+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Przebarwienia

Przebarwienia to różnego koloru i wielkości plamki na skórze, które można zwalczyć wieloma sposobami, ale najskuteczniej usuwa je laser.

Przebarwienia dotyczą osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Mogą przybierać różne kolory i kształty. Przyczyną powstawania przebarwień są zaburzenia pigmentacji barwinka skóry, czyli melatoniny. Pod wpływem niekorzystnych czynników dochodzi do zwiększenia produkcji melatoniny, co skutkuje pojawieniem się plamek. Do ich powstania przyczynia się wiele czynników, m.in. nadmierna ekspozycja na słońce lub częste korzystanie z solarium, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy i jajników, stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Przebarwienia mogą powstawać w okresie ciąży i menopauzy, kiedy w organizmie zachodzą duże zmiany hormonalne. Pojawiają się również z wiekiem, na skutek procesów starzenia. Jest wiele metod walki z tym problemem, ale nie wszystkie są jednakowo skuteczne. Metody domowe mogą rozjaśnić skórę, ale nie zlikwidują ciemnych i głębiej położonych plam. Za najskuteczniejszą metodę walki z przebarwieniami uważa się laseroterapię. Z jej dobrodziejstw można skorzystać w SkyClinic we Wrocławiu.

Przebarwienia

Umów Się Na Konsultację

Przebarwienia

Od czego zależy występowanie przebarwień ?

Przebarwienia na twarzy bywają dużym kompleksem, często utrudniają normlane funkcjonowanie, powodują wstyd i niechęć do pokazywania twarzy. Najbardziej widoczne są u osób z jasną karnacją. Przyczyny powstania przebarwień są bardzo szerokie, ale do głównych można zaliczyć nadmierną ekspozycję na słońce. Opalanie bez żadnego zabezpieczenia w postaci filtrów UV powoduje upośledzenie wytwarzania melatoniny, gromadzi się ona w skórze, tworząc plamy. Do innych przyczyn powstania przebarwień należą uwarunkowania genetyczne, przyjmowania niektórych leków, zaburzenia hormonalne. Przebarwienia mogą być również skutkiem nieprzestrzegania zaleceń po zabiegach kosmetologicznych czy dermatologicznych. Plamy pojawiają się często o kobiet w ciąży, kiedy dochodzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej. Sprzyja im również wiek. Z upływem lat przebarwień przybywa, zdarza się, że niemal całe ciało jest w plamki.

Jakie są najbardziej skutecznie metody usuwania przebarwień?

Najlepszym sposobem jest niedopuszczenie do powstania przebarwień. Warto od najmłodszych lat stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym oraz unikać opalania. Oczywiście nie zawsze uda się uchronić przez plamami. Gdy się pojawią, można usuwać je wieloma metodami. Jeżeli przebarwienia są drobne, mało widoczne mogą pomóc domowe sposoby. W przypadku dużych i ciemnych przebarwień sprawdzą się metody polecane przez gabinety medycyny estetycznej. W klinice SkyClinic do usuwania przebarwień służy laser i peelingi chemiczne. Za pomocą laserów można wykonać różne zabiegi, m.in. frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth, Twin Light, Fotona 4D oraz fotoodmładzanie. Metody laserowe są uważane na całym świecie za najskuteczniejszy sposób na likwidacje blizn i przebarwień.

Jakie są domowe sposoby walki z przebarwieniami? Czy są skuteczne i warto je stosować?

Walkę z przebarwieniami można zacząć w domowym zaciszu. Jeżeli okaże się nieskuteczna, warto zastosować metody z użyciem lasera, oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Jednym z domowych sposobów zwalczania przebarwień są maseczki. Do ich przygotowania można użyć świeże owoce i warzywa, które mają właściwości wybielające. Przyda się sok z cytryny oraz świeże ogórki, które ładnie rozjaśniają i odżywiają cerę. W domu można wykonać również maseczkę z sody oczyszczonej, która zmniejsza widoczność przebarwień, stopniowo i delikatnie rozjaśniając skórę. Innym sposobem na rozjaśnienie twarzy są kosmetyki wybielające. Mają w składzie m.in. kwas azelainowy, witaminę A oraz kwasy owocowe i wyciągi z roślin, które potrafią rozjaśnić przebarwienia i powodują, że stają się mniej widoczne.

Czy zabiegi usuwające przebarwienia z udziałem lasera są bezpieczne, nie ma ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek?

Laseroterapia to bardzo nowoczesna i bezpieczna metoda, która stosowana jest w wielu zabiegach kosmetycznych i medycznych. Laser stał się obecnie narzędziem, który pomaga w wielu dziedzinach medycyny, trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesne leczenie. Laseroterapia pozwala trwale usunąć plamy, w przeciwieństwie do innych, wcześniej stosowanych metod, działa wybiórczo. Dzięki temu oddziałuje tyko na przebarwienia, omija zdrową skórę, nie ma ryzyka jej uszkodzenia. Plama pigmentacyjna  poddana działaniu lasera, jest uszkadzana, a po kilku tygodniach zostaje wydalona z organizmu. Dodatkowo, laser zmniejsza produkcje wydzielanej nadmiaru melatoniny. W SkyClinic we Wrocławiu używana jest najnowocześniejsza platforma laserowa Fotona, zabiegi wykonuje doświadczona kadra specjalistów, dzięki temu usuwanie przebarwień jest bardzo skuteczne. Laser Nd:yag ma najgłębiej penetrujący promień spośród wszystkich laserów dostępnych na rynku. Światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu pobudzone zostają procesy regeneracyjne. Laser Nd:yag wykorzystywany jest m.in w zabiegu Fotoodmładzania T3.

Na czym polega zabieg frakcjonowania laserowe z ablacją Smooth?

Frakcjonowania laserowe z ablacją Smooth to zabieg, który powoduje kontrolowane złuszczanie naskórka oraz przebudowę włókien kolagenowych. Używany w czasie zabiegu laser ulega rozproszeniu w głębszych warstwach skóry, bardzo dobrze ujędrnia i wygładza skórę, nie naruszając jej zewnętrznej warstwy. Po zabiegu dochodzi do kontrolowanego złuszczania naskórka. Zabieg wyrównuje koloryt skóry, poprawia jej napięcie i ogólną kondycję. Zabieg trwa ok. 20-60 minut, jest bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. W zależności od stanu skóry zalecane są 1- 4 zabiegi.

Czy laseroterapia ma jakieś przeciwwskazania?

Laseroterapia jest zabiegiem bezpiecznym, ale ma przeciwwskazania, nie wszystkie osoby mogą się jej poddać. Zabiegów w użyciem lasera nie można wykonać w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest żółtaczka, AIDS, choroby nowotworowe, posiadanie rozrusznika serca, a także epilepsja, nadciśnienie oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Z wykonaniem zabiegu należy wstrzymać się w przypadku pacjentów z opalenizną, łuszczycą oraz aktywnymi chorobami skóry. Przez zabiegiem należy odstawić leki, maści i zioła światło uczulające. W SkyClinic we Wrocławiu każdy pacjent umawiany jest na konsultacje z lekarzem, która pomoże wykryć wszelkie przeciwwskazania.

Jak wygląda okres po zabiegu usuwania przebarwień ? Czy wymagana jest rekonwalescencja?

Po zabiegu każdy pacjent SkyClinic otrzymuje zalecenia pozabiegowe. Po zabiegach z użyciem lasera, przez około 14 dni, nie zaleca się korzystania z basenów, saun oraz gorących kąpieli. Wychodząc na zewnątrz należy zabezpieczać twarz kremem z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną. Krem można stosować pod makijaż. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, u niektórych osób możliwy jest niewielki obrzęk. Zalecane są kosmetyki silnie nawilżające oraz suplementacja witaminą C. Po kilku dniach dochodzi do złuszczenia naskórka. W tym okresie można wrócić do codziennych aktywności.

Czy zabiegi z wykorzystaniem lasera wymagają specjalnego przygotowania?

Zabiegi wykonywane w klinice SkyClinic we Wrocławiu zawsze poprzedzone są spotkaniem z lekarzem, który dokładnie opisuje przebieg zabiegu i omawia przygotowanie. Dwa tygodnie przed laseroterapią należy odstawić wszelkie preparaty i leki fotouczulające. Trzeba również zrezygnować z kremów na bazie alkoholu, a także zawierających witaminę A. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wykonywania peelingów chemicznych i mechanicznych. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można się opalać. Opalenizna jest przeciwwskazaniem do laseroterapii i w przypadku, gdy pacjent nie dostosuje się do zaleceń, zabieg trzeba będzie przełożyć. Jeżeli do danego zabiegu potrzebne jest inne przygotowanie, pacjent zostanie o tym poinformowany. Przeddzień laseroterapii nie można pić alkoholu. Na zabieg należy przyjść wypoczętym, po lekkim posiłku.

twoj Problem

Twin Light we Wrocławiu

Zabieg Twin Light jest to połączenie dwóch terapii, w których wykorzystywany jest laser o różnych długościach fal. Poprzez frakcjonowanie skóry, działanie światła laserowego ma na celu przebudować powierzchniowo skórę, a tym samym pozbyć się drobnych zmarszczek i zmian.

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Laserowe usuwanie przebarwień we Wrocławiu

abieg ten opiera się na naświetlaniu przebarwień skórnych wiązką lasera zgodnie z zasadą fototermolizy selektywnej. Światło laserowe zostaje wychwycone w sposób niezwykle precyzyjny jedynie przez melaninę, która została nagromadzona w zaistniałych zmianach (przebarwieniach).

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.

Umów Się Na Konsultację