+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Chirurgiczna korekcja blizn we Wrocławiu

Chirurgiczna korekcja blizn polega na poprawieniu wyglądu blizny poprzez jej wycięcie, dzięki czemu jest ona mniej zauważalna.

Podczas zabiegu chirurgicznej korekty blizny wycinana się bliznę niekiedy wraz z jej okolicą, następnie tworzy się jak najlepsze warunki do jej gojenia, co przekłada się na osiągany efekt końcowy. Chirurg może skorzystać z różnych metod: wyciąć bliznę i zszyć ranę, zastosować plastykę Z abo plastykę W zależności od rodzaju i wielkości blizny. Sposoby te zmieniają kierunek blizny, przez co niwelują napięcie wokół blizny, staje się ona wówczas mniej widoczna i wygląda bardziej estetycznie. Usuwanie blizn pooperacyjnych można łączyć również z oddzieleniem tkanki podskórnej oraz skorygowaniem pewnych nieprawidłowości (blizny wciągnięte, nadmiar tkanki w ich okolicy czy konsekwencje zmian ropnych blizn). Na uzyskany efekt końcowy wpływa parę czynników jak na przykład: atraumatyczne sposoby operowania, stosowanie właściwych technik czy ewentualne powikłania pooperacyjne. Co ważne, chirurgiczna korekcja blizn jest skuteczna, pacjent może od razu zauważyć pierwsze efekty, poprawia się jego samoakceptacja i podnosi własna wartość.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Chirurgiczna korekcja blizn we Wrocławiu

Chirurgiczna korekcja blizn we Wrocławiu to sposób szybkie poprawienie swojego wyglądu i zyskanie gładszej i równiejszej skóry.

Zabieg przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, chirurg wycina bliznę razem z niewielkim fragmentem zdrowej skóry. Mniejsze blizny operowane są w ciągu 30 minut, natomiast większe zajmują lekarzowi do paru godzin. W przypadku kiedy zabliźnienie jest szerokie, lecz nie wypukłe, wtedy będzie można przeciąć i ponownie zszyć skórę, przez co proces gojenia rozpocznie się od nowa, a w miejscu starej skóry znajdzie się nowa. W sytuacji, kiedy struktura blizny nie jest zbyt regularna, wtedy chirurg zastosuje technikę plastyki Z lub plastyki W. Plastyka Z polega na stworzeniu nowej blizny, tak aby kształtem przypominała literę Z przez co łatwiej dostosuje się do załamań skóry i będzie mniej widoczna. Plastyka W polega za zaszyciu brzegów blizny, żeby kształtem stworzyły powtarzającą się literę W, przez co blizna jest skrócona i mniej widoczna.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: w zależności od wielkości blizny
  • Wykonywany przez  lekarza
  • Części ciała ciało, pośladki, nogi, brzuch, twarz
  • Inwazyjność zabieg inwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Chirurgiczna korekcja blizn we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, gdzie pacjent zostanie poinformowany o szczegółach zabiegu i zostaną rozwiane jego niepewności.

Przed samą operacją konieczne jest wykonanie badania do znieczulenia miejscowego.

Pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia, nie powinien palić papierosów na miesiąc przed i po operacji, gdyż blizny podczas palenia papierosów gorzej się goją.

Na 10 minut przed korekcją blizny pacjent nie powinien przyjmować środków rozrzedzających krew, czyli na przykład aspirynę.

Istotne jest nastawienie samego pacjenta, musi on wiedzieć, że operacja nie usunie całkowicie blizny, a jedynie zmniejszy jej widoczność.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg polecany jest między innymi po uszkodzeniach skóry w wyniku poparzeń, kiedy pacjent boryka się z kompleksami przez swój wygląd.

Operacja ta może być wykonywana także w usunięciu nieestetycznych blizn pooperacyjnych.

Korekcja blizn sprawdzi się także przy szpecących bliznach potrądzikowych, jest to sposób na zwiększenie poczucia swojej atrakcyjności i pewności siebie.

Chirurgiczna operacja jest również skuteczna w poprawie wyglądu pourazowych uszkodzeń i blizn, jest ona polecana wszystkim osobom czującym się źle ze swoimi bliznami.

Blizny mogą usunąć zarówno dorośli, jak i dzieci, dla których blizna jest dużym kompleksem i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Warto korygować blizny, jeśli powodują one drażliwość, swędzenie czy ból.

Jakie efekty daje zabieg ?

Znaczna poprawa wyglądu blizny.

Uzyskanie trwałego efektu końcowego, który można zauważyć do 12 miesięcy.

Wygładzenie powierzchni blizny i jej rozjaśnienie

Podniesienie swojej pewności siebie, pozbycie się kompleksów, podniesienie własnej wartości i lepsza samoakceptacja.

Zmniejszenie rozmiaru blizny.

Przeciwskazania do zabiegu

Palenie tytoniu

Nadczynność tarczycy

Bliznowce i skłonności do nich

Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz zaburzenia ciśnienia krwi

Infekcje wirusowe oraz bakteryjne

Ropne zapalenie skóry

Cukrzyca

Opryszczka

Opinie klientek po zabiegu

Chirurgiczna korekcja blizn to był strzał w dziesiątkę, w końcu pozbyłam się mojego problemu! Czuję się wolna, nic mnie nie ogranicza, nie muszę już zakrywać blizny, bo jej już tak nie widać. Stała się o wiele bladsza i nie rzuca się w oczy, dlatego jestem bardzo zadowolona z operacji, duży profesjonalizm Pana chirurga i bardzo dobre podejście do klienta to kolejny pozytyw. Blizny potrądzikowe nie dawały mi spokoju, całe szczęście moja twarz wygląda w końcu dobrze, zabieg polecam każdemu.

Miałem bliznę pooperacyjną na kolanie, nie wyglądała ona zbyt estetycznie, więc zdecydowałem się zabieg chirurgicznej korekcji w SkyClinic. Rezultaty przeszły moje oczekiwania, z dosyć dużej blizny został ślad, ale nie jest on już tak zauważalny. Efekt końcowy widać było po dłuższym czasie, jednak warto było tyle czekać. Gorąco polecam.

Blizny po oparzeniu były moim koszmarem, nieraz wstydziłam się spojrzeć w lustro, niestety kremy i inne specyfiki okazały się całkowicie bezużyteczne. Postanowiłam udać się na chirurgiczną korekcję blizny, pomimo wielkich obaw zaufałam specjaliście i wcale nie żałuję. Pierwsze efekty widziałam właściwie od razu, blizna stała się o wiele gładsza i bledsza, przez co trzeba się przyglądać, aby ją zauważyć. Polecam klinikę SkyClinic wszystkim zakompleksionym osobom borykającym się tak jak ja z brzydkimi bliznami po oparzeniu.

Korekta blizn

Osiągnięcie efektu końcowego

Rana po zagojeniu

Całkowite usunięcie blizn

Cennik chirurgiczna korekcja blizn we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jakie czynniki wpływają na wygląd blizny?

Na wygląd blizny wpływa parę czynników, jest to jednak głównie jej długość i kształt. Istotny jest także przebieg gojenia, wpływ ma niedokrwienie, infekcja czy krwiak. Większe ryzyko wystąpienia blizny jest u osób młodych, nie bez znaczenia jest rasa (ciemnoskórzy mają większe ryzyko do jej powstania). Innym czynnikiem są uwarunkowania genetyczne, położenie blizny względem linii minimalnego napięcia skóry oraz ilość i rodzaj założonych szwów. Skóra nie powinna być szyta pod sporym napięciem. Na jej wygląd wpływa także lokalizacja samej blizny, obszarami zwiększonego ryzyka są: mostek, ramię, broda, górna część pleców. Przeważnie blizny goją się same, jednakże niektóre z nich są to tak zwane blizny nieprawidłowe. Odznaczają się one zgrubieniem, twardością i zaczerwienieniem. W takiej sytuacji pomoże chirurgiczna korekcja blizn Wrocław i Warszawa.

Jakie blizny można poddać operacji?

Jakie blizny można poddać operacji?Bardzo często do kliniki udają się osoby z bliznami potrądzikowymi. Niestety trądzik jest problemem wielu nastolatków, im bardziej intensywny przebieg okresu dojrzewania, tym większe ryzyko, że na twarzy zostaną blizny. Powstawanie tych blizn oraz ich głębokość zależy od zakresu występowania stanu zapalnego, oraz możliwości organizmu do zagojenia tych zmian. Utworzenie się blizn znacząco obniża nastrój i samoocenę młodej osoby. Wpływa negatywnie na kontakty z rówieśnikami, osoba ta może stać się mniej pewna siebie i zamknięta w sobie. Kolejnym rodzajem blizn możliwym do zmniejszenia są te po przebytych urazach. Mogą to być blizny po skaleczeniach, po pogryzieniu przez zwierzę, po samookaleczeniu czy po oparzeniowe. Przy zastosowaniu zabiegu chirurgicznego da się także zmniejszyć widoczność blizn pooperacyjnych.

Czego się można spodziewać po pierwszej wizycie w klinice?

Podczas pierwszej wizyty lekarz musi przede wszystkim obejrzeć bliznę i ocenić jej stan. W ten sposób może dobrać metodę do jej usunięcia, weźmie również pod uwagę oczekiwania pacjenta. Lekarz objaśni także, w jaki sposób przebiega zabieg i z jakimi powikłaniami się on może wiązać. Pacjent dowie się, jakie są przeciwwskazania do operacji i to, w jaki sposób przygotować się wcześniej do zabiegu. Osoba chcąca wykonać zabieg korekcji blizny musi również wiedzieć, jak wygląda okres rekonwalescencji.

Jakie jest postępowanie po zabiegowe?

Zanim szwy nie zostaną usunięte, nie należy brać kąpieli, a tylko i wyłącznie prysznic. Po zażytym prysznicu rana musi być dobrze osuszona i zdezynfekowana. Następnie należy na nią nałożyć opatrunek. Aby rana lepiej się goiła, nie powinno się wykonywać nagłych ruchów, w szczególności tych rozciągających. W okresie rekonwalescencji nie powinno się wykonywać ćwiczeń fizycznych. Wszelkie wątpliwości i podejrzane objawy należy zgłosić lekarzowi. W ustalonym przez lekarza terminie należy zgłosić się na zdjęcie szwów.

Jaki rodzaj znieczulenia jest stosowany przy wykonaniu zabiegu korekcji blizn i ile czasu zajmuje operacja?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym, wszystko zależy od wielkości obszaru operowanego. Operacja może trwać od 30 minut do nawet paru godzin w zależności od wielkości i rodzaju blizny.

Jakich ewentualnych komplikacji można się spodziewać?

Prawdopodobieństwo komplikacji jest niskie, aczkolwiek operacje chirurgiczne zawsze niosą ze sobą ryzyko. Pojawić się mogą krwawienia, infekcje, powstanie keloidu, powikłania po znieczuleniu.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Lekarz zleci takie badania jak: badanie ogólne moczu, morfologia z rozmazem, OB, grupa krwi, EKG z opisem, RTG klatki piersiowej, Antygen HBS, HCV, HIV, jonogram, kreatynina, mocznik, elektrolity, glikemia, koagulogram.

Jakie środki wspomogą gojenie się blizny?

W gojeniu się blizny pomogą między innymi specjalne plastry silikonowe, Veraderm, Cepan, Contractubex czy Dermatix.

Ile jest wizyt kontrolnych?

Na wizytę kontrolną należy przyjść po tygodniu i 3 miesiącach od zabiegu, chyba że lekarz stwierdzi inaczej. Oczywiście wszystkie nieprawidłowości w gojeniu się blizny należy od razu zgłosić.

Po jakim czasie od powstania blizny można ją zredukować?

Na zabieg chirurgicznej korekcji blizn można udać się dopiero wtedy, gdy skóra będzie w pełni pokryta naskórkiem. Przeważnie 2 tygodnie od zdjęcia szwów.

Czy da się zniwelować blizny po czyrakach?

Tak, można.

Jakie są inne metody redukcji blizn i kto może poddać się zabiegowi chirurgicznej korekcji blizn Wrocław ??

Dostępne są również inne metody niwelowania blizn, jednak ich skuteczność jest różna. Niektóre z nich są polecane do niewielkich blizn. Przeprowadza się na przykład mikrodermabrazję, dermabrazję czy peelingu chemiczne, jednak są one dobre tylko do płytkich blizn. Zabiegowi mogą poddać się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu

W zabiegu usuwania rozstępów dzięki reakcji fototermicznej uruchamiane są procesy regeneracyjne tkanek i produkcję kolagenu. Poprzez zniszczenie tkanek w uszkodzonej strukturze roztępu, laser jednocześnie pobudza komórki skóry do autonaprawy.