+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Kurze łapki

Kurzymi łapkami określa się zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, które, wraz z wiekiem, ulegają stopniowemu pogłębieniu.

Głębokie i nieestetyczne bruzdy na twarzy są oznakami upływającego czasu. Kurze łapki powstają w wyniku wyrażania ekspresywnych uczuć i silnej pracy mięśni mimicznych. Wraz z wiekiem, skóra wokół oczu zaczyna cierpieć na duże niedobory wody oraz kolagenu, który stanowi składnik budulcowy tkanek podskórnych. Z tego powodu zmarszczki ulegają pogłębieniu i bezpośrednio wpływają na wygląd twarzy. Aby usunąć nieestetyczne kurze łapki należy zdecydować się na jeden z zabiegów kosmetologicznych, najskuteczniejszymi zaś są: nici liftingujące, Sono Queen, nici rewitalizujące, toksyna botulinowa oraz Zaffiro. Zabiegi z wykorzystaniem wiązek laserowych są o wiele mniej inwazyjnym sposobem, niż operacja z użyciem skalpela. Z tego powodu cieszą cię coraz większą popularnością w Polsce. Jednym z profesjonalnych miejsc wykonujących powyższe zabiegi jest SkyClinic

Kurze łapki

Umów Się Na Konsultację

Kurze łapki

Na czym polega zabieg nićmi liftingującymi i jakie daje efekty?

Głównym celem zabiegu nićmi liftingującymi jest wymodelowanie nie tylko owalu twarzy, ale także skóry na podbródku, szyi czy dekolcie oraz wygładzenie zmarszczek i rewitalizacja skóry. Nici PDO zyskały dużą popularność wśród kobiet ze względu na skutecznie przeprowadzany lifting twarzy w sposób bezoperacyjny. Materiał jest w zupełności bezpieczny, gdyż do jego użycia wykorzystano polidioksanon czyli PDO, który ulega rozpuszczeniu i wykazuje pełną zgodność tkankową. Organiczny materiał po dłuższym okresie czasu zanika wewnątrz organizmu. Jeśli chodzi o efekty zabiegu nićmi liftingującymi, są one widoczne natychmiastowo i utrzymują się nawet 24 miesiące. Wszystko jest uzależnione od typu skóry i od regularnego stosowania pielęgnacji zaleconej przez lekarza specjalistę. Zastosowanie się do porad lekarza specjalisty jest wymagane, ponieważ wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo całego zabiegu.  

Na czym polega zabieg nićmi rewitalizującymi PDO i kto wykonuje ten zabieg?

Zabieg nićmi rewitalizującymi PDO, jak udowodniono naukowo, stymuluje proces syntezy kolagenu i elastyny w skórze. Białka budulcowe w dużej mierze odpowiadają za zdrowy wygląd cery i hamują procesy starzenia się. Z tej przyczyny stanowi świetną alternatywę dla klasycznych zabiegów chirurgicznych z użyciem skalpela. Zabieg wykonuje lekarz, co jest ścisłe regulowane przez polskie prawo. Doktor wymaga jednak wcześniejszej konsultacji w gabinecie, w celu ustalenia szczegółów dotyczących zabiegu i wykluczenia występowania wszelkich istotnych przeciwwskazań, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podczas procedury implantacji nici PDO. 

Czym jest osocze bogatopłytkowe PRP i jakie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Osocze bogatopłytkowe PRP pozyskiwane jest z krwi pacjenta, która jest pobierana chwilę przed wykonaniem zabiegu. Z punktu widzenia biologii, osocze stymuluje pracę fibroblastów, aby wytwarzały większe ilości kolagenu. Ponadto, dochodzi także do utworzenia nowych naczyń krwionośnych, stanowiących bezpośrednią przyczynę lepszego ukrwienia tkanki. Najważniejszym składnikiem osocza są jednak komórki macierzyste, które posiadają duży potencjał biologiczny i możliwość przybierania różnych form tkanek. Dzięki temu dochodzi do stymulacji podziałów komórkowych, co bardzo pozytywnie wpływa na regenerację skóry. Wykorzystywanie komórek macierzystych to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów na skuteczne zahamowanie procesów starzenia się skóry twarzy. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są głównie: aktywne choroby autoimmunologiczne i nowotworowe oraz rany w okolicy zabiegowej. 

Ile zabiegów muszę wykonać aby zabieg Zaffiro przyniósł wyczekiwane efekty, które utrzymują się długo?

Pierwszy etap zabiegu Zaffiro czyli peeling wodny polega przede wszystkim na usunięciu górnych warstw naskórka, dzięki czemu możliwa jest silna regeneracja w niższych warstwach skórnych. Z tego powodu dochodzi do syntezy wielu nowych komórek, które zastępują komórki uszkodzone. Termolifting Zaffiro sprzyja diametralnej odbudowanie naskórka poprzez działanie termiczne. Kosmetolog poleca wykonanie od 1 do 3 zabiegów w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Czy SkyClinic ma w swojej ofercie zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Tak, wrocławska klinika SkyClinic posiada w swojej ofercie popularny na rynku zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Lekarz wykonujący zabieg zaleca, aby dzień przed wizytą nie stosować aspiryny i pozostałych leków, które mogłyby w istotnym stopniu zaburzać krzepliwość krwi. Wszystko za sprawą toksyny działającej hamująco na przepływ impulsu nerwowego do komórki mięśniowej. Poprzez działanie, nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni, a tym samym do powstawania uciążliwych zmarszczek na twarzy. Używamy najlepszego, dostępnego w Polsce preparatu Bocouture, ponieważ uważamy, że to jeden z najskuteczniejszych produktów stosowanych w tego typu zabiegach. Dodatkowo posiada certyfikację medyczną i jest wyborem numer jeden wśród światowych specjalistów. Jednym z efektów zabiegu jest krótko utrzymująca się drobna opuchlizna, która pojawia się natychmiastowo po skończonym zabiegu. Wyczekiwane rezultaty działania toksyny botulinowej będą widoczne po zejściu opuchlizny i utrzymywać się przez długi okres czasu. 

Na czym polega system BTL HIPRO-V?

Nieinwazyjny zabieg przy użyciu skoncentrowanej ultradźwiękowej wiązki HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na redukcję zmarszczek. Termoablacja wywołana działaniem fal ultradźwiękowych powoduje skrócenie włókien kolagenowych pozwalając tym samym na pobudzenie fibroblastów do produkcji tychże białek budulcowych. Pod wpływem energii cieplnej, wygładzeniu ulegają nawet najgłębsze warstwy skórne, prowadząc do długotrwałych efektów. Wiązki, oddziałując na skórę, zagęszczają ją, przez co ulega wyraźnemu ujędrnieniu na całym obszarze. Należy zaznaczyć, że wiązka omija naskórek, wprowadzając energię bezpośrednio do głębszych warstw skórny. Wskutek tego zabieg nie wpływa w negatywny sposób na wierzchnią tkankę skóry twarzy i nie uszkadza jej w żaden sposób. Nieinwazyjny zabieg zalecany jest nawet w przypadku dużych zmian wywołanych upływem czasu, a minimalna rekonwalescencja sprzyja powrotowi do pracy na następny dzień.

Czy lifting HIFU może być przeprowadzony przez kosmetologa? Jakich narzędzi używa się do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg HIFU z wykorzystaniem wiązki ultradźwiękowej jest przeprowadzany zarówno przez lekarza specjalistę, jak i kosmetologa z odpowiednio długim stażem pracy. HIFU wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu, który stanowią głowice emitujące skupione wiązki o dużym natężeniu. Używane głowice są bardzo precyzyjne, dzięki czemu mogą z powodzeniem usunąć kurze łapki lub inne bruzdy pojawiające się na twarzy. Jednakże, zaznacza się, że w celu uzyskania całkowicie gładkiej skóry, należy wykonać od 1 do 3 zabiegów, gdyż pojedyncza aplikacja może być niewystarczająca przy zaawansowanym procesie starzenia się skóry. Finalne efekty można dostrzec już po trzech miesiącach od wykonania zabiegu, przy czym rekonwalescencja jest natychmiastowa, na drugi dzień można z powodzeniem wrócić do obowiązków w pracy.

Czy zbiegi przy użyciu lasera dają takie same efekty jak chirurgiczny skalpel?

Zabiegi frakcyjne, przy użyciu najnowszej technologii, dają zbliżone efekty do operacji skalpelem. Różnica znajduje się natomiast w okresie czasu, jaki trzeba poświecić na rekonwalescencję. W przypadku operacji, okres ten znacznie się wydłuży, natomiast oddziaływanie laserów spowoduje możliwość natychmiastowego powrotu do zdrowia, niezależnie od głębokości działania skupionych wiązek. Z tego powodu zabiegi laserowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością na polskim rynku. Poddanie się działaniu wiązek jest także o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjny zabieg chirurgiczny z użyciem skalpela. Wiąże się to przede wszystkim ze zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia szkodliwych w skutkach efektów ubocznych. Skóra twarzy jest bardzo delikatnym obszarem, narażonym na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, z tego powodu, lepiej zdecydować się na mniej inwazyjne metody.

twoj Problem

HIFU HiproV Wrocław

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Mikrodermabrazja diamentowa Wrocław

Efekt działania zabiegu to głębokie oczyszczenie skóry, a także jej stymulacja do nasilonej produkcji nowych komórek, co sprzyja procesom odbudowy. Luźny naskórek podczas zabiegu jest od razu zasysany przez specjalnie zaprojektowaną głowicę, dzięki czemu efekt oczyszczenia skóry jest spotęgowany.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.

ZAFFIRO Wrocław

To odmładzający rytuał pielęgnacji, który regularnie wykonywany, zagwarantuje efekt cofającego się czasu, w formie naturalnych, ale spektakularnych rezultatów. Działanie Zaffiro opiera się na oddziaływaniu światła podczerwonego na włókna kolagenowe, które obkurczają się pod wpływem temperatury. Zastosowanie w urządzeniu głowicy wzbogaconej szlachetnym szkłem szafirowym, potęguje efekt działania podczerwieni.

Komórki macierzyste Wrocław

Zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF jest obecnie szeroko dostępny i pozwala na relatywnie prostą oraz skuteczną poprawę kondycji skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzania preparatu w wybrane fragmenty skóry za pomocą drobnych nakłuć. Uwalniane w ten sposób cenne substancje stymulują procesy odnowy tkanki.

Lifting HIFU Wrocław

Nowoczesny system wykorzystujący technologię HIFU można stosować na praktycznie każdej części ciała. Zabieg liftingu HIFU nie wymaga odpowiedniego przygotowania oraz znieczulenia a dodatkowym atutem jest fakt, iż zabieg można przeprowadzić o każdej porze roku. Lifting tą metodą przyczynia się do zagęszczenia skóry i jej widocznego ujędrnienia. 

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Nici biorewitalizujące we Wrocławiu

Wprowadzone pod skórę w niebolesny sposób nici w szybki i nieinwazyjny sposób poprawiają jej elastyczność  –  staje się ona młodsza i zdecydowanie bardziej napięta. Poddane zabiegowi części ciała odzyskują swój kształt, a dogłębne działanie rewitalizujące regeneruje naskórek na poziomie komórkowym.

Sono Queen – opadające powieki we Wrocławiu

Zabieg polega na lekkim podgrzaniu skóry na jej wybranych poziomach, co jest początkiem jej regeneracji. Uszkodzone włókna kolagenowe zostają zliftingowane, a fibroblasty zaczynają produkcję kolagenu.

Lipotransfer Micro Nano Fat we Wrocławiu

Zabieg w technologii Micro Nano Fat łączy w sobie wolumetrię oraz medycynę regeneracyjną. Polega on na pobraniu za pomocą innowacyjnej kaniuli tkanki tłuszczowej z okolicy talii, brzucha, pośladków, bądź bioder, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsca twarzy lub ciała/

Twin Light we Wrocławiu

Zabieg Twin Light jest to połączenie dwóch terapii, w których wykorzystywany jest laser o różnych długościach fal. Poprzez frakcjonowanie skóry, działanie światła laserowego ma na celu przebudować powierzchniowo skórę, a tym samym pozbyć się drobnych zmarszczek i zmian.

SonoQueen – lifting we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.

Lifting twarzy we Wrocławiu

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.

Fotoodmładzanie T3 we Wrocławiu

Za pomocą lasera w skórze tworzone są mikrouszkodzenia tkankowe, które zmuszają organizm do rozpoczęcia ich odbudowy. Światło dociera do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu proces odmładzania jest bardziej skuteczny i długotrwały.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach oraz w sytuacjach, gdy wymagane jest wzmocnienie procesu gojenia np. po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Umów Się Na Konsultację