+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Skóra naczynkowa

Cera naczynkowa to częsty problem wielu ludzi, wynikający z uszkodzonych naczyń krwionośnych, znajdujących się w skórze.

Cera naczynkowa często objawia się nadwrażliwością na różnego rodzaju czynniki, które powodują rozszerzanie się i pękanie naczynek. W rezultacie na powierzchni skóry można zauważyć liczne „pajączki” i rumieńce. Przyczyną jest głównie niewłaściwe zabezpieczenie twarzy przed promieniami UV czy niskimi temperaturami. Również używanie mocnych peelingów i mycie twarzy w gorącej wodzie może przyczynić się do powstawania niepożądanych efektów. Jest to częsty defekt estetyczny, wielu ludzi dąży bowiem do uzyskania gładkiej i bezproblemowej cery. Warto więc zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami, które trwale pozwolą zapomnieć o skórze naczynkowej. Klinika SkyClinic oferuje między innymi zabieg laserowego zamykania naczynek. Ta nowoczesna metoda całkowicie opiera swoje działanie i skuteczność na działaniu światła laserowego, który pomoże przywrócić cerze naturalny wygląd.

Skóra naczynkowa

Umów Się Na Konsultację

Skóra naczynkowa

Na czym polega problem cery naczynkowej?

Cera naczynkowa to problem, który opiera się przede wszystkim na nadwrażliwości skóry. W takim przypadku jest ona podatna na działanie czynników zewnętrznych, w wyniku których nadmiernie rozszerzają się i pękają naczynia krwionośne. Do tych czynników należą przede wszystkim promienie słoneczne, które są bardzo szkodliwe nawet dla zdrowej osoby. Ponadto inne rodzaje promieniowania, na przykład korzystanie z solarium, również mogą mieć negatywny wpływ na stan cery naczynkowej. Do tego dochodzą wysokie i niskie temperatury, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do nieodwracalnych uszkodzeń. Jest to problem wymagający szczególnej uwagi, jeśli celem osoby jest posiadanie pięknej, gładkiej i bezproblemowej cery.

Czy da się wyleczyć cerę naczynkową domowymi sposobami?

Domowe sposoby to częsty sposób stosowany przez większość osób. Wydają się proste w zastosowaniu, niekiedy wymagają składników znajdujących się na co dzień w domu. W przypadku cery naczynkowej, domowe sposoby mogą jedynie zminimalizować objawy, ale nie są w stanie całkowicie wykluczyć problemu. Przy stosowaniu samodzielnych metod, ważna jest regularność i cierpliwość, ponieważ często potrzeba kilku miesięcy, żeby zauważyć rezultat. Warto więc zdecydować się na skuteczny zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych, który przyniesie oczekiwane efekty i pozwoli zapomnieć o problemie. Jest to najprostsze rozwiązanie takiej sytuacji,  nie wymaga bowiem nakładu energii i regularności. Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a trwałe efekty można zauważyć bezpośrednio po zabiegu.

Czy skóra naczynkowa może zostać poddana zabiegom upiększającym?

Skóra naczynkowa, w porównaniu do zdrowej cery, jest szczególnie nadwrażliwa na działanie różnych zewnętrznych czynników. Może zostać poddana zabiegowi laserowego zamykania naczyń krwionośnych, a po upływie odpowiedniego okresu czasu i bez żadnych innych przeciwwskazań może zostać poddana pozostałym zabiegom. Oczywiście cera u każdego pacjenta jest inna, dlatego warto skonsultować się w tym przypadku ze specjalistą, który oceni stan skóry i w jak dużym stopniu wykazuje ona nadwrażliwość. Przed wykonaniem laserowego zamykania naczynek, lekarz wykona dokładną analizę skóry, w trakcie której określi wszelkie przeciwwskazania do dalszych działań.

Czego powinnam unikać w przypadku posiadania cery naczynkowej?

Cera naczynkowa, z powodu swojej nadmiernej wrażliwości, wymaga specjalnego traktowania. Osoba posiadająca ten rodzaj problemu powinna w szczególności unikać opalania, a w wypadku braku możliwości, powinna stosować kremy z wysokim filtrem. Cera naczynkowa nie powinna mieć styczności również z promieniowaniem pochodzącym z solarium. Nie powinno się również używać peelingów mechanicznych, które posiadają gruboziarnistą konsystencję, ponieważ zwiększa to ryzyko uszkodzenia naskórka i pojawienia się rumienia. Ponadto, negatywnie na cerę naczynkową wpływa stres i nadmierne spożywanie alkoholu. Jest to jedynie kilka przykładów, które zaleca się osobie z cerą naczynkową, dlatego warto udać się do specjalisty, który pomoże w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowy zabieg zamykania naczynek kierowany jest dla osób, które zmagają się z problemem występujących na powierzchni skóry rumienia i „pajączków”. Zabieg w pełni opiera swoją skuteczność na działaniu światła laserowego. Przed jego wykonaniem, pacjent zobowiązany jest do rzetelnego wypełnienia ankiety, która wykluczy przyjmowanie leków i przebyte choroby wchodzące w negatywną interakcję z laserem. Następnie specjalista przeprowadzi dokładną analizę skóry, która pozwoli mu na późniejsze odpowiednie ustawienie parametrów lasera. Podczas zabiegu lekarz naprowadza światło na problematyczne obszary skóry, aktywujące naturalne procesy przyspieszające zamykanie naczynek.

Czy oddziaływanie światłem laserowym na skórę naczynkową jest bezpieczne?

Oddziaływanie światłem laserowym na skórę naczynkową jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta. Niebezpieczeństwo może stwarzać jedynie zatajenie przez pacjenta informacji o przyjmowanych lekach, przebytych chorobach i ewentualnie o ciąży. Dlatego tak ważne jest wypełnienie ankiety zdrowia i poddanie się kwalifikacji lekarskiej. Światło laserowe jest bezpieczne, jeśli nie wchodzi w kontakt z przeciwwskazanymi substancjami. Jeśli pacjent obawia się o inne dolegliwości, warto skonsultować swoje przypuszczenia z lekarzem, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, pomoże podjąć decyzję. Do bezpiecznym metod należą również sposoby domowe, ale są to często rozwiązania wymagające wieloletniej cierpliwości i sumienności w działaniu, na które nie każdy pacjent jest gotowy.

W jaki sposób mogę ograniczyć pękanie naczynek?

Pękanie naczynek można ograniczać na wiele sposobów, a najlepszym z nich jest profilaktyka. Szczególnym zaleceniem dla osoby posiadającej ten rodzaj cery jest sumienne unikanie promieni słonecznych i stosowanie kremów z wysokim filtrem. Nie powinno się uczęszczać do solarium, które również wydziela szkodliwe promieniowanie. Przewlekły stres i niewłaściwa pielęgnacja wrażliwej cery to kolejne przyczyny powstawania problemu. Dlatego warto zadbać każdego dnia o chwilę relaksu i wykluczyć ze swojej łazienki kosmetyki zawierające silnie drażniące substancje np. złuszczające. Nawet delikatne peelingi mogą przyczynić się do pękania naczynek, dlatego warto przedyskutować z kosmetologiem swoją codzienną pielęgnację. Osoba zmagająca się z naczynkową cerą powinna również prowadzić zdrowy tryb życia, w którym dieta będzie dostarczać odpowiednich składników odżywczych. Aby trwale pozbyć się problemu, warto zapisać się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a specjalista go przeprowadzający pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację dla tego typu cery.

Czy istnieje możliwość pozbycia się na stałe problemu cery naczynkowej?

Problem cery naczynkowej niesie za sobą wiele problemów. Pacjenci posiadający taki typ skóry często zmagają się z kompleksami, a ich cera wymaga specjalnego traktowania, co mocno ogranicza ich codzienne swobodne funkcjonowanie. Warto więc zapisać się na zabieg laserowego zamykania naczynek, który trwale pomoże pozbyć się problemu. Warto jest również zastosować się chociaż w minimalnym stopniu do zaleceń, które pomogą zadbać o ten rodzaj cery i przyczynią się do powrotu gładkiej skóry, o jednolitym kolorycie.

twoj Problem

Usuwanie rumienia we Wrocławiu

Laserowy zabieg jest skuteczny nie tylko na rumień, rozproszone zaczerwienienie, ale również na trądzik różowaty, żylaki dolnych i naczyniaki płaskie. Istotne jest to, iż urządzenie zapewnia nie tylko redukcją widocznych zmian naczyniowych, ale także usuwa je w całości

Umów Się Na Konsultację