+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Kurzajki

Kurzajki powodują poczucie dyskomfortu i są źródłem wielu kompleksów, na szczęście dzięki nowoczesnym metodom możemy skutecznie i relatywnie szybko się ich pozbyć.

Kurzajki to specyficzne narośle, które pojawiają się najczęściej na rękach i stopach osób zarażonych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Zakażeniu można ulec podczas kontaktu z nosicielem wirusa – na przykład podczas podawania ręki, używania wspólnego ręcznika, w salonach kosmetycznych lub w szatniach w klubach fitness. Kurzajka pojawia się w momencie, kiedy nasz naskórek ulega uszkodzeniu albo w sytuacji obniżonej odporności naszego organizmu. Jej obecność bardzo często wiąże się z bólem i dyskomfortem, a u wielu osób wiąże się także z dużymi problemami estetycznymi i wpływa na powstawanie kompleksów. Tradycyjne metody leczenia kurzajek, takie jak plastry czy maści mogą być wyjątkowo długotrwałe i nieskuteczne. Na szczęście ze względu na nowoczesną technologię w medycynie estetycznej, kurzajki mogą być dzisiaj usuwane szybko i skutecznie. Jedną z najpopularniejszych metod jest laserowe usuwanie kurzajek. Zabiegowi można poddać się w miejscach takich ja SkyClinic we Wrocławiu.

Kurzajki

Umów Się Na Konsultację

Kurzajki

Czym właściwie są kurzajki i czym charakteryzują się te zmiany?

Kurzajki, inaczej nazywane brodawkami, można rozpoznać po ich strukturze. Są to grudkowate zmiany skórne, zlokalizowane najczęściej na dłoniach lub stopach, mogą jednak pojawiać się na innych częściach ciała. Charakteryzują się one szeroką podstawą oraz nierówną i zrogowaciałą powierzchnią. Przyczyną powstawania kurzajek jest wirus brodawczaka ludzkiego, znany powszechnie jako HPV. Szacuje się, że nawet dziesięć procent światowej populacji może być zarażonych wirusem, a jego przenoszenie się następuje poprzez kontakt, taki jak podanie ręki czy chociażby wytarcie się tym samym ręcznikiem co osoba przenosząca wirus.

Istnieje kilka rodzajów kurzajek – możemy spotkać najpopularniejsze – kurzajki zwykłe, ale także kurzajki stóp, kurzajki płaskie czy nawet kurzajki przejściowe. Odrębną grupę stanowią tak zwane kłykciny kończyste, czyli kurzajki, które zlokalizowane są na skórze w okolicach narządów płciowych. Kłykciny przenoszone są drogą płciową i koniecznie muszą być poddane intensywnemu leczeniu.

Czy kurzajki mogą być niebezpieczne?

Istnieje wiele rodzajów kurzajek. Najpowszechniejszy ich rodzaj, czyli te, które pojawiają się na rękach lub stopach nie jest w żaden sposób niebezpieczny dla naszego zdrowia. Wyjątek stanowią brodawki narządów płciowych, które mogą być przyczyną dalszych chorób, one  powinny być zdiagnozowane i leczone przez specjalistę. Najpowszechniejsze kurzajki nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, mogą jednak powodować ból i dyskomfort. Ponadto są bardzo poważnym problemem estetycznym, który, zaniedbany, może wpędzać w spore kompleksy. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na ich laserowe usunięcie.

Jakie metody usuwania kurzajek są najskuteczniejsze?

Istnieje wiele metod usuwania kurzajek. Jedną z najbardziej powszechnych  jest krioterapia, czyli usuwanie zmian za pomocą bardzo niskiej temperatury. Jest to stosunkowo skuteczna metoda, jednak niekiedy, szczególnie w przypadku dużych zmian, wymaga wielokrotnego powtarzania. W przypadku bardzo niewielkich kurzajek stosuje się także elektrokoagulację. Metoda ta polega na wypalaniu zmiany za pomocą łuku elektrycznego. Nie jest to szczególnie popularna terapia, szczególnie ze względu na konieczność wykonywania jej w znieczuleniu miejscowym. Najbardziej cenioną i jednocześnie najskuteczniejszą metodą usuwania kurzajek jest terapia laserem, z której można skorzystać w SkyClinic we Wrocławiu. Jest ona nie tylko szybka i zupełnie bezbolesna, ale także wyjątkowo bezpieczna. Zmiany zostają szybko usunięte, a my możemy niemal od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jak długo po zabiegu trzeba czekać na zniknięcie kurzajek?

Kurzajki to przykry problem estetyczny, którego zwykle pragniemy pozbyć się jak najszybciej. Szczególnie osoby, które od lat zmagają się z ich obecnością pragną, aby zabieg dał jak najbardziej widoczne i szybkie efekty. Jest to jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na laserowe usuwanie zmian w klinice SkyClinic we Wrocławiu. Jedną z największych zalet tego zabiegu jest bowiem jest okres oczekiwania na jego wyniki. Jest on tak krótki, że niemal niezauważalny – wyniki widzimy gołym okiem tuż po zejściu z fotela.

Czy do zabiegu usunięcia kurzajek trzeba się specjalnie przygotowywać?

Kurzajki to problem medyczny, z którym wiele osób bardzo zmaga się bardzo długo, dlatego pacjenci chcą wiedzieć jak długo należy przygotowywać się do ich laserowego usuwania. O ile sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, o tyle przed jego wykonaniem warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Jest to szczególnie wskazane w sytuacji, kiedy jeszcze nie konsultowaliśmy naszych zmian skórnych ze specjalistą. Terapia laserem jest bardzo skuteczna i szybka, jednak należy pamiętać, że za jej pomocą można usuwać wyłącznie zmiany zakwalifikowane przez lekarza dermatologa jako łagodne. Internet nie jest ostatecznym źródłem wiedzy medycznej, więc jeżeli nie mamy stu procentowej pewności, że zmiana, którą chcemy usunąć to faktycznie kurzajka, koniecznie skonsultujmy się ze specjalistą, aby tę wiedzę potwierdzić.

Ile trwa zabieg laserowego usuwania kurzajek?

W dzisiejszych czasach wszystkim nam zależy na tym, aby spotykania i zabiegi przebiegały szybko i sprawnie. Zabieg laserowego usuwania kurzajek w SkyClinic trwa nie dłużej niż pół godziny. Personel kliniki dba o to, aby wszystkie zabiegi przeprowadzane były bez zbędnego oczekiwania. Warto zaznaczyć, że sam zabieg nie wymaga od nas praktycznie żadnej rekonwalescencji. Efekt jest natychmiastowy, kurzajki zostają usunięte od razu i już po wyjściu z gabinetu możemy zobaczyć, że po zmianach właściwie nie ma śladu. Ponadto już po zakończeniu zabiegu możemy spokojnie wrócić do naszych codziennych zajęć. Skóra w miejscach, w których wcześniej znajdowały się zmiany nie wymaga również żadnych szczególnych pielęgnacji.

Czy zabieg laserowego usuwania kurzajek jest bezpieczny?

Kwestia bezpieczeństwa jest jedną z najbardziej istotnych dla wszystkich pacjentów. Kurzajki same w sobie nie są problemem zagrażającym bezpośrednio naszemu zdrowiu, zależy nam więc na tym, aby zabieg ich usuwania także był jak najbardziej bezpieczny. W obecnych czasach technologia stosowana w medycynie estetycznej jest niezwykle zaawansowana, a wszystkie sprzęty – w tym także laser – są bardzo skuteczne, dokładne i nowoczesne. Skoncentrowana wiązka promieni zostaje skierowana bezpośrednio na kurzajkę. Kwestie bezpieczeństwa bardzo często przeplatają się ze strachem przed bólem. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg laserowego usuwania kurzajek jest całkowicie bezbolesny. Podczas jego przeprowadzania nie zachodzi potrzeba stosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg jest komfortowy i podczas jego trwania pacjent nie powinien odczuwać żadnego bólu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do laserowego usuwania kurzajek?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego usuwania kurzajek. Zmiany te same w sobie nie są niebezpieczne, jednak każdy zabieg, także ten z dziedziny medycyny estetycznej, powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Lista przeciwwskazań nie jest długa, jednak należy się z nimi zapoznać. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że zmiana, którą chcemy usunąć jest łagodna. Kurzajki stosunkowo łatwo rozpoznać, jednak jeżeli nigdy wcześniej nie konsultowaliśmy ich z lekarzem dermatologiem chwila przed zabiegiem z pewnością jest tą odpowiednią. Nie może być on bowiem wykonany, jeżeli usuwana zmiana jest zmianą nowotworową lub jeżeli zachodzi co do niej takie podejrzenie. Poza tym podstawową przesłanką do zaniechania zabiegu lub jego przełożenia jest stan zapalny, który znajduje się w miejscu usuwanej zmiany. Jak widać lista przeciwwskazań nie jest długa, muszą być one wykluczone przed umówieniem się na zabieg.

twoj Problem

Laserowe usuwanie zmian we Wrocławiu

Usuwanie zmian skónych następuje pod wpływem emitowanej wiązki promieni lasera. Zabieg jest nie tylko jednorazowy, ale również wysoce skuteczny.

Umów Się Na Konsultację