+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem zdrowotny i estetyczny, który z powodzeniem można zlikwidować korzystając z zabiegów, jakie oferują gabinety medycyny estetycznej.

Tkanka tłuszczowa pełni w organizmie ważną rolę, odpowiada za wiele procesów, ale jej nadmiar jest szkodliwy, wpływa niekorzystnie na zdrowie i urodę. Istnieje wiele przyczyn odkładania się tkanki tłuszczowej. Główne z nich to zła dieta, niska aktywność fizyczna, predyspozycje genetyczne, zaburzenia łaknienia, przyjmowanie niektórych leków, problemy hormonalne czy nadmierny stres. Kliniki medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw klientom i oferują szereg zabiegów, które w sposób trwały i skuteczny pomagają zredukować nadmiar tłuszczu. SkyClinic z Wrocławia oferuje zabiegi modelujące sylwetkę, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Zabiegi usuwające nadmiar tkanki zabiegowej mogą mieć różny stopień inwazyjności, część jest małoinwazyjna, inne odbywają się w gabinecie zabiegowym, ponieważ wymagają miejscowego znieczulenia. We wrocławskim SkyClinic specjaliści, po konsultacji z pacjentem, dobierają najbardziej optymalną metodę. Metody małoinwazyjne wykorzystują najczęściej ultradźwięki, fale akustyczne lub podciśnienie. Do najbardziej popularnych zabiegów należy m.in. liposukcja falą magnetyczną, liposukcja laserowa lub ultradźwiękowa. Dzięki tym metodom można pozbyć się cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej z ramion, podbródka, brzucha i ud. Inna metoda to fala uderzeniowa Storz Medical, która wykorzystuje wibrację i kawitację w jednej terapii. Skutecznie likwiduje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową oraz ujędrnia ciało. Endermologie Alliance LPG skutecznie działa na trzy problemy, tzn. wygładza cellulit, usuwa nadmiar tłuszczu oraz ujędrnia skórę.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Umów Się Na Konsultację

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Dlaczego u niektórych ludzi pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej, a inni nie mają z tym żadnego problemu?

Na występowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej ma wpływ wiele czynników. Do problemu przyczynia się siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna oraz zła, bogata w tłuszcze i cukry dieta. Czynniki te powodują, że tłuszcz odkłada się w różnych partiach ciała, głównie na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach. Niektóre osoby mają uwarunkowania genetyczne do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej, skłonność przechodzi z rodziców na kolejne pokolenia. Wraz z wiekiem zmniejsza się szybkość przemiany materii, co również przyczynia się do nadmiernego odkładnia tłuszczu. Inne czynniki to zaburzenia hormonalne, menopauza oraz stosowanie niektórych leków. Leki na depresje, sterydy, leki przeciw cukrzycy czy antyalergiczne mogą przyczyniać się do otyłości i nadmiaru tłuszczu w organizmie. Bardzo ważny czynnikiem jest dieta, która w największym stopniu wpływa na kształt sylwetki. Wybieranie produktów z dużą zawartością tłuszczu, mocno przetworzonych, brak w diecie warzyw i owoców powoduje, że tłuszcz odkłada się w nadmiernej ilości. Istotnym czynnikiem jest również ilość spożywanego pokarmu, która powinna być dopasowaną do wieku, wagi oraz trybu życia danej osoby.

Na czym polega zabieg falą uderzeniową Storz Medical?

Zabieg falą uderzeniową Storz Medical to szwajcarski wynalazek, który z powodzeniem wykonywany jest w klinice SkyClinic we Wrocławiu. Jest bardzo pomocny w redukcji cellulitu oraz ujędrnianiu i modelowaniu ciała. Zaletą zabiegu jest całkowita bezinwazyjność i brak rekonwalescencji. Do zabiegu wykorzystywane są fale akustyczne, które uderzają bezpośredni w miejsce zaatakowane cellulitem. Głowica urządzenia generuje falę dźwiękową, która wytwarza energię w postaci wibracji. W wyniku tego procesu następuje rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczowe, które wydalane są z organizmu przez procesy metaboliczne. Zabieg stymuluje zwiększenie produkcji kolagenu, poprawia kondycje i ujędrnienie skory, redukuje nawet mocno zaawansowany cellulit. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia. Trwa ok. 30-60 minut w zależności od okolicy, która jest poddawana zabiegowi.

Czy zabieg wykonywane w klinice SkyClinic wymagają specjalnego przygotowania?

Zabiegi, których celem jest likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej są małoinwazyjne, nie wymagają specjalnego przygotowania Każdy zabieg wykonywany w klinice SkyClinic we Wrocławiu poprzedzony jest dokładną konsultacją ze specjalistą, lekarzem lub kosmetologiem. W trakcie wizyty badany jest stan skóry pacjenta, przeprowadzany jest dokładny wywiad i proponowany plan leczenia. Pacjent jest informowany o przebiegu zabiegu, omawiane są ewentualne skutki uboczne, oraz przekazywane są informacje jak należy postępować po zabiegu. Lekarz, po konsultacji, może zlecić dodatkowe badania, które pozwolą wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Na wizycie pacjent powinien poinformować specjalistę o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach, dzięki temu będzie można dopasować zabieg tak, aby był bezpieczny, a efekty jak najlepsze.

Dlaczego warto wybrać wrocławska klinikę SkyClinic? Co wyróżnia ją spośród innych?

Kliniki medycyny estetycznej są w każdym mieście, powstają coraz liczniej, ponieważ wiele osób chce poprawić swój wygląd. Niestety, nie wszystkie gabinety spełniają wysokie normy i oferują szeroki zakres zabiegów. Klinika SkyClinic z Wrocławia posiada wyróżnienie Artas Clinical Excelence, które przyznawane jest najlepszym klinkom na świecie. SkyClinic oferuje swoim pacjentom najnowsze technologie z dziedziny laseroterapii, wykonuje zabiegi, które pozwalają się pozbyć problemów dotyczących całego ciała. W Klinice pracują specjaliści najwyższej klasy, kosmetolodzy, lekarze dermatolodzy, chirurdzy i ginekolodzy, którzy znają i stosują najnowocześniejsze technologie. Klinika zapewnia komfortowe warunki, dba o pacjenta na każdym etapie zabiegu, zaczynając na konsultacji, na opiece pozabiegowej kończąc. Z usług kliniki korzystają znane osoby ze świata filmu czy muzyki, co jest niewątpliwie najlepszą rekomendacją.

Jak przyśpieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej?

Redukcji tkanki tłuszczowej można dokonać za pomocą zabiegów oferowanych przez klinikę medycy estetycznej i kosmetologii HI-TECH SkyClinic. Aby spotęgować efekty zabiegów warto wzbogacić tryb życia o aktywność fizyczną oraz zwiększyć dbałość o jakość spożywanego jedzenia. Zalecana jest zdrowa dieta, składająca się z dużej ilości warzyw, owoców, ryb lub/i chudego mięsa. Należy wykluczyć produkty mocno przetworzone, z dużą ilością konserwantów, tłuszczu i cukrów. Trzeba pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu, minimum 30-35 ml na każdy kilogram masy ciała. Polecana jest woda mineralna i herbaty ziołowe czy tez napary oczyszczające. W redukcji tkanki tłuszczowej dużą rolę odgrywa aktywność fizyczna.

Czy zabiegi medycyny estetycznej usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej wymagają długiego czasu rekonwalescencji?

Zabiegi usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej wykonywane w SkyClinic są mało lub średnio inwazyjne i nie wymagają hospitalizacji ani rekonwalescencji. Zabiegi trwają kilkadziesiąt minut do 2 godzin, odbywają się w warunkach ambulatoryjnych, po krótkim odpoczynku pacjent może wrócić do domu i codziennych aktywności. Jeżeli dany zabieg wymaga jakiś ograniczeń, pacjent jest o tym informowany jeszcze przed zabiegiem, tak aby mógł zaplanować odpoczynek po zabiegu. Po niektórych zabiegach zalecana jest kilkudniowa rezygnacja z intensywnej aktywności fizycznej, unikanie gorących kąpieli, sauny, solarium i używek. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się wrażenie zmęczenia, ospałość czy pierwsze objawy przeziębienia.

Co powoduje liposukcja falą magnetyczną - Onda?

Zabieg polega na rozbiciu komórek tłuszczowych, a następnie wydaleniu ich wskutek naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Mikrofale Coolwaves™ emitowane przez technologię ONDA powodują stymulacje kolagenu, prowadzą do ujędrnienia i wymodelowania sylwetki, redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Skóra wygląda ładniej, jest napięta i mocno ujędrniona, zyskuje większą sprężystość. Zabieg świetnie modeluje sylwetkę, głównie w dolnych partiach, na brzuchu, udach, a także na plecach i boczkach. Zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, jest bezpieczny i przynosi spektakularne efekty.

Jak wygląda zabieg Endermologie Alliance LPG?

Endermologie Alliance LPG to zabieg, który opiera się na innowacyjnym procesie. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która następnie jest masowana przez elektronicznie sterowaną rolkę. Wskutek zabiegu dochodzi do pobudzenia uwalniania tłuszczu, aktywacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pacjent w czasie zabiegu ubrany jest w specjalny kostium „Endermowear”, który zapewnia komfort i ułatwia masaż oraz zapewnia higienę masowanego obszaru. Zalecane jest wykonanie kilku zabiegów, które skutkuje precyzyjnym wygładzeniem i uzyskaniem wymarzonej sylwetki. Poprawia się metabolizm komórkowy, następuje naturalne odmłodzenie . Zabieg likwiduje również obrzęki, zastoje, usuwa bóle mięśni i stawów. Jest polecany dla wszystkich osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

twoj Problem

Fala uderzeniowa – STORZ we Wrocławiu

Pozwala na bezbolesną i bezinwazyjną modelację sylwetki za pomocą szeroko stosowanej w świecie medycyny i rehabilitacji fali uderzeniowej. Stosowana jest między innymi na brzuch, uda oraz pośladki, wspomagając w odchudzaniu. Zmniejszenie obwodów danej części ciała jest widoczne już po pierwszych zabiegach.

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/

Liposukcja laserowa we Wrocławiu

Zabieg liposukcji laserowej pozwala poprawić wygląd sylwetki poprzez mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała, a jednocześnie usuwa cellulit i poprawia kondycję skóry.

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.

Liposukcja ultradźwiękowa we Wrocławiu

Liposukcja ultradźwiękowa polega na poddawaniu wybranej partii ciała działaniu fali emitowanej z głowicy specjalistycznego urządzenia. Prowadzi to do zmniejszenia obwodów poszczególnych, poddawanych zabiegowi partii ciała, wymodelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Dodatkową zaletą kuracji jest poprawa krążenia krwi, a także korzystny wpływ na układ nerwowy.

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Liposukcja połączona z lipotransferem to innowacyjny zabieg, który pozwala bezpiecznie ujędrnić ciało i wykorzystać usunięty tłuszcz jako naturalny wypełniacz.

Umów Się Na Konsultację