+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Skuteczny przeszczep włosów przy użyciu robota Artas

Przeszczepy włosów z zastosowaniem robota ARTAS 9X należą do zabiegów małoinwazyjnych, przeprowadzanych w trybie chirurgii jednego dnia. Czynność zabiegowa trwa od 4 do 6 godzin w zależności od wielkości przeszczepu. Pierwszego dnia po zabiegu zapraszamy na zmianę opatrunku oraz konsultację w celu sprawdzenia miejsca implantacji  przed wyjazdem z kliniki. Przeszczep fue metodą Artas jest obecnie najskuteczniejszą metodą przeszczepu włosów

PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE ARTAS

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • CZAS ZABIEGU: 4 – 8 GODZIN
 • ZNIECZULENIE: TAK, MIEJSCOWE
 • KTO WYKONUJE ZABIEG: ROBOT W ASYŚCIE LEKARZA I ZESPOŁU MEDYCZNEGO
 • ZDOLNOŚĆ DO PRACY: NIE
 • SUGEROWANA SERIA (min-max ilość zabiegów): 1
 • CZAS OTRZYMANIA EFEKTÓW: 5-12 MIESIĘCY
 • OKRES REKONWALESTENCJI: 5 DNI

KONSULTACJA MEDYCZNA

Pierwszym etapem przygotowania do przeszczepu włosów  jest konsultacja medyczna w klinice:

 • Przedstawimy plan zabiegu z uwzględnieniem ilości graftów, zagęszczenia w wybranych obszarach oraz wyrysowaniem linii brzegowej włosów.
 • Omówimy ważne kwestie dotyczące zabiegu transplantacji włosów
 • Przeprowadzimy badanie jakości wlosów przy użyciu dermatoskopu
 • Przy pomocy systemu ARTAS HAIR STUDIO wykonamy wizualizację efektu 3D po zabiegu na podstawie Państwa zdjęć
 • W przypadku chorób skórnych zajmujemy się leczeniem dermatologicznym naszych pacjentów
 • Przeszczep włosów – opowiemy jak będzie przebiegał,czym są mieszki włosowe oraz jak wygląda proces gojenia

PRZEBIEG ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW

 • Przeszczep włosów może być wykonany u kobiet i mężczyzn
 • System automatycznie identyfikuje i wybiera najlepszej jakości włosy do przeprowadzenia przeszczepu włosów. Jednocześnie chroni cebulki włosowe przed naruszeniem ich naturalnej struktury. To jedyna obecnie metoda, która nie uszkadza mieszków włosowych przy pobraniu.
 • W drugim etapie procedury robot ARTAS 9X wykonuje serię nakłuć w obszarze biorczym. Jego praca sterowana jest komputerowo przez lekarza. Kontrolowane są parametry przeszczepu: odstępy między jednostkami mieszkowymi, właściwy kąt i głębokość nakłuć. Robot dostosowuje odpowiedni kąt wykonywanego nakłucia , dlatego jesteśmy w stanie dostosować kierunek wzrostu włosów.
 • Implantacja mieszków włosowych odbywa się przy pomocy zespołu medycznego.

ZALECENIA ZABIEGOWE PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW

 • Stosuj zalecone przez lekarza leki i maści przyspieszające gojenie
 • Nie dotykaj i nie drap skóry głowy z przeszczepionymi włosami
 • Pierwszego dnia po przeszczepie śpij w pozycji półsiedzącej z uniesioną głową
 • Od piątej doby po zabiegu pielęgnuj skórę głowy poprzez przelewanie jej letnią wodą od 2 – 3 razy dziennie
 • Od dziesiątej doby po zabiegu myj skórę głowy wraz z delikatnym jej masowaniem opuszkami palców
 • Przez kilka dni unikaj intensywnego wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej
 • Nie susz włosów i nie używaj produktów do stylizacji w czasie zalecanym przez Twojego lekarza
 • Pamiętaj aby mieć lepsze efekty przeszczepu włosów stosuj się do zaleceń lekarza

EFEKTY

Po wykonaniu przeszczepu włosów na efekt należy poczekać nawet do roku.Mieszki włosowe rosną od 3 do nawet 14 miesiąca po transplantacji włosów. Podczas zabiegu
przeszczepiane grafty znajdują się w różnych fazach wzrostu włosa, dlatego mieszki włosowe w miejscu
implantacji stopniowo zwiększą swoje zagęszczenie.

Czego można spodziewać się po zabiegu ?

Przeszczep włosów wykonany robotem ARTAS 9X gwarantuje naturalny efekt zagęszczonych włosów w obszarze zakoli oraz korony głowy. Włosy wszczepiamy pod odpowiednim kątem, tak by cała fryzura wyglądała spójnie i estetycznie. Jedynie zabieg robotem ARTAS gwarantuje naturalny efekt po zabiegu, bez sztucznego efektu „lalki”

Metoda FUE ARTAS przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS to innowacyjna metoda transplantacji włosów, wykorzystujący inteligentnego robota ARTAS. Zabieg polega na wyselekcjonowaniu mieszków włosowych najlepiej nadających się do przeszczepu. Podczas transplantacji urządzenie nie uszkadza naturalnej struktury włosów. Decydując się na tą nowoczesną metodę można uzyskać naturalny efekt oraz znacznie zwiększyć ilość włosów, równomiernie osadzonych na całej głowie. Ponadto zabieg FUE ARTAS jest niezwykle dokładny, a okres rekonwalescencji wynosi około 5 dni. Przeszczep jest także wykonywany pod miejscowym znieczuleniem, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

NA CZYM POLEGA PRZESZCZEP WŁOSÓW

Lekarz przy pomocy robota Artas pobiera cebulki włosowe ze skóry głowy. Następnie pobrany materiał jest przeszczepiany w miejsce gdzie do tej pory występowało wypadanie włosów.

Zabieg trwa ok kilku godzin (w zależności od ilości przeszczepianych graftów). Zastosowane jest znieczulenie miejscowe.

Łysienie androgenowe, a przeszczep włosów

Łysienie androgenowe to utrata włosów uwarunkowana genetycznie, najczęściej występująca u mężczyzn. Decydując się na zabieg transplantacji włosów można skutecznie zapobiec wypadaniu włosów. Spowodowane jest to wszczepieniem nowych mieszków włosowych w obszar dotknięty łysieniem. Po pewnym czasie wyrosną nowe włosy i nie będą ponownie wypadać. Metoda ta sprawia, że gęste i zdrowe włosy mogą stać się możliwe do osiągnięcia i nie trzeba się martwić o nawracający problem z ich wypadaniem.

Przeszczep włosów - wskazania do zabiegu

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS proponowany jest przede wszystkim pacjentom, których dotknęło łysienie androgenowe. Jest to rodzaj łysienia, który występuje głównie u mężczyzn, jednak często borykają się z nim również kobiety. Problem może się pojawiać już około 18-20 roku życia i prowadzić do poważnych kompleksów, a nawet epizodów depresyjnych. U pacjentów z łysieniem androgenowym bardzo ważna jest również świadomość o przyczynach ich choroby oraz możliwościach terapeutycznych. Ważne jest aby poza przeszczepem włosów włączyć leczenie tak aby zapobiegać dalszemu postępowaniu procesu.

Przygotowanie do transplantacji:

Zabieg transplantacji włosów nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. Przed przeszczepem należy wykonać zlecone w klinice badania medyczne. Transplantację włosów przeprowadzamy jedynie na włosach krótkich (skracamy włosy na całej głowie na wysokość 1,2 mm włosa), w dniu zabiegu personel medyczny przygotuje pacjenta do zabiegu.

POPULARNOŚĆ PRZESZCZEPU WLOSÓW

W ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć , że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg przeszczepu włosów. Jest to decyzja która może mocno wpłynąć na pewność siebie w kontaktach damsko męskich.

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Przed rozpoczęciem zabiegu, konieczna jest konsultacja medyczna. Na spotkaniu zostanie zaprezentowany plan zabiegu oraz zostaną szczegółowo omówione kwestie związane z przeszczepem włosów. Następnie zostanie przeprowadzone badanie dermatoskopowe mieszków włosowych. Końcowym etapem konsultacji jest wizualizacja 3D planowanego efektu oraz umówienie terminu zabiegu. Transplantacja rozpoczyna się rozpoznaniem i wyselekcjonowaniem najbardziej jakościowych mieszków włosowych przez system. Następnie robot ARTAS nakłuwa miejsca, gdzie zostaną przeszczepione włosy. Praca urządzenia jest komputerowo analizowana przez lekarza specjalistę. Szczegółowo kontrolowane są parametry nakłuć oraz odstępy między mieszkami włosowymi. Cały zabieg jest wykonywany w obecności personelu medycznego.

Jaka jest skuteczność przeszczepu włosów ?

W tej chwili biorąc pod uwagę, to że w trakcie zabiegu wykorzystywany jest robot Artas można przyjąć ,że efektywność zabiegu jest bardzo wysoka. Przeszczepione mieszki włosowe pozostają w skórze.  ponad 98 % proPrzeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może komfortowo przejść przez operację.

W jakim wieku może być pacjent kwalifikujący się do przeszczep włosów metodą fue ?

Praktycznie każda osoba w wieku 18-60 nadaje się do przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów. Przeszczep włosów metodą fue składa się z dwóch etapów – procesu ekstrakcji włosów oraz wszczepienia przeszczepów w skórę głowy pacjenta.

Czy nadaje się do wykonania zabiegu przeszczepu włosów ?

Tutaj w przypadku wątpliwości czy przeszczep włosów jest zabiegiem do, którego dana osoba się kwalifikuje zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z naszymi trychologami.  W trakcie wstępnej analizy pacjent dowie się ile kosztuje przeszczep włosów oraz jak przebiega proces gojenia . W naszej klinice w przeciwieństwie do klinik Tureckich , przeszczep włosów wykonywany jest przez kilkuosobowy doświadczony zespół.

Czy przeszczepione włosy mogą wypaść?

Zrobiłeś przeszczep włosów i zastanawiasz się co będzie działo się z nowymi włosami ? Na ogół proces wygląda tak ,że przez 3 miesiące włosy rosną a następnia etapami wypadają. Nie należy w żaden sposób obawiać się tego zjawiska.

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny ?

Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów przystępuje doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski. W trakcie trwania zabiegu pacjent jest pod opieką najwyższej jakości.  Na zespół w ciągu ostatnich 3 lat wykonał  przeszczep włosów ponad 2 tysiące razy. Doświadczenie wpływa na proces gojenia skóry u pacjenta. Jako jedna  z nielicznych klinik  w Polsce wykonujemy robotyczne przeszczepy włosów.

 

 

Efekty przeszczepu włosów - galeria

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Sky_N04_2480_FUE-1

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Sky_N04_2480_FUE_V3-1

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 11 miesiącach, 1 zabieg, 2500 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 14 miesiącach, 1 zabieg, 2600 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2600 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2400 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2070 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2800 graftów

Po 24 miesiącach, 2 zabiegi, 5300 graftów

Po 24 miesiącach, 2 zabiegi, 5300 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 3000 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2800 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4800 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2400 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4950 graftów

Po 12 miesiącach,1 zabieg, 3200 graftów

Po 22 miesiącach, 2 zabiegi, 5200 graftów

Po 22 miesiącach, 2 zabiegi, 5200 graftów

Po 12 miesiącach,1 zabieg, 2400 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2350 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2350 graftów

Po 18 miesiącach, 2 zabiegach, 4500 graftów

Po 18 miesiącach, 2 zabiegach, 4500 graftów