+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Starzejąca się skóra

Starzejąca się skóra jest problemem estetycznym, który wynika z nadmiernej utraty wody przez naskórek oraz zanikania z wiekiem naturalnej lipidowej bariery ochronnej skóry.

Starzejąca się skóra jest przesuszona, jasna, pergaminowa, traci elastyczność i staje się wyjątkowo podatna na powstawanie coraz głębszych zmarszczek, przebarwień, a nawet pęknięć. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różnorodne i mogą wynikać z uwarunkowań genetycznych, niewłaściwej diety, nieprawidłowej pielęgnacji lub odwodnienia organizmu w wyniku choroby o podłożu hormonalnym lub innych przewlekłych dolegliwości. Istnieje jednak szereg zabiegów, które zniwelują objawy starzejącej się skóry, a dostępne są one w klinice medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu. Odmłodzenie skóry poprzez wymodelowanie twarzy, odżywienie, rozświetlenie, poprawę napięcia i wypełnienie zmarszczek umożliwia zabieg lipotransferu Micro Nano Fat. Lifting powiek z kolei pozwoli wygładzić zmarszczki doliny łez, wypełnić kurze łapki, a dodatkowo pobudzi produkcję kolagenu i  zwiększy napięcie już istniejących włókien. Kolejnym rozwiązaniem problemu starzejącej się skóry są nici liftingujące PDO, które bezoperacyjnie modelują owal twarzy, wygładzają zmarszczki i stymulują skórę do produkcji kolagenu. Również zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP stymulują regenerację skóry i powodują odnowę jej komórek. Są to tylko nieliczne przykłady, spośród wielu zabiegów niwelujących zmarszczki, korygujących owal twarzy i poprawiających ogólną kondycję skóry starzejącej się, dostępne w SkyClinic.

Starzejąca się skóra

Umów Się Na Konsultację

Starzejąca się skóra

Jakie zabiegi w SkyClinic pobudzą skórę do produkcji kolagenu?

Większość zabiegów, przeznaczonych dla skóry starzejącej się w SkyClinic, powoduje zwiększenie napięcia włókien kolagenowych i stymuluje fibroblasty do produkcji tych białek. Zabiegi z użyciem nici liftingujących PDO i nici rewitalizujących PDO dają spektakularne efekty, gwarantują bezoperacyjny lifting twarzy i wygładzenie zmarszczek, a wszystko to z zachowaniem pełni bezpieczeństwa, gdyż nici wykazują całkowitą zgodność tkankową ze skórą. Innym pomysłem na pobudzenie skóry do produkcji włókien kolagenowych, a także pozwalającym na stymulację komórek skóry do podziałów, jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP z krwi własnej pacjenta. Fotona 4D to z kolei  czteroetapowy zabieg z użyciem lasera, który oprócz poprawy stanu włókien kolagenowych skóry, wpływa też korzystnie na wygląd naskórka, wygładza powierzchnię skóry i zmniejsza rozszerzone pory. Fotoodmładzanie T3 to zabieg, który także wykorzystuje światło laserowe, pobudza procesy regeneracyjne skóry, wygładza, ujędrnia i pogrubia skórę. W razie wątpliwości, warto zasięgnąć porady lekarza lub kosmetologa w SkyClinic, którzy pomogą odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb i stanu skóry klienta.

Jakie zabiegi dostępne w SkyClinic pozwalają na wypełnienie i zniwelowanie zmarszczek?

Większość zabiegów, przeznaczonych dla skóry starzejącej się w SkyClinic, pozwala wypełnić zmarszczki i umożliwia zapobieganie postępującym procesom degradacji struktur skóry. Jedną z polecanych kuracji jest lipotransfer Micro Nano Fat, który polega na pobraniu niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i przygotowaniu preparatu w taki sposób, by nadawał się do podania w docelowym miejscu, które wymaga wypełnienia zmarszczek. Do redukcji drobnych zmarszczek i wiotkości sprawdza się zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF. Kolejnym remedium na zmarszczki są typowe zabiegi wypełniające, z użyciem bezpiecznych substancji wypełniających i wpływających korzystnie na gładkość skóry i owal twarzy. Zespół SkyClinic jest gotowy, by przybliżyć klientom wszystkie terapie i możliwości wypełniania zmarszczek tak, by zaspokoić potrzeby klienta w tej materii i odpowiednio dobrać zabieg.

Jakie zabiegi w SkyClinic sprawdzą się na opadające powieki?

Z opadaniem powiek można walczyć w SkyClinic m.in. poprzez laserowy lifting powiek Fotona, zabieg Zaffiro na opadające powieki oraz lifting HIFU. Laserowy lifting powiek pozwala wygładzić kurze łapki, poprawić napięcie skóry powiek i pozbyć się wrażenia niewyspanych, zmęczonych oczu. Zabieg opiera się na działaniu rewitalizującym, pobudza skórę do tworzenia nowego kolagenu oraz napina już istniejące włókna. Zaffiro na opadające powieki wykorzystuje światło podczerwieni i jest uważany za najmniej inwazyjną kurację liftingującą, która poprawia wygląd okolicy powiek. Lifting HIFU natomiast, polega na zagęszczeniu skóry, ujędrnieniu i uznawany jest za alternatywę dla chirurgicznego korygowania opadających brwi i powiek.

Jakie zabiegi liftingujące są dostępne w SkyClinic?

Lifting twarzy można wykonać w SkyClinic podczas kilku nowoczesnych zabiegów. Jednym z nich jest lifting twarzy nieinwazyjnym systemem ultradźwiękowym BTL HIPRO-V (HIFU). Wykorzystywana w tej kuracji technologia, pozwala zagęścić skórę i umożliwia modelowanie jej struktury, co daje efekt liftingu. Kolejnym bezinwazyjnym zabiegiem z użyciem ultradźwięków jest lifting SonoQueen, który doskonale ujędrnia skórę twarzy i stymuluje włókna kolagenowe do rozbudowy i wypełniania zmarszczek. Z kolei Twin Light to dwuetapowy zabieg z użyciem lasera o różnej długości fali, dający efekt liftingu poprzez powierzchniową przebudowę skóry. Są to tylko przykładowe zabiegi liftingujące, dostępne w ofercie SkyClinic, o szczegóły warto dopytać na konsultacjach u lekarza lub kosmetologa w klinice we Wrocławiu.

Jakie zabiegi proponuje SkyClinic na zmęczoną i poszarzałą, starzejącą się skórę?

Stan starzejącej się skóry można poprawić stosując jeden z szeregu zabiegów liftingujących, wypełniających zmarszczki i pobudzających skórę do produkcji kolagenu. Dobrym uzupełnieniem tych zabiegów, albo alternatywą, jeśli borykamy się z poszarzałą i zmęczoną skórą jest peeling kawitacyjny oraz hydrabrazja lub oxybrazja. Peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które oczyszczają skórę z martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników, dzięki czemu skóra jest odświeżona, rozjaśniona i wygląda zdrowiej. Hydrabrazja i oxybrazja bezpiecznie usuwa górne warstwy naskórka i pobudza procesy intensywnej regeneracji i tworzenia nowych, pełnowartościowych komórek skóry, które zastąpią te uszkodzone. Obie przedstawione metody są bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne, za to skutecznie poprawiają stan skóry, likwidując oznaki zmęczonej i poszarzałej skóry.

Czy w SkyClinic istnieje możliwość niwelowania oznak starzejącej się skóry z użyciem toksyny botulinowej?

Tak, w ofercie SkyClinic dostępne są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (botoks). Procedura z użyciem toksyny botulinowej opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, przez co mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek mimicznych nie kurczą się. Ostrzykiwanie botoksem pozwala zniwelować poprzeczne bruzdy na czole i zmarszczki wokół oczu, a także podnosi opadające brwi. W SkyClinic w tego rodzaju zabiegach wykorzystywany jest preparat Bocouture, gdyż należy on do najbardziej sprawdzonych i efektywnych na rynku światowym. Już po kilku dniach po zabiegu widoczne jest wyraźne wygładzenie skóry, które daje efekt odmładzający. Rezultaty zabiegu utrzymują się od 6 do 9 miesięcy.

Czym charakteryzuje się starzejąca się skóra?

Starzejąca się skóra to naturalny stan wiotczenia i utraty wilgotności przez skórę, następujący z wiekiem. Polega on na postępującej utracie wody przez naskórek, a także zanikaniu naturalnej ochronnej bariery lipidowej, produkowanej przez skórę. Starzejąca się skóra jest więc jasna, przesuszona, przypomina wyglądem i teksturą pergamin, traci elastyczność i staje się wyjątkowo podatna na zmarszczki i uszkodzenia. Szybkość postępowania procesu starzenia się skóry zależy od wielu czynników. Starzenie się skóry może wynikać z uwarunkowań genetycznych, niewłaściwej diety, nieprawidłowej pielęgnacji lub odwodnienia organizmu w wyniku choroby o podłożu hormonalnym lub innych przewlekłych dolegliwości.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi na starzejącą się skórę w SkyClinic?

Zabiegi na starzejącą się skórę w SkyClinic przeznaczone są dla każdej osoby, której zależy na pięknym i młodym wyglądzie. Szczególnie poleca się takie zabiegi osobom, których skóra traci elastyczność i pojawiają się na niej coraz głębsze zmarszczki i bruzdy. Nie ma granic wiekowych, jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów. Kuracje odmładzające są dostępne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegów niwelujących efekty starzenia się skóry można rozwiać na konsultacjach ze specjalistami w SkyClinic.

twoj Problem

HIFU HiproV Wrocław

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Mikrodermabrazja diamentowa Wrocław

Efekt działania zabiegu to głębokie oczyszczenie skóry, a także jej stymulacja do nasilonej produkcji nowych komórek, co sprzyja procesom odbudowy. Luźny naskórek podczas zabiegu jest od razu zasysany przez specjalnie zaprojektowaną głowicę, dzięki czemu efekt oczyszczenia skóry jest spotęgowany.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.

ZAFFIRO Wrocław

To odmładzający rytuał pielęgnacji, który regularnie wykonywany, zagwarantuje efekt cofającego się czasu, w formie naturalnych, ale spektakularnych rezultatów. Działanie Zaffiro opiera się na oddziaływaniu światła podczerwonego na włókna kolagenowe, które obkurczają się pod wpływem temperatury. Zastosowanie w urządzeniu głowicy wzbogaconej szlachetnym szkłem szafirowym, potęguje efekt działania podczerwieni.

Komórki macierzyste Wrocław

Zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF jest obecnie szeroko dostępny i pozwala na relatywnie prostą oraz skuteczną poprawę kondycji skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzania preparatu w wybrane fragmenty skóry za pomocą drobnych nakłuć. Uwalniane w ten sposób cenne substancje stymulują procesy odnowy tkanki.

Lifting HIFU Wrocław

Nowoczesny system wykorzystujący technologię HIFU można stosować na praktycznie każdej części ciała. Zabieg liftingu HIFU nie wymaga odpowiedniego przygotowania oraz znieczulenia a dodatkowym atutem jest fakt, iż zabieg można przeprowadzić o każdej porze roku. Lifting tą metodą przyczynia się do zagęszczenia skóry i jej widocznego ujędrnienia. 

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Nici biorewitalizujące we Wrocławiu

Wprowadzone pod skórę w niebolesny sposób nici w szybki i nieinwazyjny sposób poprawiają jej elastyczność  –  staje się ona młodsza i zdecydowanie bardziej napięta. Poddane zabiegowi części ciała odzyskują swój kształt, a dogłębne działanie rewitalizujące regeneruje naskórek na poziomie komórkowym.

Zabiegi wypełniające we Wrocławiu

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy pozwalają niwelować zmarszczki, modelować twarz, wykonać wolumetrię policzków, powiększyć usta oraz poprawić i ujędrnić owal twarzy. Implantacja kwasu hialuronowego polega na iniekcji wybranego wypełniacza w partie twarzy, które chcemy wymodelować lub obszary, które wymagają ujędrnienia,

Sono Queen – opadające powieki we Wrocławiu

Zabieg polega na lekkim podgrzaniu skóry na jej wybranych poziomach, co jest początkiem jej regeneracji. Uszkodzone włókna kolagenowe zostają zliftingowane, a fibroblasty zaczynają produkcję kolagenu.

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/

Twin Light we Wrocławiu

Zabieg Twin Light jest to połączenie dwóch terapii, w których wykorzystywany jest laser o różnych długościach fal. Poprzez frakcjonowanie skóry, działanie światła laserowego ma na celu przebudować powierzchniowo skórę, a tym samym pozbyć się drobnych zmarszczek i zmian.

SonoQueen – lifting we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Liposukcja połączona z lipotransferem to innowacyjny zabieg, który pozwala bezpiecznie ujędrnić ciało i wykorzystać usunięty tłuszcz jako naturalny wypełniacz.

Lifting twarzy we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Fotoodmładzanie T3 we Wrocławiu

Za pomocą lasera w skórze tworzone są mikrouszkodzenia tkankowe, które zmuszają organizm do rozpoczęcia ich odbudowy. Światło dociera do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu proces odmładzania jest bardziej skuteczny i długotrwały.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach oraz w sytuacjach, gdy wymagane jest wzmocnienie procesu gojenia np. po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Umów Się Na Konsultację