+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

ROBOT ARTAS 9X - TRANSPLANTACJA WŁOSÓW Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA

Transplantacja włosów to jedyny zabieg z zakresu medycyny estetycznej gwarantujący odrost włosów w miejscu łysiejących zakoli czy korony głowy. Specjalizujemy się w transplantacji włosów metodą FUE z wykorzystaniem innowacyjnego robota ARTAS. Urządzenie wykonując czynności zabiegowe nie męczy się, pracuje z tą samą wydajnością przez cały czas zabiegu, dzięki czemu uzyskujemy doskonałe efekty po przeszczepie. Posiadamy duże doświadczenie w transplantacji włosów, wykorzystując przy tym najnowszą z wersji robota ARTAS 9X. Dzięki naszemu zabiegowi odzyskasz utraconą fryzurę w zaledwie kilka godzin, bez bólu, bez blizn uzyskując naturalny efekt zagęszczonych włosów.

NAJNOWSZA WERSJA ROBOTA ARTAS 9X

System Artas 9X to doskonały robot wykonujący czynności zabiegowe przy transplantacji włosów. Nowa wersja ARTAS 9X została wzbogacona o oprogramowanie zwiększające o 30% szybkości działania robota w stosunku do poprzedniej wersji ARTAS 9. Inżynierowie zmienili kolor światła lampy LED z czerwonego na biały, który to znacznie usprawnia pracę zespoły medycznego.

Mieszki włosowe przy zastosowaniu światła białego przy przeszczepie są bardziej widoczne. System ARTAS 9X posiada również dokładniejsza detekcję obszaru dawczego. Ulepszone oprogramowanie ARTAS Hair Studio, pozwala na stworzenie wizualizacji 3D efektu po zabiegu, na podstawie zdjęć naszych pacjentów.

FUE–FOLLICULAR UNITS EXTRACTION

Jest to sprawdzona metoda transplantacja włosów, polegająca na pobraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych, z wyznaczonego przez lekarza obszaru dawczego znajdującego się z tyłu głowy oraz miejsca przy uszach. Włosy pobrane z obszaru dawczego są odporne na łysienie androgenowe, czyli odporne na działanie dihydrotestosteronu.
To właśnie ten czynnik sprawia, że nasze włosy nadmiernie wypadają w obszarze góry głowy.

W metodzie FUE przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa,
w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost.

PORÓWNANIE METODY FUE ARTAS VS FUE MANUAL

FUE ARTAS

Metoda zrobotyzowana

Szybkość działania, precyzja i dokładność wykonywanych ruchów

System stereoskopowy o wysokiej rozdzielczości

System ARTAS monitoruje i aktualizuje parametry dla każdej jednostki mieszka włosowego 60 razy na sekundę

ARTAS Artiffical Intelligence- wybor najlepszej jakości mieszków włosowych na podstawie oceny koloru, grubości i kształtu mieszka włosowego

FUE MANUAL

Metoda manualna, lekarz wykonuje zabieg przeszczepu włosów

Zdecydowanie dłuższy czas zabiegu, ponieważ czynnik zmęczenia ludzkiego wpływa na wydłużenie czas zabiegu.

Szkła powiększające

Człowiek jest w stanie przetworzyć maksymalnie 10-12 pojedynczych obrazków na sekundę

W obszarze dawczym pozostają widoczne blizny – białe punkty bez włosów

ZALETY TRANSPLANTACJI WŁOSÓW ROBOTEM ARTAS

SZYBKOŚĆ I PRECYZYZJA

Działanie robota opiera się na algorytmie Artas Artificial Intelligence. system komputerowy kontroluje pracę robota dokonując oceny jakości graftów, a następnie wybiera najlepsze zespoły mieszków włosowych do przeszczepu. System Artas 9x precyzyjnie mierzy kąt planowanego wkłucia oraz jego głębokość. Robot pracuje z dużo większą dokładnością i powtarzalnością niż człowiek, przez co zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów robot artas w ciągu jednej godziny może pobrać 1000 mieszków włosowych, a także wykonać ponad 2000 miejsc do wszczepień.

BEZ BLIZN

Pobieranie graftów przez robota nie pozostawia podłużnej blizny typowej dla metody strip. W obszarze dawczym nie występują widoczne dla oka blizny w kształcie punktów – charakterystyczne dla metody fue ręcznej oraz safer.

KRÓTKI CZAS REKONWALESCENCJI

ZABIEG ROBOTEM ARTAS 9X

Najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w dziedzinie transplantacji włosów. System Artas 9X automatycznie pobiera grafty do przeszczepu używając metody FUE – follicular unit extraction. Polega ona na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych, z wyznaczonego przez lekarza obszaru dawczego do przeszczepu.

Mieszki włosowe które są odporne na wypadania znajdują się tylko na potylicy głowy, dlatego obszarem dawczym jest właśnie tył głowy. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne
za jego wzrost.

CO WYRÓŻNIA ROBOTA ARTAS 9X OD INNYCH METOD TRANSPLANTACJI?

  • wykorzystanie algorytmów Artas Artificial Intelligence, system komputerowy kontroluje pracę robota wybierając do przeszczepu najlepsze zespoły mieszków włosowych
  • system Artas precyzyjnie mierzy kąt planowanego wkłucia oraz jego głębokość
  • robot pracuje z dużo większą dokładnością i precyzyjnością niż człowiek przez co minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów
  • robot w ciągu 1 godziny może pobrać 1000 mieszków włosowych
  • metoda z użyciem robota ARTAS 9X nie pozostawia blizny, która jest typowa dla metody STRIP oraz mikroblizn charakterystycznych dla metody SAFER i FUE manual.

GALERIA