Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. 

W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Opis zabiegu

Zabieg jest dość szybki i prosty, odrobinę bolesny. Wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjentki metodą próżniową, następnie pobrana krew poddaje się odwirowaniu, dzięki któremu uzyskujemy osocze zawierające płytki krwi.

Po dodaniu specjalnego odczynnika otrzymujemy właściwe osocze bogatopłytkowe, które podawane jest pacjentce w postaci mezoterapii igłowej.

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Przed zabiegiem konieczne jest znieczulenie.

Jakie są efekty?

  • Rewitalizacja skóry
    wygładzenia i ujednolicenie kolorytu skóry, dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę
  • Wygładzenie zmarszczek
    skóra staję jędrna, gładka, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne
  • Regeneracja skóry
    po zabiegach medycyny estetycznej, przyspieszenie procesów gojenia
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla wszystkich z wiotką, suchą, zmęczoną lub pozbawioną blasku cerą, których skóra wymaga przywrócenia napięcia i elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki. Jest to zabieg idealny dla pacjentów ze skórą atopową i skłonną do alergii.

Czy wymagane jest znieczulenie?

Przed zabiegiem mezoterapii Osoczem Bogatopłytkowym Regeneris skóra znieczulana jest maścią znieczulającą.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby krwi, nowotwory, ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i niekiedy pojawiają się drobne siniaczki. Taką skórę należy bezwzględnie chronić przed opalaniem kremami z filtem 50+ oraz poleca się stosowanie silnie regeneracyjnych kremów.

ul. Gwiaździsta 64 lokal 43/1
53-413, Wrocław

+48 501-302-303
+48 661-577-000

biuro@skyclinic.pl

Copyright © 2018 SkyClinic - Polityka prywatności