+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Modelowanie twarzy

Każdy z nas chciałby zachować wieczną młodość, ale wszyscy wiemy, że upływ czasu jest bezlitosny; pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry, jest efektem stopniowej redukcji tkanki tłuszczowej z okolic twarzy, które z kolei skutkują zmarszczkami, bruzdami i ogólną utratą sprężystości oraz zmianami w konturze twarzy.

Kształt naszej twarzy stanowić może o tym, czy czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Dlatego część z nas nie chce pogodzić się z upływem czasu i wywołanymi przez niego skutkami w postaci utraty sprężystości skóry oraz stopniowych zmianach rysów twarzy. Na szczęście gabinety medycyny estetycznej, takie jak wrocławska SkyClinic, są w stanie pomóc w problemie i zagwarantować wielorakie sposoby na modelowanie twarzy, celem przywrócenia jej dawnego, pięknego kształtu. Każdy problem, z którym się zmagamy, można rozwiązać, szczególnie że dzięki stałemu rozwojowi naukowemu i technologicznemu wzrasta wiedza specjalistów o ludzkim organizmie i sposobach na walkę z nieuchronnym, widocznym starzeniem się. Dzięki takim zabiegom jak fotoodmładzanie T3lifting, czy przeszczep tłuszczu nasza cera będzie odżywiona i zadbana, a owal twarzy odzyska naturalny kontur. To oczywiście tylko niektóre przykłady z bardzo licznej oferty, proponowaną przez gabinet medycyny estetycznej SkuClinic. Specjaliści zatrudnieni w SkyClinic dokładają wszelkich starań, aby dopasować odpowiedni zabieg do indywidualnego pacjenta i zapewnić jak najdoskonalsze i satysfakcjonujące efekty. Dzięki wybranemu zabiegowi modelowania twarzy poczujemy się znowu pięknie i młodo.

Modelowanie twarzy

Umów Się Na Konsultację

Modelowanie twarzy

Czym jest modelowanie twarzy?

Termin modelowanie twarzy dotyczy zabiegów medycyny estetycznej, mających na celu poprawę kształtu twarzy. Ze względu na wiele czynników -upływ czasu, geny, a czasami także szybką utratę kilogramów bardzo często nasza twarz traci swoją naturalną jędrność. Na szczęście istnieje wiele sposób, za pomocą których w gabinecie medycyny estetycznej możemy poprawić kształt twarzy i przywrócić jej jędrność. Zastosowane przez specjalistów metody  wcale nie obejmują użycia skalpela. Istnieje bardzo wiele rodzajów zabiegów mających na celu poprawę owalu twarzy, jej pielęgnacji i odmłodzenia. Każdy z nich zostaje odpowiednio dostosowany do indywidualnych preferencji pacjenta bądź pacjentki. Ze względu na bogatą ofertę i wiele możliwości, możemy zdecydować się na dokładnie taki zabieg, który będzie dla nas najlepszy. Ponieważ są one niemal zupełnie nieinwazyjne, odzyskujemy jędrne rysy twarzy bez konieczności cierpienia i długiej rekonwalescencji.

Kto może poddać się zabiegowi modelowania twarzy?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy zabieg modelowania twarzy jest dla nich odpowiedni. Dzięki nowoczesnym metodom, jakimi posługuje się współczesna medycyna estetyczna w zasadzie każda osoba, która zaobserwowała w swoim wyglądzie zmiany polegające na utracie jędrności skóry i zaburzeniu dawnych rysów twarzy, może poddać się zabiegowi modelowania. Nie ma tutaj znaczenia płeć oraz wiek, jedynie indywidualne przeciwwskazania zdrowotne. Przed każdym zabiegiem odbywa się wizyta lekarska, na której specjalista prowadzący zleca szczegółowe badania, celem sprawdzenia, czy nie istnieją czynniki, które mogłyby powodować skutki uboczne. W ten sposób mamy pewność, że zabieg będzie nie tylko efektywny, ale i stuprocentowo bezpieczny.

Jakie zabiegi modelowania twarzy są dostępne?

Wrocławski gabinet medycyny estetycznej SkyClinic oferuje kilkanaście zabiegów modelowania twarzy, dlatego każdy z pewnością znajdzie taką procedurę, która będzie doskonale odpowiadała jego indywidualnym potrzebom. Dzięki nim pozbędziemy się objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, utrata sprężystości oraz bruzdy. Klinika oferuje bardzo różne procedury, dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, gwarantujących wyraźne oraz stuprocentowo satysfakcjonujące rezultaty. Gabinet oferuje takie zabiegi modelowania twarzy jak:

 • proces lipotransferu Micro Nano Fat;
 • zabieg nićmi liftingującymi i biorewitalizującymi;
 • leczenie osoczem bogatopłytkowym;
 • zabieg liftingujący HIFU;
 • zabieg wypełniający;
 • zabieg liftingu BTL HIPRO-V;
 • przeszczep tłuszczu;
 • twin light;
 • fotoodmładzanie T3;
 • fotona 4D;
 • wypełnianie toksyną botulinową (botoks).

Czy zabieg modelowania twarzy jest bolesny?

To, czy zabieg modelowania twarzy będzie powodował ból i, w związku z tym, konieczne będzie podanie przed jego wykonaniem znieczulenia, zależy od rodzaju procedury, a także często od indywidualnych preferencji pacjenta. Istnieją bowiem zabiegi, które nie powodują żadnego dyskomfortu, ale bywa, że inne mogą okazać się niezbyt przyjemne (np. zabiegi wypełniające) – wówczas istnieje szansa na podanie znieczulenia. Zabiegi, które wymagają podanie pacjentowi znieczulenia to między innymi procedura nićmi liftingującymi oraz biorewitalizującymi. Po zaaplikowaniu znieczulenia pacjent nie odczuwa absolutnie żadnego bólu.

Ile trwa zabieg modelowania twarzy?

W dzisiejszych czasach bardzo zależy nam na tym, aby wszystkie procedury można było załatwić szybko i sprawnie. Nie da się ze stuprocentową pewnością oszacować, ile będzie trwała dana procedura modelowania twarzy. Czas wykonania każdego zabiegu jest inny. Warto jednak zaznaczyć, że  większość zabiegów nie trwa długo i tuż po ich zakończeniu możemy wrócić do naszych codziennych spraw. To, ile potrwa dana procedura zależy od bardzo wielu uwarunkowań, w tym stanu skóry pacjenta, obszaru, na którym pracuje lekarz oraz innych, indywidualnych czynników. Zabieg może zatem trwać od kilkunastu minut do kilku godzin. W trakcie zapisywania się na konkretny zabieg zostaniemy poinformowani o tym jaki będzie przybliżony czas jego trwania.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu modelowania twarzy?

Jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, również przy modelowaniu twarzy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Do najczęstszych należeć będzie okres ciąży oraz karmienia piersią, nowotwór, AIDS oraz zakażenie wirusem HIV. Jednak każdy zabieg ma także swoje indywidualne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić jego przeprowadzenie. Aby nie dopuścić do zabiegu, który może zagrażać zdrowiu pacjenta, lekarz powinien przeprowadzić wcześniej szczegółowy wywiad oraz, w razie jakichkolwiek wątpliwości, zlecić szereg dodatkowych badań.

Czy do zabiegu trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać?

W przypadku każdego zabiegu postępowanie przed jego wykonaniem będzie się od siebie różnić, dlatego wiele osób zastanawia się, czy zabiegi, które mają na celu modelowanie twarzy wymagają specjalnego przygotowania.  O tym, czy i jakie działania należy podjąć przed daną procedurą zostaniemy poinformowani przez lekarza na wizycie przygotowującej. Nie trzeba jednak szczególnie się przejmować, ponieważ zazwyczaj ewentualne przygotowania nie są szczególnie wymagające. Bardzo wiele zależy od konkretnego zabiegu. W przypadku zabiegów wykonywanych w obrębie twarzy przeważnie zaleca się na przykład unikanie solarium, mocnych peelingów i innych zabiegów mogących naruszyć powierzchnię naszej skóry.

Czego można spodziewać się po zabiegu modelowania twarzy?

Decydując sie na zabieg liczymy nie tylko na doskonałe efekty, ale także na brak licznych skutków ubocznych. Nie ma jednak powodu do obaw. Zdarza się, że zabiegi modelujące twarz mogą powodować skutki uboczne w postaci zaczerwienienia, obrzęków oraz delikatnego dyskomfortu w obrębie wykonywanej wcześniej procedury. Nie należy się tym przejmować, wszelkie niedogodności powinny bowiem zniknąć w przeciągu kilku godzin, nie są one także szczególnie uciążliwe. Lekarz powinien udzielić pacjentowi informacji o wszelkiego rodzaju możliwych niepożądanych efektach i możliwości ich zaradzeniu. Po niektórych zabiegach należy stosować szereg reguł, aby rezultaty był widoczne i utrzymały się jak najdłużej. Efekty natomiast pojawiają się, w zależności od zabiegu, w przeciągu od kilku dni do kilku miesięcy. Zawsze jednak są bardzo dobrze widoczne, a my możemy cieszyć się doskonale wymodelowaną twarzą.

twoj Problem

HIFU HiproV Wrocław

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.

ZAFFIRO Wrocław

To odmładzający rytuał pielęgnacji, który regularnie wykonywany, zagwarantuje efekt cofającego się czasu, w formie naturalnych, ale spektakularnych rezultatów. Działanie Zaffiro opiera się na oddziaływaniu światła podczerwonego na włókna kolagenowe, które obkurczają się pod wpływem temperatury. Zastosowanie w urządzeniu głowicy wzbogaconej szlachetnym szkłem szafirowym, potęguje efekt działania podczerwieni.

Lifting HIFU Wrocław

Nowoczesny system wykorzystujący technologię HIFU można stosować na praktycznie każdej części ciała. Zabieg liftingu HIFU nie wymaga odpowiedniego przygotowania oraz znieczulenia a dodatkowym atutem jest fakt, iż zabieg można przeprowadzić o każdej porze roku. Lifting tą metodą przyczynia się do zagęszczenia skóry i jej widocznego ujędrnienia. 

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Nici biorewitalizujące we Wrocławiu

Wprowadzone pod skórę w niebolesny sposób nici w szybki i nieinwazyjny sposób poprawiają jej elastyczność  –  staje się ona młodsza i zdecydowanie bardziej napięta. Poddane zabiegowi części ciała odzyskują swój kształt, a dogłębne działanie rewitalizujące regeneruje naskórek na poziomie komórkowym.

Zabiegi wypełniające we Wrocławiu

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy pozwalają niwelować zmarszczki, modelować twarz, wykonać wolumetrię policzków, powiększyć usta oraz poprawić i ujędrnić owal twarzy. Implantacja kwasu hialuronowego polega na iniekcji wybranego wypełniacza w partie twarzy, które chcemy wymodelować lub obszary, które wymagają ujędrnienia,

Sono Queen – opadające powieki we Wrocławiu

Zabieg polega na lekkim podgrzaniu skóry na jej wybranych poziomach, co jest początkiem jej regeneracji. Uszkodzone włókna kolagenowe zostają zliftingowane, a fibroblasty zaczynają produkcję kolagenu.

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/

Twin Light we Wrocławiu

Zabieg Twin Light jest to połączenie dwóch terapii, w których wykorzystywany jest laser o różnych długościach fal. Poprzez frakcjonowanie skóry, działanie światła laserowego ma na celu przebudować powierzchniowo skórę, a tym samym pozbyć się drobnych zmarszczek i zmian.

Modelowanie ust we Wrocławiu

Zaawansowane technologicznie, zawierające kwas hialuronowy preparaty stosowane do zabiegu zapewniają ustom nie tylko piękny, młody wygląd, ale również odpowiednie nawilżenie, redukcję zmarszczek i stymulację wydzielania kolagenu.

SonoQueen – lifting we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Przeszczep tłuszczu we Wrocławiu

Liposukcja połączona z lipotransferem to innowacyjny zabieg, który pozwala bezpiecznie ujędrnić ciało i wykorzystać usunięty tłuszcz jako naturalny wypełniacz.

Lifting twarzy we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Hialuronidaza we Wrocławiu

Zabieg to skuteczna walka z nadkorekcją z użyciem kwasu hialuronowego, grudkami w ustach czy przepełnioną wypełniaczem skórą.

Umów Się Na Konsultację