+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Podwójny podbródek

Nadzwyczajnie nieprzyjemnym defektem estetycznym, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, jest podwójny podbródek, objawiający się mniej lub bardziej wyraźnie odznaczającą się dodatkową fałdą skóry umiejscowioną pomiędzy brodą a szyją.

Wada jest dość powszechna wśród społeczeństwa i bardzo łatwo rozpoznać ją na pierwszy rzut oka. Osoba zmagająca się z tym problemem posiada charakterystyczną, obwisłą fałdę skórną pod żuchwą, przez co wygląda, jakby jej broda łączyła się bezpośrednio z szyją, rysy są rozmyte, a owal twarzy niewyraźny. Podwójny podbródek bierze się zazwyczaj z nadmiaru zmagazynowanej pod brodą tkanki tłuszczowej, więc jak można się domyślić, wadę posiada większość otyłej części społeczeństwa. Nie jest to jednak jedyna przyczyna, z uciążliwością borykają się także osoby bez nadwagi, a może ona wynikać na przykład z wieku i procesów zatracania przez skórę elastyczności, czy niewłaściwej postawy. Całe szczęście, istnieje szereg skutecznych zabiegów, które raz na zawsze pomogą pozbyć się uporczywego problemu. Głównymi zabiegami, jakie można wymienić do walki z drugim podbródkiem są: lifting HIFU, nici PDO, wolumetria bródki, lipoliza iniekcyjna, termolifting Zaffiro czy niezwykle skuteczna liposukcja laserowa. Wola podjęcia działań w takim kierunku zależy od indywidualnych preferencji osoby, lecz należy zaznaczyć, że korzyści wynikające z poprawy swojego wizerunku są tak ogromne, że kobiety, które podjęły taką decyzję, nie mają złudzeń, że była właściwa.

Podwójny podbródek

Umów Się Na Konsultację

Podwójny podbródek

Skąd bierze swój początek problem podwójnego podbródka?

Za problem odpowiada najczęściej nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, co powoduje odkładnie się tłuszczu w niektórych miejscach, również pod brodą. Inną z kolei przyczyną, szczególnie wśród dojrzałych kobiet, jest utrata sprężystości skóry w odcinku szyjnym ze względu na wiek, ponieważ wraz z upływem lat zanikają włókna kolagenowe, co w następstwie powoduje brak wystarczającej elastyczności i jędrności. Wpływ na występowanie podwójnego podbródka ma również tryb życia. Niewłaściwa, przygarbiona postawa ciała podczas codziennego życia, która osłabia mięśnie szyi, niedostatecznie intensywne nawilżanie okolic podbródka, zbieranie się wody w organizmie z powodu niezdrowej diety, czy spożycia alkoholu – to wszystko może mieć wpływ na pojawienie się nieprawidłowości. Jednakże nie zawsze przyczyna leży po stronie człowieka, dość często zdarza się, że osoba odziedziczyła takie predyspozycje w genach, czyli może to być czysto anatomiczny problem, nie wynikający z zaniedbań.

Czy podwójny podbródek jest dolegliwością, która może powodować problemy zdrowotne?

Podwójny podbródek nie powoduje schorzeń niebezpiecznych dla zdrowia, ani nie zagraża życiu, jednak zdarza się, że jest przyczyną ogromnych problemów z samooceną. Mimo, że niegroźny w żaden sposób dla fizjonomii osoby, może powodować ogromne kompleksy, jak również być przyczyną zaburzeń osobowości i nieprawidłowego postrzegania swojej atrakcyjności. Osoba, której ciężko jest znieść taką cechę swojego wyglądu, powinna zastanowić się nad poddaniem się specjalistycznemu zabiegowi i poprawienia komfortu swojego życia. Metody terapii, o ile nie występują żadne przeciwwskazania, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka i w przypadku specjalistycznie wykonanego zabiegu mogą przynieść tylko ulgę. Często bywa tak, że zabieg likwidujący drobny defekt estetyczny znacząco poprawia komfort psychiczny, pomaga zyskać spokój oraz poczuć się dobrze w swoim ciele.

Za pomocą jakich działań można skorygować niedoskonałość?

O ile wynika z otyłości, podwójnego podbródka można bardzo łatwo się pozbyć, zrzucając zbędne kilogramy i powracając do prawidłowej masy ciała. Wysiłek może okazać się niedostateczny, gdy proces odchudzania będzie przebiegał za szybko i skóra nie zdąży odpowiednio się obkurczyć, wtedy mimo szczupłej sylwetki, nadal miejscowo pozostaną obwisłe fałdy skórne. W przypadku, gdy nie ma już nadmiaru tłuszczu, a pozostaje jedynie zbyt duża ilość skóry, konieczne może okazać się nawet chirurgiczne wycięcie jej fragmentu. Jednak w wielu standardowych przypadkach specjaliści sięgają po mniej radykalne metody. Pomocna okazuje się tutaj liposukcja laserowa, za pomocą której eliminuje się nadmiar tłuszczu oraz liftingi, przywracające jędrność i sprężystość skórze.

Istnieją jakieś ćwiczenia, które pomagają w pozbyciu się podwójnego podbródka?

Internet pełen jest porad, jak pozbyć się podwójnego podbródka za pomocą regularnie wykonywanych ćwiczeń, lecz ich efekty mogą okazać się niedostatecznie zadowalające. Najczęściej polecane ćwiczenia to uginanie głowy, podnoszenie podbródka, a także angażowanie mięśni twarzy. W internecie można znaleźć mnóstwo przykładów ćwiczeń, podstawą jest tutaj skupienie się na partiach szyjnych. Zalecane są także masaże podbródka np. Kobido, z głową uniesioną ku górze i delikatne ściąganie palcami skóry na szyi. Efekt może przynieść również spanie na plecach, co zapobiega swobodnemu zwisaniu skóry i wiotczeniu podbródka.

Czy operacja jest jedynym sposobem na bezpowrotne pozbycie się podwójnego podbródka?

Operacja jest rozwiązaniem jedynie dla osób mocno nastawionych na pozbycie się problemu. Zazwyczaj są to ludzie, którym kwestia podbródka utrudnia codziennie funkcjonowanie i są zdecydowane na niedogodności związane z długą rekonwalescencją. Istnieje szereg mniej inwazyjnych metod załagodzenia tej przykrej uciążliwości. Są w niej między innymi oferowane przez kliniki medycyny kosmetycznej zabiegi liftingujące, które w większości przypadków dają wystarczający efekt. Aby pozbyć się delikatnych niedoskonałości, można zdać się również na domowe ćwiczenia, poprawę stylu życia, czy rezygnację z nałogów.

Jakiego typu nieinwazyjne sposoby na pozbycie się tej wady oferuje rynek kosmetologiczny?

Rynek kosmetologiczny wychodzi przede wszystkim z propozycją liftingów, które są mało inwazyjne i całkowicie bezpieczne. SkyClinic we Wrocławiu oferuje lifting metodą HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), która stosuje ultradźwięki. Zabieg może być wykonywany na określonej głębokości skóry, co pozwala na modyfikację dostosowaną do klienta i osiągnięcie lepszych efektów. Po zabiegu skóra jest zagęszczona i ujędrniona, co szczególnie sprawdza się w przypadku drobnych niedoskonałości na podbródku, które nie wymagają niczego ponad tak ujędrniający i bezinwazyjny zabieg.

Jak wygląda przykładowy zabieg?

Często wykonywanym zabiegiem na podwójny podbródek i przynoszącym niezwykle dobry efekt jest liposukcja. Można wykonać ją bezproblemowo w wyspecjalizowanych klinikach medycyny estetycznej. Wybierając taką klinikę, należy kierować się uznaniem pacjentów i bezpieczeństwem, stąd zalecane jest korzystanie ze sprawdzonych miejsc, takich jak na przykład klinika SkyClinic we Wrocławiu. Oczywiście, przed procedurą zabiegową zawsze zostaje przeprowadzony wywiad lekarski, aby stwierdzić, że nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak choroby, przyjmowane leki, czy ciąża. Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, a sama metoda terapii skupia się na mało inwazyjnym laserowym podgrzewaniu komórek tłuszczowych.

Czy efekty będą widoczne od razu po zabiegu i czy należy spodziewać się efektów ubocznych?

To, jak wyraźnie widoczne będą efekty, jak szybko będzie można się nimi cieszyć i konieczność trzymania się zaleceń zależy od stopnia zaawansowania defektu. Jeśli chodzi o zabiegi nieinwazyjne, takie jak na przykład liftingi, czas potrzebny na dojście do siebie organizmu będzie o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów z użyciem skalpela, gdzie narusza się tkanki i wymagane jest zagojenie się nacięcia. Przykładowo, po liposukcji laserowej, mimo że nie jest aż tak inwazyjna, jak tradycyjna liposukcja, wymagane jest odczekanie odpowiedniego czasu po zabiegu przed podjęciem się bardziej wymagających aktywności fizycznych. W przypadku małych niedoskonałości i drobnych kosmetycznych poprawek, organizm powinien dojść do siebie szybko i same metody terapii również nie będą aż tak wymagające.

twoj Problem

Lifting twarzy we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Liposukcja połączona z lipotransferem to innowacyjny zabieg, który pozwala bezpiecznie ujędrnić ciało i wykorzystać usunięty tłuszcz jako naturalny wypełniacz.

Liposukcja ultradźwiękowa we Wrocławiu

Liposukcja ultradźwiękowa polega na poddawaniu wybranej partii ciała działaniu fali emitowanej z głowicy specjalistycznego urządzenia. Prowadzi to do zmniejszenia obwodów poszczególnych, poddawanych zabiegowi partii ciała, wymodelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Dodatkową zaletą kuracji jest poprawa krążenia krwi, a także korzystny wpływ na układ nerwowy.

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.

SonoQueen – lifting we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Liposukcja laserowa we Wrocławiu

Zabieg liposukcji laserowej pozwala poprawić wygląd sylwetki poprzez mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała, a jednocześnie usuwa cellulit i poprawia kondycję skóry.

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/

Nici biorewitalizujące we Wrocławiu

Wprowadzone pod skórę w niebolesny sposób nici w szybki i nieinwazyjny sposób poprawiają jej elastyczność  –  staje się ona młodsza i zdecydowanie bardziej napięta. Poddane zabiegowi części ciała odzyskują swój kształt, a dogłębne działanie rewitalizujące regeneruje naskórek na poziomie komórkowym.

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Lifting HIFU Wrocław

Nowoczesny system wykorzystujący technologię HIFU można stosować na praktycznie każdej części ciała. Zabieg liftingu HIFU nie wymaga odpowiedniego przygotowania oraz znieczulenia a dodatkowym atutem jest fakt, iż zabieg można przeprowadzić o każdej porze roku. Lifting tą metodą przyczynia się do zagęszczenia skóry i jej widocznego ujędrnienia. 

ZAFFIRO Wrocław

To odmładzający rytuał pielęgnacji, który regularnie wykonywany, zagwarantuje efekt cofającego się czasu, w formie naturalnych, ale spektakularnych rezultatów. Działanie Zaffiro opiera się na oddziaływaniu światła podczerwonego na włókna kolagenowe, które obkurczają się pod wpływem temperatury. Zastosowanie w urządzeniu głowicy wzbogaconej szlachetnym szkłem szafirowym, potęguje efekt działania podczerwieni.

HIFU HiproV Wrocław

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Mezoterapia lipolityczna we Wrocławiu

Lipoliza to redukcja tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie do niej preparatu rozszczepiającego komórki tłuszczowe. Główną zaletą jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach sprawiających trudność, takich jak: podbródek, brzuch, uda, biodra czy boczki.

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Umów Się Na Konsultację