosa należy wykonać kilka niezbędnych działań. Należą do nich:

 • Konsultacja z lekarzem prowadzącym – niezbędna do ustalenia wszelkich szczegółów dotyczących stanu zdrowia, ewentualnych przeciwwskazań i przebiegu operacji;
 • Wykonanie wszelkich badań zaleconych przez lekarza prowadzącego – bez nich zabieg po prostu się nie odbędzie;
 • W przypadku kobiet, konieczne jest oszacowanie terminu miesiączki, gdyż podczas krwawienia przeprowadzenie zabiegu jest niemożliwe;
 • Na tydzień przed operacją należy zaprzestać palenia papierosów – nałóg może bardzo negatywnie wpłynąć na przebieg operacji oraz późniejsze gojenie się nosa;
 • Siedem dni przed operacją nie należy zażywać środków, które mogą rozrzedzać krew (np.aspiryna).

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg korekcji nosa stosowany jest w wielu przypadkach. Jest on przeznaczony dla osób, które:

 • są niezadowolone z rozmiaru nosa i/lub jego nieproporcjonalności w stosunku do reszty twarzy;
 • posiadają kompleksy z powodu rozmiaru lub położenia skrzydełek nosa;
  mają garb lub zapadnięty grzbiet nosa;
 • doświadczają problemów z chrapaniem, oddychaniem i zmęczeniem, spowodowanych przez skrzywienie przegrody;
 • cierpią z powodu wady wrodzonej (np. porozszczepowego zniekształcenia nosa)
 • doznały urazu mechanicznego, który zniekształcił nos i/lub uniemożliwia prawidłowe oddychanie.

Jakie efekty daje zabieg ?

Dzięki zabiegowi rhinoplastyki:

 • Pacjenci zyskują nowy, lepszy kształt nosa, dopasowany do ich twarzy;
 • Pozbywają się kompleksów związanych z nieestetycznym wyglądem nosa;
 • Zyskują lepszą jakość snu, dzięki wyprostowaniu przegrody;
 • Pozbywają się problemów z oddychaniem.

Przeciwskazania do zabiegu

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi korekty nosa; do niektórych przeciwwskazań należą:

 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Choroby ogólnoustrojowe;
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • Nieleczona choroba cukrzycowa;
 • Choroby powodujące nadciśnienie tętnicze;
 • Przyjmowanie antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych);
 • Wszelkie choroby bakteryjne oraz wirusowe (jeśli wystąpiły w przeciągu czterech tygodni przed zabiegiem);
 • Alergie i uczulenia na jakikolwiek środek stosowany podczas operacji (np. znieczulenie ogólne i miejscowe).

Opinie klientek po zabiegu

Duży nos od zawsze był moim największym kompleksem; w szkole śmiały się ze mnie wszystkie dzieci, a w późniejszym życiu słyszałem naprawdę okrutne komentarze od dorosłych w moim otoczeniu. Dlatego w końcu zdecydowałem się na korektę. Okropnie bałem się bólu, ale ostatecznie okazało się, że nie było tak źle, a efekty są niesamowite! Paweł, Ursus, lat 43.

Odziedziczyłam nos po ojcu – o ile u mężczyzny mały garb nie wygląda źle, u kobiety to prawdziwy koszmar! Dzięki Bogu ktoś polecił mi zabieg korekcyjny nosa – nic mnie nie bolało, goiło się szybko, a mój nowy nos jest przepiękny. Już nie muszę się dłużej wstydzić swojego wyglądu – serdecznie polecam wszystkim, którzy mają taki problem, jak ja. Iza, lat 38, Wrocław.

Problemy z moim nosem zaczęły się już w podstawówce – koleżanka złamała mi go na boisku do piłki nożnej. Nie dość, że nos był krzywy, to jeszcze w późniejszym życiu zaczął powodować problemy z oddychaniem. Po zabiegu odzyskałam więc nie tylko normalny wygląd, ale i komfort życia. Zdecydowanie było warto! Anna z Wrocławia.

Wrodzone lub mechaniczne skrzywienie przegrody nosowej

Zabieg korekcyjny

Po zabiegu poprawia się nasze samopoczucie i samoocena

Skutecznie likwiduje problemy z oddychaniem

Cennik korekcja nosa (rhinoplastyka) we Wrocławiu

OpisCena
HA Korekta kształtu nosa - Neauvia Intense 1 ml 1429 zł
HA Korekta kształtu nosa - Neauvia Stimulate 1 ml 1429 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg rhinoplastyki jest bolesny?

Sam zabieg plastyki nosa jest bezbolesny – celem zmniejszenia dyskomfortu stosuje się znieczulenie miejscowe lub pełne znieczulenie ogólne, w zależności od rodzaju zabiegu. Ból może jednak pojawić się podczas rehabilitacji. Przejściowy ból jest naturalną konsekwencją zabiegu i powinien ustąpić po pewnym czasie. Aby zmniejszyć dyskomfort, lekarz może przepisać tabletki przeciwbólowe.

Czy zabieg musi być wykonany na czczo?

Wszystko zależy od rodzaju znieczulenia, któremu zostajemy poddani. W przypadku znieczulenia miejscowego, zalecane jest zjedzenie lekkiego posiłku. Jeśli lekarz stosuje znieczulenie ogólne – należy się wstrzymać z przyjmowaniem jakichkolwiek posiłków.

Kto przeprowadza zabieg korekcji nosa?

Zabieg przeprowadza lekarz specjalizujący się w chirurgii plastycznej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Należą do nich wszelkie choroby autoimmunologiczne, ogólnoustrojowe, bakteryjne oraz wirusowe (te ostatnie należy wyleczyć na co najmniej miesiąc przed zabiegiem). Ciąża, karmienie piersią oraz miesiączka również dyskwalifikują do zabiegu. Inne schorzenia, które stanowią przeciwwskazania to nieustabilizowana cukrzyca, nadciśnienie, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz uczulenie na którykolwiek środek operacyjny, np. znieczulenie lub szwy.

Jakie badania należy wykonać przed korekcją nosa?

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, generalnie jednak przed operacją lekarz powinien zalecić wykonanie badań krwi, ustalić poziom elektrolitów, kreatyniny, glukozy, wykonać ogólne badanie moczu, EKG oraz upewnić się, że wykonane zostały wszystkie szczepienia.

Jak wygląda przebieg operacji nosa?

Sam przebieg operacji będzie zależał w dużej mierze od rodzaju problemu, z jakim się borykamy. Wszystkie szczegóły zostaną omówione z pacjentem przez lekarza prowadzącego.

Jakie są następstwa korekcji nosa?

Do normalnych następstw pozabiegowych należy m.in. ból z operowanej okolicy. Oprócz tego pojawia się zasinienie i obrzęk w okolicy skóry nosa oraz oczu. Na szczęście utrzymuje się do zaledwie dwóch tygodni po operacji. Zazwyczaj obrzęk i zasienienie ustępują w ciągu dwóch tygodni po operacji. Oprócz tego, po paru dniach od zabiegu może pojawić się niewielki stan podgorączkowy, jednak do lekarza należy zgłosić się jeśli temperatura ciała osiągnie powyżej 38 stopni Celsjusza. Niektórzy pacjenci zauważają u siebie blizny – mogą się one różnić stopniem widoczności; w przypadku blizn odcinających się barwą od reszty skóry, można przeprowadzić dodatkowy, korekcyjny zabieg.

Czy po korekcji nosa mogą pojawiać się niechciane skutki uboczne?

Tak jak przy każdym zabiegu, również po korekcji nosa mogą pojawiać się skutki uboczne. W większości przypadków nie powinny się one zdarzać, jednak niewielki procent zabiegów może kończyć się niezbyt przyjemnymi efektami ubocznymi, które należy od razu poddać leczeniu. Do niektórych skutków ubocznych należą:

 • krwawienie w trakcie lub po operacji, wymagające natychmiastowego leczenia.
 • nieprawidłowości takie jak krwiaki podskórne, które mogą powodować opóźnienie gojenia;
 • infekcje pozabiegowe, które należy leczyć antybiotykami przepisanymi przez lekarza prowadzącego;
 • u osób palących zdarza się martwica tkanek.

Czy istnieją zalecenia pooperacyjne po korekcji nosa?

Tak jak po każdej operacji, również po korekcji nosa, należy zastosować się do kilku zaleceń, które przyspieszą gojenie i przyniosą ulgę w rehabilitacji. Zaleca się przede wszystkim chłodne opatrunki i wysokie układanie głowy podczas snu. Niewskazane jest także gwałtowne wydmuchiwanie nosa przez kilka tygodni po zabiegu. Należy unikać opalania przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu. Rekonwalescencja trwa do około dwóch tygodni, w tym czasie należy powstrzymać się od pracy fizycznej, gdyż nadmierny wysiłek może prowadzić nawet do krwawienia z nosa.

Kiedy zobaczę efekty zabiegu?

Pełen efekt będzie można podziwiać po mniej więcej sześciu miesiącach po operacji.

Co, jeśli nie jestem zadowolony/zadowolona z efektów?

W przypadku niezadowolenia z efektów zabiegu, można dokonać jego korekty, jednak nie wcześniej niż pół roku po pierwszej operacji.

Czy korekcja nosa jest kosztowna?

Operacja korekcyjna nosa należy do jednej z bardziej popularnych, ale i dosyć kosztownych zabiegów. Jednak większość osób jest zgodnych, że inwestycja w swój piękny wygląd i dobre samopoczucie jest warta każdej ceny.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.